درخواست انحلال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و انتقال کارکنان به سایر ارگانهای دولتی

#انحلال_سازمان_آموزش_فنی_و_حرفه_ای_کشور

درخواست انحلال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و انتقال کارکنان به سایر ارگانهای دولتی

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

ریاست محترم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی

ریاست محترم کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

با سلام و آرزوی توفیق

احتراما ضمن خدا قوت مطالبی را به‌صورت اجمالی در خصوص سازمان وزین آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به استحضار می‌رساند، امید است با درایت حضرتعالی و در راستای احقاق حقوق کارکنان و جلوگیری از انحراف بیشتر این سازمان دستورات لازم صادر فرمایید.

متاسفانه سازمان مهم و استراتژیک مهارت‌آموزی کشور (سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور) که در توانمندسازی نیروی ماهر انسانی در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، خدمات، و حتی فرهنگ و هنر نقش بسیار موثری ایفا می‌کند در حال از دست رفتن است.

موریانه بی‌انگیزگی چنان به جان درخت تنومند مهارت‌آموزی کشور افتاده است که اگر فریادرسی دلسوز برای احیای قلبی و ریوی و مغزی این سازمان راهبردی دست بکار نشود این سازمان با خطر اضمحلال قریب الوقوع، دست به گریبان خواهد شد.

کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سالهای گذشته، اثبات کرده‌اند که به‌منظور تحقق اهداف سازمان از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند و همواره تلاش خود را جهت آموزش‌های مهارتی بدون در نظر گرفتن اختلاف حقوق و مزایای ناچیز خود با سایر ادارات دولتی به نحو احسن انجام داده‌اند. لذا پیشنهاداتی از قبیل (برقراری مجدد فوق‌العاده خاص برای کلیه کارکنان، برقراری بودجه بندی استانی، رتبه‌بندی مربیان، افزایش سقف فوق‌العاده ویژه به ۵۰ درصد، رفاهیات متناسب جهت برقراری عدالت و نزدیکی حقوق دریافتی سایر ارگانهای آموزشی) و مکاتبات با روسای سابق و فعلی سازمان و همچنین وزراء سابق و نمایندگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و پیگیری مجدانه، متأسفانه تاکنون هیچگونه تغییری در راستای بهبود معیشت کارکنان و مربیان این سازمان اموزشی و مهارتی حاصل نگردیده است. که این امر موجب یاس و نومیدی و مشکلات روحی، آسیب‌های خانوادگی و سرخوردگی جامعه کارکنان سازمان گردیده است.

امروزه تلقی بدنه سازمان از وضع موجود مبنی بر این است که دیدگاه دولت محترم، مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور حکایت از غیربهره‌ور بودن سازمان دارد. مربیان، کارشناسان و کارمندان این سازمان به‌صورت فله‌ای در حال ترک سازمان و نا امید شدن از وضعیت اسفبار آن هستند.

اینجانبان به‌عنوان جمع کثیری از کارشناسان، کارکنان و مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از جنابعالی استدعا داریم دستور فرمایید ضمن بررسی دقیق و موشکافانه بحران در این سازمان و احصاء مشکلات زیر بنایی آن در خصوص تقاضای قریب به اتفاق کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور که همانا "انحلال" سازمان و فراهم کردن فضای "انتقال" نیروهای متخصص و متعهد آن به سایر بخش‌های دولتی است، اقدام موثر صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که کارکنان این سازمان جزو نیروهای متخصص و صاحب تجربه در آموزشهای مهارتی کشور می‌باشند که بدون شک در سایر بخش‌های دولتی نظیر دانشگاه فنی و حرفه‌ای، وزرات صنعت، معدن و تجارت، آموزش و پرورش، صنایع دولتی، و... می‌توانند علاوه بر افزایش بهره‌وری منشا خدمات شایسته باشند.

با تشکر

جمعی از کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

رونوشت:

دفتر مقام معظم رهبری جهت استحضار

70%
30 درصد مانده تا ارسال به رسانه‌ها و پیگیری از مسئولین
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 3518 نفر

 • مراد سردارزهی سیستان و بلوچستان

 • اسماعیل اعرافی بیرق تهران

 • مجتبی مرادی کردستان

 • محمد حسینی کردستان

 • محمد حسین شریفی منش تهران

 • محمد عباس‌زاده آذربایجان شرقی

 • افشین جوانبخت چهار محال و بختیاری

 • عباس رشوند قزوین

 • مژگان سیفی لرستان

 • سیدمهدی سیدی خراسان رضوی

 • داود محسنی تهران

 • سعیده عزتی خراسان رضوی

 • مرتضی آقابگیان مرکزی

 • علی روشنی آذربایجان شرقی

 • سیدمحمد صادق الحسینی خراسان شمالی

 • هاشم شیبانی مشهد

 • عاطفه توکلی نژاد خوزستان

 • سید عمران اجاقی زنجان

 • سمیرا بهبودی قزوین

 • عليرضا المعی گیلان

 • نسرین گودرزیان فارس

 • عبدالغفور باحقیقت تهران

 • سمیه قائدامینی چهارمحال و بختیاری

 • محمدرضا نصر اصفهان

 • میترا میرزایی البرز

 • پیمان یزدانی خراسان شمالی

 • فتانه زندوکیلی همدان

 • اصغر قائم پناه تهران

 • نوروز رستمی ایلام

 • حجت اله ضیایی اصفهان

بحث و گفتگو

مجیدی. ایلام : انحلال سازمان فنی و حرفه ای
💬 پاسخ
مهدیه ر : https://www.karzar.net/48066 سلام لطفاً از این لینک حمایت کنید از کارزارشما حمایت کردیم
💬 پاسخ
نادر خوش روشان : سازمان فنی و حرفه ای مجلس از هم ناکارآمدی خبر داره.هنوز وقتی مصاحبه می کنند بجای اعطای مدرک میگن اهدای مدرک .با توجه به جهالتشان ولی راست میگن. هرکی سر خیابان میره میاد بهش زوری مدرک میدن بعد میگن ما بهت مدرک دادیم رفتی سرکار.مثلا نانوایان بدبخت رو میگن برای پروانه کار باید بیای امتحان بدی بعد میگن مشابهت مدرک دادیم شدی نانوا درحالیکه طرف ۲ سال کارش همینه.یا طرح کارورزی که همه چیز صوریه طرف میره یا مغازه دار پیدامی کنه کپی مدارکمشو میاره میشه استاد بعد مدرک هم کیلویی میگیره.یا زندان ها که مربی سال دوازده ماه نمیره اصلا زندانی خبری از آموزش نداره فقط مدرک میگیره برای پادگان هم همینه البته باز شرایط پادگان بهتره.کلا همه چیز صوریه .داخلش هم پست ها براساس رابطه تقسیم‌میشه.
💬 پاسخ
عباس حاجی حسینلو : دوستان وهمکاران محترم باسلام عرض ادب وتبریک سال جدید همکاران عزیز آیا بهتر نبود بجای درخواست انحلال سازمان متبوع تلاش به ارتقای آن از سازمان به وزراتخانه ( وزارت مهارت )باشد چون اگر سازمان مارا با وزارت آموزش وپرورش یا وزارت علوم ادغام کنند باز بودجه آن اختصاصی نخواهد شد مگر اینکه این سازمان مستقیما" زیر نهاد ریاست جمهوری باشد ومستقیما" از سازمان برنامه بودجه ، همانند وزراتخانه بودجه دریافت کند .
💬 پاسخ
کارمند سی سل سابقه : سلام متاسفانه یک مافیایی آموزشگاه های آزاد بوجود آمده که اصل آموزش های فنی و حرفه ای را زیر سوال برده و مسؤلین نیز با توجه آمار سازی این موسسات از آنها حمایت میکنند نمونه بارز آن که می‌توانم مثال تعریف دوره های 300ساعته تحت عنوان خصوصی 20و گاها کمتر آسیب جدی به سازمان وارد نموده است در نظر بگیرید یکی از همین آموزشگاه ها در طول سال فقط 1000 نفر را ثبت‌نام کننده وبه ازای هر نفر در کمترین مبلغ دو میلیون تومان دریافت کنند حالا در نظر بکیرید چه کسانی در آن ذی نفع هستند آن وقت شما توقع دارید از شما و حقوق شما حمایت کنند
💬 پاسخ
فردین عباسی : دفن بهداشتی زباله در هر کوچه و روستا از طریق سوزاندن داخل بشکه
💬 پاسخ
یا حق : یکی حقوق ومزایای بسیارکم حتی حقوق کارکنان رسمی در این سازمان از حقوق سربازان هم کمتر است دوم سپردن این سازمان بر اساس رابطه وضابطه به افراد فاسد و دزد از ارشدترین مقام این سازمان وپائین دستی ها در استانها
💬 پاسخ
امین ا : این سازمان به حال خودش رها شده متاسفانه
💬 پاسخ
آرش فلاح : متاسفانه بدنه کارشناسی سازمان در راس امور قرار دارد بزرگترین سد در پیشرفت اهداف این سازمان است
💬 پاسخ
علی حسین زاده : فقط بحث حقوق نیست این سازمان در ایرادات زیادی دربخش آموزش وسایر بخش‌ها دارد که باید بررسی شود
💬 پاسخ
محمد عباسیان : فقط انحلال سازمان .و انتقال ما به دستگاههای دیگر به علت پایین بودن حقوق.
💬 پاسخ
شهربانو شیرزاد : ✔️✔️●●●《《اشتغال جوانان》》●●●✔️✔️✔️ باسلام و احترام این کارزار جدید هم امضا کنید👇👇👇👇👇 ❤❤❤❤ 🌹🌹🌹🌹✖️ ■■#حذف کارت پایان خدمت برای گرفتن جوازکسب■■✖️ (((جواز کسب آسان)))🛑🛑✌ ➰️《《《 ممنون میشم امضا و همکاری کنید وما رو در قدمی بزرگ یاری کنید تا یکی از مشکلات جوانان حل شود》》➰️❌️❌️ کافیه عبارت {{جواز کسب }}و یا{عدد61602} ✖️✖️☘️☘️☘️☘️ را در قسمت جستجو سرچ کنید 🙏🏻✌❤❤❤❤ ✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️
💬 پاسخ
یک دوست : متاسفانه جو بسیار سمی در بالادست سازمان وجود دارد که به هیچ عنوان حقوق و رفاهیات پرسنل سازمان در نظر نمیگیرد. البته خارج شدن هدف و آرمان سازمان که همان آموزش میباشد نیز از دلایل به اضمحلال رفتن آن می باشد.
💬 پاسخ
حسین هادیزاده : با سلام خدمت همکاران عزیز: ما در مراکز آموزشی افرادی با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد میان برای مهارت آموزی و این نشان دهنده سطح بالای آموزش فنی و حرفه ای است که غالبا افراد آموزش دیده کار آفرین ویا جذب بازار کار می شوند که این موضوع اشتغال یکی از دغدغه های همه ما و مسئولین کشور هست . ایجاد اشتغال جلوی بسیاری از تخلفات اجتماعی را میگیرد و برای کشور امنیت و پیشرفت به دنبال دارد . بنابراین انحلال چنین سازمان مهمی فقط پاک کردن صورت مسئله هست و این اشتباه بزرگی است راه حل آن این است که ریاست محترم سازمان باید تیم قوی برای گرفتن اعتبار-بروز رسانی کارگاه های آموزشی با مشارکت بخش خصوصی -واقعی سازی حقوق و مزایای پرسنل که شان خانواده سازمان حفظ شود-معرفی سازمان به مجلس شورای اسلامی و قرار گرفتن سازمان زیر نظر ریاست محترم جمهوری .را تشکیل دهد.
💬 پاسخ
محمدعلی آسایش در پاسخ به حسین هادیزاده: سلام این کارزار کنایه و تلنگری به مسوولین ذی ربط هست اگر از خواب غفلت بیدار شوند و کارکنان فلک زده این سازمان را دریابند. اگر چه از قدیم گفته اند سواره خبر از حال پیاده ندارد!!!
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: