⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ درخواست رسیدگی به مشکلات کوتاه‌قامتان اردبیل درحوزه اشتغال و ورزش
◻️ درخواست مختومه شدن پرونده بهره‌برداری از معدن مس دره زرشک
◻️ مطالبه‌گری حق من است

درخواست حذف پیمانکار نیروی انسانی و جمع کردن بساط این برده‌داری نوین

#حذف_پیمانکار_نیروی_انسانی

درخواست حذف پیمانکار نیروی انسانی و جمع کردن بساط این برده‌داری نوین

رهبر معظم انقلاب

با سلام و آرزوی سلامتی، طول عمر با برکت، همچنین قبولی طاعات و عبادات و تبریک سال نو

احتراماًبه استحضار عالی می‌رساند متأسفانه هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، به طرح ساماندهی ایراد گرفته و اظهار داشته‌اند که این طرح مخالف سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است. ایراد به طرح ساماندهی یعنی ماندن دست‌های آلوده واسطه نیروی انسانی، یعنی ماندگاری دلال بازی آن هم از بدترین نوع یعنی دلالی نیروی انسانی و ایجاد رانت و فساد در دستگاه‌های اجرایی.

فلذا از شما خواهشمند هستیم اجازه ندهید این ظلم نسبت به نیروهای شرکتی شاغل در دستگاه‌های اجرایی ادامه پیدا کند و مفسدین و دلالان به نام سیاست‌های نظام ظلم کنند به نیروهای شرکتی.

قطعا حذف شرکت‌های واسطه زالو‌ صفت پیمانکاری، باعث دلگرمی ۲ میلیون نفر نیروی شرکتی نسبت به انقلاب و موجب امیدواری و روحیه در بدنه نیروی جوان انقلابی خواهد شد.

والسلام علیکم

زمان این کارزار به پایان رسیده است.

جهت اطلاع از نتیجه این کارزار و خبرهای مربوط به آن به کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام کارزار مراجعه نمایید.

امضاکنندگان: 9751 نفر

 • فوآد شعبانی

 • یوسف قاسم زاده سرچشمه

 • نعمت الله عبدالهی پور

 • حسن محمدی

 • صیدمحمد سالاری

 • علی عبدی

 • رضا رضائی

 • محمد نیسی

 • مسلم سلیمانی

 • محمد امین عبدالهی

 • حمزه عبدالهی پور

 • علی تیمانی

 • محمد باوی

 • سید علیرضا حسینی

 • روح الله جعفری

 • علی لطیفی

 • مهدی زرگانی

 • مجتبی تونان

 • عبداله پورداود

 • خالد مرادی

 • رضا قمری

 • فربد خسروی چشمه کبودی

 • حسین وفایی

 • محمدجواد امنانی فر

 • آنا جعفری پور

 • سجاد خسروی

 • مسعود مرادی

 • ساسان نیازی

 • محمد کرمی

 • نازنین کرمی

بحث و گفتگو

محمد علی نجفی : در دوره کرونا تعدادی از پرستاران به تازگی طرح خود را به اتمام رسانده بودند، اما مسئولان با دادن فراخوان و بستن قرادادهای کوتاه‌مدت ۶ ماهه و وعده استخدام و تامین امنیت شغلی، آنها را هم نگه داشتند. چون بیمارستان‌ها به شدت دچار کمبود نیرو بود. این را علوی می‌گوید و ادامه می‌دهد: وعده‌ها باعث شد که خیلی از پرستارها با وجود اتمام طرح‌شان ماندند و کار کردند. اما بعد از پاندمی کرونا با کم‌لطفی و بی‌مهری مسئولان مواجه شدند. این فعال صنفی پرستاران می‌گوید: ما الان حدود ۲۰ هزار نیروی پرستار کارکشته داریم که ۴ سال درس خوانده‌اند و برادری خود را هم در بحران کرونا ثابت کردند، اما وزارت بهداشت آنها را به کار نمی‌گیرد. در این میان پرستارانی هم داریم که بیش از ۲۰ سال سابقه کار دارند، اما هنوز شرکتی هستند و تبدیل وضعیت نشده‌اند. از تغییر شغل تا مهاجرت به کشورهای عربی میانگین حقوق پرستاران با در نظر گرفتن سابقه فعالیت آنها بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان است. این را فعال صنفی حوزه پرستاران می‌گوید و ادامه می‌دهد: پرستاران باید چند جا کار کنند تا بتوانند زندگی خود را بگذرانند. خیلی از آنها هم تغییر شغل داده‌اند؛ در تاکسی اینترنتی کار می‌کنند، آنلاین‌شاپ زده‌اند و ... . فقط هم معیشت پرستاران مشکل ندارد. ما همکار پزشک داریم که هنوز پروانه مطب خود را نگرفته و بعد از شیفت درمانگاه مسافرکشی می‌کند.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : باسلام و درود خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد ؟؟امام جمعه رشت، با بیان اینکه روز کارگر در تبریک و تجلیل و تقدیر خلاصه نشود، تصریح کرد: مسئولان توجه ویژه‌ای به مباحث کارگری داشته باشند و امنیت شغلی کارگران را تامین کنند تا شاهد ایجاد روحیه و انگیزه کار و تلاش باشیم. آیت الله رسول فلاحتی امروز، ۷ اردیبهشت ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر انقلاب، اظهار کرد: کارگران نقش مهمی در جهش تولید دارد. وی تحقق شعار سال را نیازمند تعامل و همکاری و همدلی مردم و مسئولان دانست و افزود: مسئولان توجه ویژه‌ای به مباحث کارگری داشته باشند و امنیت شغلی کارگران را تامین کنند تا شاهد ایجاد روحیه و انگیزه کار و تلاش باشیم. امام جمعه رشت با بیان اینکه روز کارگر در تبریک و تجلیل و تقدیر خلاصه نشود، تصریح کرد: کارگران قشر زحمتکش و تلاشگر جامعه هستند و باید در راستای امنیت شغلی آنان تلاش کنیم.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : اسماعیلی با اشاره به امنیت شغلی کارگران به عنوان یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری، گفت: در بحث امنیت شغلی که رهبر انقلاب در دیدار با کارگران مطرح فرمودند، هم دولت و هم مجلس اقداماتی انجام داده است. یکی از این موارد مربوط به قرارداد‌های سفید امضایی است که قبلاً بین کارگر و کارفرما امضا می‌شد که ما در یک قانونی این قرارداد‌ها را مشمول جرایم کردیم و اگر کسی قرارداد سفیدامضا ببندد، حداقل ۶ ماه زندان جریمه دارد. خوشبختانه پس از این مصوبه که در راستای همان تامین امنیت شغلی کارگران در کوتاه مدت و طولانی مدت است، تعداد این قرارداد‌ها کمتر شده است. وی افزود: بحث دیگری که مجلس در راستای همین تامین امنیت شغلی دنبال می‌کند و دو سال است در مجلس و کمیسیون اجتماعی پیگیر آن هستیم، بحث ساماندهی کارکنان شرکتی دولت است که در حال حاضر در جریان است، خوشبختانه شورای نگهبان اخیراً موافقت خود با آن را اعلام کرده و در حال حاضر در هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام است. امیدواریم هرچه زودتر پاسخ نامه‌ای که کمیسیون اجتماعی نوشتیم را بدهند و در اسرع وقت تصمیم بگیرند، زیرا این طرح دقیقاً در راستای امنیت شغلی نیرو‌های شرکتی و کارگری است.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : شده و کار به سرانجام برسد؛ امیدواریم به این وعده عمل کنند و قبل از پایان کار مجلس، کار خاتمه یابد؛ کارگران شرکتی نزدیک سه سال است که با صبوری بسیار در انتظار تصویب طرح ساماندهی و حذف پیمانکاران هستند؛ امیدواریم مجلس یازدهم در روزهای آخر خود، پاسخ قاطعی به همه فرافکنی‌ها بدهد و کار را تمام کند. او ادامه داد: سخنگوی شورای نگهبان هم در نشست خبری خود اعلام کردند همه ایرادات طرح برطرف شده و شورای نگهبان هیچ ایرادی به طرح ندارد اما هیات عالی نظارت مجمع تشخیص به طرح ایراد گرفته؛ بازهم این ایراد مشهود است که از طرف دولت و از سمت آقای لطیفی، رئیس سازمان امور استخدامی کشور است.
💬 پاسخ
حاکم عبادزاده : با سلام درود با تشکر حذف پیمانکار درخواست داریم
💬 پاسخ
محمد فیروزی نژاد : سلام خواهشن رسیدگی کنید تاجامعه بیشتر از این آسیب نبینه .این پیمانکاران از مدیران سابق شرکتها هستن که برای فرزندان واقوام خود اشتغال زایی کرده اند .دلالی کارگر می کنند
💬 پاسخ
علی یزدان پور : سلام به رهبر عزیزمان لطفا طرح ساماندهی را به سرانجام برسانید👌🙏
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : ما که الان سر کاریم، دیگه چه چابک سازی صورت میگیره، من بیسواد اینو فهمیدم ولی شما چرا نمیخواید بفهمید، نمیدونم، در ثانی ما الان حقوق بگیر دولت هستیم، فقط این وسط ی مشت آدم بیخودی با نام دلال(یا همون شرکت)، پول یامفتی می‌گیرند که اونم برداشت از حقوق من کارگر بدبخت هستش که اصلا راضی نیستم و حلال نمیکنم، و این طرح میگه که فقط پول خودشون رو به خودشون بدیم بدون هیچ واسطه ای، حالا کجای این قضیه برای شما هزینه داره رو نمیدونم، خواهشا دیگه خودتون رو بخواب نزنید، بیدار شوید، که ما با تمام وجود ظلم و بی عدالتی ها رو حس می کنیم،….
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : نکاتی برای ایراداتی که به طرح ساماندهی کارکنان دولت گرفتید.در خصوص بند اول : ما همین الان هم کارمند دولتیم و صرفا اسممون شرکتی هست که حقوقمون رو دولت میده و یک بخشی از حقوقمون رو واسطه میخوره، پس بند اول رد بند دوم : اگر ما صلاحیت کار نداریم لطفا همه شرکتی ها را اخراج کرده و برای مشاغل دائمی با ازمون نیروی رسمی استخدام کنید اخرم که گفته ما با توجه به نقص قانون داریم برده داری میکنیم و پول کمتری نسبت به بقیه کارکنانمون ( هرچند به اون ها هم داریم کم میدیم) میدیم، مانع نشید
💬 پاسخ
فیروزی از ارومیه : خدارا خوش نمیاد کارکر زیر دست شرکت‌ها له شود حق حقوق کارکر مستقیم دست کارکر برسد نه آنکه اول پیمانکار بخورد بعد اگر بماند دلش بخاد به کارکر به دهد ظلم است ظلم
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 59586 با موضوع درخواست بازنگری در پرونده ساخت و ساز غیر قانونی در بافت تاریخی تجریش و همچنین کارزار 75954 با موضوع درخواست تدریس ورزش باستانی به عنوان ورزش ملی در مدارس را حمایت نمایید.
💬 پاسخ
ارسلان لموچی : سایت شما از طرف پرسنل وزارت نفت تحریم هست و چند میلیون خانواده کارگر منتظر طرح ساماندهی چون قبلا هم با شما تماس گرفته شد
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : جواب ایراداتی که گرفتید به زبان ساده وقابل فهم در خصوص بند اول : ما همین الان هم کارمند دولتیم و صرفا اسممون شرکتی هست که حقوقمون رو دولت میده و یک بخشی از حقوقمون رو واسطه میخوره، پس بند اول رد بند دوم : اگر ما صلاحیت کار نداریم لطفا همه شرکتی ها را اخراج کرده و برای مشاغل دائمی با ازمون نیروی رسمی استخدام کنید اخرم که گفته ما با توجه به نقص قانون داریم برده داری میکنیم و پول کمتری نسبت به بقیه کارکنانمون ( هرچند به اون ها هم داریم کم میدیم) میدیم، مانع نشید
💬 پاسخ
احمدی رعنا : از دولت و رهبر عزیزمان خواستاریم طرح ساماندهی به سرانجام برسونید ظلم تا کی
💬 پاسخ
علیرضا جیردهی مقدم : باید شرکت ها جمع بشوند .چون حق همه داره ضایع میشود
💬 پاسخ
رضا میرزایی : این بساط پیمانکاری به جز جیب مردم را بدزدند کار دیگری ندارندخواهشمندیم این بساط را جمع کنید.
💬 پاسخ
موسی میرزایی : این بساط پیمانکاری مردم بدبخت کرده
💬 پاسخ
حسین مختارزاده : سلام.مسئولین عزیز به خدا هر جور که حساب کنین ساماندهی کارکنان هم برای دولت و هم برای نیروی کار خوب هست و بسیاری از مشکلات حل میشه و شرکتی ها هم با روحیه و جان و دل به کارشون ادامه میدهند .واقعا خیلی بی انصافیه که این طرح اجرا نشه.
💬 پاسخ
عباسعلی کیخا : متاسفانه شرکت‌های پیمانکاری( واسطه بین دولت و کارگران ) هیچ خاصیتی به جزء تحمیل هزینه و دریافت بدون زحمت بیش از ۳۰درصد هر قرار داد بعنوان هزینه بالاسری و عدم پرداخت به موقع حق و حقوق کارگران هنر دیگری ندارند .
💬 پاسخ
علی ناموران : طرح ساماندهی کارکنان دولت
💬 پاسخ
جلال افشار : انقلاب شد که ستم به قشر کارگر و مستضعف برداشته بشه ولی الان دقیقا برده داری مد شده . پیمانکار درصورت عدم اطاعت از دستورات کارگر اگر هم وظیفه اش نباشد فورا تهدید به اخراجش میکند و هیچ کس جوابگوی بیکاری او نیست
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : حجت الاسلام غبیشاوی در بخش‌هایی از خطبه خود در جمع نماز گزاران با تداوم مشکلات کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان بر لزوم اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت که مصوبه مجلس است، تاکید کرده و از دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست نمود با رفع هرچه سریعتر ایرادات طرح و تأیید آن دل کارگران و ملت را شاد نماید. آنها گفتند: مطالبه اصلی کارگران؛ حذف شرکت‌های پیمانکاری تامین نیروی انسانی است که بارها وعده انجام آن داده شده است 💬 پاسخ
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: