⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ نه به معدن‌کاوی درجنگل سه هزار تنکابن
◻️ درخواست احیاء تالاب پریان آستارا
◻️ درخواست توقف مرگ جوانان و قربانیان تصادفات و درخواست تسریع و رسیدگی به وضعیت چند خطه نمودن جاده دزفول به شوشتر

درخواست برکناری آقای رضا امینی، شهردار اهواز

#برکناری_شهردار_اهواز

درخواست برکناری آقای رضا امینی، شهردار اهواز

نامه سرگشاده جمعی مردم شهید پرور و کارکنان شهرداری اهواز به وزیر کشور: به وضعیت نابسامان مدیریت شهری اهواز رسیدگی کنید.

وزیر محترم کشور

سلام؛

جنابعالی که یادگاران دفاع مقدس، همراهان و همسنگران شهیدان و فرماندهان بزرگ خطه خوزستان هستید بدون تردید بخوبی به عظمت، جایگاه و مجاهدت‌های مردمان این دیار اذعان و می‌دانید که امام امت ره و امروز مقام معظم رهبری چه تعابیر نغز و بلندی در مدح و ثنای ساکنان اهواز و خوزستان بکار بردند که نمونه آنرا در تاریخ پس از پیروزی انقلاب به ندرت می توان یافت.

جناب سردار وحیدی نمی‌دانیم معاون محترم شما که از دوستان و یاران گرمابه آقای امینی در شهرداری اصفهان بوده، پیرامون عملکرد و واقعیت‌های حاصل از مدیریت پرچالش جناب امینی به شما چه گزارش و توصیفی کرده است، اما بی‌شک امروز حجم نارضایتی شهروندان به آستانه غیرقابل تحمل رسیده و تمامی داشته‌های شهر از هویت تا فضای سبز، المان‌ها و نمادها از بین رفته و بیت‌المال تضییع گردیده است.

جناب آقای وزیر! آیا به شما گفته شده حدود ۷۰ درصد پروژه‌های اصلی شهرداری اهواز که در بودجه تصویب گردیده بر اساس گزارش معاونت فنی شهرداری در دوره جناب امینی، صفر درصد پیشرفت داشته است؟

آیا به شما گزارش شده است، که طی در دوسال و نیم اخیر شهرداری اهواز یک ریال هم جذب سرمایه و سرمایه‌گذار حتی به اندازه مخارج خود سازمان مربوطه نداشته و جالب است بدانید در دوره آقای امینی سازمان سرمایه‌گذاری حدود یکسال بدون مدیرعامل بوده است؟

آیا به حضرتعالی اعلام گردیده که تعداد زباله‌گردهای سطح شهر که وعده سامان‌دهی آن از سوی مجموعه امینی داده شده بود در این دوره حدود ۱۰۰۰ نفر دیگر بر جمعیت آنها افزوده شده است؟

آیا معاون محترم شما گزارش کرده است که جمعیت دستفروشان سطح شهر چند برابر دوره‌های گذشته و به رقم باور نکردنی رسیده است؟

آیا به شما گفته شده جناب آقای امینی و مجموعه وارداتی همراه وی تاکنون هیچ اقدامی جز شعار برای آغاز عملیات ساخت مترو صورت نداده و طرح مترو عملاً تعطیل می‌باشد؟ آیا اطلاع دارید که سازمان مترو بیش از یکسال مدیرعامل نداشته است؟

آیا به شما گفته شده که جناب امینی و معاونین وی حتی برای ترمیم حفاری‌ها و پر کردن چاله چوله‌های شهر بویژه مناطق محروم عاجز مانده و افق روشنی فرآوری شهروندان ترسیم نشده است؟

آیا به شما گفته شده که خیابان‌های اهواز همچون محلات کیانشهر، کمپلو، باهنر، معین زاده، شهرک دانشگاه، اکباتان و فاز یک تا کیانپارس و زیتون در پی بارش‌های ۲۰ میلیمتری پاییزی در فاصله‌ای کمتر از یکساعت زیر آب رفت و از قضا در زمان جناب شهردار در اهواز نبود و معاون خدمات شهری‌اش در حال تهیه فیلم تبلیغاتی در یک حوضچه خشک بود؟

آیا به شما گفته هیچکدام از مناطق اهواز طرح تفصیلی ندارند؟

آیا به شما گفته شده که طرح پنجره واحد شهرداری که درزمان شهردار قبلی شروع شد تاکنون حتی در یک منطقه اجرا نشده و باعث قفل سیستم یکپارچه سازمان شهرداری و از سوی دیگر سرگردانی ارباب رجوع گردیده است؟

نمی‌دانیم آن روز به اهواز شرفیاب شدید، چرا اعضا و رئیس کنونی شورا که از جمله چهره‌های ملی، موجه و انقلابی استان می‌باشند، دعوت نشدند و همراه کدام گوشه شهر را نشانتان دادند، اما کاشف بعمل آمد پلی که در دوره شهرداران قبلی شروع شد و ۶۵ درصد تا قبل از وی پیشرفت فیزیکی داشت و اعتبارات آن پیش پرداخته شده بود را به‌عنوان دستاورد این دوره نشانتان دادند.

ممکن است از جناب شهردار لیست مدیران منصوب وی، سابقه و مدرکشان تحصیلی و رشته‌های آنها را استعلام و مطالبه بفرمایید؟

آیا ممکن است مدرک تحصیلی غیر مرتبط و سوابق مدیریتش را مجدد بررسی نمایید؟ البته چیزهایی شنیده ایم که گفتن و بیان آن توهین به مردم اهواز است.

آیا به استحضار جنابعالی رسانده‌اند که درآمد شهرداری این دوره نسبت به شهرداران قبل ۴ برابر شد اما عملکرد آقای رضا امینی کمتر از شهرداران پیشین بود و فقط فشارعوارض دریافت شده به مردم اهواز وارد و موجب گرانی مسکن گردیده است. بی‌شک با این میزان پول‌ها و درآمد، ضعیف‌ترین مدیر شهرداری هم می‌توانست قوی‌تر از وی عمل نماید.

طبعا دلیلش مشخص و مبرهن است، کسی که مدیران ضعیفی دارد و خودش هم نصف فکر و ذکرش به خانواده و مرغداریش در اصفهان است حتی درآمدش ده برابر هم شود عملکرد ندارد.

تاسف‌بارتر از همه عذر بدتر گناه وی برای عدم اسکان همسر و فرزندانش در اهواز می‌باشد، که گفته؛ مدارس اهواز باعث افت تحصیلی فرزندش می‌شود. جهت استحضار به عرض می‌رساند؛ اولا برخی مدارس اهواز دارای جایگاه ملی و جز واحدهای آموزشی برتر می‌باشند. ثانیا: جالب است بدانید که فرزند ارشد شهردار دانشجوی دانشگاه آزاد واحد خوراسگان بوده که ادعای وی پیرامون مساله افت وسطح تحصیلی را نفی می‌کند.

ثالثا: طرح این استدلال متباین با قانون مصوب مجلس که هیچ کس در کشور نباید خانواده‌اش را به محل مدیریتش ببرد و بهتر است قانونش برداشته شود! نشان دهنده عدم التزام به قانون و سرکشی در مقابل آن و حر‌کت در جهت مخالف سخنان حضرت امام خمینی ره و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص فصل الخطاب بودن قانون جمهوری اسلامی است.

جناب آقای وزیر کشور، خواسته مردم اهواز جهت برکناری شهردار در چارچوب حقوق شهروندی و مبتنی بر واقعیت‌ها و نص قانون است؛ از سویی این مردم چهار برابر عوارض دادند ولی وضعیت معابر، خیابان‌ها، بوستان‌ها و تاسیسات شهر بدتر و فعالیت‌های عمرانی راکد و متوقف شده است. از شما تقاضا داریم به مساله ناکارآمدی، بی‌برنامگی مدیریت شهری اهواز رسیدگی و از تضییع حقوق این مردم فرهیخته، شهید داده و ولایت‌مدار جلوگیری کنید.

⚠️ در متن این نامه ادعاهایی مطرح شده که «کارزار» نمی‌تواند آنها را تأیید یا تکذیب کند و مسئولیت حقوقی آن با نویسندگان و امضاکنندگان نامه خواهد بود.

زمان این کارزار به پایان رسیده است.

جهت اطلاع از نتیجه این کارزار و خبرهای مربوط به آن به کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام کارزار مراجعه نمایید.

امضاکنندگان: 1375 نفر

 • نعیم حمیدی

 • منصور سیاحی

 • 09163133045

 • عبدالصاحب عطیه پور

 • گرگعلی قیطاس زاده

 • لیلا بداوی

 • سید حامد موسوی

 • ارمیا عالمی

 • سجاد هايچى

 • حمید دانش پژوه

 • حسن سعیدی

 • احمد حمیدی

 • سعید منجزی

 • محمد جواد رفیعی

 • هدا امیری

 • مجاهد بریحی

 • احسان راهل زاده

 • یوسف جرفی

 • جاسمی زرگانی

 • محمد عبیات

 • سیدصادق موسوی

 • مهین سعیدی

 • رسول بیت سیاح

 • مهدی شالویی

 • علیرضا ربانی

 • نعیم مزرعه

 • محمد بنی تمیم

 • کورش محمدحسینی

 • رمضان گرجیان مهر

 • خادم النخیل

بحث و گفتگو

محسن ابراهیم زاده : لطفا این کارزار را امضا کنید.https://www.karzar.net/86199
💬 پاسخ
جاوید صفوی : از وقتی دولت پول عوارض الایندگی رو داد ، مافیای پیمانکاران و اونایی که بوی کباب به مشامشون رسیده میخوان شهردار رو برکنار کنند. حتی بودجه شهرداری رو هم تو شورا نگه داشتند تا همه پروژه ها بخوابه. ما مردم اهواز از شهردار حمایت می کنیم نه پیمانکارهای فاسد و رسانه هاشون.
💬 پاسخ
پوریا بشیری : https://www.karzar.net/100751 از کارزار ما هم حمایت کنید لطفاً در خصوص تعویق آزمون ارشد و دکتری 1403
💬 پاسخ
محسن بیاتی : شورای مخالف شهردار بخاطر سهم خواهی و استفاده از امکانات شهرداری به تکاپوی تعویض شهردار و نشاندن مهره خود کردند تا شهردار پاک دست رو برکنار کنند، لطفا بزارید شهردار کار خودش رو انجام بده ، حداقل می دونیم زمان آقای امینی خیلی چیزها داره نظم میگیره
💬 پاسخ
مهدی قنبری : لطفا حمایت کنید 💙 https://www.karzar.net/100236
💬 پاسخ
داود امینی : یک عمر شهردار از دل همین افرادی که کارزار رو‌نوشتن بوده الان دله دزدی هاشون رو نمیتونن انجام بدن افتادن به عزل شهردار،بس کنید این باندبازی و دزدبازیهاتون رو
💬 پاسخ
حسین چلداوی : واقعیت این شهر دار داره فعالیت میکنه و از شهر داری که تازه اومده انتظار معجزه نداشته باشیم پله کانی کار کند ومن الله التوفیق
💬 پاسخ
فرزین ترهنده در پاسخ به حسین چلداوی: سلام جناب چلداوی. آقا من و شما،هم استانی،همشهری هستیم.فارغ از بحث قومیتی که بنده به شدت با آن مخالفم،و اعتقاد قلبی دارم که همه ما در خاک پاک ایران عزیز،هموطن هستیم،و باید به هم کمک کنیم،اما با تاسف باید خدمت برادرم عرض کنم،که من بعنوان کارمند شهرداری با سابقه ۱۶سال ،فارغ از تحقیر و توهینهای متعدد نشریه و رسانه های اصفهانی،بخاطر شهردار اصفهانی اهواز،اما بدون در نظر گرفتن اصالت اشخاص،این شهردار ۲۸ماه است که شهرداری را در همان نقطه ای که تحویل گرفته،نگه داشته است.با مدرک و مستند به شما همشهری و برادر عزیزم(البته اگر لیاقت برادری با شما را داشته باشم) میتوانم ثابت کنم. با احترام
💬 پاسخ
حسین میاحی : با سلام مگر شهردارهای قبلی چکار کردند که الان آقای امینی انجام نداده، فقط خواسته جلوی یک عده‌ای که دوره های قبل توی شهرداری پست داشتند ولی کارایی نداشتند رو جابه جا کنه
💬 پاسخ
سعید ترابی سده : امضا شد،هموطن خواهش میکنم از بیماران سرطان خون حمایت کنید برای واردات دارو کارزار زیر https://www.karzar.net/97012
💬 پاسخ
کیانشهر کیانشهر : واقعا خیابان های کیانشهر و وضعیت آسفالت این محله افتضاح هستش و انگاری شهرداری اصلا نداره این منطقه
💬 پاسخ
حسین کاظمی : هر کسی خوب کار کنه برکنار میشه مثل موسی شاعری.
💬 پاسخ
مهدی سلمان نیا : اتفاقا خیلیم خوبه. و داره خوب شهر اداره میکنه. تا الا هر کسی که اومده بود هیچ کاری نکرده بود حتی ی مبلمان شهری و چراغونی چیزی نگذاشته بود. بعضی از محله ها آسفالت شدن که در دوره های گذشته اصلا همچین چیزی نبوده. شورای شهرم دنبال امتیاز گیری و گذاشتن فردی هست که خواسته های اونها رو تامین کنه. وگرنه اینها ذره ای به فکر مردم نیستند
💬 پاسخ
محمد مهدی : اگه با تعویض شهردار مشکلات شهر حل میشد تا الان اهواز بایستی گلستان میشد
💬 پاسخ
احسان افروغ در پاسخ به محمد مهدی: بانظر شما کاملا موافقم و بنده جزو آن کسانی هستم که میگویندایجاد شورای شهر یک اشتباه بوده و هست و کاش همچین ارگان و اداره ای با این کارایی بالا وجود نداشت
💬 پاسخ
خدیجه عباسی فراموشجانی : سلام آخه مسئله این است که شهردار بومی هم منصوب کنید وضعیت خیلی بدتر می شود ، اون موقع دیگه اختلاس و رشوه و پارتی بازی و استخدام منسوبین و .....بیداد میکنه، ما شهردار بومی نمی‌خواهیم ،شورای شهر هم منحل شود
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


سلب مسئولیت

در متن این نامه ادعاهایی مطرح شده که «کارزار» نمی‌تواند آنها را تأیید یا تکذیب کند و مسئولیت حقوقی آن با نویسندگان و امضاکنندگان نامه خواهد بود.

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: