درخواست احتساب سابقه بیمه دوران دانشجویی

#بیمه_تامین_اجتماعی

درخواست احتساب سابقه بیمه دوران دانشجویی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
سرپرست محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی
مدیرعامل محترم سازمان تأمین اجتماعی

با سلام و احترام
خواهشمند است با توجه به موارد زیر، دستور فرمایید سوابق گذشته فارغ‌التحصیلان دانشگاهی همانند سربازی برای همه دانش‌آموختگان گرامی سنوات گذشته قابل خرید باشد:
۱. همانگونه که مستحضرید کار علمی و تحقیقاتی، سختی بالایی دارد و حجم چند ده‌میلیونی دانشگاهیان، موتور پیشران توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است. در این راستا دانشگاه‌ها توانسته‌اند با تولیدات علمی و تحقیقاتی خود در رده کشورهای سرآمد قرار گیرند و شاید احتساب سوابق این عزیزان بتواند بخشی از زحمات آنان را پوشش دهد.
۲. وجود حجم بالای این عزیزان و تمایل آن‌ها به خرید این سوابق، حجم چندصدهزار میلیارد تومانی را در اختیار قرار می‌دهد که اگر در چرخه تولید و سرمایه‌گذاری قرار گیرد، بهره‌وری اقتصاد کشور را بالا برده، میزان اشتغال را افزایش خواهد داد و آینده روشنی را برای کشور رقم خواهد زد.
۳. با احتساب سوابق، بخشی از این عزیزان زودتر بازنشسته شده و امکان استخدام نیروهای جدید فراهم می‌شود و از میزان بیکاری خواهد کاست.


با سپاس

79%
21 درصد مانده تا ارسال به رسانه‌ها و پیگیری از مسئولین
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 3974 نفر

 • سیده مریم حسینی

 • نوید خواجه حسینی

 • محمدجواد رشيدي

 • احمد مهربان

 • یاسر پوست فروش فرد

 • محمدرضا کافی مشهدی

 • علیرضا رنج بردار

 • arman eghbali

 • محمد امین دوست محمدی

 • محمدرضا ملاحسینی

 • محمدرضا احمدی

 • محمد داستانی

 • علی علی پور

 • مهران سلیمی

 • اسماعیل بابایی کوهنجانی

 • رضا غلامی

 • مهدی محسنی

 • علی اصغر جهان خواه

 • محمد حسین کریمی

 • مرتضی جعفری

 • مهدی شمشیری

 • مسعود دهقانی اشکذری

 • آرش طیران

 • احسان کریمی

 • سارا داریا

 • سعید همایونی

 • مزدا زرشناس

 • محسن جمشیدی

 • محمد نجاتی منفرد

 • میثم محمدی

بحث و گفتگو

رضا منوچهری : خرید ۵ سال سابقه، بعد از بازنشستگی در تأمین اجتماعی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر قالیباف نمایندگان محترم کارگران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی درود بر شما پیشنهاد می‌شود قانونی وضع شود که بعد از بازنشستگی، خرید سابقه تا ۵ سال برای بازنشسته‌ها به‌صورت اختیاری امکانپذیر شود، که این امر بنا به درخواست شخص بصورت ماهیانه یا بصورت نقدی باشد . چراکه خیلی از بازنشسته‌های تأمین اجتماعی در دوران کار امنیت شغلی نداشته‌اند و کارفرماهایشان بعضی از سال‌ها را بیمه رد نمی‌کرده‌اند. همچنین برای بازنشسته های دیگر هم مفید میباشد بدلیل اینکه تا ۵ سال، سابقه بازنشستگی انها بالاتر میرود و ارتقا پیدا میکند و در نتیجه ۵ روز در ماه حقوقشان بالاتر میرود. به این ترتیب کمی از سختی‌هایی که کشیده‌اند تسکین پیدا می‌کند و هم خود سازمان تأمین اجتماعی سود میکند . از لحاظ روحی و فکری بالا رفتن سابقه سنوات بازنشستگی برای بازنشستگان تاثیر بسیار مثبتی دارد و میتواند روی برخورد و ارتباط انها با خانواده و جامعه تاثیر مثبت بگذارد. چون در تامین اجتماعی حداکثر سابقه بازنشستگی ۳۵ سال یا ۳۵ روز حقوق در ماه میباشد، بطور مثال اگر شخصی با ۲۵ سال سابقه بازنشسته شده باشد با خرید ۵ سال سابقه، سابقه اش به ۳۰ سال ارتقا پیدا میکند و یا شخصی اگر ۳۳ سال سابقه بازنشستگی داشته باشد با خرید ۲ سال سابقه، سابقه اش به ۳۵ سال میرسد. این کارزار که برای همه به خصوص برای ارتقا سابقه بازنشستگان مفید است حتی برای فرزند شما که تازه شاغل شده برای زمان بازنشستگی اش، حمایت و امضا کنید لطفا ادرس این کارزا که در زیر متن امده تا میتوانید پخش کنید چون برای هر کسی میتواند مفید باشد و اتفاق بیفتد حتی برای شما که داری این پیام را میخانی وشاید داری لبخند میزنی. بدلیل عدم امنیت شغلی و احتمال رد نکردن بیمه توسط کارفرما در زمان اشتغال که برای هر شخصی میتونه اتفاق بیفته و این اشخاص موقع بازنشستگی تازه میفهمند که چه ضرری کرده اند و چه حقی از انها ضایع شده. ولی اگر انشاالله این کارزار به سرانجام برسد، میتواند خیلی جبران کننده باشد. لطفا این کارزار را تا حد ممکن تبلیغ و نشر و پخش کنید چون نویسنده این کارزار یک بازنشسته ساده میباشد که دچار همین مشکل شده یعنی در ایام اشتغال ۴ سال برایش بیمه رد نشده و الان با ۲۶ سال سابقه بازنشسته شده ولی اگر این کارزار موفق بشه خیلیها مثل ایشان به حق تضییع شده شان میرسند . و همچنین برای بازنشستگان دیگر هم مفید است و میتوانند تا ۵ سال سابقه شان ارتقا پیدا کند. https://www.karzar.net/69775 نکته دیگری که میتواند در مزیت این کارزار به ادرس https://www.karzar.net/69775 حتی برای بازنشستگان دارای سی سال سابقه به بالا مفید باشد، این است که چون حداکثر سابقه بازنشستگی در تامین اجتماعی ۳۵ سال میباشد، بازنشستگان عزیز دارای مثلا سی سال سابقه میتوانند با خرید ۵ سال سابقه دیگر سابقه شان به ۳۵ سال ارتقا پیدا کند یا مثلا بازنشسته ای که دارای ۳۳ سال سابقه باشد میتواند با خرید ۲ سال سابقه دیگر سابقه اش به ۳۵ سال ارتقا پیدا کند که حداکثر سابقه تامین اجتماعی میباشد پس لطف کنید این کارزار که لینک ان در بالا میباشد تبلیغ، نشر و پخش شود. همچنین شما میتوانید با نوشتن (کارزار خرید ۵ سال سابقه، بعد از بازنشستگی در تامین اجتماعی ) این متن را سرچ کنید، و انرا امضا و حمایت کنید که در سایت کارزار بصورت رسمی ثبت شده است.
💬 پاسخ
احسان ماهروی مقدم : سلام دوستان کارزار شما امضا شد لطفا از کارزار عدالت در پرداخت حمایت بفرمایید ممنونhttps://www.karzar.net/70094
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 59586 با موضوع بازنگری در پرونده تخلف ساخت و ساز در بافت تاریخی تجریش را حمایت نمایید.
💬 پاسخ
مجید رحمتی زاغلی : https://www.karzar.net/69382 با سلام به کارزار اعتراض به افزایش ناعادلانه دستمزد سالیانه کارگران در سال ۱۴۰۲ بپیوندید. کارگران غیور ایران با توجه به اینکه شورای عالی کار متولی تعیین افزایش سالیانه مزد کارگران بوده و بر اساس نص صریح قانون کار ماده ۴۱، این افزایش دستمزد می‌بایست متناسب با نرخ تورم و نرخ سبد معیشت خانوار باشد، از آنجاییکه در کمال تعجب این شورا بدون در نظر گرفتن این دو آیتم که مورد تأیید و مصوبه خودشان بوده و تحت فشار نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دولت که خود نیز بزرگترین کارفرما محسوب می‌شود، با افزایش تنها ۲۷ درصدی حداقل مزد کارگران و ۲۱ درصدی سایر سطوح برای سال ۱۴۰۲ موافقت نموده و از طرفی این افزایش ناچیز مزد در این شرایط اقتصادی اسفبار و افزایش چندین برابری هزینه‌های حتی اولیه یک زندگی معمولی، به هیچ عنوان منطقی و قانونی نمی‌باشد.
💬 پاسخ
نعیمه شرفی : خدمت دوستان و خانواده بزرگ ایثارگران سلام علیکم احتراما بدینوسیله باستحضار می رساند ، با توجه به شرح متن کارزار ، صرفا تعیین نماینده جهت پیگیری قوانین مصوب ایثارگران می باشد، لذا منظور از تعیین وکیل ، همان نماینده می باشد. باتشکر /عبداله فرح بخش یزد /مدیر کارزار 👇👇👇👇👇 https://www.karzar.net/53364 👆👆👆👆👆 در ضمن کارزار تا تاریخ ۱۴۰۱/۷/۱۴ تمدید شد لطفا همکاری کنید خدمت خانواده بزرگ ایثارگران سلام علیکم در راستای مطالبه گری حقوق معوقه جامعه هدف از طریق مجاری قانونی ، بپیوست لینک فوق ، درصددیم تا بصورت منسجم و هدفمند نسبت به احقاق حقوق مسلم تصریح شده در قوانین ایثارگران ، آقای دکتر مهدی ملکی (جانباز / آزاده ) را به عنوان نماینده این خانواده ، به حضور حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور، جهت دستور مساعد معظم له مبنی بر هماهنگی مطالبات قانونی معرفی نمائیم. لذا از تک تک گروه هدف(رزمندگان ، جانبازان،آزادگان ،شاهد وخانواده محترم آنان) می خواهیم که با امضاء این کارزار و به اشتراک گذاشتن آن در بین مجموعه ایثارگران در پی وی آنان و گروه های ایثارگری جهت ترغیب این قشر عظیم ، ما را در این امر مهم یاری نمایند. " کارگروه پیگیری مطالبات ایثارگران دفاع مقدس"
💬 پاسخ
احمد محامیدیان : این حق ماست سال‌های در دانشگاه تحصيل کردم چرا هیچ فرقی با افراد بیسواد نیست
💬 پاسخ
پرهام دلاور : اگر این مبحث محاسبه بیمه تایید بشود ، ۴ سال لیسانس تا ۶ سال فوق لیسانس افراد زودتر بازنشسته میشن ، پس تا میتونین این کارزار رو گسترش بدیم
💬 پاسخ
امان اله الوستانی در پاسخ به پرهام دلاور: کاملا یک درخواست منطقی میباشد .چراکه در حوزه های علمیه به محض قبول شدن طلاب وشروع تحصیل انها بدون استثنا بیمه وشهریه برای انها درنظرمیگیرن که باید همه دانشگاههها و موسسات علمی ازانها تبعیت کنند
💬 پاسخ
حمیدرضانداف سبزوار : سلام،خبر دارین دو کارزار درباره همین موضوع به راه افتاده یکی 42000 امضا و دیگری 47000 امضا جمع اوری شده و به نتیجه نرسیده است
💬 پاسخ
حسین اوژن در پاسخ به حمیدرضانداف سبزوار: دوست هنوز یکی از اون کارزارها ، تازه نامه اش از دبیرخانه کارزار به مقاصد مربوطه ارسال شده و دیگری هنوز ارسال نشده . چرا پالس منفی میفرستی
💬 پاسخ
سمیرا یزدانی در پاسخ به حمیدرضانداف سبزوار: من هم دیدم که یکی از این دو کارزار ۱۰۰ درصد شده و دیگری ۵۷ درصد . چرا پس دوبار؟؟؟ ونهایتا چه کسی اینها را پیگیری میکند؟
💬 پاسخ
رضا آهنگر : لطفا از کارزار «درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات» حمایت کنید ✅ 🔸 لینک کارزار : (https://karzar.net/22440) لطفا 5 ثانیه وقت بذارید و امضا کنید ✍ حتما برای دوستان و آشنایان هم ارسال کنید 🙏 امضا کردنش ضرری نداره اما میتونه مفید باشه✌️ ‌بیشتر از 13,000 نفر از این کارزار حمایت کردن‼️ امضا بیشتر = پیگیری سریعتر = نتیجه بهتر🎯
💬 پاسخ
Sara H : اگه بشه خیلی عالی میشه، یک نوع بازنشستگی پیش از موعد
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


انتشار پوستر دعوت به امضا در اینستاگرام

انتشار پوستر در اینستاگرام

با توجه به اهمیت این کارزار پوستر آن در اینستاگرام منتشر شد.

مشاهده پست دانلود پوستر

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: