قوانین و شرایط استفاده از کارزار

پتلفرم کارزار در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و با اتکا به اصل ۲۴ قانون اساسی مبنی بر آزادی بیان، و همچنین قوانین حقوق شهروندی و قانون تجارت الکترونیک در کشور فعالیت می‌نماید. قوانین، مقررات و شرایط استفاده از پلتفرم کارزار بدین شرح است:

  1. کارزار یک پلتفرم است. به این معنا که بستری است برای انتشار درخواست‌ها، نامه‌ها، شکواییه‌ها، تقدیرها و... که توسط کاربران و متقاضیان این سرویس نوشته شده است. مسئولیت حقوقی محتوای بیانیه‌ها و همچنین پیگیری آن جهت به نتیجه رسیدن آن‌ها با نویسندگان آن‌هاست و کارزار دخالتی در آن ندارد.
  2. کارزار نظارت مستمری روی کیفیت امضاها دارد و تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند اسپم‌ها، ربات‌ها، و امضاهای غیرواقعی را حذف نماید. برای این منظور علاوه بر راهکارهای فنی، به صورت رندوم با امضاکنندگان از طریق پیامک یا تلفنی تماس گرفته می‌شود.
  3. کارزار وابسته به هیچ نهاد، سازمان، حزب یا گروه سیاسی نیست و توسط چند فعال اجتماعی راه‌اندازی شده و مدیریت می‌شود. کارزار همواره سعی می‌کند تا در چهارچوب قانون و به اتکای اصل آزادی بیان در قانون اساسی، و بدون جانبداری مطالبه‌های مردمی را مطرح و منتشر کند. با این وجود تیم کارزار از پویش‌هایی که جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد بیشتر استقبال می‌کند.
  4. با توجه به اینکه متن کارزارها پس از انتشار تغییر نمی‌کند و نام امضاکنندگان نیز به صورت عمومی منتشر می‌شود، امکان حذف امضا توسط کاربران وجود ندارد.
  5. تمامی مسئولیت‌های حقوقی و تبعات احتمالی ناشی از نگارش و انتشار بیانیه‌ها به عهده نویسنده یا نویسندگان آن خواهد بود.
  6. کارزار به عنوان یک پلتفرم محتوای کاربران را منتشر می‌کند و تنها در صورت حکم قضائی دادگاه محتوای مربوطه را از پلتفرم خود حذف خواهد نمود.
  7. منظور از «امضا» در پلتفرم کارزار، اطلاعاتی است که کاربران جهت اعلام موافقت خود با موضوعات مختلف در وبسایت ثبت می‌کنند. این امضاها صرفا معیاری جهت سنجش افکار عمومی است و جهت واگذاری یا سلب حقوق معتبر نخواهد بود.
  8. ملاک پلتفرم کارزار برای ثبت امضاها اطلاعات تماس (ایمیل یا موبایل) است. مسئولیت هر امضا با مالک اطلاعات تماس است و ثبت امضا به جای افراد دیگر اکیدا ممنوع و مذموم است و در صورت مشاهده این تخلف تیم کارزار از فرد خاطی شکایت حقوقی خواهد نمود.
  9. در صورتی که کاربری نام خود را بدون آنکه امضا کرده باشد در لیست امضاکنندگان مشاهده نماید، می‌تواند از طریق ایمیل یا شماره تماس ثبت‌شده جهت حذف امضا با تیم کارزار ارتباط برقرار نماید. تیم کارزار در صورت مطابقت اطلاعات با پایگاه داده خود، مراتب را جهت پیگیری در اختیار پلیس فتا قرار خواهد داد.

جهت اطلاعات بیشتر درباره کارزار این صفحه و جهت ثبت کارزار جدید این صفحه را ببینید.