ثبت امضاهای غیرواقعی و فیک در پلتفرم کارزار

پلتفرم کارزار ساز و کارهای مختلفی جهت جلوگیری از امضاهای غیرواقعی طراحی کرده است. علاوه بر الگوریتم‌های هوشمند و خودکار، صحت امضاهای کارزارها به صورت مستمر توسط کارشناسان کارزار نیز بررسی شده و گزارش‌های کاربران نیز در رابطه با این‌گونه امضاها مورد بررسی قرار می‌گیرد. در طراحی این ساز و کارها تلاش شده سادگی استفاده و کیفیت تجربه کاربر نیز با وسواس بالایی لحاظ شود تا دغدغه امنیت منجر به سخت‌تر شدن فرآیند ثبت امضا نشود و به همین خاطر هدفگذاری کارزار حفظ صحت امضای بالای ۹۵ درصد تعریف شده است. 

درصد صحت امضای کاربران به تفکیک هر کارزار با معیارهای پیشرفته و متنوعی سنجیده می‌شود و جلوگیری از امضاهای غیرواقعی محدود به سیستم احراز پیامکی و ایمیلی، کپچای امنیتی، آی‌پی‌ها، کوکی‌ها و دیوایس‌ها نیست. با این حال به شکل‌های مختلفی ممکن است تعداد محدودی امضای غیرواقعی برای یک کارزار ثبت شود که درصد آن‌ها اغلب کمتر از ۵ درصد کل امضاهاست. امضاهای غیرواقعی به دو شکل زیر هستند:

۱. ثبت امضاهایی با اطلاعات تماس غیر واقعی:
در صورت تکرار این اتفاق برای یک کارزار، به صورت خودکار کد احراز هویت برای تمام امضاهای آن کارزار فعال می‌شود و در صورت ادامه امکان ثبت امضا با ایمیل غیرفعال شده و صرفا ثبت امضا با شماره موبایل‌های احراز شده ممکن خواهد بود.

۲. ثبت امضاهایی با اسامی غیرواقعی:
پلتفرم کارزار بر اساس فهرست لیست سیاه، لیست خاکستری و گزارش (ریپورت) کاربران جلوی ثبت امضاهایی با اسامی غیرواقعی را تا حد قابل توجهی می‌گیرد. با این حال ساز و کاری برای احراز نام و نام خانوادگی افراد بر اساس نام شناسنامه‌ای وجود ندارد. نویسندگان، ذینفعان و سایر کاربران در صورت مشاهده امضاهایی که مشخصا با اطلاعات شخص دیگری ثبت شده است می‌توانند از طریق پشتیبانی درخواست بررسی و حذف آنها را ارسال نمایند. امکان پیگیری قضایی کاربران متخلف برای ذینفعان محفوظ است و در صورت لزوم صرفا با ابلاغ حکم مقام قضایی اطلاعات کابران متخلف در اختیار پلیس فتا قرار می‌گیرد.

موارد فوق همواره توسط تیم کارزار رصد شده و در صورت تکرار و استمرار تخلفات، حق حذف امضاهای غیرواقعی، توقف کارزار متخلف، حذف کارزار مربوطه یا پیگیری قضایی برای پلتفرم کارزار محفوظ خواهد بود. به همین جهت نویسندگان محترم کارزارها می‌بایست با دقت کافی روی شیوه جمع‌آوری امضا و نظارت بر امضاهای ثبت شده، مسیر سالم و با کیفیتی را برای مطالبه‌گری مدنی خود پیش ببرند و در صورت مشاهده تخلفات، موضوع را از بخش پشتیبانی ویژه نویسندگان در پنل کاربری پیگیری نمایند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید قوانین و شرایط استفاده از کارزار و سیاست‌نامه حریم خصوصی را نیز مطالعه بفرمایید.