⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ درخواست ممنوعیت فعالیت انتخاباتی در پلتفرم‌های فیلترشده
◻️ درخواست ارائه اصل مدرک کارشناسی دانشجویان ورودی ۹۰ موسسه غیرانتفاعی مهرآوران کرمان
◻️ اعتراض به عدم رسیدگی به آرامگاه کوروش و درخواست جلوگیری از تخریب آن

درخواست تشکیل استان مازندران غربی

#مازندران_غربی

درخواست تشکیل استان مازندران غربی

حضور معزز مقام محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر رئیسی

با سلام و احترام
عنایت خاص و ویژه حضرتعالی را به مطالب به شرح ذیل معطوف می‌نماییم:
غرب استان مازندران با حفظ هویت اصلی خود نظیر خراسان بزرگ، قبل از انقلاب عزیز اسلامی، خواستار استقلال لازم منطقی و قانونی بوده و هست که در تمام این ایام طولانی تقریبا همه رؤسای محترم جمهوری در سفر های تبلیغاتی خودشان به این دیار دیرین، قول پیگیری و انجام آن را به این مردم داده بوده‌اند.
مزید استحضار اینکه تشکیل این استان، قبل از جدا شدن استان البرز از تهران در دستور کار مسئولین کشوری با همین نام بوده و ارجاع رئیس محترم دولت دهم را هم دارد که سال‌هاست به تعویق افتاده است.
طول ساحل مازندران کنونی ۴۷۰ کیلومتر و غرب استان از شمال شمیرانات تهران شروع و تا کوهستان، جلگه و دشت و دریا ادامه دارد و دارای اقلیم وسیع و صعب کوهستانی است که مردم با طی بیش از ۵ ساعت راه زمینی سنگین و پرمخاطره تا مرکز استان، به دلیل تعدد شهرها و روستاها، همواره تلفات جانی و مالی زیادی را متحمل شده‌اند که در این زمینه آمارها گویاست.
هم‌اکنون هزاران نفر از اقشار مؤثر و ذی‌نفوذ و معتمدین مردم، از ۸ مرکز شهرستان، ۲۳ شهر، ۱۸ بخش، ۴۵ دهستان و ۱۰۴۱ روستا، در امتداد تلاش بزرگانی در گذشته، که خیلی از آنها به رحمت خدا رفته‌اند، با تشکیل گروه بزرگ مجازی در این شرایط سخت کرونایی، به حول و قوه الهی به دستور و فرمان ویژه حضرتعالی، به عنوان بهترین «هدیه ماندگار» دولت سیزدهم برای ثبت در دل تاریخ این دیار دلیران، کاملاً امیدواریم.

با تشکر

زمان این کارزار به پایان رسیده است.

جهت اطلاع از نتیجه این کارزار و خبرهای مربوط به آن به کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام کارزار مراجعه نمایید.

امضاکنندگان: 3942 نفر

 • مسعود فرجاد

 • کیانوش جلالی کندلوسی

 • شهرام جلالی

 • فریبرز جلالی کندلوس

 • مهراب جلالی کندلوسی

 • قاسم جلالی

 • نعیمه جلالی

 • محسن جلالی کندلوس

 • کیوان جلالی کندلوس

 • اسماعیل جلالی

 • عیسی جلالی کندلوسی

 • مسعود جلالی کندلوسی

 • حجت الله اسماعیل پور حسن آبادی

 • محمدحسین ملکی میرکلائی

 • حسن کیاحیرتی

 • حسین درویش بسطامی

 • پریسا مقیمی کندلوس

 • غلام حسن بقائیان

 • جلیل کاویانپور

 • حمید پیرانی باندری

 • اسحق بابائی

 • امیر فتحی

 • آسیه نظری زاده

 • عمران آفریدون

 • نورعلی رادمهر

 • حسین همراه

 • خلیل کاویانپور

 • اسماعیل شاهبازی

 • غلامرضا فاندر

 • مهدی جلالی کندلوسی

بحث و گفتگو

آرش عباسی : درود نویسنده گرامی، منتظریم تا کارزار را تمدید کنید. همچنین پیشنهاد می‌گردد بجای مازندران غربی از عنوان تاریخی رویان برای تشکیل استان استفاده شود.
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی در پاسخ به آرش عباسی: سلام اگه مایل هستید با نویسنده این کارزار صحبت کنیم که امضا ی این کارزار به حدنصاب برسد که انشالله اجرایی شود
💬 پاسخ
مرتضی کلاری در پاسخ به آرش عباسی: رویان شامل نور و نوشهر و چالوس و کلاردشت بود ولی مازندران غربی از نور تا رودسر را شامل میشد چرا که مرز غربی مازندران ملاط لنگرود بود پس نام مازندران غربی صحیح تر است و اینکه ما هم مازندرانی هستیم و با تشکیل استان هویت ما تغییر نمیکند مانند خراسان شمالی جنوبی رضوی یا آذربایجان شرقی و غربی.
💬 پاسخ
آرش عباسی در پاسخ به مرتضی کلاری: من هم اهل مازندران هستم و برخلاف نظر شما اعتقاد دارم ما اقوام طبری هستیم. باتوجه به تاریخی که در این چندسال خواندم به‌نظر می‌رسد مازندران به معنای "جایی که ماز (رودخانه موز) در آن است" نام یک مکان باشد تا یک هویت. رویان به مرکزیت کجور و کلارستاق بوده اما حدود آن در دورانی از شرق به قومس و از غرب به الموت هم رسیده‌است. مردم گیلان شامل تالشان خود را گیلانی می‌خوانند و امکان ندارد ساکنان شرقی گیلان زیر بار استان مازندران غربی بروند؛ مگر اینکه بینشی تاریخی به آن‌ها بدهید.
💬 پاسخ
علی رودگر صفاری در پاسخ به آرش عباسی: شرق گیلان بخشی از مازندران بود و سال ۱۳۱۶ منطقه املش و رودسر و رانگوه از مازندران جدا شد و حتی ملاشیخعلی گیلانی و ظهرالدین مرعشی مولف کتاب تاریخ گیلان و دیلمستان هم مرز مازندران و گیلان را ملاط لنگرود میدانند یعنی رودسر و املش و رانکوه کامل بخشی از مازندران بودند پس از این بابت مشکلی نداریم اینکه همه طبری هستیم درسته همانطورکه آذربایجان شرقی ترکند و آذربایجان غربی هم ترک و کرد هستند مازندران غربی و مازندران شرقی هردو طبری اند و گلستان هم طبری و ترکمن و سیستانی هستند که طبری های گلستان اکثرا مازنی و کتول و تات و گالش هستند
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی : سلام ازنویسنده این در خواست تقاضا دارم این درخواست مجدد تمدید شود و به حدنصاب برسد ومجنون تصویب کند
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی : سلام از نویسنده این کارزار تقاضا داریم این درخواست دوباره تمدید شود
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی : سلام تاکید می‌کنم دوباره بعداز 5 تیر این کارزار تمدید شود
💬 پاسخ
آریو خاکزاد شاهاندشتی : نه اینکارو نکنید مازندران رو نصف نکنید💔🙂 مازندران همینجوریش از هم جداست💔کل زبونش دارن فراموش میشن💔 سال ۱۳۷۶ گلستان جدا شد لطفا اینکارو دیگه نکنید🤍🙋‍♂️ زِنّه بوئه طبرسون وچون👑👑معنی : زنده باد بچه های طبرستان.
💬 پاسخ
حسین زال نژاد : مازندران باید یک پارچه بماند این بچه بازی ها چیه کدام آدم عاقلی تیشه به ریشه خود میزنه.
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی : سلام دوباره تاکید می‌کنم 5تیر مهلت این کارزار تموم شد از نویسنده درخواست میکنم دوباره تمدید شود
💬 پاسخ
امیرعباس درزی نوشهر : مازندران مستعمره تهران شده شرقی و غربی هم نداره جاده های شرق مازندران مثل جاده های غرب مازندران نا به سامان هست آسفالت های کل استان اصلا تعریفی ندارد امروز تهرانیا تعیین می کنند که بودجه را خرج چه چیزی کنند که ماشالله بودجه مازندران به جای اینکه خرج مازندران شود خرج توریست های تهرانی می شود. تهرانی ها حتی حاضر نیستند صنعت را وارد مازندران کنند تمام صنایع به جای اینکه وارد مازندران شود وارد کویر سمنان می شود. آب مازندران هم که دارد به سمت کرج و تهران و سمنان سرازیر می شود و شرق و غرب هم ندارد و همه با هم داریم می سوزیم. تا زمانی که مازندرانی ها متحد نشن همین آش و کاسه هست. متاسفانه بین مردم مازندران و کل شمال تفرقه میندازند تا بیشتر منابع شمال را غارت کنند. چرا باید چالوسیا با شهسواریا مشکل داشته باشند؟ چرا باید بابلی ها با ساروی ها مشکل داشته باشند؟ چرا انزلی ها باید با رشتی ها مشکل داشته باشند؟ چرا باید گنبدی ها با گرگانی ها مشکل داشته باشند؟ ما شهر به شهر با هم مشکل داریم در حالی که نمیدونیم علتش چیه! خیلی از روستاهای نکا و ساری و کجور و مرزن اباد و ... گاز ندارند. شهر کیاسر تازه چند ساله گاز رسانی شده. این تبعیض مختص غرب نیست و شرق را هم شامل میشه. من از نوشهر به ساری رفته بودم برخی کوچه های ساری که مرکز استان هست اصلا اسفالت نیستند شاید باور نکنید ولی این یک حقیقت هست. راهبند ساری که هیچی اصلا 40 درصد جمعیت ساری را تشکیل میده ولی از امکانات محروم هست. مازندران از گلوگاه تا رامسر محروم هست و ما مردم شرق و غرب را انداختند به جون هم! برای یکبار هم شده متحد بشیم حقمونو از تهرانیا بگیریم. دوستان بنده را میشناسند میدونند چقدر دغدغه غرب استان را دارم و حتی یک دورانی بنده به عنوان یک نوشهری موافق جدایی بودم ولی امروز ریشه اصلی مشکلات را شناختم. ریشه اصلی خارج از استان مازندران هست! بیایید متحد بشیم و با هم مشکلات را رفع کنیم.
💬 پاسخ
عباس گلیج در پاسخ به امیرعباس درزی نوشهر: دقیقا فرمایش شما درست هست. متاسفانه ما شمالیا اتحاد نداریم.
💬 پاسخ
آریو خاکزاد شاهاندشتی آمل در پاسخ به امیرعباس درزی نوشهر: دقیقا داداش ما شمالیا متحد نیستیم چه گیلانیای عزیز چه مازندرانیای عزیز تهرانیا اومدن کل مازندرانو گرفتن ک هیچ دماوند و شمیرانات و فیروزکوه رو هم گرفتن و زبان مادری مارا مورد تمسخر قرار میدن🤦‍♂️💔 ما همه باید اتحاد داشته باشیم.
💬 پاسخ
ابراهیم سام دلیری : مرکز استان مازندران غربی کدام شهر میشه؟ اگه چالوس مرکز استان میشه ما از این کارزار حمایت میکنیم. اما شه تلاش هاکردمی که مازرون تجزیه نوو ولی شرقی ها نخاینه امه حرف گوش هادنن اما دیه چاره ای نارمی.
💬 پاسخ
محمد هاشمی در پاسخ به ابراهیم سام دلیری: مازرون شرقی جا چشی خواننی؟ بودجه تهران جه تقسیم بونه. شمه نماینده ونه بوره دولت جه درخواست هاکنه که بودجه آزادراه ره هاده چالوس و نوشهر و تنکابن و رامسر. شرقی تقصیر نیه
💬 پاسخ
آریو خاکزاد شاهاندشتی آمل در پاسخ به ابراهیم سام دلیری: برار وشون تفرقه اندازنه وشونه حرف ره گوش نَکِن وشون خاننه اماره از هم جِدا هاکنن اما متاسفانه متحد نیمی ، تهرونیا کا اماره مسخره کننه و وه باعث وونه کا تفرقه پیش انه امه ور تِ گول وشون ره نَخِر🤍🙋‍♂️
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی : سلام بعداز 5 تیر این درخواست تمدید شود
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی : سلام از نویسنده این درخواست تقاضا می‌شود هروقت این درخواست 5 ثیر تموم شد دوباره تمدید شود باتشکر
💬 پاسخ
مهدی دیوسالار نوشهر : کل شمال ایران یعنی گلستان و مازندران و گیلان و تالش باید یکی بشه. ما قبلا طبرستان و پتشخوارگر بودیم تازه آذربایجان و سمنان و تهران هم جز پتشخوارگر بودند. حد طبرستان از آران تا داهستان بود یعنی از قفقاز تا ترکمستان طبرستان بود. آمدند پتشخوارگر را کوچک و کوچک تر کردند. دیگه کافیه اجازه نخواهیم داد با تجزیه خاک طبرستان و پتشخوارگر ما را ضعیف تر کنند. زنده باد طبرستان و پتشخوارگر
💬 پاسخ
امیرحسین جلالی کندلوسی : نوشهر باید مرکز استان مازندران غربی بشه. ما نوشهریا هیچوقت مستعمره شهسواری ها نخواهیم شد. این چه وضعشه هرچیزی میخوان غرب مازندران بیارن اول باید بره شهسوار اگه اونا تایید کردن بعد چند سال بیاد نوشهر! مرکزیت نوشهر حداقل چیزی هست که ما مردم نوشهر می خواهیم. شهر کجور در شهرستان نوشهر قرن ها مرکز رویان و رستمدار و طبرستان بود پس مرکزیت نوشهر کمترین حقی هست که میتونه به ما داده بشه.
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی : سلام خود مردم غرب مازندران خودشان باید پافشاری کنند از رئیس جمهور باید درخواست کنند آقای رییسی بیان اینجا برای بازدید اخر‌ش باید استان بشه اینور وگرنه به هیچ نخواهیم رسید چون از امکانات محرومیم
💬 پاسخ
نصرت اله توکلی : هم اکنون در حق مردم غرب مازندان درهمه موضوع ظلم میشه استخدام، تقسیم منابع،دادن مسئولیت به شرق مازنی و...
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی در پاسخ به نصرت اله توکلی: غرب مازندران باید استان باشه تا ابد نباید اینجوری بمونه
💬 پاسخ
حمیرا مقدم : سلام کارزار شما امضا شد لطفا کارزار ۱۳۸۳۸ رو هم حمایت کنید مربوط به رشته انتخاب کارشناسی ارشد
💬 پاسخ
حسام م : یکی از مهمترین دلایلی که هنوز این منطقه استان نشده همین موضوع کل کل کردن سر اینکه کدوم شهر مرکز استان بشه هست.شهسواریها میگن شهسوار چالوسی ها میگن نه باید چالوس بشه نمک آبرودیها میگن اینجا باید مرکز استان بشه.هنوز خودمون با خودمون مشکل داریم.تا این مشکل بین مردم و نماینده ها باشه هیچوقت استان نمیشه
💬 پاسخ
فربد محبوب : سلام شهسواری ها، رامسری ها، بوشهری ها و سایر شهرهای غرب مازندران دیگر از اسم مازندران خسته شده اند و تعصبی ندارند خواهشا دیگر به مازندران غربی فکر نکنید اسمی باید انتخاب شود که لایق مردم این خطه باشد.
💬 پاسخ
محمد میردار هریجانی در پاسخ به فربد محبوب: اگه اسم مازندران روی استان نباشد ما مردم چالوس و نوشهر و کلاردشت و عباس آباد هرگز به این استان ملحق نخواهیم شد. مرکز استان هم باید حتما شهر چالوس یا نوشهر باشد.
💬 پاسخ
مدنی شهسوار در پاسخ به فربد محبوب: از طرف ما شهسواری ها حرف نزن ما با افتخار مازندرانی هستیم و از اسم خودمون و سرزمینمون هیچگاه خسته نمیشیم مگر تو از اسم و فامیلی خودت و هویت خودت خسته میشی حتما پس فردا هم میخوای از ایران جدا بشی و میگی از اسم ایران خسته شدم.
💬 پاسخ
اصغر بسطامی : با سلام حالا که پیگیر این کار بزرگ هستید لطفا اسمش رو هم عوض کنید مازندران غربی یه جورایی حالت مستعمره محسوب میشه
💬 پاسخ
اصغر بسطامی : با سلام حالا که پیگیر این کار بزرگ هستید لطفا اسمش رو هم عوض کنید مازندران غربی یه جورایی حالت مستعمره محسوب میشه
💬 پاسخ
مهران بهنامی : درود امیدوارم با پیگیری نمایندگانمحترم مجلس در غرب استان و استاندارمحترم و دیگر مسئولین شه ستانی همت کنند تا غرب از شرق مازندارن جدا شود در غیر اینصورت هیچ وقت غرب مازندران هیچگونه پیشرفتی نخواهد کرد چون ۹۰ درصد بودجه در شرق مازندران هزینه می‌شود. ممنون از همه عزیزان زحمتکش امیدوارم هر چی زودتر این مهم اتفاق بیفتد . انشاالله
💬 پاسخ
طاهره اسديان : چرا اسم و امضاء و حمايت ما در ليست امضاء كارزار نيست فقط عده معدودي هستند اگر اسم همه حمايت كنندگان باشد ، حمايت كنندگان با ديدن ديگر حاميان ، ترغيب به حمايت بيشتري خواهند شد و به گروه كارزار ميپيوندند
💬 پاسخ
علیرضا میارکیانی : استان طبرستان به مرکزیت چالوس بهتر هست. باید نام طبریستان را احیا کنیم. چالوس هم دژ طبرستان بود و بهترین گزینه برای مرکزیت هست.
💬 پاسخ
هومن شیروانی در پاسخ به علیرضا میارکیانی: دوست عزیز از اول دارید ساز و ناکوک میکنید ،اول جداسازی بعد این صحبت ها باعث چند دستگی میشه
💬 پاسخ
زهرا سادات صادقی : دوستان تورو خدا از کارزار ما حمایت کنید https://www.karzar.net/39923
💬 پاسخ
ناصر اکبریان : در حالیکه مردم همه استان ها برای اتحاد و یکپارچگی خود تلاشئ می کنند متاسفانه ما برای تکه تکه شدن. این خرد شدن ها نتیجه ای جز خرد شدن و ضعف ندارد. دبه ویژه در مورد غرب استان مازندران، این جدایی زبان و فرهنگ مردم غرب استان را به کلی نابود خواهد کرد و این منطقه را به حیاط خلوت تهرانی تبدیل خواهد کرد. من بر عکس شما به تبرستان بزرگ فکر می کنم.
💬 پاسخ
نوید گلیج : هرکی درخواست داد غلط کرد، چندبار نماینده ما جناب حسینی مخالفت کرد، تنکابن و رامسر مخالف هستن. ❤️مازندران متحد❤️
💬 پاسخ
علی میردار سلطانی : سلام مرکز استان مازندران غربی اگر شهر چالوس باشد ما مردم چالوس مشکلی نداریم ولی اگر مرکز شهر شهسوار باشد ما چالوسی ها هیچگاه جز این استان نمیشیم. ضمنا زبان ما مردم چالوس طبری هست بنابراین زبان طبری کلارستاقی و طبری کجوری باید زبان اصلی صدا و سیما استان مازندران غربی شود. منطقه استان هم باید از محمود آباد تا رامسر باشد.
💬 پاسخ
محمد سعیدیان : بحث تجزیه استان های شمالی اعم از مازندران و گیلان، فقط برای کوچک تر شدن لقمه برای بلعیدن راحت تر آن هست،هر چه این استان‌ها کوچک‌تر شوند راحت تر میشود در آنها جنگل‌خواری و کوه‌خواری و ‌زمین‌خواری انجام داد والا چرا استان های کویری مثل اصفهان و سمنان و فارس و کرمان را به بخش های کوچک تر تقسیم نمی‌کنند؟
💬 پاسخ
علی شباهنگ در پاسخ به محمد سعیدیان: هدف کسانی که پشت این کارزار هستند همینه. مازندران را دو تکه کنند تا بلعیدنش راحت تر باشه. آب و خاکش را راحت تر غارت کنند. متاسفانه یک عده همزبانان و هم استانی های ما هم شدند مزدور بی جیره مواجب این جریان
💬 پاسخ
محمد هاشمی از چالوس : غلط بیجا کردین. نه فقط مازندران از این کوچکتر نخواهد شد به هیچ قیمتی بلکه فیروزکوه و دماوند و تالکان(طالقان) نیز به سرزمین مادری خود باز خواهند گشت
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی در پاسخ به محمد هاشمی از چالوس: طالقان مال استان البرز نه مازندران
💬 پاسخ
علی کیان در پاسخ به پیمان عبدالرزاقی: طالقان بخشی از خاک تاریخی طبرستان بوده و زبان مردم طالقان طبری هست. استان البرز 15 سال هم قدمت ندارد.
💬 پاسخ
پیمان عبدالرزاقی در پاسخ به علی کیان: استان البرز الان 12 سال سابقه دارد کلیرقدمت داره
💬 پاسخ
علی اکبر برزوزاده : حداقل یک نقشه درست درمیون و قابل خانا با وضوع خوب میزاشتید . وقتی نقشه این سمپل کاری باشه بقیه کارا هم معلومه چی نیشه خدا رحم کنه
💬 پاسخ
محمدصادق احمدوند : درود به شما عزیزان اگر آینده وآرامش خود وفرزندانتان برای شما اهمیت دارد لطفا از این پیشنهاد https://www.karzar.net/36544 حمایت کنید. برایتان بهترینها را آرزو میکنم.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : لطفا از کارزار «درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات» حمایت کنید ✅ 🔸 لینک کارزار : (https://karzar.net/22440) لطفا 5 ثانیه وقت بذارید و امضا کنید ✍ حتما برای دوستان و آشنایان هم ارسال کنید 🙏 امضا کردنش ضرری نداره اما میتونه مفید باشه✌️ ‌بیشتر از 13,000 نفر از این کارزار حمایت کردن‼️ امضا بیشتر = پیگیری سریعتر = نتیجه بهتر🎯
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: