گزارش خبرگزاری مهر از کارزار نجات هیرمان، شیر آسیایی:

کارزار اینترنتی برای نجات «هیرمان» راه اندازی شد‍

کارزار اینترنتی برای نجات «هیرمان» راه اندازی شد‍

کارزاری که تعداد امضای آن به بیش از ۴ هزار نفر رسیده است از رئیس سازمان محیط زیست خواسته است، پیگیر وضعیت سلامت هیرمان شود و برای نجات این شیر آسیایی و بهبود شرایط نگهداری از او اقدام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، هیرمان شیر نر ایرانی که سال گذشته از باغ وحش بریستول بریتانیا به باغ وحش ارم تهران منتقل شده بود حالا بیمار شده است و بسیاری نگران وضعیت سلامت او هستند.

ویدیوهایی منتشر شده از هیرمان که حدود ۹ سال سن دارد نشان می‌دهد که او در وضعیت نامساعدی است و از دهان، چشم‌ها و بینی‌اش آب می‌ریزد. هفته گذشته هم مسئولان باغ وحش ارم بیماری او را تأیید کرده و گفتند که حال او خوب نیست.

حالا کارزار اینترنتی به راه که خواستار توجه مسئولان به وضعیت سلامتی این شیر است. امضا کنندگان این کارزار که تعداد آنها به بیش از ۴ هزار نفر رسیده است از رئیس سازمان محیط زیست خواسته‌اند پیگیر وضعیت سلامت هیرمان شود و برای نجات این شیر آسیایی و بهبود شرایط نگهداری از او اقدام کند.

محمد کرمی، رئیس اداره نظارت بر امور باغ وحش‌های استان تهران پیش تر گفته بود که علائم بالینی این شیر بی‌حالی و آب‌ریزش بینی است و حیوان همچنین دچار اختلال در قسمت فوقانی دستگاه تنفسی شده است. او گفته بود که تیمی از دامپزشکی و اداره کل محیط زیست استان تهران کارهای درمانی هیرمان را آغاز کرده‌اند و آزمایش‌های لازم را انجام داده‌اند.

از طرفی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان محیط‌زیست هم چند روز پیش مدعی شد که حال هیرمان رو بهبود است با این حال همچنان فعالان و دوستداران حیات وحش خواستار رسیدگی به وضعیت سلامت این شیر و نظارت بیشتر بر شرایط نگهداری آن هستند.

 

**

کارزار نجات هیرمان تا ۱۵ اسفند سال ۱۳۹۹ همچنان به جمع‌آوری امضا در سایت کارزار (https://www.karzar.net/hirman) ادامه می‌دهد.


سایر تجربه‌ها

تجربه‌های بیشتر