⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ درخواست ساماندهی و جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب شهرستان زرقان و روستاهای اطراف
◻️ درخواست عدم تغییر قرارداد در پروژه M۵ عمران توسعه زنجان
◻️ اعتراض به طرح سوالات نهایی علوم کشوری ( نهم )

درخواست الحاق دوباره شهمیرزاد به استان مازندران

#بازگشت_به_سرزمین_مادری

درخواست الحاق دوباره شهمیرزاد به استان مازندران

رئیس محترم جمهور

جناب آقای سید ابراهیم رئیسی

با سلام و درود بی پایان حق تعالی به روح بلند ملکوتی امام خمینی(ره) و آروزی سلامتی برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و حضرتعالی و تسلیت به مناسبت ایام شهادت بزرگ شهید مظلوم دنیا حضرت اباعبدالحسین و آرزوی تعجیل در فرج مهدی فاطمه زهرا(عج).

همانگونه که مستحضرید، شهمیرزاد با اهداء بیش از ۸۴ شهید سرافراز در جبهه‌های حق علیه باطل و با حضور همه اقشار در تمامی صحنه‌های انقلاب و جنگ و داشتن فرزندان مثمر در صحنه‌های سازندگی و پرورش عالمان بزرگی همچون مرحوم آیت الله‌العظمی شیخ کبیر شهمیرزادی و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد مومنی شهمیرزادی و استاد تاریخ ادبیات ایران مرحوم دکتر ذبیح‌الله صفا و بیش از ۳۰۰ پزشک و دانشمند به ندای عدالت حضرتعالی لبیگ گفته و منتظرند تحولات و تحقق آنچه که حق مسلم این شهر بوده که متأسفانه در سالیان گذشته مورد بی‌مهری و کم‌لطفی مسئولان استان و شهرستان و بخش قرار گرفته، در این دوره تحقق یابد که این امر میسر نشد.

همانگونه که استحضار دارید در سفر دور اول هیئت محترم دولت به استان سمنان، شهر شهمیرزاد به دلیل قابلیت‌های ارزشمند طبیعی از جمله آب و هوای مناسب و وجود مناظر طبیعی چشم نواز و مناطق زیبا و وجود ابنیه تاریخی شیرقلعه و غار دربند، به عنوان شهر نمونه گردشگری بین‌المللی انتخاب شد. شهری که از کمترین امکانات و زیرساخت‌های گردشگری من‌جمله مراکز درمانی مناسب و عدم امکانات ورزشی، تفریحی، فرهنگسرا است و مسئولین استان و شهرستان در صدد ایجاد اردوگاه‌ها و اماکن رفاهی و تفریحی برای کارکنان خود بدون پرداخت حق و حقوق شهرداری می‌باشند که این امر موجب دلزدگی گردشگران و مسافرین به این شهر می‌شود.

جناب آقای رئیس جمهور، تعلق دربند شهمیرزاد حدفاصل بین شهرهای شهمیرزاد و مهدیشهر به شهر مفرح و زیبای این شهر قابل کتمان تاریخی و طبیعی نیست، اما حضور یک کارشناس قومیت‌گرای مهدیشهری در استانداری سمنان جهت تعیین حریم شهر، حقوق قانونی و واضح شهمیرزاد را نادیده گرفته؛ به‌طوری که مقرر شد استانداری طبق قانون حریم هر دو شهر را همزمان تعیین و جهت تاییدیه وزارت کشور ارسال نماید اما با سیاسی‌کاری و اعمال فشار و نفوذ برخی در آن اداره، حریم شهر مهدیشهر به طور مجزا به وزارت کشور ارسال و با تعلق دربند شهمیرزاد به مهدیشهر به تأیید وزارت کشور رسید و این امر موجب شد تا بذر بی‌اعتمادی در دل مردم شهمیرزاد کاشته و پرورانده شود.

جناب آقای رئیس جمهور، مسئولین شهرستان مهدیشهر و مردم آن در صدد حذف نام شهمیرزاد از صفحه جغرافیای سیاسی استان سمنان هستند، شهری که بیش از سه هزار سال قدمت داشته و در گذشته‌ای نه‌چندان دور مرکز تجارت حکومت طبرستان بوده و با نام‌های شهمار فریمف شهمار طبرستان، شاهمیرزا همانند نگینی در منطقه البرز شرقی می‌درخشد ولی اکنون با کم‌لطفی و بی‌مهری مسئولین شهرستان که حتی از گفتن نام شهر نمونه گردشگری بین‌المللی کراهت دارند، باعث انزوا و رکود در این شهر شده‌اند.

آقای رئیس جمهور، نوشتار فوق گوشه‌ای از نارسایی‌ها و مشکلات و تظلم‌هایی است که همه به جهت وجود مسئولین ضعیف که با اعمال فشار و خشونت برخی صاحبان نفوذ قومیت‌گرا در سیستم اداری استان و شهرستان و بی‌عدالتی آنان مردم شهید پرور و دلسوخته را به ستوه درآورده و بار دیگر تقاضای الحاق شهر عزیزمان شهمیرزاد به استان سرسبز مازندران را داریم تا دلسوخته از به یغما بردن آب و آبخانه‌های شهرمان و محرومیت‌های موجود، بانضمام به فضای سبز و جنگل انبوه و آب نیلگون دریای خزر آرام گیرد و از حضرتعالی عاجزانه می‌خواهیم که خواسته به‌حق ما را جامه عمل بپوشانید.

از آنجایی‌که واقعاً صداقت گفتار و کردار شما اعتقاد و ایمان داریم و بار دیگر پیرو تظلم و شکوائیه‌هایی که با امضاء خانواده معظم شهداء و جمع کثیری از مردم خداجو و خسته از جور و ستم و تشنه عدالت شهمیرزاد در سال ۸۵ مبنی بر نارسایی‌ها و کاستی‌های موجود، از شما می‌خواهیم همان‌طوری که شما بارها فرمودید که حق گرفتنی است بار دیگر به گوشه‌ای از مشکلات و خواسته‌های این شهر عقب نگه داشته شده اشاره نموده و منتظر صدور اوامراتان می‌مانیم و عاجزانه درخواست می‌نمائیم.

ما خواستار الحاق به استان مازندران هستیم.

⚠️ در متن این نامه ادعاهایی مطرح شده که «کارزار» نمی‌تواند آنها را تأیید یا تکذیب کند و مسئولیت حقوقی آن با نویسندگان و امضاکنندگان نامه خواهد بود.

زمان این کارزار به پایان رسیده است.

جهت اطلاع از نتیجه این کارزار و خبرهای مربوط به آن به کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام کارزار مراجعه نمایید.

امضاکنندگان: 309 نفر

 • لیلا ذوالفقاری

 • علیرضا صناعتگر شهمیرزاد

 • آریا افشار شهمیرزاد

 • ایمان نریمان شهمیرزاد

 • آيدا كياني شهميرزاد

 • سید امیر مسعود احمدپناه شهمیرزاد

 • علی کرات شهمیرزاد

 • راحله قاسمی تهران

 • رویا صدیق رستمکلا

 • سامان اشرفی شهمیرزادی بهشهر

 • فاطمه طلا شهاب الدین تهران

 • رضا بریمانی ساری

 • بردیا زمان شهمیرزاد

 • سینا اشرفی شهمیرزادی شهمیرزاد

 • فضل اله یوسفی ساری

 • حدیث دوست محمدی شهمیرزاد

 • جواد رودباری

 • نویدصادق نیا شهمیرزاد

 • سیاوش فلاح چالوس

 • حسن شابازاده شهمیرزاد

 • سیدعلی معافی مدنی تنکابن

 • سعید اسماعیلی نور

 • عمار اسلامی گرگان

 • علی اکبر قندالی گرمسار

 • معصومه رادمنش گرگانی گرگان

 • Alireza heydari فیروزکوه

 • عباس عماد گرگان

 • علیرضا قادری خطیر بابل

 • زهرا مرادی قائمشهر

 • امیرحسین عبدالله زاده نکا

بحث و گفتگو

محمد زندی : لطفا کارزار استان زاگرس به مرکزیت بروجرد را درگوگل جستجو وامضا فرمایید متشکرم محمد زندی بروجرد
💬 پاسخ
فاطمه اخوان : شحمایت شد گروه کوچکی هستیم نگران سلامتی شما برای حفظ سلامت غذایی خود و خانوادهایتان و کاهش هزینه های دارو و درمان بیماری های مرتبط باغذا، نیاز به چارچوب گذاری مسیول فنی و کنترل کیفی داریم . لطفا از کارزار 55829 و مسیولین فنی و کنترل کیفی حمایت کنید تاشاید باهم بتوانیم جلوی کارفرمای سودجو و مسیولین فنی و کنترل کیفی خاطی را بگیریم. https://www.karzar.net/55829
💬 پاسخ
حسین اسماعیلی شهمیری : بی مهری سمنانی ها نسیت به شهمیرزاد و شهمیرزادی ها و جلوگیری از شهرستان شدن شهمیرزاد و زبان و قومیت مشترک مردم شهمیرزاد با مردم مازندران عاملی است باعث شده ما مردمان شهمیرزاد خواهان این باشیم به خاک اصلی خود یعنی مازندران برگردیم.
💬 پاسخ
محمد جباری : با سلام تا جایی که ما شهمیزادی های عزیز را میشناسیم بسیار مردم فهیم و با فرهنگ و درایت هستند و بسیار بعید میدانم که نگارنده ی این نامه ی سراسر احساس و بدون داشتن رویه ی اداری شهمیرزادی باشد که مستقیما رییسی را برای تقسیمات کشوری خطاب قرار میدهد و بدون در نظر گرفتن سلسلسه مراتب مستقیم سراغ شخص ریسس جمهور میرود که هیچ نقشی نمیتواند در تقسیمات کشوری داشته باشد ( داستان دوره ی احمدی نژاد و…) و جالب تر اینکه پس از چند روز تنها ۶۰ امضا و ان هم نصف ان ساکن شهمیرزاد نیستند این نامه که شوخی بیش نیست ولی بزرگ منشی و طبع بلند مردمان عزیز شهمیزاد را زیر سوال میبرد و نشان از این است که مردمان عزیز سنگسر و شهمیرزاد همچنان دلبسته و امپور و امدوت های با وفای هم هستند و بر این عهد دیرینه ثابت قدم خواهند بود پیشرفت فقط و فقط در وحدت و مودت و همدلی است و همیشه بوده اند عده ای انگشت شمار که تعارضات شخصی را مدنظر قرار داده و دردسر برای هر دوشهر درست کرده اند و ذکر این نکته که قومیت هیچ معنایی ندارد مرزهای مسخره جغرافیایی فقط انسانیت و اخلاق را هدف قرار داده است پاینده باد سنگسر و شهمیرزاد
💬 پاسخ
سید امیر مسعود احمدپناه در پاسخ به محمد جباری: با یک کلمه امپور سالهاست که چپاول میکنید
💬 پاسخ
عباس ذوالفقاری : این مطلب بسیار یکطرفه است. مهدی شهر مظلوم و حقش خورده شده تا به حال. حریم شهر بر اساس مستندات قانونی و چندین سال با نظرات فنی و کارشناسی و ثبتی بسته شده. موفق باشید
💬 پاسخ
حسین انصاری پور : یه زمانی شهمیرزاد هوای خوب وطبیعت خوبی داشت.یه عده دلال افتادن توشهرو شروع کردن به خریدن باغات و رویش ویلا واپارتمان توشهر.قیمت خونه هم انقدربالارفت که الان شهمیرزادی کمتربتونه خونه بخره.بعدش الان شهرگردشگری شد چه نوی واسه شهر داشت که مثلا دربند سنگسرم بشه جز شهمیرزاد.یه شهمیرزادی میشناسید دربند ملک داشته باشه
💬 پاسخ
سید امیر مسعود احمدپناه در پاسخ به حسین انصاری پور: چه ربطی داره مگه هرقومی توی هر شهری ملک داشت جز شهر خودش محسوب میشه الان منطقه چهارمیدان شهمیرزاد اکثرا سمنانی نشینه پس باید چهارمیدان جز سمنان باشه یا توی شهر گرگان یک منطقه همه زابلی هستند پس اون منطقه مال زابل هست نویسنده نامه ظاهرا خیلی مأخوذ به حیا بوده مهدیشهریها هر مصوبه ای که برای رشد وشکوفایی شهمیرزاد بوده رو مصادره کردند ۱ شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد رو شهرستان گردشگری مهدیشهر اعلام می‌کنند ۲ _سال ۹۲ هیئت محترم دولت بخش شهمیرزاد رو به شهرستان ارتقا داد ولی مهدیشهریها ۲۵ شب راه اصلی شهمیرزاد به سمنان رو بستند هر خودرویی که شهمیرزادی بود شیشه هاشو شکستند و با همکاری فرماندار که همسرش مهدیشهری بود جو شهر رو امنیتی کردند و جلوی مصوبه رو گرفتند ۳_ ای کاش فقط موضوع مصوبه شهرستان بود ساخت استخر دانش آموزی اردوگاه دانش آموزی ارتقا محور شهمیرزاد کیاسر ارتقا محور شهمیرزاد پل سفید ایجاد شهر جدید شهمیرزاد همگی مصوبات هیئت دولت رو داره ولی با اعمال نفوذ نمی‌گذارند انجام بشه شما مسیر سمنان تا شهمیرزاد رو ببینید همه ی محور آزاد شده وبازگشایی شده ولی ۱۵ ساله پیچ دربند مورچه وار کار میشه چون شهمیرزادیها رو مظلوم گیر آوردند در ضمن پیشنهاد الحاق شهمیرزاد به مازندران بهترین گزینه برای در امان ماندن بخش شهمیرزاد هست با ساخت سد فینسک یکی از بزرگترین فاجعه زیست محیطی کشور در حال وقوع هست نابودی منطقه حفاظت شده پرور و همچنین نابودی اقتصاد کشاورزان منطقه در ادامه ساخت این سد رخ خواهد داد انتقال آب چشمه روزیه باعث ویرانی منطقه خطیرکوه وچاشم وخشک شدن ۱۱ چشمه بزرگ شهمیرزاد شد و ساخت سد فینسک هم باعث نابودی روستاهای دهستان پشتکوه _فولادمحله _تلمادره _ و دودانگه وسلیمان تنگه ساری خواهد شد پس قبل از این فاجعه بخش شهمیرزاد می‌بایست تحت مدیریت استان مازندران قرار گیرد تا دست طمع شهر های اطراف نسبت به آن کوتاه گردد
💬 پاسخ
عباس ذوالفقاری در پاسخ به سید امیر مسعود احمدپناه: جایی که تازه شهرستان شده و به زور پتانسیل یه شهرستان داره و چند دهه خون دل خورده شده که به اینحا برسه با تزویر بخاد همه رو ازش جدا کنی و از دلش با همدستی یک نفر تو دفتر ریاست جمهوری از جریان انحرافی یه کاری رو دربیاری و شبانه ادم جمع کنی و بعدم غیر قانونی و با یه برگه که هیج جا ثبت نشده و باطل هم شده بخای کاری کنی.از روز اول شما چند نفر که انگشت شمارین خون به دل مهدی شهر کردین. و متاسفانه باعث دلخوری دو شهر شدین و میشین. ما خودمون به زور تونستیم چند تا امکانات اونهم با هبه زمین و چیزهای دیگه انجام بدیم اونوقت ادعای حق خوری داری. بزارید مردم دو شهر اسوده باشن . خواهشا
💬 پاسخ
علی صفائی : از کدام تظلم سخن میگویید. متاسفانه نگارنده نامه دروغگویی بیش نبوده و با این کار تخم کینه و نفاق را بین پسر عموهای سنگسر و شهمیرزاد را میپروراند. قطعا مردم هر دو شهر هوشیار بوده و از این شیطنت سیاسی سربلند خارج میشوند. تقاضا داریم دستگاههای امنیتی به موضوع فوق ورود و بررسی نمایند
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


سلب مسئولیت

در متن این نامه ادعاهایی مطرح شده که «کارزار» نمی‌تواند آنها را تأیید یا تکذیب کند و مسئولیت حقوقی آن با نویسندگان و امضاکنندگان نامه خواهد بود.

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: