درخواست جلوگیری از حذف اتحادیه‌ها از چرخه صدور مجوز

#به_داد_کارکنان_اصناف_برسید

درخواست جلوگیری از حذف اتحادیه‌ها از چرخه صدور مجوز

وزیر محترم صمت،

ریاست محترم اتاق اصناف ایران،

با سلام

همانطور که مستحضر هستید از بهمن ماه امسال سامانه جدید اصناف با نام سامانه نوین اصناف آغاز به فعالیت رسمی خواهد کرد. راه اندازی این سامانه در حالی اتفاق می‌افتد که هنوز این سامانه فقط در یک شهر کوچک به اسم دماوند و در رسته‌های معدودی آزمون‌های خود را انجام داده و هنوز هم از نتایج آن آزمون‌ها، اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر در حالی که تمام پروانه کسب‌های صادر شده به دلیل اینکه نیاز به تأیید اتحادیه و همچنین تاییدیه ماده ۱۸۶ مالیات را دارند و در نتیجه طبق قانون تسهیل کسب و کار جزء مجوزهای تأیید محور محسوب می‌شوند این سامانه تعداد زیادی از این رسته ها را ثبت محور عنوان کرده و عملاً با این راه اندازی، فعالین صنفی حاضر یا متقاضی حضور در فضای کسب و کار دچار چالش های اجرایی خواهند شد. همچنین این نکته را هم باید یادآور شویم که هنوز تمام مدیران اجرایی نیز آموزش لازم را ندیده اند.

با این کار، کارکنان بیش از ۷۲۴۰ اتحادیه شهرستان، ۳۲ اتحادیه استان، ۴۴۲ اتاق اصناف شهرستان عملاً از کار بیکار شده و باید خانه نشین شوند. حال این سوال پیش می‌آید که مسئولان، چرا به فکر نبوده و دانسته یا ندانسته، در این برهه حساس دست به چنین کاری زده اند.

از وزارت صمت و اتاق اصناف ایران درخواست پیگیری این موضوع را داریم.

6%
94 درصد باقی مانده تا انتشار در فهرست کارزارها
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 3 نفر

  • آرین قاسمی

  • حسن پوررضا

  • طاها اسکوئی

بحث و گفتگو

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: