⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ درخواست رسیدگی به مشکلات کوتاه‌قامتان اردبیل درحوزه اشتغال و ورزش
◻️ درخواست جلوگیری از قطع گاز و تعطیلی استخرهای ورزشی تهران و کشور
◻️ درخواست پاکسازی برنامه دیوار از آگهی‌های نامناسب

درخواست از رهبری برای دستور اجرای طرح ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی کارگری و معین کارکنان دولت

#طرح_ساماندهی_کارکنان_شرکتی

درخواست از رهبری برای دستور اجرای طرح ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی کارگری و معین کارکنان دولت

رئیس محترم دفتر مقام معظم رهبری

با سلام و احترام؛

همانطور که مستحضرید شورای نگهبان طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی و کارگری را مغایر شرع اسلام دانسته‌اند؛ ما بعد از خداوند مهربان امیدمان به شما است و از شما درخواست داریم دستور فرمائید که این طرح را بررسی دقیق‌تر کرده و سریع‌تر اجرائی نمایند تا زندگی تمام این نیروها و خانواده‌هایشان از این عذاب خارج شود.

با احترام مجدد؛ پیشاپیش از لطف و توجه حضرتعالی سپاسگزاریم.

زمان این کارزار به پایان رسیده است.

جهت اطلاع از نتیجه این کارزار و خبرهای مربوط به آن به کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام کارزار مراجعه نمایید.

امضاکنندگان: 17370 نفر

 • مهدی جوادی مشهد آموزگار

 • فوآد شعبانی تهران سرپرست واحد CNC

 • حسین خسرونژاد

 • امیر خانی زاهدان کارمند قراردادی معین گمرک

 • نسترن سجادی زابل ناظر کشاورزی

 • سیران مصطفی زاده قزوین کارمند

 • طیبه خوشخوی سیستان و بلوچستان کارشناس آزمایشگاه طرحی دوره کر

 • علی سقا ارومیه نگهبان

 • صالح خدادوست سلماس نگهبان -گمرک

 • سمیه روحی قله زو مشهد کارمند گمرک

 • مجتبی گودرزی بندرعباس کارمند

 • علیرضا علائی انزلی کارمند قراردادی گمرک

 • محمد محتشم نیا سرخس کارمند

 • عیسی پاکنهاد بوشهر کارگر موقت گمرک

 • سارا عابدینی حاجی آباد زاهدان کارشناس آزمایشگاه

 • خدیجه محلاتی شیراز کارمند

 • کلثوم امیری توسلی بندرعباس کارمند قرداد کار معین

 • فرج آله محمدزاده بازرگان قراردادی گمرک

 • شهاب مصفایی تهران کارمند گمرک

 • مهدی محمودی تهران کارمند گمرک

 • صدیقه مرادی گناوه کارمند گمرک

 • مینا عبدی

 • علی کاظمی عباس آبادی مشهد کارمند

 • سمیه سادات سیدابوطالبی قزوین کارمند

 • فاطمه پیشدار هرمزگان کارمند

 • حمیدرضا طاهری بندرانزلی کارمند قراردادی کارگری

 • کیوان عزیززاده ایلام کارمند گمرک

 • سید رامین هاشمی والا گرگان داده ها واطلاعات

 • حسن وفادار تهران کارمند

 • حسن اله قلیلو جلفا کارمند قراردادی گمرک جلفا

بحث و گفتگو

حسین اوجاقی : بنام خدا، با سلام وعرض ،اینجانب از آخرین گروه نیروهای حق التدریسی و سرباز معلمان قبل از سال ۹۱هستم. با توجه به تصویب قانون مجلس شورای اسلامی برای استخدام معلمان حق التدریسی و سرباز معلمان قبل از سال ۹۱،لذا برای تبدیل وضعیتمون در تابستان سال ۱۴۰۱با موافقت اداره کل آموزش و پرورش استان محل سکونت خود تکمیل پرونده نموده و تا الآن بلاتکلیفیم. در حالی که ۹۲۰۰۰هزار نفر از نیروهای حق التدریسی و سرباز معلمان قبل از سال ۹۱،در این طرح استخدام شده اند.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : در دوره کرونا تعدادی از پرستاران به تازگی طرح خود را به اتمام رسانده بودند، اما مسئولان با دادن فراخوان و بستن قرادادهای کوتاه‌مدت ۶ ماهه و وعده استخدام و تامین امنیت شغلی، آنها را هم نگه داشتند. چون بیمارستان‌ها به شدت دچار کمبود نیرو بود. این را علوی می‌گوید و ادامه می‌دهد: وعده‌ها باعث شد که خیلی از پرستارها با وجود اتمام طرح‌شان ماندند و کار کردند. اما بعد از پاندمی کرونا با کم‌لطفی و بی‌مهری مسئولان مواجه شدند. این فعال صنفی پرستاران می‌گوید: ما الان حدود ۲۰ هزار نیروی پرستار کارکشته داریم که ۴ سال درس خوانده‌اند و برادری خود را هم در بحران کرونا ثابت کردند، اما وزارت بهداشت آنها را به کار نمی‌گیرد. در این میان پرستارانی هم داریم که بیش از ۲۰ سال سابقه کار دارند، اما هنوز شرکتی هستند و تبدیل وضعیت نشده‌اند. از تغییر شغل تا مهاجرت به کشورهای عربی میانگین حقوق پرستاران با در نظر گرفتن سابقه فعالیت آنها بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان است. این را فعال صنفی حوزه پرستاران می‌گوید و ادامه می‌دهد: پرستاران باید چند جا کار کنند تا بتوانند زندگی خود را بگذرانند. خیلی از آنها هم تغییر شغل داده‌اند؛ در تاکسی اینترنتی کار می‌کنند، آنلاین‌شاپ زده‌اند و ... . فقط هم معیشت پرستاران مشکل ندارد. ما همکار پزشک داریم که هنوز پروانه مطب خود را نگرفته و بعد از شیفت درمانگاه مسافرکشی می‌کند.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : باسلام و درود خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد ؟؟امام جمعه رشت، با بیان اینکه روز کارگر در تبریک و تجلیل و تقدیر خلاصه نشود، تصریح کرد: مسئولان توجه ویژه‌ای به مباحث کارگری داشته باشند و امنیت شغلی کارگران را تامین کنند تا شاهد ایجاد روحیه و انگیزه کار و تلاش باشیم. آیت الله رسول فلاحتی امروز، ۷ اردیبهشت ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر انقلاب، اظهار کرد: کارگران نقش مهمی در جهش تولید دارد. وی تحقق شعار سال را نیازمند تعامل و همکاری و همدلی مردم و مسئولان دانست و افزود: مسئولان توجه ویژه‌ای به مباحث کارگری داشته باشند و امنیت شغلی کارگران را تامین کنند تا شاهد ایجاد روحیه و انگیزه کار و تلاش باشیم. امام جمعه رشت با بیان اینکه روز کارگر در تبریک و تجلیل و تقدیر خلاصه نشود، تصریح کرد: کارگران قشر زحمتکش و تلاشگر جامعه هستند و باید در راستای امنیت شغلی آنان تلاش کنیم.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : اسماعیلی با اشاره به امنیت شغلی کارگران به عنوان یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری، گفت: در بحث امنیت شغلی که رهبر انقلاب در دیدار با کارگران مطرح فرمودند، هم دولت و هم مجلس اقداماتی انجام داده است. یکی از این موارد مربوط به قرارداد‌های سفید امضایی است که قبلاً بین کارگر و کارفرما امضا می‌شد که ما در یک قانونی این قرارداد‌ها را مشمول جرایم کردیم و اگر کسی قرارداد سفیدامضا ببندد، حداقل ۶ ماه زندان جریمه دارد. خوشبختانه پس از این مصوبه که در راستای همان تامین امنیت شغلی کارگران در کوتاه مدت و طولانی مدت است، تعداد این قرارداد‌ها کمتر شده است. وی افزود: بحث دیگری که مجلس در راستای همین تامین امنیت شغلی دنبال می‌کند و دو سال است در مجلس و کمیسیون اجتماعی پیگیر آن هستیم، بحث ساماندهی کارکنان شرکتی دولت است که در حال حاضر در جریان است، خوشبختانه شورای نگهبان اخیراً موافقت خود با آن را اعلام کرده و در حال حاضر در هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام است. امیدواریم هرچه زودتر پاسخ نامه‌ای که کمیسیون اجتماعی نوشتیم را بدهند و در اسرع وقت تصمیم بگیرند، زیرا این طرح دقیقاً در راستای امنیت شغلی نیرو‌های شرکتی و کارگری است.
💬 پاسخ
دکتر محمدزُهَری : با درود و آرزوی موفقیت شما. از کارزار شما حمایت شده است. لطفا با وارد کردن کد کارزار ما : 107786 در باکس بالای صفحه ی جستجوی کارزارها ، از تلاش ما و همکارانمان در خصوص درخواست به حق شامل شدن کادر بهداشت و درمان از طرح تعطیلات ۲ روزه ( همچون سایر کارکنان دولت ) حمایت فرمایید. با سپاس.
💬 پاسخ
ندا رستگار : آقای نویسنده شما که ادبیات و نگارش نخوندین لا اقل از یکی کمک بگیر چه متن ضعیف و مبهمی نوشتین ، قراردادی هستین برا رسمی شدن تلاش میکنید ؟
💬 پاسخ
علی ناموران : درخواست ازرهبری برای طرح سامندهی کارکنان شرکتی
💬 پاسخ
مجتبی جمشیدی : با سلام متن ایراد داره ' مجمع تشخیص ایراد گرفته به طرح تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی نه شورای نگهبان
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : حجت الاسلام غبیشاوی در بخش‌هایی از خطبه خود در جمع نماز گزاران با تداوم مشکلات کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان بر لزوم اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت که مصوبه مجلس است، تاکید کرده و از دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست نمود با رفع هرچه سریعتر ایرادات طرح و تأیید آن دل کارگران و ملت را شاد نماید. آنها گفتند: مطالبه اصلی کارگران؛ حذف شرکت‌های پیمانکاری تامین نیروی انسانی است که بارها وعده انجام آن داده شده است 💬 پاسخ
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 59586 با موضوع درخواست بازنگری در پرونده ساخت و ساز غیر قانونی در بافت تاریخی تجریش و همچنین کارزار 75954 با موضوع درخواست تدریس ورزش باستانی به عنوان ورزش ملی در مدارس را حمایت نمایید.
💬 پاسخ
سعید عرفان دوست : جالبه هنوز بعضیا نمیدونن طرح فقط برای تبدیل وضعیت شرکتی هاست و ربطی به قراردادیها نداره و این طرح برای قراردادیها هیچ سودی نداره
💬 پاسخ
سعید مهرایی در پاسخ به سعید عرفان دوست: هدف ما رفع مشکلات هم میهنانه. مگه حتما باید من نیروی شرکتی باشم تا چنین کارزاری رو امضا کنم؟ وقتی قراره احقاق حقی بشه همه موظفیم پشت همدیگه باشیم.
💬 پاسخ
عیسی اصغرپور : سلام یه امضا ناقابل بزنید تو این صفحه🙏 و از ما هم حمایت کنید درخواست تبدیل وضعیت نیروی قرارداد کارمعین آموزش و پرورش https://www.karzar.net/110717
💬 پاسخ
شکوه خورشیدی : این متن اشتباست! شورای نگهبان تصویب کرده و هیئت نظارت مجمع داره سنگ اندازی میکنه
💬 پاسخ
حکیمه هوشمند در پاسخ به شکوه خورشیدی: سلام بله درست می فرمایید. ولی چون هدف به تصویب رسیدن طرح می باشد لطفا حمایت و در شبکه های اجتماعی نیز منتشر کنید.
💬 پاسخ
فاطمه رحمانی : دوستان عزیز با آرزوی موفقیت و ایجاد تغییر، کارزار را امضا نمودم.. لطفا از کارزار امتیاز کرونا برای کادر درمان حمایت کنید.. https://www.karzar.net/110572
💬 پاسخ
حکیم بیت ساعدی : باسلام باتشکرازهمه کسانی که درموردسازماندهی نیروهای شرکتی ازرهبرمحبوبمان درخواست دخالت سریع درحل مشکلاتمان من اطمینان دارم که رهبرعزیزمان این گره رابازخواهندکردوتمام پیمانکارهای خون خوارکارگران برکنارخواهندشدالهی آمین
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: