مخالفت با هر‌گونه تجزیه تفرقه‌انگیز استان لرستان

#اتحاد_قوم_بزرگ_لر

مخالفت با هر‌گونه تجزیه تفرقه‌انگیز استان لرستان

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

ما ملت لر با هرگونه تجزیه تفرقه انگیز استان لرستان مشکل جدی داریم.

این فتنه باعث نارضایتی تمامی ملت لر خواهد شد. این بساط استان زاگرس که هدفی جز دسترسی به آب مناطق لر نشین و سد خرسان ندارد، آتشی است که دامن یک قومیت را خواهد گرفت.

آنان که معتقدند برای فقر‌زدایی از چهره لرستان باید لرستان تقسیم شود، بهتر نیست به جای فتنه در دل لرستان، بخش‌هایی از صنعت اصفهان را به لرستان ملحق کنند؟ در لرستان آب هست اما صنعت آب‌بر در کویر اصفهان احداث شده است. بهتر نیست به جای تجزیه لرستان صنعت‌های آب‌بر را به پای آب بیاورید بلکه مشکل بیکاری استان ما هم حل شود؟ تکه تکه کردن قوم لر چاره بیکاری استان ما نیست. ما در این تجزیه جز دشمنی هیچ منفعتی نمی‌بینیم. لرستان در گذشته نه‌چندان دور کارخانه‌های بزرگی داشت که به لطف دشمنی‌ها همگی تعطیل شده‌اند. بهتر نیست به جای راه حل خنده‌دار تجزیه لرستان، کارخانه‌های ما را به ما برگردانید و صنعت‌های آب‌بر مثل فولاد را به استان ما در پای آب بیاورید؟ این که لرستان تکه تکه شود هدفی جز نابودی نام لر ندارد و با هیچ خردی عاقلانه نیست.

اگر شما با نام لرستان مشکلی ندارید و با ملت نجیب و غیور و وطن‌دوست لر مشکلی ندارید چرا سعی در نابودی نام لر دارید؟ چرا نام استان جدید که به بهانه فقر‌زدایی سودای آن را در سر دارید لرستان شمالی نمی‌گذارید؟ شما از نام لر و اتحاد لر هراس دارید.

اگر هدف شما فقر‌زدایی از چهره لرستان است، چرا با فتنه زاگرس برای نابودی نام لر وارد شده‌اید؟ نام استان جدید را لرستان شمالی بگذارید، ما ملت لر خیلی راضی و خشنود هم خواهیم شد.

ما از نام زاگرس به هدف شما که در بهانه فقر‌زدایی پنهان شده است پی می‌بریم که شما نابودی نام لر را خواهانید. که ما ملت لر اجازه این کار را نخواهیم داد.

استان لرستان به قدر کافی کوچک هست. استان لرستان باید در برگیرنده تمامی شهر‌های لر نشین پخش شده در ۹ استان باشد! استان لرستان به قدر کافی تجزیه نشده است؟!

کارخانه‌های لرستان را تعطیل کردند. آب مناطق لر نشین را به ناحق با لوله انتقال دادند. کشاورزی را از مردم لر گرفتند. بهتر نیست به جای انتقال آب با هزینه هنگفت لوله‌گذاری و تونل و...، صنعت را به پای آب بیاورید که جوان‌های ما برای کار آواره شهر‌های غریب نشوند؟ آب الیگودرز و کوهرنگ را با ناحق انتقال دادند به‌جای آنکه صنعت به پای چشمه این آب بیاید. شما با نام لر مشکل دارید و حالا به بهانه همان فقر می‌خواهید ملت لر را بیشتر تجزیه کنید.

مشکل لر و لرستان با تقسیم لرستان حل نخواهد شد بلکه بیشتر خواهد شد که ما ملت لر اجازه این کار را نخواهیم داد.

به جای تقسیم لرستان برای فقر‌زدایی، چرا صنعت‌ها را به لرستان نمی‌آورید چرا تمامی شهر‌های لر نشین را به جای کوچک کردن استان لرستان برای پیشرفت بیشتر به لرستان الحاق نمی‌کنید.

بروجرد از دیرباز از مهم‌ترین شهر‌های لر نشین قوم لر بوده و ما اجازه تجزیه آن را نخواهیم داد.

مردم شریف بروجرد و باقی شهرها هرگز حاضر نیستند در این فتنه شریک باشند!

بنابر بر دلایلی که ذکر شد هیچ‌گونه منفعتی در تقسیم استان لرستان برای قوم لر وجود ندارد. و ما ملت لر با این کار مخالف بوده و از ریاست جمهور می‌خواهیم به خواسته ملت لر احترام بگذارند.

به جای تقسیم استان لرستان شهر‌های لر نشین که در استان‌های مختلف پخش شده‌اند، برای اتحاد و پیشرفت بیشتر لر، به لرستان ملحق کنید! چرا باید شهر‌های لر نشین پراکنده زیر نظر استان‌های دیگر باشد؟ نام لرستان به معنی سرزمین لر‌هاست، پس باید دربرگیرنده تمامی مناطق لر نشین باشد. از نهاوند تا گناوه و از دهلران تا اصفهان خاک اجدادی لر‌هاست. خاک دیرینه ملت لر است؛ چرا لر و شهر‌های لر نشین را در ۹ استان پخش کرده‌اید؟ ما از اساس با این کار مشکل داریم و این فتنه را قبول نخواهیم کرد.

شهر‌های لر نشین پخش شده در ۹ استان مختلف:

استان ایلام: آبدانان، ملکشاهی، دره شهر، دهلران، سرابله، مهران، ایلام

استان کرمانشاه: کنگاور، هرسین مناطقی از صحنه و کرمانشاه

استان همدان: تویسرکان، ملایر، نهاوند، اسد آباد

استان مرکزی: خمین، شازند

استان اصفهان: گلپایگان، خوانسار، تیران، داران، سمیرم

تمامی استان چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد

استان فارس: رستم، سپیدان، فراشبند، کازرون، ممسنی، آباده، مرودشت، کامفیروز

استان بوشهر: تنگستان، دشتستان، دیلم، گناوه، بوشهر، جم

استان خوزستان: اندیکا، اندیمشک، ایذه، باغ ملک، بهبهان، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شوش، شوشتر، گتوند، لالی، مسجد سلیمان، هفتگل، هندیجان

شهرهای لر نشین را در این همه استان برای عدم اتحاد لر‌ها پخش کرده‌اید. ما دیگر اجازه نمی‌دهیم از این بیشتر ما را تجزیه کنید.

قوم لر کم برای این کشور زحمت نکشیده که این چنین با قوم لر دشمنی می‌کنید. رشادت‌های قوم لر در جنگ ۸ ساله که مثال‌زدنی است. به جای تجزیه، شهر‌های لر نشین را به استان لرستان ملحق کنید و صنعت را به استان ما بیاورید که این کار باعث فقر‌زدایی خواهد شد. ما ملت در برابر گذشته پر غرور و افتخار خود مسئولیم و اجازه نخواهیم داد.

⚠️ در متن این نامه ادعاهایی مطرح شده که «کارزار» نمی‌تواند آنها را تأیید یا تکذیب کند و مسئولیت حقوقی آن با نویسندگان و امضاکنندگان نامه خواهد بود.

6%
94 درصد باقی مانده تا انتشار در فهرست کارزارها
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 3 نفر

  • سپیده حیدری گلپایگان

  • محمدرضا چگنی نهاوند

  • فاطمه چگنی نهاوند

بحث و گفتگو

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


سلب مسئولیت

در متن این نامه ادعاهایی مطرح شده که «کارزار» نمی‌تواند آنها را تأیید یا تکذیب کند و مسئولیت حقوقی آن با نویسندگان و امضاکنندگان نامه خواهد بود.

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: