درخواست مالکان پروژه پهنه D شهرک مسکونی چیتگر

#فقط_واحد_خودم

درخواست مالکان پروژه پهنه D شهرک مسکونی چیتگر

فرماندهی محترم کل ارتش جمهوری اسلامی ایران
ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح
وزیر محترم جهاد کشاورزی
شهردار محترم تهران
ریاست محترم سازمان محیط زیست

عرض سلام و آرزوی قبولی عبادات
همانطور که استحضار دارید برابر رای دیوان عدالت اداری و سایر مراجع ذیربط، اقدام آجا در ساخت پهنه D برابر پروانه ساخت و نقشه‌های کنونی کاملاً قانونی بوده و جوسازی مغرضانه رسانه‌‌ای و ادعاهای باغ گیاه شناسی در خصوص آسیب رساندن برج‌ها به باغ مزبور با استناد به برخی دلایل اثبات نشده غیرعلمی و بعضاً غیرمنطقی شکل گرفته و متأسفانه با انفعال رسانه‌‌ای بتاجا و عدم پاسخگویی به موقع به شبهات ایجاد شده، همین ادعاها مبنای دستور کار برخی اقدامات سلبی توسط مراجع ذیربط و توقف فعالیت پروژه گردیده است. لذا نظر اجماعی و درخواست مالکان واحدهای پروژه پهنه طبیعت پیرامون رخدادهای پیش آمده در خصوص پروژه مزبور در نخستین کارزار اعتراضی آنها به شرح موارد زیر به عرض می رسد:

۱- با توجه به اتمام فرآیند انتخاب واحدها و پرداخت ثمن معامله به فروشنده (بتاجا) و انتقال مالکیت واحدهای انتخاب شده به اعضای حقیقی (نظامی و غیر نظامی) وفق برگه‌های انتخاب واحد و دفترچه‌های صادر شده، از نظر حقوقی اکنون آجا (سامانه فرماندهی و بتاجا) هیچ‌گونه صلاحیت حقوقی برای گفتگو و مذاکره در خصوص تغییر محل احداث واحدهای فروخته شده در پهنه طبیعت را ندارند. بدیهی است در این مرحله هر گونه اقدام آنها در خصوص تغییر نقشه یا جابجایی محل احداث واحدهای فروخته شده موجب ایجاد مسئولیت حقوقی در مراجع قضایی خواهد شد.
۲- بتاجا اکنون صرفاً به عنوان پیمانکار پروژه قلمداد می‌گردد که طبق قرارداد منعقده موظف به اجرای تعهد طبق زمان معین است و گریزی از اجرای تعهد داده شده به مالکان حقیقی واحدهای انتخاب شده در پهنه D را ندارد.
۳- مالکان اصلی پروژه ضمن اعلان مخالفت صریح و شفاف با هر گونه پیشنهادی در خصوص جابه‌جایی محل احداث واحدهای انتخاب شده در پهنه D و تأکید بر تحویل واحدهای انتخاب شده در موعد مقرر طبق مفاد قرارداد منعقده، در صورت تداوم توقف اجرای پروژه، مراتب را از طریق رجوع به مقام قضایی علیه پیمانکار پیگیری خواهند نمود.
۴- بتاجا موظف به تداوم و تسریع در روند تحویل دفترچه های مالکیت مالکان می‌باشد و هرگونه توجیه در توقف و یا کاسته شدن از سرعت عمل این روند مورد پذیرش مالکان نیست. بدیهی است عدم تحویل اسناد مزبور به مثابه وجود طرحهای جایگزین از سوی بتاجا قلمداد شده که به هیچ وجه مورد پذیرش مالکان نخواهد بود.
۵- مالکان واحدهای پهنه D ضمن تأکید بر ضرورت اتحاد و همدلی و اجتناب از هر گونه تفرقه و نفاق در زمینه دفاع از دارایی و حقوق قانونی خود، در صورت عدم اجرای پروژه در محل قید شده در اسناد تحویلی به مالکان و زمان بندی اعلامی، بر عهد خود برای انجام اقدامات هماهنگ حقوقی (طرح شکواییه علیه پیمانکار از بابت نقض مفاد قرارداد و مسئولانی که اقدام به توافق با شهرداری و یا جهاد کشاورزی و.‌‌.. بابت مذاکره و یا جابه‌جایی محل احداث واحدهای فروخته شده) وفادار و پایدار خواهند ماند.
۶- با توجه به شفاف و قانونی بودن ساز و کار و فرایند اخذ مجوزهای تغییر کاربری اراضی متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران در چیتگر و مبتنی بودن این اقدام به تدابیر بالادستی و موافقت رسمی همه مراجع ذیربط (به ویژه شهرداری تهران، وزارت راه و شهرسازی و همچنین وزارت جهاد کشاورزی و...) با ساخت برجهای ۲۲گانه کنونی مورد نظر آجا در پهنه طبیعت و رد دعاوی باغ گیاه شناسی توسط مراجع قضایی، بتاجا مکلف است با به کارگیری یک تیم قوی حقوقی، فنی و زیست محیطی و رسانه‌ای نسبت به‌:
۱- پاسخگویی به شبهات و ادعاهای مطرح شده جهت اقناع افکار عمومی پیرامون قانونی بودن عملیات ساختمانی آجا در پهنه طبیعت؛
۲- انجام اقدام حقوقی لازم بر علیه شهرداری تهران در صورت هرگونه اصلاح پروانه ساخت صادره جهت انجام عملیات ساخت و ساز در پهنه طبیعت؛
۳- اثبات بی‌پایه بودن ادعاهای باغ گیاه شناسی و بی تأثیر بودن ساخت و ساز این پهنه بر باغ مزبور مطابق با پیوست فنی اقدام نماید.
۷- با عنایت به نظرات صریح مالکان پهنه طبیعت به شرح مفاد بالا، انتظار است فرماندهی محترم کل ارتش ج.ا.ایران به عنوان فرمانده‌ای ولایتمدار و دلسوز، ضمن صدور تدابیر مقتضی برای جلوگیری از هرگونه اقدام غیر قانونی بنیاد تعاون آجا برای تغییر محل احداث واحدهای فروخته شده در پهنه طبیعت، به نحو مقتضی مقرر فرمایند شرکت مجری طرف قرارداد با بتاجا، نسبت به سرعت بخشیدن به ساخت پروژه پهنه طبیعت اقدامات مقتضی را به عمل آورده و سایر مراجع ذیربط نیز تمکین از قانون (به عنوان مبنایی‌ترین اصل حکمرانی در سطح ملی و مدیریت امور) و آرای قَضایی صادره را‌ مبنای فعالیت‌های خود در این زمینه قراردهند.

بی‌شک دعای خیر چندین هزار مالکی که با تحمل رنج و مشقت فراوان مادی و معنوی و بعد از سالیان طولانی انتظار برای به دست آوردن سرپناهی به غایت ناچیز، اغلب به صورت مشارکتی اقدام به پیش خرید سه دانگ و حتی کمتر از آن در پهنه طبیعت نموده اند پشتیبان شما و سایر مسئولین محترم ذیربط خواهد بود.

17%
83 درصد مانده تا قرار گرفتن در لیست پیگیری ویژه کارزار
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 5187 نفر

 • احمد انصاری مقدم

 • مهدی دهقان

 • جمال عاصمی

 • مهدی نوری پیراقوم

 • محمد حسین اژدری

 • مهدی حسین زاده

 • خلیل رجبی

 • الهام فاتحی

 • بهروز جعفری

 • حمید کریمی

 • الهه محمدزاده

 • نادر مهدی زادگان

 • مرتضی نصرالهی

 • محمدرضا آخوندی

 • محمد رضا نیک سرشت

 • ابراهیم نظری

 • احسان عبدولی

 • ندا دژهوست

 • سمیه رجبی

 • فرهاد مرندی

 • رضا ابراهیمی

 • ستار جعفرزاده

 • محمود محمودی

 • امیرعلی کریمی

 • ابراهیم صفری

 • محفوظ صفدی

 • علیرضا روشنی

 • حسن تقی زاده

 • مجتبی صافی

 • مهدی امیری

بحث و گفتگو

دکتر محمدزُهَری : با درود و آرزوی موفقیت شما. از کارزار شما حمایت شده است. لطفا با وارد کردن کد کارزار ما : 107786 در باکس بالای صفحه ی جستجوی کارزارها ، یا جستجوی لینک کامل کارزار ما : https://www.karzar.net/107786 از تلاش های ما و همکارانمان در خصوص درخواست به حق شامل شدن کادر بهداشت و درمان از طرح تعطیلات ۲ روزه ( همچون سایر کارکنان دولت ) حمایت فرمایید. با سپاس.
💬 پاسخ
اصغر فلاوند : این کارزارم تکلیفش با خودش معلوم نیست از این ور اومده از جانب ما داره برای ساخت برج در کنار باغ گیاهشناسی دفاع میکنه در یه کارزار دیگه گفته چرا در مجاورت باغ گیاهشناسی دارین برج میسازیم شما مدیر سایت کارزار معلومه با خودت چند چندی هم میخوای از آخور بخوری هم از توبره واقعا که
💬 پاسخ
اصغر فلاوند : خب الان نتیجه این کارزار چی شد داخل کدوم رسانه بهش پرداخته شد و کجا پیگیری شد؟؟؟!!!!
💬 پاسخ
سجاد منتشلو : برجها با فاصله از باغ هست هیچ منطفی نمیتونه قبول کنه پهنه دی باعث اسیب باغه اگر این پهنه باعث اسیب باغ باشه کل برجهای چیتگر دارن اسیب میزنن وکل شهر برای باغ اسیب زاس ضمن اینکه تمام مجوزها برای ساخت گرفته شده ایا باغ ۱۶ هزار نوع گیاه داره؟ اما ماکان برجها ۱۶ هزار نفر هستن که مالباخته شدن ۱۶ هزار انسان با خانوادهاشون امید به خانه دار شدن داشتن
💬 پاسخ
نسرین قربانی در پاسخ به سجاد منتشلو: دقیقا همینطوره ضمن اینکه کلا پهنه ی دی نسبت به‌پهنه های ان و بی خیلی خیلی کوچکتر و وسعت بسیار کوچکتری از پهنه های مجاور داره طبقاتش هم حدودا ۱۰ تا ۱۲ طبقه پاییننر بود برجهای پهنه ی ان و بی ۳۸ طبقه هستن در حالیکه برجهای پهنه ی دی قرار بود ۲۲ طبقه باشن و حدود ۱۰ طبقه پایینتر که هر جور حساب کنیم اسیبی به باغ وارد نمیکنه . در حال حاضر در جایجای ایران اخبارهای زیادی لز تخریب اتش سوزن قطع درختان و تخریب اثار باستانی مربوط به چندین صده قبل میشنویم و می بینیمو هیچ ارگانی نه اعتراضی میکنه و نه صدایی از محیط زیست میشنویم در حالیکه این برجها اولا با فاصله از باغ بوده وسط باغ نیست و دوما هیچ گونه تخریب یا قطع درختی هم در پی نداره.....
💬 پاسخ
لیلا بذرافشان : اصلا دلایل باغ واهی هست ،مگه باغ ارم شیراز که از لحاظ قدمت و تنوع و حتی میراث فرهنگی خیلی با ارزش تره دیوار به دیوارش سالیان سال هست که پر از ساختمان و ...هست آسیبی دیده ؟ اینجا که تازه فاصله داره چه ربطی داره علمی دلیل بیارید نه از سر بیکاری و فالور گرفتن یه عده ای با زندگی هزاران نفر بازی کنن،مگه ما چهار تا کارشناس درست نداریم که بزنه تو دهن بعضی ها که حرف مفت میزنن
💬 پاسخ
علیرضا رضایی در پاسخ به لیلا بذرافشان: برج بلند مرتبه کنار باغ ارم شیراز هست ؟؟ برج هایی که قرار بود کنار باغ گیاه شناسی ساخته بشه هم به خاک آسیب میزدن هم ارتفاعشون مثل دیوار جریان باد شمال باغ رو قطع می کرد. به جز این حجم گرد و غباری که ایجاد میشد تو مدت ساختشون برای باغ آسیب زا بود
💬 پاسخ
علی شفیعی در پاسخ به علیرضا رضایی: خیلی دلت می سوزه حق ۱۶ هزار نفر هست باید خسارت و بدهند
💬 پاسخ
سمیه اسدی در پاسخ به علیرضا رضایی: نظرتان درباره باغ سنترال نیویورک که محصور شده در آسمان خراش ها چیه؟ کمی باعلم دنیا آشنا شید بد نیست... فقط زورتون به ضعیف ترین و مظلوم ترین قشر جامعه میرسه!؟
💬 پاسخ
رضا باقری در پاسخ به علیرضا رضایی: الان با ساخت آپارتمان های ۱۱ طبقه متراکم باد قطع نمیشه. عزیز دل اینا همش بهانه است. یه عده ترس از این دادن که خلوتشون توی باغ به هم بخوره. در ضمن محض اطلاع گودبرداری ها انجام شده و گرد خاکی دیگه وجود نداره. ولی با این طرح جدید ۵۰ گودبرداری جدید باید انجام بشه.
💬 پاسخ
پیام جوادی : این پهنه هیچ ضرری برای باغ گیاه شناسی نداره.خیلی از دشت ها در دامنه کوه هستند و ارتفاع کوه با آن بلندی باعث خشک شدن دشت نمیشه.صادقانه بگم طرفداران محیط زیست دست آویزی شدن تا ارتش زمین های جدید را زیر ساخت ببرند و درآمد هنگفتی به دست بیاورند.و در این امر موفق شدن
💬 پاسخ
نسرین قربانی : با سلامو وقت بخیر الان که قرار به ادامه ساخت و ساز در پهنه ی دی مجددا فراهم شده ایکاش به شکل پلکانی به صورت برج در طبقات ۱۰ ۱۵ و ۲۰ طبقه ساخته بشه و نه به شکل اپارتمان و ایکاش بجای دادن سهام از قسمت تجاری واحدهای ۱۲۰ به ۱۴۰و واحدهای ۱۱۰ و ۱۱۵هم افزایش پیدا میکردن این شکلش قابل قبول تر خواهد بود تا اینکه به شکل اپارتمان ساخته بشه بین طبقات ۵ تا ۱۰. ....
💬 پاسخ
حامد سیانکی : باغ گیاه شناسی متعلق به کل مردم هست و نباید منفعت چند نفر اولویت داده بشه به سلامت این باغ که زیست بوم تعداد زیادی گیاه با ارزش هست.
💬 پاسخ
نسرین قربانی در پاسخ به حامد سیانکی: جهت اطلاع شما منفعت چند نفر نیست ۱۶هزار نفر مالک و سهام دار اون‌پهنه هستن .....در جاییکه تو روز روشن تو کل کشور تو مراتع و جنگلو حتی در سطح شهر بدون‌هیچ مجوزی درختان رو قطع میکنن و کامیون کامیون بار میزنن اونوقت شما کجایی که اعتراصی نمیکنین ........ چرا هیچ نهادی مثل شما که الان سینه سپر میکنن جوابگو نیستن .. بحثو صحبت رو سرمایه یه عمر زندگی این‌ مردم هستش .....
💬 پاسخ
هادی کریم نیا در پاسخ به حامد سیانکی: فقط چند نفر ؟ ۱۶ هزار نفر تو این پروژه واحد دارن و اگر متوسط هر عضو یک خانواده ۳ یا ۴ نفره در نظر بگیریم حدودا نزدیک به ۶۰۰۰۰ نفر ذینفع هستند که معادل جمعیت ۶ شهر میشه . اونوقت یه باغچه باغ که نصف آن هیچ درخت و پوششی نداره و حتی در ساخت اون زمین ارتش اهدا شده از جمعیت ۶ تا شهر مهم تره. تازه تنها چیزی که اهمیت نداره تو تهران و حتی کشور حفاظت از محیط زیسته . میگی نگه یه نگاه به دور و بر کن .
💬 پاسخ
پرستو فاضلی در پاسخ به حامد سیانکی: اگه ضرری برای باغ داشت چرا از اول شهرداری مجوز داد ؟چراسرمایه ۱۶۰۰۰خانواده رو اونجا خوابوندند کمی منطقی فکر کنید
💬 پاسخ
نسرین قربانی : با سلام و درود . همگی ما در عجب هستیم و مبهوت که در کل کشور در روز روشن بدون هیچ گونه مدرک قضایی و‌غیر قضایی تو کف خیابون تو دل جنگلها و مراتع و ...دسته دسته درختان رو قطع و برش میدن و کامیون کامیون جابجا میکنن و کسی هم صداش در نمیاد ...محیط زیست و جهاد کشاورزی و .....غیره و غیره چرا در اینگونه موارد براحتی چشم‌پوشی میکنن و حالا در وسط کلان شهر تهران افراد پر تعداد به نیت خانه دار شدن در سالهای اینده هر انچه در زندگی داشتن و فروختن و در بتاجا سرمایه گذاری کردن اون هم با فاصله زیاد از باغ گیاه شناسی و نه در داخل باغ و نه با هیچ گونه تعرضی و یا تخریبی این همه سر و صدا به پاکردن و حقوق این همه افراد ببنوا رو پایمال .....واقعا درسته چرا باید ارتش کوتاه بیاید ....و براحتی با تغییر طرح نقشه جنجال به پا کندایکاش به انداز ی برجهای جلویی عقبتر میرفت و برجها رو با همون طبقات و همان شکل میساخت ..... یا تعداد برجها رو افزون میکرد و کمی از تعداد طبقات مثلا از ۲۲به ۱۵تا ۱۷کاهش میدادنه اینکه کلا اپارتمان بشه واقعا تاسف بارهستش اینکه چه‌چیزهایی پشت پردهست خدا داند و بس .......
💬 پاسخ
3650 : از سال ۹۱هرچی پول جمع کردیم ریختیم اینجا...توروخدا یه کاری کنید..ما به این ارگان بزرگ کشور اعتماد کردیم...ما اگه زمان مستأجری مون تمام بشه سر سال چه باید کنیم...ما برنامه چیدیم بابت این خونه و تحویلش...😭🙏😭.
💬 پاسخ
محمد رضا مژدکانلو : چرا در کشور ما کوتاهی و تخلف صورت میگیرد و هیچکس حاضر به پاسخگویی نیست ؟؟
💬 پاسخ
عباس مرادی : بنده طلای زن وبچمو گرمی ۵۰۰ فروختم الان گرمی ۴۵۰۰ شده این ضرر منو کی میخاد جبران کنه فقط وفقط فقط واحد انتخابی خودمو میخام
💬 پاسخ
محمود احمدی : فقط فقط فقط خونه خودم رو میخام انتخاب واحد شده است پهنه d
💬 پاسخ
حسین یوسفی : شده توی پهنه طبیعت که مالکش هستیم چادر می زنیم اما اجازه تعرض به مال شخصی مان را نمی دهیم
💬 پاسخ
حیدر نادری : من فقط واحد خودم را می خواهم . از دورغ و کلک های زیاد در این مملکت خسته شدم.
💬 پاسخ
فاطمه رحمانی : دوستان عزیز با آرزوی موفقیت و ایجاد تغییر، کارزار را امضا نمودم.. لطفا از کارزار امتیاز کرونا برای کادر درمان حمایت کنید.. https://www.karzar.net/110572
💬 پاسخ
محمداسلامی : سلام. بنده مالک پنهه طبیعت چیتگر هستم. باتوجه به دریافت مجوزها و مصوبات از دیوان عالی کشور رای به ساخت وساز ساختمان های مالکین توسط بتاجا. با بدعهدی بتاجا روبروشدیم و متاسفانه حقوق اعضا دارد ضایع میشود. به داد ما برسین که دادرسی نداریم.تمام زندگی ام رافروختم و سرمایه گذاری کردم به امیدخانه دار شدن. صدای ما باشید
💬 پاسخ
زینب کوچک پور حسن کیاده : https://www.karzar.net/105438 #صدای_شروین_صدای_ماست!
💬 پاسخ
بهروز اسدالهی : حق پرسنل زحمت کش ارتش داره ضایع میشه ،واقعا اگر سپاه بود جرات این کار رو داشتن . تا الان ارتش فدای ملت بوده ی بار ملت فدا نمیخاد فقط نگران ارتش باشه .
💬 پاسخ
رحمان رمضانپور : فقط واحد خودم دریا 2
💬 پاسخ
عبدالرحمن رسولی : واحد در پهنه D طبیعت با دید ابدی کجا قرار گرفتن ومحسور شدن بین برجهای بلندمرتبه شهرک چیتگر کجا؟
💬 پاسخ
علی اکبر بای : سلام لطفا کارزار فوق را امضا نموده و برای دوستان خود نیز ارسال فرمایید. تعیین کننده سرنوشت خود باشیم
💬 پاسخ
محسن فرزام نیا : من هم موافق این کارزار هستم
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: