⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ نقاره کوب؛ نماد استوار شهر بیجار را دریابیم
◻️ مخالفت با طرح سازمان ملی مهاجرت اتباع
◻️ درخواست کاهش مدت خدمت سربازی به یک سال

مطالبه باز اصلاح طرح حوضه آبریز سد طالقان

#بازاصلاح_طرح_حوضه_آبریز_سد_طالقان

مطالبه باز اصلاح طرح حوضه آبریز سد طالقان

جناب آقای محمد اسلامی
وزیر محترم راه و شهرسازی

با سلام
در سال ۹۵ در استمرار مطالبه قانونی تجدید نظر و اصلاح حریم روخانه‌ها که ازسوی بسیاری از اشخاص حقیقی وحقوقی شهرستان در دست پیگیری بود، حاصل سه ماه مطالعه، تحقیق و گفتگو در قالب یک گزارش تحلیلی تحت عنوان «نگذارید طالقان ایستاده بمیرد» در دو بخش منتشر شد. این گزارش انعکاس منظم و مدون استدلال‌ها و سه درخواستی بود که مردم ومسئولان شهرستان پیگیر تحقق آن بودند.
سرانجام در سال ۹۸ یک درخواست از سه درخواست اصلی مردم که در پایان آن گزارش تحلیلی نیز مطرح شده بود (اصلاح حریم) از سوی مسئولان وزارت نیرو محقق شد. خوشبختانه درخواست اساسی دوم (اصلاح بستر رودخانه در برخی مناطق شهرستان) هم در سال ۹۸ با واقع‌بینی و حسن مدیریت مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان البرز و وزارت نیرو در دستور کار قرار گرفت و در حال رسیدن به مراحل پایانی است.
پس اولاً باید تشکر کرد از مسئولان ان وزارتخانه که دو گام بزرگ اصلاحی برداشته واثبات کردند مجموعه کشوری توانمند، مجرب و کارآمد و درخدمت همه‌جانبه و توأمان به دولت و ملت هستند. ثانیاً مطالبه عمومی اگر مبتنی بر علم و متکی به روش‌های قانونی باشد، یک وظیفه و حق به رسمیت شناخته شده در کشور است که می‌تواند به نتیجه برسد.
با ارجاع به آن تجربه موفق و بسیار مهم تعامل مثبت بین مردم و مسئولان، اکنون ضرورت تام دارد تجربه تحقق‌یافته پنج سال گذشته مورد توجه وزارت راه و شهرسازی نیز در خصوص «طرح حوضه آبریز طالقان» قرار گیرد که راه طی‌شده و موفق آن وزارتخانه را مد نظر قرار دهند که برآیند سیاست و مدیریتشان تحقق عدالت و رضایت عمومی و تحکیم امید و اعتماد (سرمایه اجتماعی) به موازات اعمال سیاست‌های حفاظتی باشد. این اصل بنیادین بزرگ‌ترین معیار سنجش عملکرد دستگاه‌هاست.
در شرایط فعلی تحقق این راهبرد منوط به بازبینی برخی ضوابط مندرج در طرح حوضه آبریز سد طالقان است، چراکه اولاً برخی پهنه‌بندی‌ها و بافرگذاری‌ها دچار استانداردهای چندگانه و تناقض درونی است و ثانیاً مشروط کردن تحقق ضوابط فعلی به اتصال به شبکه جمع‌آوری فاضلاب که وجود ندارد و بسیار بعید است تا سال‌های طولانی اجرا شود، عملاً به معنای توقف روال بخش اعظم فعالیت‌ها برای مردم شهرستان است.
در این راستا همچنین تمرکز بر تحقق سومین گام اساسی (مطرح‌شده در همان گزارش تحلیلی)، یعنی «احداث شبکه جمع‌آوری ودفع فاضلاب» که وظیفه قطعی با پانزده سال تأخیر دستگاه ذی‌ربط (سازمان آب و فاضلاب) بوده و هست، بخش اعظم مسئله را حل می‌کند و بخش اعظم محدودیت‌های مندرج در طرح حوضه آبریز با تحقق این وظیفه قطعی دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط، بلاموضوع می‌شود، چراکه بدیهی است هدف کاملاً منطقی و اساسی شورای امنیت ملی برای تضمین سلامت آب در مجرای درست و واقعی خود قرار می‌گیرد و محقق می‌شود، نه اینکه با سال‌های طولانی تأخیر و تعلل در اجرای این مهم و ارائه یک طرح عمدتاً سلبی، مردم تاوان عدم اجرای وظایف آن دستگاه‌های دولتی را بدهند که بوجه کاملاً روشن در متن مصوبات شورای امنیت ملی آمده است.
یک بار اصلاح طرح ثابت کرد اشکالاتی داشته و قطعاً اثبات خواهد شد نیازمند اصلاح مجدد است و این اصول بدیهی ضرورت بازطراحی را اثبات می‌کند.
راهکار اجرایی ایجابی و اصلی نیز از سوی شورای امنیت ملی مشخص شده است:
دستگاه‌های دولتی ذی‌مدخل با تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای مصوبات شورای امنیت ملی که مشخصاً مصادیق آن را تصویب کرده است، چندین سال قبل باید اجرا می‌شد و به هرحال با آغاز اجرای آن‌ها، هم سیاست‌های حفاظتی و هم تضمین رعایت همه حقوق ذی‌نفعان جامعه محلی اعمال می‌شود.
حدود چهار سال از این تجربه و پانزده سال از افتتاح سد گذشته؛ حال، ده‌هاهزار تن از مردم طالقان و مسئولان متعهد شهرستان، از وزارت راه و شهرسازی مؤکداً می‌خواهند که:
طرح حوضه آبریز را قبل از ابلاغ، به وجهی اصلاح کند که حقوق مردم طالقان از هیچ حیث تضییع نشود. این یک مطالبه سراسری، شرعی، عقلی و قانونی است.
در موقعیت کنونی توفیق وزارت راه و شهرسازی در گرو توجه جدی به حقوق مردم به عنوان رکن لاینفک و تقلیل‌ناپذیر مدیریت کلان از جمله و به ویژه در «طرح حوضه آبریز سد» و لزوم قطعی اصلاح مجدد این طرح است که امیدواریم با پیگیری جدی مسئولان محترم شهرستان و استان، با هدایت ومدیریت آقای دکتر حدادی محقق شود که خیر و صلاح مسئولان و مردم در آن است. انشاءالله.

زمان این کارزار به پایان رسیده است.

جهت اطلاع از نتیجه این کارزار و خبرهای مربوط به آن به کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام کارزار مراجعه نمایید.

امضاکنندگان: 3304 نفر

 • محمد طالقانی

 • شادی متدین

 • هوشنگ میناوند

 • حسین صالحی

 • روزبه اجلالی

 • ژاله میرسعید قاضی

 • نازیلا کریمی

 • فرشید مامانی

 • داود سلطانمحمدی

 • حمید منافی

 • علي قاسم پور

 • مسعود باریکانی

 • سید مهدی افتخاری

 • رضا اسحاقی

 • مسعود اقابراری

 • محمود اسلامی

 • غلامحسين بابايي نيا

 • محسن صائمیان

 • کبری سیفی

 • سعید رضا ارمندئی

 • ازیتا خلیلی

 • محمد کریمایی

 • مهدی آهنگری

 • سعید کریمایی

 • فریبرز صادقیان

 • امیر نیازی

 • معین محمودی

 • منصور قدسی

 • حمیدرضا معدنی

 • محمد رضاخانی

بحث و گفتگو

محسن احمدی : محسن احمدی : لطفا از کارزار «درخواست جلوگیری از خشک شدن و نابودی زیست بوم تالابهای استان کرمانشاه» حمایت کنید ✅ 🔸 لینک کارزار : (https://karzar.net/53841) لطفا .چند ثانیه وقت بذارید و امضا کنید ✍ حتما برای دوستان و آشنایان هم ارسال کنید 🙏 امضا کردنش ضرری نداره اما میتونه مفید باشه✌️ امضا بیشتر = پیگیری سریعتر = نتیجه بهتر🎯
💬 پاسخ
علی اسدی : ان شاء اللّه موفق باشید✅ https://www.karzar.net/administrative-system مارا هم یاری کنید.
💬 پاسخ
زهرا : https://www.karzar.net/medu-staff-demands از کارزار شما حمایت و امضا کردیم عاجزانه خواهشمندیم چند دقیقه وقت بگذارید کارزار همسانسازی حقوق خدمتگزاران رنج کشیده و ظلم و ستم دیده قراردادی در آموزش و پرورش را حمایت کنید حمایت شدید حمایت شدیدمنتظر دستان با سخاوت امضای شما هستیم 💔💔💔💔😰😭🙏
💬 پاسخ
حق ، گرفتنی : لطفا از کسانی که به کارزار شما امضا می دهند و برای کارزارخودشان از شما کمک می خواهند اقدام کنید زیرا این حقی است برگردن شما کارزارها ، و دِین را باید ادا کرد 🙏💔❤🤝🧩🎲👏🚫🚫 این موردی از حق الناس است یاعلی 🕋🤝🤲🌷
💬 پاسخ
محمد : محمد: https://www.karzar.net/medu-staff-demands ماکارزار شما را حمایت و امضا کردیم شما هم کارزار حمایت از حقوق نیروهای خدماتی ظلم کشیده و رنج دیده را حمایت کنید که هیچ حق و حقوقی ندارند عزیزان ما ۴۰۰ امضا دیگر می خواهیم تا به ۲۰۰۰برسیم حمایت حمایت 💔😰 و گرنه کارزار ما لغو می شود 💔 💬
💬 پاسخ
فرزند ایران : https://www.karzar.net/district-three لطفااا ازتون خواهش دارم از این کارزار حمایت کنید تا بچه های مناطق محروم به نتیجه تلاش هاشون برسن.. چشم امید ما به دستان شما مردم عزیزمون هست 🙏 https://www.karzar.net/district-three
💬 پاسخ
حسین تاج : من اصلاً متوجه هدف طرح نشدم،اگر این طرح جلوی ساخت و ساز غیر بومی ها رو میگیره که تلاش کنم برای جمع‌آوری امضا،واِلا که هیچ
💬 پاسخ
هانیه وفادار : با سلام متاسفانه این درخواست انقدر تشکر و ارجاع و مطالب اضافه غیرفنی داشت من اصلا متوجه نشدم مشکل چیست؟ درخواست چیست؟ دقیقا حد بستر حریم که مشخص شده چه ایرادی داشته؟ ارتباط شبکه آب و فاضلاب رو با حد بستر حریم متوجه نشدم. اگر دوستان محبت کنند توضیح بدن ممنون میشم
💬 پاسخ
نادرصادقیان در پاسخ به هانیه وفادار: سلام. تشکر بخاطر اصلاح میزان حریم رودخانه ها درسال 98 ازسوی وزارت نیروست ویاداوری به وزارت راه وشهرسازی که باید این طرح سراپا تناقض وتصییع کننده بخش اعظم حقوق مردم را کنار بگذارد. مختصرا مسئله این است که اگرطرح حوضه ابریزسد طالقان ابلاغ شود دیگر دربخش اعظم طالقان ساخت بنا وفعالیت های دیگر برای مردم ممنوع می شود. این طرح درگروه تلگرامی حمایت قانونی از طالقان هست می توانید ببینید.
💬 پاسخ
محمد گل محمدی : لطفا نقشه اصلاحیه حریم سد و بستر رودخانه را بارگزاری کرده تا همه دوستان از اقداماتی که صورت گرفته مطلع شوند
💬 پاسخ
لطف الله آقابراری : ضمن عرض سلام و خدا قوت بنظر بنده خوب بود مخاطب نامه به نماینده طالقان آقای حدادی میبود و از ایشان درخواست ارسال و رسیدگی از وزیر راه و نیرو میشد اثربخشی و سرعت عمل بیشتری میداشت. چون با عملکرد و رفتار دستگاههای اجرایی در این منطقع این موضوع و تاثیراتش بر بقیه امور بنوعی یک حالت اورژانسی دارد.
💬 پاسخ
محمود لایقی : سلام وقت بخیر. لطفا ابلاغ مصوبه تعیین حریم اصلاح شده جدید را در گروه با شماره و تاریخ بار گذاری فرمائید. درخصوص تعیین بستر رودخانه در کدام مناطق تغییرات داشته است ؟ ممنون از زحمات شما بزرگواران .
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


بازتاب در گروه حمایت قانونی از طالقان:

امضا کارزار بازنگری در طرح حوضه آبریز سد طالقان

بازتاب در رسانه خبری ایران طالقان:

امضا کارزار بازنگری در طرح حوضه آبریز سد طالقان

انتشار در فهرست کارزارها

با رسیدن امضاها به ۵۰ نفر این کارزار در فهرست کارزارهای نوپا منتشر شد.

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: