درخواست لغو تأثیر قطعی معدل از مجمع تشخیص مصلحت نظام

#لغو_تاثیر_قطعی_معدل

درخواست لغو تأثیر قطعی معدل از مجمع تشخیص مصلحت نظام

بسمه تعالی

جناب آیت الله حاج صادق آملی لاریجانی،
ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

جناب آیت الله حاج محسن اراکی،
ریاست محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع تشیص مصلحت نظام

جناب دکتر محمدباقر ذوالقدر،
دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

سلام علیکم،

احتراما ما جمع کثیری از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری و اولیای آنان مخالف موضوع تأثیر قطعی معدل در کنکور بوده و با توجه به دلایل زیر خواستار تأیید مصوبه اصلاح تبصره ۵ ماده ۵ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی که اوایل مهر ماه ۱۴۰۲ توسط شورای محترم نگهبان رد و مجدداً در اوایل خرداد ۱۴۰۳ در آخرین روز کاری مجلس یازدهم با اصرار و رای قاطع نمایندگان عزیز به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شده است می‌باشیم:

۱- امنیت بسیار کم و تقلب در امتحانات نهایی مدارس:

امنیت امتحانات نهایی مدارس بسیار کمتر از امنیت آزمون کنکور سراسری بوده و تأمین امنیت آن به دلیل تعدد امتحانات دشوار و غیر ممکن است. کافیست عبارت تقلب گسترده در امتحانات نهایی مدارس را به‌صورت کامل در وبسایت گوگل جستوجو و فیلم‌های اثبات این موضوع را در خبرگزاری‌های رسمی و معتبر کشور مشاهده بفرمایید.

از چند سال قبل در روز‌های برگزاری امتحانات نهایی مدارس در دوره دبیرستان در ماه‌های شهریور، دی و خرداد متأسفانه انتشار سوالات به همراه پاسخ آن‌ها در دقایق اولیه شروع این امتحانات در ده‌ها کانال بزرگ تلگرامی به وضوح قابل مشاهده بوده و دانش‌آموزانی که ابزار‌های هوشمند تقلب همچون هندزفری نامرئی، میکروچیپ، خودکار هوشمند، مداد هوشمند و موبایل و... (که سالانه به تعداد زیاد توسط آموزش و پرورش کشف و ضبط می‌شود) به همراه داشته‌اند قادر به تقلب بوده‌اند. تیم‌های کلیدزن و پاسخ‌یاب از صبح زود در این کانال‌ها آماده هستند تا به محض دریافت سوالات (چند دقیقه بعد از شروع امتحان) پاسخ‌ها را سریعا قرار دهند. برخی از این کانال‌های تقلب در تلگرام ابزار‌های حرفه‌ای تقلب را نیز به فروش گذاشته‌اند. برخی از این کانال‌ها پاسخ‌ها را می‌فروشند و برخی نیز برای جذب عضو و ممبر سوالات و پاسخ‌ها رایگان منتشر می‌کنند.
امسال در خرداد ۱۴۰۳ نیز شاهد تقلب‌ها بودیم؛ به طوری که روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی کشور این موضوع را پوشش داده‌اند و حتی فیلم اثبات این تقلب‌ها را در وبسایت خود منتشر کرده‌اند.
تقلب در آزمون کنکور سراسری با قطع یک روزه اینترنت( در واقع سه ساعته) قابل حل است، اما چطور می‌توان برای ۳۰ روز برگزاری امتحانات نهایی اینترنت را قطع کرد!؟
در سال ۱۳۹۷ که ماجرای لو رفتن سؤالات قبل از شروع امتحانات نهایی مدارس رسانه‌ای شد، آموزش و پرورش تدبیر خوب و هوشمندانه‌ای برای این قضیه اندیشید و از آن موقع فایل سوالات را ده دقیقه قبل از شروع امتحان به مدیران حوزه‌های امتحانی ارسال می‌کند. با این تدبیر دیگر حدوداً پدیده لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی قبل از برگزاری امتحان را نداریم. ولی به نظر می‌رسد که این موفقیت کمی باعث شد خوشبینانه به این قضیه نگاه شود و باعث دلخوشی بیش از حد مسؤولان آموزش و پرورش شد.
در حال حاضر با پدیده گسترده دیگری مواجه هستیم و آن هم لو رفتن سوالات و پاسخ‌ها چند دقیقه بعد از شروع امتحانات نهایی مدارس است. تیم‌های کلیدزن و پاسخ یاب که این کانال‌های موجود در اپلیکیشن تلگرام را اداره می‌کنند در دقایق ابتدایی پس از شروع امتحان سریعا پاسخ‌ها را منتشر می‌کنند و در دسترس متقلبین قرار می‌دهند چون پاسخ‌ها معمولا کوتاه و تک کلمه‌ای بوده و اغلب سؤالات هم متأسفانه همچنان سؤالات نخ‌نما و تکراری است نیاز به تحلیل خاصی ندارد.

۲- طبق بیانیه بیش از ۲۷۰ نماینده مجلس به سران قوا در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تأکید شد که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد تأثیر قطعی معدل و تغییرات کنکور، غیرقانونی و خلاف عدالت آموزشی است و بایستی لغو شود.
این یعنی خواست عموم مردم به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های کافی در وزارت آموزش و پرورش و... لغو تأثیر قطعی معدل در کنکور است. متن این بیانیه در وبسایت خبرگزاری برنا «به این نشانی» قرار داده شده است.

۳- مغایرت مصوبه تغییرات کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی با اصول ۵۷، ۷۱ و ۸۵ قانون اساسی

۴- طبق گزارش کارشناسی مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری پیرامون مصوبه تغییرات کنکور شورای انقلاب فرهنگی (مصوبه تأثیر قطعی معدل در کنکور) تحت عنوان ملاحظاتی بر مصوبه شورای عالی انقالب فرهنگی در رابطه با موضوع ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در تاریخ ۵ تیر ۱۴۰۰ با شماره مسلل ۷۲۲ هفت مورد ایراد اساسی زیر درباره این مصوبه شورا ذکر شده و در خط پایانی گزارش نوشته شد:

به نظر می‌رسد فرایند اتخاذ تصمیم درباره آزمون سراسری باید مبتنی بر فرایندی شفاف و در تعامل با ذینفعان صورت گیرد و تصمیمگیری پشت درهای بسته، احتماال تبعات امنیتی و اعتراضات اجتماعی به دنبال خواهد داشت!

هفت ایراد مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

- پایین بودن قدرت تفکیک سابقه تحصیلی و امتحانات نهایی به دلیل تعداد بالای معدل بیست و بالای نوزده
- ناقص بودن سوابق تحصیلی دانش‌آموزان
- بالا رفتن انگیزه برای تقلب و تخلف در برگزاری امتحانات نهایی
- ورود سودجویان به پایه‌های پایینتر به بهانه امتحانات نهایی و تشدید بی‌عدالتی
- عدم قابلیت اجرایی تعیین حد نصاب توسط دانشگاه‌ها
- مشکل پایایی تصحیح
- بی‌توجهی به ذینفعان در تصمیمگیری

متن این گزارش کارشناسی از طریق «این آدرس اینترنتی» در وبسایت پایگاه خبری تحلیلی الف قابل دریافت و دانلود می‌باشد. 

۵- غربالگری ضعیف امتحانات ‌نهایی:

تعداد معدل‌های بیست کتبی نهایی داوطلبان ورود به دانشگاه طی سال‌های گذشته(قبل از ۱۴۰۲) بالا بوده است و اگر برای غربالگری سطح سوالات بالا برده شود تعداد تجدیدی‌ها افزایش و سطح سواد و مدرک جامعه پایین می‌آید. در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ به دلیل تأثیر قطعی معدل در کنکور این اتفاق رخ داد و ناگهان سطح سوالات امتحانات نهایی بسیار سخت شد و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش که در خبرگزاری تسنیم هم منتشر شده میانگین معدل دانش‌آموزان رشته‌های نظری کل کشور در خرداد ۱۴۰۲ عدد ۱۰.۰۲ بوده است. میانگین کشوری نمرات دانش‌آموزان پایه دوازدهم در امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲ بدین شرح است: رشته تجربی: ۱۱.۲۳ / رشته ریاضی: ۱۰.۷۹ / رشته انسانی: ۸.۷۵ / رشته معارف: ۱۰.۵۶

۶- تصحیح سلیقه‌ای اوراق امتحانات نهایی مدارس توسط دبیران مختلف با حال روحی و تمرکز متفاوت:

حین تصحیح امتحانات در خرداد پارسال(۱۴۰۲) شاهد بودیم که اساتید و معلمان ورقه‌ها را به منزل برده و تصحیح کرده‌اند. اعتراضات به تصحیح بسیار زیاد بود و حین تصحیح مجدد نیز اختلاف نمره مصحح اول با نمره مصحح دوم هم گاهی تا ۵ نمره مشاهده می‌شد. حتی از دست دادن یک نمره در امتحانات نهایی می‌تواند سرنوشت داوطلب کنکور را تغییر دهد زیرا ده‌ها هزار رقیب با معدل ۱۹ تا ۲۰ برای وی وجود دارد! همچنین طبیعتا حال روحی معلمی یک روز خوب و همزمان حال روحی معلمی حین تصحیح امتحانات آن روز مناسب نیست و دومی نمره کمتری به ورقه‌ها می‌دهد و دقت کمتری دارد. این یعنی تبعیض ناروا و در تعارض با بند ۹ اصل سوم قانون اساسی

۷- طبق نامه دکتر دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور در تاریخ ۸ دی ماه ۱۴۰۰ خطاب به استعلام وزیر محترم علوم تصریح شده است:

«به موجب مصوبه مورخ ۲۰ آبان ۱۳۷۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای یاد شده به عنوان مرجع عالی سیاست‌گذاری در چارچوب سیاست‌های کلی نظام محسوب می‌شود و مجلس شورای اسلامی به عنوان مرجع قانون‌گذاری در سال ۱۳۹۲ راجع به نحوه سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور مبادرت به قانون‌گذاری کرده است و مطابق تدبیر مقام معظم رهبری در زمینه‌ای که مجلس شورای اسلامی اقدام به وضع قانون کرده باشد، شورای عالی انقلاب فرهنگی صلاحیت ورود ندارد لذا قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور مصوب ۱۰ شهریور ۱۳۹۲، ملاک اقدام است».

۸- تولد مافیای معدل و نمره گرایی در کنار مافیای کنکور:

طبق سخنان مسئولین ذیربط در شورای عالی انقلاب فرهنگی هدف از تصویب این مصوبه ایجاد عدالت آموزشی و حذف مافیا‌های کنکور سراسری است، با کمال تعجب مافیای کنکور از بین نرفته بلکه تقویت و نافذ‌تر شده و مافیای معدل و نمره‌گرایی در کنارش به وجود آمده است. شما کافیست به سایت‌های فروش کتاب موسسات بزرگ آموزشی مثل گاج، قلمچی، حرف آخر، کلاسینو، تاملند و مدافع سرسخت تأثیر قطعی معدل یعنی گروه آموزشی ماز سر بزنید تا ببینید که چند ماه قبل از ابلاغ مصوبه شورا چقدر پکیج و کتاب و کلاس آمادگی امتحان نهایی که قبلاً به رایگان برای همه در دسترس بود را با هزینه‌های گزاف آماده فروش کرده‌اند!
کتاب‌هایی مثل میکرونهایی‌ها و کتاب‌های تشریحی قلمچی و پکیج تشریحی حرف آخر که هنوز هیچ خبری از تأثیر قطعی معدل نشده بود با قطعیت برخلاف سال‌های قبل آماده کرده بودند.

۹- طبق نامه دکتر درویشوند معاونت امور حقوقی دولت زیرمجموعه معاون حقوقی رئیس جمهور در تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ خطاب به دکتر مجاهد معاون هماهنگی، پیگیری‌های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رئیس جمهور تصریح شده است:

«ضمن تأکید بر نظر دکتر دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور، تکلیف تعارض مطرح شده از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش کشور مصوب ۱۳۹۲ و مصوبه جلسه شماره ۸۴۳ مورخ ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی و اصلاحیه آن مشخص است و همانطور که در نظریه مذکور آمده، مصوبه مجلس تقدم داشته و در عین حال شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرجع عالی سیاست‌گذاری در چارچوب سیاست‌های کلی نظام محسوب می‌شود و ورود به جزئیاتی از این دست با رسالت شورای عالی انقلاب فرهنگی سازگاری ندارد.»

۱۰- عدم همترازی معدل‌های یکسان سال‌های مختلف:

مثلا کسی که خرداد ۱۴۰۲ نمره و معدل ۱۹ گرفته ترازش ۱۲۰۰۰ و کسی که خرداد ۱۴۰۱ نمره و معدل ۱۹ گرفته ترازش ۱۰۵۰۰ خواهد بود و این یعنی تبعیض ناروا و در تعارض با بند ۹ اصل سوم قانون اساسی
اگر تأثیر قطعی معدل در کنکور خوب است چرا در کنکور ۱۳۹۴ با ورود دیوان عدالت اداری و برای کنکور ۱۳۹۸ با دستور مستقیم رئیس جمهور این تأثیر لغو شد!؟

۱۱- طبق بند (ت) ماده سه قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۱۳۹۲ یکی از وظایف شورای سنجش و پذیرش دانشجو بشرح زیر است:
اتخاذ تصمیم در مورد میزان تأثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی، آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش
لذا قانون، تصمیم‌گیری در مورد میزان تأثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی، آزمون عمومی و آزمون اختصاصی را بر عهده شورای سنجش و پذیرش دانشجو قرار داده است نه شورای عالی انقلاب فرهنگی!

۱۲- مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تأثیر قطعی معدل در کنکور خلاف بند ۱۴ سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۸ می‌باشد.

۱۳- طبق هر دو نظرسنجی رسمی یکی مربوط به سال ۱۳۹۶ از زبان وزیر علوم که در خبرگزاری دانشجو منتشر شده (کدخبر: ۶۶۲۷۰۱) و از داوطلبان کنکور در جلسه آزمون کنکور نظرخواهی شد و دیگری ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ یک روز پس از تصویب مصوبه مجلس در برنامه تهران بیست شبکه ۵ صداوسیما، ۸۵ درصد داوطلبان کنکور موافق لغو تأثیر قطعی معدل در کنکور هستند. لطفاً با خواست عمومی مخالفت نکنید.

۱۴- اعتراف مسئولین دلسوز و واقعبین آموزش و پرورش به عدم وجود زیرساخت برای برگزاری امتحانات نهایی در سال ۱۴۰۳:

طبق گزارش خبری منتشر شده در خبرگزاری ایسنا سبحانی نیا مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در جلسه شورای آموزش و پرورش که در فرمانداری بروجرد در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار شد اعلام کرد در حالی که امتحانات نهایی باید در حد کنکور سراسری برگزار شود، آموزش و پرورش بروجرد برای برگزاری امتحانات نهایی زیرساخت ندارد! «آدرس اینترنتی خبر»

۱۵- دکتر احمد توکلی عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیئت مدیره دیدبان شفافیت و عدالت در سال ۱۴۰۰ در نامه‌ای ۱۱ ماده‌ای خطاب به رئیس جمهور و رئیس مجلس خواستار لغو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شد. متن کامل این نامه در خبرگزاری فارس به این نشانی منتشر شده است.

۱۶- جمع‌آوری بیش از ۱۵۰ هزار امضای الکترونیک برای لغو مصوبه تغییرات کنکور شورای انقلاب فرهنگی و لغو تأثیر قطعی معدل در دو پلتفرم جمع‌آوری امضای الکترونیک کارزار و فارس من (زیرمجموعه خبرگزاری فارس) به نشانی‌های: + و + و + و + و +

۱۷- برگزاری چندین تجمع اعتراضی توسط کنکوری‌های سراسر کشور و اولیا در سه سال اخیر در اعتراض به مصوبه تغییرات کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی:
در بند آخر گزارش کارشناسی مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری درباره مصوبه تغییرات کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی با شماره مسلسل ۷۲۲ در تاریخ ۵ تیر ۱۴۰۰ ذکر شده:
«بنظر می‌رسد فرایند اتخاذ تصمیم درباره آزمون سراسری باید مبتنی بر فرایندی شفاف و در تعامل با ذینفعان صورت گیرد و تصمیمگیری پشت درهای بسته، احتمالا تبعات امنیتی و اعتراضات اجتماعی به دنبال خواهد داشت.»

پس از ابلاغ مصوبه تأثیر قطعی معدل در کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی چندین تجمع اعتراضی حتی در خرداد ۱۴۰۳ مقابل شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان سنجش، مجلس و در مسجد الرحمن تهران برگزار شد که پیشتر توسط کارشناسان مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری در این خصوص هشدار‌هایی داده شده بود.
برخی از خبرگزاری‌های رسمی کشور اخبار برخی از این تجمعات را پوشش دادند: + و + و + و +

۱۸- در متن رای قطعی شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور در سال ۱۴۰۲ ذکر شده مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی قانون نیست و:

- به موجب اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی یگانه مرجع وضع قانون است و صلاحیت وضع قانون منحصر به اوست و هیچ مرجع دیگری چنین صلاحیت و اختیاری ندارد.

- مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از منظر مرجع تصویب و هم در طی مراحل و تشریفات قانونی و هم در فلسفه ایجاد و تأسیس با قانون به معنی خاص و معمول و مد نظر قانون اساسی، تفاوت بنیادین دارد.

- صرف نظر از جایگاه شورای مذکور، چنانچه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را بالاتر و یا در عرض مصوبات مجلس شورای اسلامی بدانیم این امر فلسفه وجودی قوه مقننه اعم از مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و یگانگی مرجعیت مجلس شورای اسلامی در امر قانونگذاری و قائم به شخص بودن و غیرقابل واگذاری امر تقنین که در اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصول پنجاه و هشتم و هشتاد و پنجم و نود ویکم و نود و چهارم تصریح شده است را از بین خواهد برد و بلااثر خواهد کرد.

- آن دسته از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که مستلزم حق و تکلیف است از جنس تقنین بوده و در صلاحیت انحصاری مجلس شورای اسلامی است.

- بر خلاف قواعد حقوق خصوصی که اصل را بر اهلیت قرار داده است در قواعد حقوق عمومی اصل بر عدم صلاحیت نهادهای سیاسی و مقامات دولت به معنای حاکمیت است، مگر اینکه در قانون اساسی و یا حسب مورد در قانون عادی تصریح شده باشد، لذا صلاحیت و اختیارات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیاز به تصریح قانونی دارد و نیز قواعد حقوقی و هنجارهای قانون اساسی جمهوری اسلامی اقتضا دارد که نباید یک دستگاه تخصصی فرهنگی بر تمام اصول قانون اساسی و شرع مقدس احاطه تسلط داشته و قواعدی هم وزن قانون آن هم بدون نظارت شورای نگهبان وضع نماید.

- نظر به اینکه قانون اساسی با تثبیت و تأکید قاعده تفکیک و استقلال قوای سه گانه و اختصاص وضع و اصلاح و تفسیر قانون عادی مطابق اصول ۵۷ و ۵۸ و ۷۱ و ۷۳ به مجلس شورای اسلامی، اطلاق قانون یا تعمیم آن به مقررات وضع شده توسط سایر واحدهای دولتی از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنای حقوقی و وجاهت قانونی از منظر قانون اساسی ندارد لذا این قبیل مصوبات بر فرض صلاحیت مقررات گزاری در ردیف تصویب نامه‌ها و آیین‌نامه‌های دولتی به شمار می‌رود و در صورت عدم مغایرت با احکام شرع مقدس و قوانین موضوعه و خارج نبودن از حدود اختیارات قوه مجریه به تشخیص مراجع و مقامات ذیصلاح معتبر و متبع است. متن کامل رای در وبسایت شناسنامه موجود است.

۱۹- یکی از مصادیق عدم وجود زیرساخت برای تأثیر قطعی معدل در وزارت آموزش و پرورش اثبات عدم توانایی این وزارتخانه در صدور کارت برای داوطلبان خواهان ترمیم معدل و دانش‌آموزان دبیرستان است. (بدلیل مصوبه تأثیر قطعی معدل حدود ۹۰ درصد پشت کنکوری‌ها مجبور به ترمیم معدل هستند و جمعیت شرکت کنندگان امتحانات نهایی خرداد نسبت به سال‌های قبل چند برابر شده)
در خرداد ۱۴۰۳ شاهد بودیم اولین امتحان نهایی مدارس در دبیرستان به دلیل عدم توانایی وزارت آموزش و پرورش در صدور کارت ورود به امتحان برای این جمعیت بسیار بالا لغو شد!

۲۰- مصوبه تغییرات کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی خلاف بند ۲-۶ سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۳ می‌باشد:
زیرا توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات تحصیل و تحقیق در آموزش عالی در سراسر کشور با این مصوبه به دلیل فرصت یکباره ترمیم معدل و عدم همترازی معدل‌های یکسان سال‌های مختلف و... محقق نخواهد شد.

۲۱- دکتر خدایی رئیس قبلی سازمان سنجش در سال ۱۳۹۶ در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: در بحث عدالت آموزشی یکی از موارد مهم، خود آزمون است که برای همه در زمان و شرایط یکسان برگزار شود؛ همه به یک سوال پاسخ دهند، سیستم تصحیح نیز کمی‌باشد. مثلاً من معلم سختگیری هستم، ایشان یک نمره می‌دهد و من نمره دیگری می‌دهم.
سازمان سنجش این تجربه امتحانات تشریحی را داشت. سال ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ دو مرحله تستی و یک مرحله تشریحی بود. اما سازمان به این نتیجه رسید که این را بردارد. چون حتی در مواردی که حتی مصحح هم یکی بود، مشکلاتی به وجود میآمد. همان موقع مثلاً به فردی صبح یک ورقه را دادند، یک نمرهای گرفت، بعد از ظهر نیز نمره دیگری گرفت. زمان استراحت فرد یک نمره‌ای می‌داد و زمانی که سر حال بود یک نمره دیگری می‌داد. (متن کامل خبر)

در پایان از شما سروران گرامی تقاضا داریم با توجه به خواست عمومی و نظر اکثریت مردم و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مصلحت نظام اسلامی، مصوبه اصلاح تبصره ۵ ماده ۵ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی که اوایل مهر ماه ۱۴۰۲ توسط شورای محترم نگهبان رد و مجدداً در اوایل خرداد ۱۴۰۳ در آخرین روز کاری مجلس یازدهم با اصرار و رای قاطع نمایندگان عزیز به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شده است را تأیید فرمایید تا با لغو تأثیر قطعی معدل در کنکور تا زمان فراهم شدن کامل زیرساخت‌ها از ادامه وقوع یک فاجعه بزرگ در نظام آموزشی کشور جلوگیری شود.

اجرکم عندالله

78%
22 درصد مانده تا قرار گرفتن در لیست پیگیری ویژه کارزار
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 23429 نفر

 • حیدر نجارلو

 • امیر گنجی

 • علیرضا عبادی نسب

 • محمدرضا امیری

 • نرجس سعداوی

 • امین تقیان

 • فاطمه مقدم

 • سید سجاد حسینی

 • شهلا تن ساز

 • طاهره یامی

 • زهره شهریاری

 • منیژه محمدی

 • میترا خسروی

 • نرجس اتش فراز

 • آروشا امين رءوف

 • اکرم والایی

 • سارا خسروی

 • حسین علی اشرف زاده

 • مریم موسوی

 • لیلا حیدری

 • اشکان غفاری مفرد

 • فرناز احمدیان

 • حسین جلیل گلزار

 • علی نیکنام

 • فاطمه غیاثوند

 • پانیذ حاج اسماعیلی

 • زهرا بابایی

 • اعظم صعی آباد

 • امیرمحمد برنوسی

 • معصومه باقری

بحث و گفتگو

نرگس آقایی : سلام لطفا این تاثیر معدل لعنتی رو بردارید و یکم به فکر دانش آموزای این مملکت باشید . کجای این تاثیرمعدل کوفتی عدالت آموزشیه؟ یکم دلتون به حال ماها بسوزه.
💬 پاسخ
امیرمهدی بسته آهنگ : تروخدا لغو کنین بخدا التماستون میکنم😭😭😭
💬 پاسخ
مایا مژگان راد : بچه ها یعنی حذف میشه این مصوبه؟؟
💬 پاسخ
جعفر جمشیدی : تاثیر 100 درصد معدل معنی نداره در کشوری با این جمعیت مگر اینکه سطح امتحانات خیلی سخت بشه نه مثل الان اب دوغ خیاری نمره بدند.....شاید تعاد 20 ها بیشتر از تعداد صندلی ها باشه ، این بحث ها چرت و پرته
💬 پاسخ
محمد صالح حیدرتبار : درود بر شما هم میهنان، از شما خواهشمندم اگر با ما همفکر هستید بیایید و برای دگرگونی هرچند کوچک همکاری کنیم: https://www.karzar.net/90222 (کارزار درباره درس عربی می‌باشد)
💬 پاسخ
امیرعلی رضایی : اگر نمیدونه کسی الان بگم که ای دهم یازدهم حتی اگر امسال بیست هم گرفته باشی باید سال بعد ترمیم کنی که تراز بهتر بدن بهت فرض کن یازدهمی ، 11 تا نهایی ، به علاوه کنکور و آزمونهای نهایی دوازدهم. چه شود. دهم که بدتر. سال کنکور 30 تا آزمون. ......
💬 پاسخ
ریحانه بابایی : بابا لطفا بردارید امتحان هارو سخت کردن فشار زیادی رومونههههههههههه بسه دیگه ماهم ادمیم
💬 پاسخ
فاطمه احمدی : برای کنکور ۴۰۳ هم ممکنه لغو کنن یعنی 😭😭😭
💬 پاسخ
امیرعلی رضایی در پاسخ به فاطمه احمدی: متاسفانه خیر ممکن نیست
💬 پاسخ
سارا بیگدلی : عزیزای من استرس برا همه هست شما میخواستی درس بخونی گند نزنی تو نهایی که الان بخوای بعد اون همه استرس کشیدن کارزار لغو نهایی بزاری
💬 پاسخ
زهرا حسینی در پاسخ به سارا بیگدلی: ما تلاش خودمونو کردیم واقعا با عقل جور درمیاد کسی که دوسال پشت کنکور میمونه باید تو یه ماه امتحان سه تا پایه رو ترمیم کنه تو یه روز هم دهم امتحان باید بدیم هم یازدهم فرداشم دوازدهم ما چه گناهی کردیم تو مدرسه عادی بودیم مدرسه ای که بعضی معلمامون درس نمیدادن اون موقع یه کنکور بود اگه قبول نمیشدی سال بعد تکلیفت مشخص بود اما الان پشت کنکور بمونیم باید دیگه زندگی نکنیم الان از استرس امتحانا دارم روانی میشم هرروز گریه و استرس
💬 پاسخ
مهدی یزدانی در پاسخ به سارا بیگدلی: شما احتمالا دانش‌آموز نیستین، منم قبلا فکر می‌کردم به نفعمون شده ولی نه
💬 پاسخ
امیرعلی رضایی در پاسخ به سارا بیگدلی: این کارزار یک ماه پیش تنظیم شده شمایی که گند نزدی و نتایج درخشان گرفتی
💬 پاسخ
امیرحسین مظفری در پاسخ به سارا بیگدلی: دوست عزیز شما حتی اگر ۲۰ بشین هم باز سال آینده تراز کمتر امکانش هست بگیرین و تراز نمره ۱۶ بده بهتون
💬 پاسخ
مهدیه حیدری : سلام . تاثیر معدل اصلا عادلانه نیست . برای کسایی که امکانات ندارن ، در مناطق محروم درس میخونن و از معلم های با تجربه و متخصص برخوردار نیستن و.... خیلی مشکلات دیگه .ظلمه ک ایندشون بخواد با تاثیر معدل رقم بخوره . ما برای امتحانات نهایی امسال خیلی زجر کشیدیم. چه استرس هایی که تا صبح تحمل میکردیم کنکور یک بار استرس داره ولی امتحانات نهایی هر شب هر لحظه برای دانش اموز استرس و اضطراب داره خواهش میکنم تاثیر معدل را بر دارین به فکر ما دانش اموز هاام باشین با هزار و امید و ارزو داریم درس میخونیم خرابش نکنین .
💬 پاسخ
سارا کریمی : برش دارید واقعا نمی‌تونیم اینهمه استرس و نگرانی رو تحمل کنیم
💬 پاسخ
مانا گروسی : توروخداااااا این تاثیر معدل لغو بشه .بچه ها دارن نابودن میشن از استرس زیاد. و حق خیلیییی ها ضایع میشه چون تقلب خیلییی زیاده
💬 پاسخ
سمیه بیگدلی : خدا لعنت کنه باعث و بانی این مصوبه غیرکارشناسی رو که زندگی رو از نوجوانها و خانواده هاشون گرفته و موجی از ناامیدی ایجاد کرده
💬 پاسخ
زینب سروری : واقعا حقمون نیست که این همه استرس ،حال بد داشتن، ناراحتی، افسردگی، بی‌خوابی هر چیزی که فکرشو کنید از این سن داشته باشیم توروخدا شماهایی ک خدا پیغمبر حالیتونه این کار رو باهامون نکنید ازتون خواهش میکنیم لغو کنید تاثیر نهایی ها رو ....ما دیگه واسه ادامه دادن زندگی هیچ انگیزه ای نداریم
💬 پاسخ
ریحانه ملکی : توروخدا بر دارید معدلو کنکورو به روال عادی برگردونید به خدا منه ۱۶ ساله باید کل موهام سفید شه؟؟به خدا که درست نیست از استرس هر روز میگرنم میاد سر وقتم توروخدا نهایی هارو بردارید
💬 پاسخ
رضا ظ : دلایل غیر کارشناسی بودن این طرح : ۱. کشوندن استرس به مدارس جای حذف اون ۲. بیشتر شدن هزینه خانوار و درامد زایی برای موسسات ۳. حذف بخشی از جامعه از اینده تحصیلی و افزایش مهاجرت ها ۴. تقلب در امتحانات و سختی کنترل ۵. عدم امکان و تغییر سوابق بخاطر حجم بالای امتحانات ۱۰، ۱۱ ، ۱۲ ۶. حذف معدل های خوب ۱۸ و ۱۹ از شانس رشته های خاص ۷. عدم توانایی دانش آموزان برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارجی بخاطر معدل پایین دیپلم ۸. شما بگید ادامه شو ...
💬 پاسخ
حامد کمالی در پاسخ به رضا ظ: عدم عدالت آموزشی ، چون باعث عدم ناترازی در سال های مختلف . به دلیل اینکه سختی سوالات در سال های مختلف یکسان نیست و به عنوان مثال نمره 20 یک درس در سال 403 با نمره 20 همان درس در سال 402 ارزش براری ندارد و برای اینکه عدالت رعایت شود هر داوطلب کنکور باید هر سال امتحان نهایی بدهد برای پایه های 10 ، 11 و 12
💬 پاسخ
عمومی ها به کنکور باز باید گردد در پاسخ به رضا ظ: ۱۰ . تصحیح سلیقه ای مصحح ها و اختلاف ۶۰۰ ترازی برای ۲۵ صدم نمره که دانشگاه دانش اموزو جابه جا میکنه ۱۱. عدم‌امکانات مناسب برای حوزه ها مثل امتحان زبانی که خیلیا نمره لیسنینگ رو نگرفتن ۱۲ .‌هزینه های گزاف جهت تهیه کتاب های تستی تشریحی و ترمیم معدل و کلاس های نهایی ۱۳ .خارج شدن فارغ التحصیلان پشت کنکوری از چرخه ی رقابت به دلیل عدم امکان ترمیم و ایجاد سابقه برای یازدهم و دوازدهم (کنکور۱۴۰۴) و دهم برای کنکور ۱۴۰۵
💬 پاسخ
ماهان ، : دوستان اگر براتون مقدور هست لطفاً بروید مجمع حضوری، و اینکه دیگران رو هم خبر کنید تا این کارزار رو امضا کنند.
💬 پاسخ
هامون توکلی : امیدوارم نتیجه بده تلاشامون اونایی ام که میگن خیلی خوبه نهایی نفسشون از جای گرم بلند میشه..
💬 پاسخ
کنکوری 1404 : با سلام و احترام از 4مهر که خبر تأثیر قطعی معدل توسط شورای نگهبان داده شد فرزندم روزگارش سیاه شده است. او سال یازدهم است و به حدی تحت فشار استرس بوده است که دیگر نای ادامه دادن ندارد. و پیوسته از مطب یک روانپزشک به مطب روانپزشک دیگر. فریاااااااااد. فریااااااااااااد. فریاااااااااااد. از این بخشنامه بی سر و بن و تصویب کنندگان آن
💬 پاسخ
نازنین محمدی در پاسخ به کنکوری 1404: خدا بهمون رحم کنه ببین من دهمم فشاری که روی ما دانش آموزان هست تا جای ما نباشن نمیتونن درک کنن مادرجان شما که فرزندتونو میبینین؟؟ پس بفهمین حال ما چقدر داغونه. من بعد از هرامتحان روانی میشدم حتی چند بار دست به خودکشی زدم.. حال منو کسایی درک میکنن که تنها پشتوانشون همین درسه.. کسی چ می‌دونه وقتی سه شبانه روز زیست بخونی بری سر جلسه ببینی که در حدی سخته نمیدونی چ کار کنی‌.‌..امسال تمام دانش آموزان تجدید شدن ای خدا به داد ما برس خدا لطفاً به دادمون برس 🥺🥲
💬 پاسخ
پرند عظیمی : سلام بچه هاو والدین محترم تاریخ تجمع البته بدون شعار واعتراض روزپنجشنبه 31خردادساعت 12 درب مجمع تشخیص لطفا باحضورفیزیکی وآگاه کردن اعضای محترم مجمع ازمشکلات این قانون ازآینده وآرزو وهدف خودتون حمایت کنیدلطفاهمگی بیاین بچه های شهرستانی هم حتماخودتونوبرسونیدفقط منتظربچه های تهران نباشیدکه کاری براتون بکنن هرکسی به سهم خودش بایدبرای آینده خودش تلاش کنه وبجنگه ایشالله که با همکاری همه لغومیشه فقط لطفا بیاین عضوگروه بشین. بخدا متولیان این قانون دارن اطلاعات غلط میدن به مجمع میگن بچه هاازامتحان نهایی راضین هیچ تقلبی نبوده همه چیز گل وبلبل و... لطفا برای لغواین قانون ظالمانه تلاش کنید
💬 پاسخ
نگین عاقلی : سلام لطفا از کارزار درخواست افزایش تعداد دفعات ترمیم معدل حمایت کنید. کدش: ۱۱۹۷۵۵ ممنون از کمکتون.
💬 پاسخ
کنکور ۴۰۴ : فکر کنم مسئولین فوت کردند لطفاً یک فاتحه ای براشون بفرستید
💬 پاسخ
یه کنکوری 1404 در پاسخ به کنکور ۴۰۴: اونا که بچه ها شون تو بهترین مدارس اند یا خارج از کشور دارن درس میخونن اصلا براشون مهم نیست
💬 پاسخ
زهرا زادمهر : لطفا این مورد هم اشاره میکردین که یه نفر که چند سال پیش دیپلم گرفته بخواد کنکور بده باید سه پایه ۱۰ ۱۱ ۱۲ رو نهایی بده و این مانع ادامه تحصیل و کاهش انگیزه میشه
💬 پاسخ
پرند عظیمی : سلام بچه ها فردا به همراه والدین ساعت 2ظهر روب روی مجمع بیاین لطفا پدریامادرتون حتماباشمابیان نیازی به شعار واعتراض نیست فقط والدین بااعضای مجمع صحبت میکنن واونار و آگاه میکنن راستی بریدپیج مجلس نیوز استوری باکس گذاشته لطفا همگی خواستار تایید طرح کنکوری بشین که تومناظره اشاره بشه
💬 پاسخ
مژگان ایت : ما حاضریم برای کنکور ۱۰۰ تا کتاب بخونیم ولی نهایی برداشته شه ؟؟ کنکور حداقل چهارساعته‌اس ولی این نه؟؟؟ هرساله.. شما فکر کنین اگه یه نفر رتبه‌ش انقدر خوب بشه که بتونه دانشگاه های خوب رو بیاره بعد بهاطر این معدل کوفتی نتونه بره چه حالی بهش دست میده یه لحظه خودتونو جا اونا بذارین میدونین چند صد نفر بخاطر این شرط نتونستن برن دانشگاه برن؟؟ درحالی که بهترین رتبه رو اورده؟؟ فقط نگین کسی که دانشگاه رو میتونه خوب بیاره پس نهایی هم میتونه گل بکاره که خیلی الکیه حرفتون کنکور به خیلی چیزا بستگی داره اللخصوص به اینکه تست زنیت خوبه یا تشریحیت
💬 پاسخ
حامد کمالی : سلام ، این قانون فقط به نفع مدارس غیرانتفاعی هستش . استرس کنکور رو از یک سال به سه سال افزایش پیدا کرده و خیلی ناعادلانه هستش . ان شا الله که این قانون رو لغو کنن .
💬 پاسخ
آرمیتا حسنی : بچه ها توروخدا نکنید این شرایط معدل خیلی بهتر هستش ، تلاش سالیانه رو قبلا تو ی شب میسنجیدند و تمام الان واقعا حق ماها خورده نمیشود کسی که شب امتحانی نبود و از اول سال زحمت کشیده نهایی براش مثل رویاست اوضاعش هم خوبه !
💬 پاسخ
حنا احمدیاریان در پاسخ به آرمیتا حسنی: هنوز با این قضیه که ۲۵ صدمت ۱۰۰ تا رتبه جا به جات کرد مواجه نشدی و گریت نگرفته :)
💬 پاسخ
فاطمه نقی لو در پاسخ به آرمیتا حسنی: عزیز نتیجه تلاش هات یه شبه مشخص نمیشد که!!! برای اینکه تو همون به اصطلاح ۴ ساعت بتونی تراز خوب بیاری حداقل باید یکی دو سال زحمت میکشیدی...
💬 پاسخ
پرند عظیمی : آیدی گروه تلگرام:متحدین لغوتاثیرقطعی معدل بچه هاو والدین محترم لطفاعضوبشید اونجا شماره تماس خبرگزاری هاروبردارید وباتک تک شون تماس بگیرید و حتما با والدین به مجمع برید اعتراض خودتونوبه گوش اعضای محترم مجمع برسونید ازمشکلات این قانون براشون توضیح بدید بخدا تنهاراه نجات همین حضورفیزیکیه. همه بایدتلاش کنیم نبایدمنتظر بقیه باشیم خودمون کاری نکنیم هیچکی کاری برامون نمیکنه پس لطفا منفعل وتنبل نباشین هرکسی به تنهایی تمام تلاششوبکنه.
💬 پاسخ
س.خ .ا.د در پاسخ به پرند عظیمی: دوست عزیز کلیپ دختر ۱۷ساله ای ک بخاطر تجدید امتحان ریاضی سکته قلبی و مغزی کرد رو لطفا پیداکنین و پخش کنید و به رسانه ها برسونید اون هم کمک بزرگی خواهدبود
💬 پاسخ
لغو تاثیر معدل : کارزار درخواست لغو #فوری تأثیر معدل در کنکور سراسری ورودی دانشگاه‌ها و بازگشت کنکور به شیوه گذشته (تستی) https://www.karzar.net/118661
💬 پاسخ
علی علیمحمدی : دوستان توروخدا نکنید این کارو الان داغید متوجه نیستید چند وقت بعد از کنکورتون حسرت می‌خورید و با خودتون میگید کاش برای این چنتاکتاب یکم می‌خوندم و نمره مطلوب می‌گرفتم تا اینکه بشینید پای سوالای سختِ کنکور و اونجا هم دست هاتون بسته باشه.اینارو خدمتتون نگفتم که فکر کنید من خیلی اوضاع نمراتم خوبه. گفتم که بدونید اگه سال بعد فرصت دارید و امسالو خراب کردید برای اون سال حسابی بخونید و قدر بدونید .
💬 پاسخ
ماردین م در پاسخ به علی علیمحمدی: سال بعد هر روز می‌دونی باید چند امتحان رو با هم هندل کنیم؟
💬 پاسخ
ناشناس ناشناس در پاسخ به علی علیمحمدی: خب سال بعد امتحانا سختر میشن الان بچهایی ک کنکور دادن ودرصداشون خوب بود میگن زبان سخته😐
💬 پاسخ
امیرعلی رضایی در پاسخ به علی علیمحمدی: سال دیگه بالای 20 کنکور داریم. شما نفست از جای گرم بلند میشه
💬 پاسخ
مادر دانش آموز دهمی در پاسخ به علی علیمحمدی: سلام،با احترام به نظر شما ،این همه اعتراض در سرتاسر کشور نسبت به این طرح قطعا از روی داغ بودن نیست و حرف شما زمانی درسته که کنکور حذف شده باشه نه اینکه کنکور سرجاش هست و این طرح هم هست .شما میدونی که چه استرس و فشار روانی اتفاقا متوجه دانش آموزان درسخون شده ،کجای دنیا ۲۵صدم و نیم نمره تعیین کننده سرنوشت و آینده دانش آموزه ؟؟؟؟ این طرح نه تنها عدالت آموزشی رو برقرار نمیکنه بلکه دوباره مثل همون کنکور به نفع دانش آموزان طبقه مرفه جامعه است که خیلی راحت میتونن برای کلاس امتحان نهایی و انواع کتابای تشریحی هزینه کنن .کاش مسئولین قبول میکردن که سطح آموزشی توی همه مدارس واقعا درسطح این سوالات طرح شده نیست.چه بسا امروز هم یه خبرگزاری خبری منتشر کرده مبنی بر اینکه امتحان زبان دوازدهم که چندروز پیش بود فایل لیسنینگ در بعضی مدارس شمال شهر تهران به این صورت بوده که به دانش آموزا هدفون دادن و در مناطق پایین شهر با بلندگوی خراب و بی کیفیت برای بچه ها پخش شده که اصلا واضح نبوده و بچه‌ها به خاطرش کلی نمره از دست دادن ،آیا این عدالته ؟؟؟؟
💬 پاسخ
هستی امرایی : دوستان عزیز امروز ساعت ۱تجمع در مجمع تشخیص مصلحت نظامه لطفا حضورتون حداکثری باشه
💬 پاسخ
حدیث حامدی : بچه ها هیچ کی غیر ماهایی که نهایی داریم میدیم نمیفهمه این امتحانای مسخرشون چقدر سخته به هر کی بگی میگه خب درس میخوندی نمره می‌گرفتی ،ما ها هم که امتحانامون رو دادیم تموم شد رفت از ما دوباره نمیگیرن پس بنظرم براتون مهم نباشه این کارزار به نتیجه برسه یا ن
💬 پاسخ
احسان غلامی : بچه ها برید کارزار درخواست لغو تاثیر قطعی از مجمع تشخیص مصلحت نظام رو هم امضا کنید، با اعضای مجمع هم میتونید پیامکی در ارتباط باشید و اعتراض خودتون رو به گوششون برسونید
💬 پاسخ
امیر حسین یعقوبی در پاسخ به احسان غلامی: چه جوری با اعضا مجمع پیامکی در ارتباط باشیم ؟
💬 پاسخ
نیستیم ما مافیا ! در پاسخ به امیر حسین یعقوبی: هامون سبطی گفتن ما نباید اینکارو کنیم نتیجه عکس داره فقط زنگ بزنید به رسانه ها و خبرگزاری ها مثل تنسیم و....
💬 پاسخ
س.خ .ا.د : دوستان هفته اینده دوباره رای گیری هست .اگر این بارهم رد بشه دیگه امیدی نیست چون دفعه قبل هم رد شده .اینجوری زحمات اون چن نفر هم ک دارن برامون تو مجلس میجنگن به باد میدیم .لطفن لطفن کسانی ک تهران هستند تجمع کنن تا قبل رای گیری خانواده ها برن و بقیه هم جلوی اموزش پرورش شهرشون تجمع کنن ک بدونن مااعتراض داریم.اونا فک میکنن خانواده ها ازاین طرح خیلی راضی هستن.ومیگن تالاکسی به ما اعتراض نکرده.خواهش میکنم این فرصت و ازدست ندین
💬 پاسخ
محمد امین یوسفی : آقا ترو قرآن این امتحانات رو لغو کنید شما با این امتحانات نهایی جامعه رو دارید روبه نابودی می‌ کشانید و حق خیلی ها در این امتحانات خورده میشه در حوضه های تقلبی بسیاری صورت میگیره
💬 پاسخ
مهمانی ناشناخته : الان کی معلوم میشه که شرط معدل هست یا نه ؟؟؟ میشه یکی دقیق توضیح بده ..
💬 پاسخ
کنکوری هستم : از پدر و مادر ها و دانش آموزایی که میتونن تویه تهران تجمع کنن خواهش میکنم حتما این کارو انجام بدن ، خواهش میکنم🥲🙏
💬 پاسخ
نازنین خسته : تنها راهش اینه که طی این چند روز اخر حضوری والدینتون برن مجمع
💬 پاسخ
اکرم کرامی : واقعااا امتحان نهایی سخت گرفته میشه و اونایی که تو مدرسه و اموزش پرورش اشنا دارن مثل اب خوردن نمره میگیرم لطفا این قانون رو بردارین به ضرر بچه ها هست بچه ها دیگه از درس و کتال زده شدن با این کار
💬 پاسخ
دکتر محمدزُهَری : با درود و آرزوی موفقیت شما. از کارزار شما حمایت شده است. لطفا با وارد کردن کد کارزار ما : 107786 در باکس بالای صفحه ی جستجوی کارزارها ، یا جستجوی لینک کامل کارزار ما : https://www.karzar.net/107786 از تلاش های ما و همکارانمان در خصوص درخواست به حقِ شامل شدن کادر بهداشت و درمان از طرح تعطیلات ۲ روزه ( همچون سایر کارکنان دولت ) حمایت فرمایید. با سپاس.
💬 پاسخ
پرند عظیمی : #لغوتاثیرقطعی معدل پدرمادرها حضوری برن مجمع واعتراض خودشونوثبت کنن تا اعضای مجمع تشخیص ازاین موضوع آگاه بشن، باخبرگزاری های مختلف تماس بگیرید نارضایتی خودتونواعلام کنیدچون آموزش پرورش وسنجش دارن اطلاعات غلط به مجمع تشخیص میدن میگن بچه هاازاین قانون معدل و امتحانات نهایی راضین درصورتیکه کاملابرعکسه. والدین حضوری حتمابریدواعتراضتونوثبت کنید
💬 پاسخ
Zeynab jafari : تنها راه حل مشکل اینه که به دکتر پزشکیان رای بدیم به همراه خانوادهمان چون تنها ادمی هست که درباره سهم کم مدارس عادی در پذیرش دانشگاه حرف زده و گفته افراد با سواد میاره برای وزارت‌ و این یعنی دیگه آدمهای مثل صحرایی و زلفی گل که حامی شدید معدل هستن جایی در دولتش ندارن....
💬 پاسخ
نازنین خسته در پاسخ به Zeynab jafari: بله همتون به اقای پزشکیان رای بدین و در گروه حزب ندای ایرانیان عضو بشید با اقای شهاب الدین طباطبایی ارتباط بگیرید و بگید که مخالف مصوبه هستید اقای طباطبایی طرفدار پزشکیان هست و بهش بگید در قبالش به اقای پزشکیان رای میدید
💬 پاسخ
Faren ahmadi : ببخشید الان کی تکلیف مشخص میشه که ایا لغو میشه یا نه؟
💬 پاسخ
ستایش حاتمی : سلام هنوز خبر جدیدی نشده؟
💬 پاسخ
زهرا کنکور : بچها برید وارد خانه ی شاد بشید، بالای دسترسی سریع تبلیغاتی راجب نهایی و...هست بعدنوشت ارزیابی شما از وضعیت حوزه ی اجرا وآزمون برید اونجا کلنیک کنید. ونظرتون رو اونجا بنویسید راجب تقلب و...
💬 پاسخ
رضا ظ : کنکوری های عزیز معدل پایین فقط دانشگاه رفتنتون رو تحت تاثیر قرار نمیده . پذیرش دانشگاهی خارج از کشور، معدل دیپلم ۱۳ ساله رو نگاه میکنند و به لطف وضع فعلی معدل ها اکثریت خرابه ، یعنی رسما جلوی مهاجرت دانش اموزا رو هم دارن میگیرن . هیچ کجای دنیا تصمیمات مسخره اینشکلی نیست.
💬 پاسخ
دانش اموز در پاسخ به رضا ظ: دقیقا شاید یکی نخواد تو ایران کنکور بده
💬 پاسخ
مهم نیست : توروخدا این نمره جمع کنید تو این سن جوانی احساس پیری میکنم چرا با آینده دانش آموزان بازی میکنید خون جوان تو شیشه کردین بزور آزمون های تستی سخت برگزار میکنید
💬 پاسخ
نیما قنادزاده : یک عده آدم که ذره ای عقل ندارن اومدن دارن از مصوبه عالی تعیین شده گلایه میکنند . البته همینطور که مشخصه تعداد اندکی هم هستید. شما که نمیتونین یک نمره خوب از این امتحان های به شدت آسون بگیرین که حتی با یک بار مطالعه کامل کتاب میشه نمره ۲۰ گرفت میخواین برین تست دروس عمومی رو بزنید ؟ اصلا تا حالا دو تا تست از فارسی و دینی و ... زدین ؟ شما برین تست های کنکور رو کنار سوالات امتحان نهایی بزارین بعد میفهمین جریان چیه بنده خودم با آمادگی کامل در امتحان ها شرکت کردم و تقریبا از نتیجه کار راضی بودم ولی چند امتحان خراب کردم که خدا را شکر فرصت ترمیم گذاشته شده و قابل جبران هست
💬 پاسخ
پروین سهرابی در پاسخ به نیما قنادزاده: وقتی دانش اموز نیستی بهتره دهنتو ببندی!سطح امتحان زبان امسال در حد ایتلس بوده!صد رحمت به کنکور!تو کنکور حداقل چهارتا گزینه میبینی یادت میاد از کدوم مبحث بوده!نه این سوالای داغون که معلوم نیست از کجای کتاب طرح شده!3-4 تاشم بعد هر امتحان اشتباه از اب در میاد!
💬 پاسخ
من در پاسخ به نیما قنادزاده: اتفاقا عقل دارن خیلی خوب بلدن چجوری جیبای مردمو خالی کنن و دقیقا کاریو بکنن که به ضرر دانش آموز و مردم باشه . دست کم شون نگیر
💬 پاسخ
رضا ظ در پاسخ به نیما قنادزاده: کاملا مشخصه اندازه بز نمیفهمی
💬 پاسخ
نیما قنادزاده در پاسخ به پروین سهرابی: اول از همه لطفا توهین نکنید بنده نظرم رو گفتم دوما معذرت میخوام بنده یادم رفت بگم دانش آموز سال دهم هستم من نظرم در مورد امتحانات سال دهم بود که تنها امتحان دشوار اش فیزیک بود مرسی
💬 پاسخ
حکیمه مخصوصی : لااقل فقط دوازدهم رو تاثیر بدن ونهایی باشه
💬 پاسخ
امیر محمد متقیان : امروز امتحان زبان هیچ فرقی با کنکور نداشت صبح تا حالا اعصاب داغونه استرس بالا رفته خواهش میکنم بردارید تأثیر رو چرا باید اینقدر استرس بکشیم چرا باید پول بدیم برا امتحان نهایی فیلم بگیریم خدایی بسه بردارید
💬 پاسخ
نمایش نظر های بیشتر

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ثبت رسمی در دبیرخانه

نامه تأیید امضاهای این کارزار جهت ثبت و پیگیری صادر شد.

بازتاب در روزنامه شرق:

کارزار لغو تاثیر قطعی معدل

بازتاب در روزنامه هم میهن:

درخواست لغو تاثیر قطعی معدل

انتشار پوستر دعوت به امضا در اینستاگرام

انتشار پوستر در اینستاگرام

با توجه به اهمیت این کارزار پوستر آن در اینستاگرام منتشر شد.

مشاهده پست دانلود پوستر

ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: