تقاضای بازگشایی مراکز و مؤسسات آموزشی

#نجات_صنف_آموزش

تقاضای بازگشایی مراکز و مؤسسات آموزشی

بسمه تعالی

حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی)
رهبر معظم و معزز انقلاب اسلامی ایران

با صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان پاک و مطهرش و با سلام و تحیات به محضر شریف و گرانقدر حضرتعالی،
همانطور که مستحضر هستید، از زمان آغاز همه‌گیری ویروس منحوس کرونا که در سراسر جهان رخت گسترانده و افراد زیادی را درگیر و مبتلا نموده و جان بسیاری از انسان‌ها را در سراسر کره خاکی ستانده، حسب الامر مدبرانه حضرتعالی، ستاد ملی مبارزه با کرونا در سراسر کشور تشکیل شد و به صورت استانی با نظارت و مدیریت آقای رئیس جمهور آغاز به کار نمود.
در طی این مدت سیاست‌ها و پویش‌های مختلفی از سمت رئیس دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در کشور جهت مدیریت همه‌گیری اتفاق افتاد و آزمون و خطاهای بسیاری انجام گرديد. بسیاری از مشاغل با توجه به قرمز شدن و وخیم شدن وضعیت شیوع ویروس منحوس کرونا با تعطیلی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و گاهی اوقات بلندمدت مواجه شدند که کمک زیادی به کنترل بیماری نمود و الحق والانصاف مردم عزیز و بزرگ جمهوری اسلامی ایران علیرغم مشکلات و معضلات متعدد اقتصادی کمال همکاری را در مدیریت و کاهش نرخ ابتلا به بیماری و مرگ و میر انجام دادند. با وجود تمام ازخودگذشتگی‌ها، ایثارها و حرکات مثبت دولت در پیشبرد و مدیریت صحیح کنترل ویروس کرونا (کووید ۱۹)، برخی مسائل در پوشش مبارزه با این ویروس در زمینه‌های حساس کشوری که اکثراً با خطوط قرمز و حساس نظام سر و کار دارند ظاهر شدند. در این بین مبحث مهم و حیاتی آموزش و پرورش که در سایه نظارت‌ها، مدیریت‌ها و آموزه‌های موجود در جمهوری اسلامی ایران به شکل صحیح و مناسب باعث شکوفا شدن استعدادهای ناب ایرانی-اسلامی در طی چهار دهه تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی و متعاقباً ساختن آینده کشور شده است، در ید سیاست‌های نابخردانه برخی افراد معلوم الحال قرار گرفته است که به بهانه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدام به تعطیلی بلندمدت کلیه مراکز آموزشی اعم از دانشگاه‌ها، مدارس، آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی در کلیه سطوح نموده‌اند، که این موضوع منتج به از دست رفتن شغل حداقل ۵۰۰ هزار سرپرست خانوار در سراسر کشور گردیده است. همچنین این اقدام نابخردانه کام تلخ ورشکستگی را به کارفرمایان و کارآفرینان بخش حساس حوزه آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر چشانده است. بدیهی است که این حرکت نسنجیده باعث رشد نابهنجاری‌های مختلف رفتاری و فرهنگی در بین فراگیران و دانش‌آموزان و از بین رفتن مدیریت و کنترل اسلامی آموزش‌ها گردیده است به گونه‌ای که پروسه حساس آموزش لاجرم توسط والدین و فراگیران به سمت کلاس‌های خصوصی حضوری با حضور اساتید در منازل عامه مردم گرایش پیدا کرده است. در این بین زنگ خطر تلاش‌های فراوانی که جهت پیاده‌سازی سند ننگین آموزشی ۲۰۳۰ توسط عده‌ای به صورت آگاهانه که مدیریت و نظارت و حراست آموزشگاهی و دانشگاهی را به دور می‌بینند به صدا درآمده است. در زمره این تحولات می‌توان به داغ شدن بازار نابکاران و دشمنان نظام و نفوذ به منازل دانش‌آموزان و فراگیران در لباس مدرس‌های خصوصی (اکثراً گزینش‌نشده و اخراجی از مؤسسات و مراکز آموزشی به دلایل منکراتی) به منظور آموزش جهت‌دار و شستشوی مغزی آینده‌سازان ایران اسلامی از طریق آموزش سرفصل‌ها و منابع منحط اخلاقی و فرهنگی و بدون مجوز اشاره نمود. همچنین آموزش رئوس آغشته به فرهنگ غرب و بدون نظارت به فراگیران بالاخص در حوزه زبان‌های خارجی و نیز استفاده از منابع و مراجع تأییدنشده و بدون مجوز به زبان‌آموزان و رد و بدل شدن مباحث سیاسی و ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی در این دسته قرار می‌گیرد.
لازم به ذکر است که نظارت آموزشگاهی و حراست کافی آموزشگاه‌ها در این مورد همواره بازدارنده عمل کرده است و از هرگونه تعدی از خطوط قرمز نظام جلوگیری به عمل آورده است. با این وجود در شرایط حساس کنونی شاهد سر بر آوردن مراکز و ساختمان‌های بدون تابلو و نشان برای تشکیل کلاس بدون هیچگونه نظارت و حراست هستیم که توسط افراد گزینش‌نشده و بدون مجوز رسمی از ارگان‌های دولتی مربوطه، بستری خطرناک و تهدیدکننده فرهنگ و حتی سلامت و جان فراگیران را فراهم آورده است و به زیرزمینی شدن کامل امر آموزش توسط نااهلان این حوزه انجامیده است. در این بین و در سکوت کامل خبری، ملحق شدن آرایشگاه‌های زنانه به گروه صنفی ردیف ۲ که مشمول مشاغل ضروری و با قابلیت فعالیت در شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا لرزه به اندام فرزندان انقلابی و متولیان ارزشی حوزه آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر انداخته است که شاهد روزگاری هستند که ضرورت فعالیت آرایشگاه‌های زنانه، قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه.های سنتی توسط اتاق اصناف کشور و ستاد مبارزه با کرونا به مراتب بالاتر از امر حساس و سرنوشت‌ساز آموزش و پرورش و تعلیم و تعلم در کشور تلقی می‌شود.

علاوه بر این موارد، با توجه به الزام برگزاری کلاس‌های مجازی در غیاب کلاس‌های حضوری و ترغیب شدن دانش‌آموزان و فراگیران برای استفاده کردن از کلاس‌های غیرحضوری و آنلاین، این موضوع باعث دسترسی بی‌حد و حصر و بدون کنترل دانش‌آموزان و فراگیران و بالاخص رده سنی خردسال و نوجوان، به سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی معاند و مخالف نظام و همینطور وبسایت‌های غیراخلاقی و دارای محتویات خلاف شرع و شئونات اسلامی شده است که بدون نظارت و مدیریت صحیح، در خلوت آینده‌سازان کشور انجام می‌شود. بدیهی است که این بستر نامناسب پتانسیل تغییر طرز تفکر و منش دانش‌آموزان و فراگیران کشور را داراست. حتی در مواقع نادری که کلاس‌های مجازی در ایده‌آل‌ترین و مطلوب‌ترین شرایط خود برگزار می‌گردند، هیچگونه بازدهی و بار علمی ملموسی برای دانش‌آموزان و فراگیران به گواه والدین وجود نداشته است و کاملاً از لحاظ بازدهی نزدیک به صفر بوده و منتج به برگزاری کلاس‌های خصوصی به صورت حضوری و با شرایط نامطلوب کذایی شده است که این امر نهایتاً مجدداً منتج به پیاده‌سازی و اجرایی شدن سند ننگین ۲۰۳۰ می‌شود. با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که برگزاری کلاس‌های آنلاین و مجازی نیز متأسفانه همراه با صدمات و آسیب‌های زیادی بر پیکر آموزش کشور همراه بوده است. همچنین نباید از کنار این حقیقت به سادگی گذشت که عده وسیعی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان در سراسر کشور وسع مالی خریداری امکانات اتصال به اینترنت را برای خود و فرزندانشان ندارند و به همین سادگی با این تصمیم مخرب محروم از تحصیل شده‌اند که آثار متعدد روحی و روانی آن بر پیکره خانواده‌ها و متعاقباً در سطح کل جامعه مبرهن و آشکار است.
همچنین عزیزانی که در ستاد ملی مبارزه با کرونا به قصد و نیت مبارزه با شیوع بیماری این بیماری مشغول به فعالیت می‌باشند، عمداً و یا سهواً چشم بر مدیریت صحیح و بی‌نقص آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی در حوزه و زمینه برگزاری کلاس‌های حضوری با جمعیت تقلیل‌یافته، الزامی نمودن استفاده از ماسک، غربالگری دائم، سیستم تهویه مناسب و در دسترس قرار دادن مواد ضدعفونی به صورت کامل و فراوان، بسته‌اند. همین امر به نوبه خود منتج به انتقال ویروس کرونا به خانه‌ها و منازل از طریق برگزاری کلاس‌های خصوصی به صورت حضوری در زیر سقف، بدون تهویه مناسب و بدون الزام استفاده از ماسک شده است. بدیهی است که حتی در شرایط قرمز شیوع بیماری، مراکز آموزشی و بالاخص آموزشگاه‌های آزاد و مؤسسات آموزشی، کمترین میزان شیوع و پایین‌ترین میزان شکایت نسبت به انتقال بیماری را داشته‌اند که مستندات آن به صورت کامل موجود است. لازم به ذکر است شرایط اختیاری بودن انتخاب بین آموزش کم‌جمعیت و کنترل‌شده (که مورد استقبال قاطبه خانواده‌های متدین و مؤمن که مایل به وابسته شدن و آلوده شدن دلبندانشان به فضای اینترنت، محتوای کنترل‌نشده و مغایر با رده سنی و نیز درگیر شدن در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیستند قرار گرفت) و یا کاملاً مجازی و آنلاین که برای عده‌ای که امکانات کافی برای این امر را دارا می‌باشند کاملاً میسر گردیده است. لذا اقدامی که به صورت بلندمدت توسط عده‌ای معلوم‌الحال در ستاد مبارزه با کرونا، چه عمداً چه سهواً، جهت تعطیلی بلندمدت مراکز آموزشی شکل گرفته است، نهایتاً منجر به آغشته شدن آموزش و پرورش و تعلیم و تعلم به اهداف سند ننگین ۲۰۳۰ شده است.
لازم به ذکر است که ستاد ملی مبارزه با کرونا در آخرین دستورالعمل مبارزه با شیوع ویروس، به کلیه مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها در کلیه استان‌ها و در هر سطح و شکلی دستور تعطیلی و عدم برگزاری کلاس‌های حضوری را به صورت بلندمدت و حتی در شرایط زرد شیوع ویروس داده است. لذا از حضرتعالی به عنوان بالاترین و شامخ‌ترین مقام کشوری جهت حفظ آمال و اهداف انقلاب بزرگ اسلامی که به رهبری مدبرانه جنابعالی راه درازی را پیموده است و باعث ناامیدی دشمنان و معاندین این خطه و سرزمین شده است، خاضعانه تقاضامندیم تا نسبت به جلوگیری از اجرا شدن و پیاده سازی اهداف سند ننگین ۲۰۳۰ در منازل فراگیران و دانش‌آموزان جلوگیری به عمل آورده و به سربازان بی‌ادعا و بی‌نام‌ونشان خود در مدیریت مراکز آموزشی رخصت مجدد نظارت و کنترل و مدیریت آموزش و پرورش به شکل صحیح و متبرک به اسلام ناب محمدی را تحت نظارت حضرتعالی و با آموزه‌های والا و گرانقدر ایرانی-اسلامی دهید.

و من الله توفیق
مؤسسات، مدارس، مراکز و آموزشگاه‌های سراسر کشور عزیزمان ایران

47%
53 درصد باقی مانده تا انتشار در شبکه‌های اجتماعی [اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 466 نفر

 • امید آهنگر مقدم آموزشگاه زبان شکوه ایران

 • ایمان علی پور کالج زبان ماهان

 • صادق شکوهی فرد اموزشگاه زبان شکوهی

 • محمدحسین باقرنیا کانون زبان مهران

 • محدثه ارژنگی کلام امروز

 • منیژه علی مرادی خیام

 • مهدی یعقوبی سفیر گفتمان مشهد

 • وحید کاظمی کالج زبان ماهان

 • فائزه حاجی وثوق کالج زبان ماهان

 • مهدی شمس پور کالج زبان ماهان

 • پریسا صفایی آموزشگاه شکوه

 • سمیه سادات سروری اوراسیا

 • مجتبی سفیدیان مجتمع آموزشی شکوه ارومیه

 • محبوبه علیزاده آموزشگاه زبان شکوه ایران

 • شهلا مصطفوی دبستان شکوه علم

 • هما پورکرمعلی رسان

 • داریوش سلمان موسسه بین المللی راشد

 • حسین نجاتیان بستانی فرتاش

 • عليرضا حدادی آکادمی زبان آوا

 • اصغر حسین حسینی

 • منصور امینی شمس

 • طاهره طاهری فرد کیش نوین

 • فاطمه احمدی آریانا

 • سارا نوذری پیله تاپرواز

 • سید احسان هاشمی زبان برتر اصفهان

 • بهزاد مردانی ستاره سهیل لرستان

 • سمانه قاسمی فرتاش

 • زهرا گیلانیان اصفهان

 • سعید پیرعلی زبان فروغ ایران

 • اسماعیل حاجی میرآقا موسسات زبان نصیر

بحث و گفتگو

یه ایرانی: با این کارزار مثل اینه که حکم مرگ خودمون رو امضا کنیم
💬 پاسخ
اکبر حسانی: معلما خوابیدن تو خونه توهم زده شدن،اینا چیه میگین جون مردم مهمه یا نون امثال تو؟
💬 پاسخ
سمیه حسینی: این چرندیات چیه نوشتی؟ قرص اکس زدی بعد اینا رو نوشتی؟ بنده خودم دانشجو دکتری فیزیک از دانشگاه درجه یک دولتی هستم و خصوصی هم تدریس میکنم تمام دروس غیر از عربی رو چون مسلطم، الان امثال من شدن منافق و شستشو دهنده مغزی و اخراجی لابد شما جایره نوبل گرفتین خودتون؟ کارزارت واقعا باعث ابروریزی هست، افکارت رو درست کن. حیف امکانات و اینترنتی که امثال شما حروم نوشتن همچین کارزاری کردی. التماس یک ذره عقلانیت
💬 پاسخ
ف ص د ر: این چرت و پرت ها چی هستن که براش کارزار هم گذاشته سده؟؟؟!!!! واقعا اصن معلومه چی نوشتن و چی میخوان؟؟؟!!! با مطالب بی ارزش و سطحی و تفکر مسموم و مریض وقت رهبری انقلاب رو نگیرید لطفا. شرم آوره !!!!
💬 پاسخ
برای روستا که امکانات صفره همین درخواست میکنین: بعضی مدرسه ها شهرهای کوچک وروستاهاحداقل مایع دستشویی خیلی کم می تونن تهیه کنن اولیا هم اینقدر فقیرن که مریض هم میشن دکتر نمیرن وبدون ماسک میرن مدرسه هم خودشون وهم بچه هاشون بازم درخواست بازگشایی دارین یا فقط فکر اموزشگاه ها غیر دولتی خودتون وکسب درآمد هستین
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزار


هنوز خبر جدیدی درباره این کارزار به دست ما نرسیده است.
اگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.این کارزارها را هم حمایت کنید: