گزارش خبرگزاری ایلنا از کارزار رفع تبعیض از آزمون استخدام وزارت بهداشت:

درخواست کارشناسان بهداشت حرفه‌ای از ریاست قوه قضاییه

درخواست کارشناسان بهداشت حرفه‌ای از ریاست قوه قضاییه

کارشناسان بهداشت حرفه‌ای با انتشار کارزاری، از رئیس قوه قضاییه خواستند که به وجود تبعیض در آزمون استخدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیدگی کنند.

به گزارش ایلنا، متن کارزار کارشناسان بهداشت حرفه‌ای به شرح زیر است: 

حضرت آیت الله رئیسی

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام

این مرقومه از طرف کارشناسان بهداشت حرفه‌ای فعال در صنایع کشور جهت جلوگیری از یک تبعیض فاحش در آزمون استخدامی وزارت بهداشت به حضورتان تقدیم می‌گردد. 

حضرت آیت الله رئیسی، نیک مستحضرید که کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در طول سالیان متمادی در ارتقای وضعیت ایمنی و بهداشت صنایع کشور و حفظ جان میلیون‌ها کارگر خدوم نقش بی‌بدیلی ایفا کرده‌اند که توسعه و ارتقاء سیستم ایمنی و بهداشت صنایع در همه حوزه‌ها و حتی محیط زیست، پایش سلامت کارگران، ارتباط موثر با مراکز بهداشتی و درمانی و ارائه آمار صنایع به وزارت بهداشت و اداره کار از اهم فعالیت ایشان در صنعت بوده است. 

در طول یک سال گذشته و با آغاز بحران کرونا، وظیفه توسعه زیرساخت‌های صنایع و پیشگیری از اپیدمی کرونا نیز به کارشناسان بهداشت حرفه‌ای صنایع محول شد که به اذعان بسیاری از کارشناسان، این بخش از کادر بهداشت موفق‌ترین گروه در پیشگیری از توسعه کرونا در جامعه بوده و صیانت از نیروی کار به عنوان یک بازوی مولد در جامعه را برعهده داشته‌اند. اگر مجاهدت کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در خط مقدم صنایع کشور، که بسیاری از آنان در طول مدت اپیدمی کرونا خود به این بیماری مبتلا شدند، نبود، امروز وضعیت بخش بزرگ مولد جامعه (جامعه کارگری) با بحران عظیم روبه‌رو شده بود. 

حضرت آیت الله رئیسی، اکنون در شرایطی این مرقومه خدمت مبارکتان ارسال می‌گردد که در شرایط تحریم بدون هیچ‌گونه حمایتی از این بخش از کادر فعال در خط مقدم پیشگیری و در فقر مطلق امکانات صنعت، دوشادوش سایر همکارانمان در بخش‌های فعال دولتی نقش‌آفرینی کردیم و نه تنها هیچگونه حمایتی از ما نشد، که با تبعیض فاحش میان کارشناسان فعال در بخش‌های دولتی و صنایع در ارائه سهمیه جهت استخدامی اخیر وزارت بهداشت، بیش از هر زمانی خستگی فعالیت‌های مضاعف یک سال اخیر در بدن‌مان مانده است. 

رئیس محترم قوه قضائیه، ما کارشناسان بهداشت حرفه‌ای فعال در صنایع کشور، از حضرتعالی درخواست می‌کنیم تا ضمن ورود به این مسئله تبعیض‌آمیز، از حق ما جهت شرکت در آزمون با شرایط برابر با کارشناسان فعال در بخش‌های دولتی صیانت نمایید. بیش از هر زمانی نیازمند یاریتان هستیم.

علاقمندان به شرکت در این کارزار به این لینک مراجعه کنند. 


سایر تجربه‌ها

تجربه‌های بیشتر