عصر ایران:

درخواست برای برخورد با عوامل اسیدپاشی در ایران

درخواست برای برخورد با عوامل اسیدپاشی در ایران

کارزاری برای مقابله با اسیدپاشی ایجاد شده است که خواستار برخورد قاطع و قانونی با عوامل اسیدپاشی شده است.

تا امروز نزدیک به ۲ هزار نفر این کارزار را امضا کرده‌اند. امضاکنندگان این کارزار با یادآوری اسیدپاشی‌های اصفهان از سران سه قوه خواسته‌اند قوانین بازدارنده موثری برای مقابله با اسیدپاشی تصویب کنند.

آنها همچنین از مقام‌های قضایی خواسته‌اند جلوی فرسایشی شدن پرونده‌های اسیدپاشی گرفته شود و با قاطعیت برخورد قانونی و لازم در این‌باره صورت بگیرد.

بیانیه این کارزار همچنین تاکید دارد که با توجه به اینکه این جنایت در مناطق مختلفی از کشور نیز رخ داده است و افراد زیادی قربانی آن شده‌اند این موضوع نشان دهنده آن است که اقدامات بازدارنده مناسبی برای جلوگیری از اینگونه حوادث صورت نگرفته است.

امضاکنندگان این کارزار هچنین می‌گویند حمایت صحیحی هم از قربانیان اسیدپاشی صورت نمی‌گیرد و اغلب آن‌ها با مشکلات عدیده در زمینه‌های مختلف مواجه‌اند و بر همین اساس خواهان حمایت مالی و پزشکی از قربانیان اسیدپاشی‌اند.

بر اساس گفته‌های کمال فروتن، رییس هیات مدیره انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی سالانه ۵۲ تا ۵۳ نفر در ایران قربانی اسیدپاشی می‌شوند که بیشتر این قربانیان را زنان تشکیل می‌دهند.

این کارزار همچنان در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/against-acid-attacks) در حال جمع‌آوری امضاست.

سایت کارزار یک استارتاپ اجتماعی است که ماموریت اصلی آن ترویج فرهنگ مطالبه‌گری از راه ایجاد بستری برای هم‌افزایی خواست‌های مدنی است. کارزار بستری مستقل و رایگان برای طرح درخواست‌ها و شکواییه‌ها از راه جمع‌آوری امضا است.


سایر تجربه‌ها

تجربه‌های بیشتر