⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ درخواست رسیدگی به مشکلات کوتاه‌قامتان اردبیل درحوزه اشتغال و ورزش
◻️ درخواست ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان
◻️ درخواست برخورد با متخلفین پرونده‌ی ۳۰۶ میلیاردی شهرداری مریوان

درخواست تدبیر رهبری درخصوص طرح تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی

#تبدیل_وضعیت_شرکتی

درخواست تدبیر رهبری درخصوص طرح تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی

با سلام و احترام؛

موضوع "تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی ارگان‌ها و سازمان‌های جمهوری اسلامی ایران" پس از تصویب طرح در مجلس شورای اسلامی با رای قاطع بیش از ۹۰ درصد نمایندگان محترم و تأیید شورای محترم نگهبان از لحاظ شرعی و قانونی، به دلیل عدم تأیید هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام برای چندمین دفعه به نتیجه نرسید.

با عنایت به:
۱- چشم انتظاری حجم عظیمی از کارکنان شرکتی و خانواده‌هایشان پس از سال‌ها بلاتکلیفی.
۲- عدم تحمیل بار مالی اضافی به دولت به بیان بسیاری از کارشناسان، به دلیل اینکه در حال حاضر نیز حقوق این کارکنان توسط دولت تأمین می‌شود اما توسط شرکت‌های واسطه و حق‌الواسطه‌گیر.
۳- عدم حجیم شدن دولت به دلیل اینکه تمام این نیروها هم‌اکنون نیز برای ارگان‌های دولتی مشغول به کار هستند و طرح مذکور جذب نیروهای جدید را شامل نمی‌شود.
۴-شرکت‌های واسطه بدون هیچ زحمت و دلیل خاص پس از دریافت حقوق کارکنان از دولت، قسمت زیادی از آن را به‌عنوان حق واسطه‌گری برای خود اخذ و مابقی را به کارکنان پرداخت می‌کنند.
۵- ظاهرا مشکل نه در کمبود مالی و نه در تعداد و حجم کارکنان است و فقط این افراد در ظاهر نباید کارکنان دولت محسوب شوند.

لذا از شما مقام عظمای ولایت درخواست تدابیر راهگشا و خیرخواهانه در این خصوص را داریم. سربازان شما محتاج دعاهای خیرتان هستند.

ضمن تجدید احترام، پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی سپاسگزاریم.

رونوشت:
-رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
-دفتر ریاست محترم جمهور
-رئیس محترم کمیسیون اصل نود مجلس
-رئیس محترم دیوان عدالت اداری‌ 
-رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری
-رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

زمان این کارزار به پایان رسیده است.

جهت اطلاع از نتیجه این کارزار و خبرهای مربوط به آن به کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام کارزار مراجعه نمایید.

امضاکنندگان: 13253 نفر

 • فوآد شعبانی

 • احمد کریمی

 • نیما نیک نژاد

 • مهدی غلامی

 • محسن امیری

 • بهرام مرسلی

 • امید مسعودی

 • جاسم محمودی

 • یاسر پرهیز

 • فرشاد نادری

 • یونس گلباف

 • سروش م

 • عبدالله امیری

 • عسگر فتاحی

 • مهدی علی پور

 • امین ت

 • افشین شکور

 • احمد حمزه یی

 • اصغرنقوی

 • علی حسینی

 • سید امیر حسین میرناصری

 • جواد احمدی

 • علیرضا نژادر مضانی

 • اسماعیل قنواتی

 • حسین میرزایی

 • محمد شهبازی فر

 • بهزاد اشتری لرکی

 • مصطفی ذ

 • مهدی معینی

 • محمد حسن حسین پور

بحث و گفتگو

محمد علی نجفی : رئیس انجمن شرکت های برق استان مازندران گفت: مجدانه پیگیر پرداخت یکسان و هم ترازی دستمزد نیروهای شرکتی در مقابل نیروهای رسمی هستیم. به گزارش ایلنا، امرایی به عنوان نماینده نیروهای شرکتی و پیمانکاری در مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر در محل تشکیلات خانه کارگر استان مازندران اظهار داشت: در دو دهه اخیر شاهده پدیده ای به عنوان نیروهای شرکتی که نمایندگان مجلس از آن به عنوان برده داری نوین یاد می‌کنند، هستیم. وی گفت:در سازمان ها دو نوع قرارداد رسمی و شرکتی و حجمی وجود دارد که به ازای کار مساوی دستمزد های متفاوت پرداخت می شود و این باید برچیده شود و عدالت در پرداخت اعمال شود. مجدانه پیگیر پرداخت یکسان و هم ترازی دستمزد نیروهای شرکتی در مقابل نیروهای رسمی هستیم. امرایی به گذشت سه سال از وعده و شعار انتخاباتی در این خصوص اشاره کرد و گفت: خواسته ما از دولت این است به شعار جامعه عمل بپوشاند.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : در دوره کرونا تعدادی از پرستاران به تازگی طرح خود را به اتمام رسانده بودند، اما مسئولان با دادن فراخوان و بستن قرادادهای کوتاه‌مدت ۶ ماهه و وعده استخدام و تامین امنیت شغلی، آنها را هم نگه داشتند. چون بیمارستان‌ها به شدت دچار کمبود نیرو بود. این را علوی می‌گوید و ادامه می‌دهد: وعده‌ها باعث شد که خیلی از پرستارها با وجود اتمام طرح‌شان ماندند و کار کردند. اما بعد از پاندمی کرونا با کم‌لطفی و بی‌مهری مسئولان مواجه شدند. این فعال صنفی پرستاران می‌گوید: ما الان حدود ۲۰ هزار نیروی پرستار کارکشته داریم که ۴ سال درس خوانده‌اند و برادری خود را هم در بحران کرونا ثابت کردند، اما وزارت بهداشت آنها را به کار نمی‌گیرد. در این میان پرستارانی هم داریم که بیش از ۲۰ سال سابقه کار دارند، اما هنوز شرکتی هستند و تبدیل وضعیت نشده‌اند. از تغییر شغل تا مهاجرت به کشورهای عربی میانگین حقوق پرستاران با در نظر گرفتن سابقه فعالیت آنها بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان است. این را فعال صنفی حوزه پرستاران می‌گوید و ادامه می‌دهد: پرستاران باید چند جا کار کنند تا بتوانند زندگی خود را بگذرانند. خیلی از آنها هم تغییر شغل داده‌اند؛ در تاکسی اینترنتی کار می‌کنند، آنلاین‌شاپ زده‌اند و ... . فقط هم معیشت پرستاران مشکل ندارد. ما همکار پزشک داریم که هنوز پروانه مطب خود را نگرفته و بعد از شیفت درمانگاه مسافرکشی می‌کند.
💬 پاسخ
بهنام پیراللهی : باسلام دوستانی که میگن نیروهای شرکتی با پارتی اومدن، اونایی که با پارتی اومدن الان رسمی هستن نه من وبقیه دوستانی که یک یا دو دهه از عمرخودمونو برای خدمت به این مردم گذاشتیم و الان هیچ پشتوانه کاری نداریم.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : باسلام و درود خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد ؟؟امام جمعه رشت، با بیان اینکه روز کارگر در تبریک و تجلیل و تقدیر خلاصه نشود، تصریح کرد: مسئولان توجه ویژه‌ای به مباحث کارگری داشته باشند و امنیت شغلی کارگران را تامین کنند تا شاهد ایجاد روحیه و انگیزه کار و تلاش باشیم. آیت الله رسول فلاحتی امروز، ۷ اردیبهشت ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر انقلاب، اظهار کرد: کارگران نقش مهمی در جهش تولید دارد. وی تحقق شعار سال را نیازمند تعامل و همکاری و همدلی مردم و مسئولان دانست و افزود: مسئولان توجه ویژه‌ای به مباحث کارگری داشته باشند و امنیت شغلی کارگران را تامین کنند تا شاهد ایجاد روحیه و انگیزه کار و تلاش باشیم. امام جمعه رشت با بیان اینکه روز کارگر در تبریک و تجلیل و تقدیر خلاصه نشود، تصریح کرد: کارگران قشر زحمتکش و تلاشگر جامعه هستند و باید در راستای امنیت شغلی آنان تلاش کنیم.
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : اسماعیلی با اشاره به امنیت شغلی کارگران به عنوان یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری، گفت: در بحث امنیت شغلی که رهبر انقلاب در دیدار با کارگران مطرح فرمودند، هم دولت و هم مجلس اقداماتی انجام داده است. یکی از این موارد مربوط به قرارداد‌های سفید امضایی است که قبلاً بین کارگر و کارفرما امضا می‌شد که ما در یک قانونی این قرارداد‌ها را مشمول جرایم کردیم و اگر کسی قرارداد سفیدامضا ببندد، حداقل ۶ ماه زندان جریمه دارد. خوشبختانه پس از این مصوبه که در راستای همان تامین امنیت شغلی کارگران در کوتاه مدت و طولانی مدت است، تعداد این قرارداد‌ها کمتر شده است. وی افزود: بحث دیگری که مجلس در راستای همین تامین امنیت شغلی دنبال می‌کند و دو سال است در مجلس و کمیسیون اجتماعی پیگیر آن هستیم، بحث ساماندهی کارکنان شرکتی دولت است که در حال حاضر در جریان است، خوشبختانه شورای نگهبان اخیراً موافقت خود با آن را اعلام کرده و در حال حاضر در هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام است. امیدواریم هرچه زودتر پاسخ نامه‌ای که کمیسیون اجتماعی نوشتیم را بدهند و در اسرع وقت تصمیم بگیرند، زیرا این طرح دقیقاً در راستای امنیت شغلی نیرو‌های شرکتی و کارگری است.
💬 پاسخ
حجت اله محمدی : با سلام واحترام اینجانب ۲۴ سال نیروی شرکتی در اداره هستم دراین چند سال تبدیل وضعیت نشده ام وحتی پدرم هم درحین انجام وظیفه که دراداره شهرداری بودبه علت تصادف جان خودرا از دست داد وهیچ گونه کمکی هم دراین رابطه به من وخانواده ام نشد از شما مقام معظم رهبری بزرگوار ومسولین محترم تقاضا دارم پیگیری بفرمایید. من الله توفیق.
💬 پاسخ
مجید قلی نژاد : با سلام ممنون از کسانی که همه جوره میخوان حقشونو بگیرن و کمک میکنن که بقیه هم که تو خواب هستند بیدار شوند
💬 پاسخ
فارغ التحصیل : اگر در هر اداره به لیست نیروهای شرکتی نگاه کنید همه از اقوام و اقارب مدیران گذشته و حال هستند که با پارتی اومدند سرکار و حق امثال ما را تباه و جوانی ما را نابود کردند و الان تبدیل وضعیت کردن آن عین بی عدالتی است.
💬 پاسخ
محمد والاگهر : سلام خسته نباشید ، شرکتی ها با یک آزمون خیلی راحت رفتن سرکار اینجوری که نمیشه ، باید ازمون سازمان سنجش بدن وگرنه بی عدالتی میشه .
💬 پاسخ
دکتر محمدزُهَری : با درود و آرزوی موفقیت شما. از کارزار شما حمایت شده است. لطفا با وارد کردن کد کارزار ما : 107786 در باکس بالای صفحه ی جستجوی کارزارها ، از تلاش ما و همکارانمان در خصوص درخواست به حق شامل شدن کادر بهداشت و درمان از طرح تعطیلات ۲ روزه ( همچون سایر کارکنان دولت ) حمایت فرمایید. با سپاس.
💬 پاسخ
علی محمد اله دادی : چرا بعداز شانزده سال شر کتی دست رنج مرا شرکتی که نمیدانم کیس ببرد ومن وامسالم شرمنده زن وفرزنانمان باشسم
💬 پاسخ
یوسف نعیمی : سلام خدمت مقام معظم رهبری خواهشمند این طدخ ساماندهی را به سرانجام برسانید ممنون از امام ولایت
💬 پاسخ
Mohammad rajabi : سلام خیلی از این کارزارها رو امضا کردیم آیا واقعا کسی اینو میبینه یا فقط خودمونو سرگرم کردیم!!!!!!
💬 پاسخ
حامد ارزواصل : با سلام و احترام اینجانب نزدیک به 14 سال نیروی شرکتی هستم و امثال من خیلی تو اداره ما هست امیدوارم با تدبیر و عنایت رهبری هر چه زودتر اینکار انجم بشه دعای خیر مردم را به همراه داشته باشه چون تنها جای که میشه نتیجه گرفت عنایت رهبری بزرکت ملت ایران است به امید اینکه تمامی نیروهای شرکت به آرزوی چندین ساله برسند .
💬 پاسخ
وحید بهفر : سلام.بانظر به اینجانب مدت ۳سال در اداره اوقاف و ۱۲سال اداره تبلیغات اسلامی هنوز بنده به مدت ۱۵ سال نیروی شرکتی هستم وقطعا خیلی ها مثل بنده دغدغه شغلی دارن.لبیک یا مسولین لبیک یا رهبری
💬 پاسخ
جواد اصلانی : مدت ده سال از با نام شرکت در اداره گاز شه کلاله مشغول خدمت هستم دیگه از این شرکت بدم میاد ...آخه چکارکنیم..چه بلایی سر مان بیاریم..لبیک یا مسیولین ..لبیک یا رهبری .
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 59586 با موضوع درخواست بازنگری در پرونده ساخت و ساز غیر قانونی در بافت تاریخی تجریش و همچنین کارزار 75954 با موضوع درخواست تدریس ورزش باستانی به عنوان ورزش ملی در مدارس را حمایت نمایید.
💬 پاسخ
فاطمه رحمانی : دوستان عزیز با آرزوی موفقیت و ایجاد تغییر، کارزار را امضا نمودم.. لطفا از کارزار امتیاز کرونا برای کادر درمان حمایت کنید.. https://www.karzar.net/110572
💬 پاسخ
نعمت الله : باسلام. به نظر اینجانب استخدام نیروهای شرکتی وتغییر وضعیت آنها بی عدالتی در مورد تمامی فارغ‌التحصیلان است زیرا بدون آزمون وبا پارتی به صورت شرکتی جذب شده اند. اگر یک گروه تحقیق تشکیل دهید متوجه می‌شوید که حدود ۹۰درصد افراد از وابستگان داخل همان سازمان هستند.
💬 پاسخ
مصطفی جهانگیری در پاسخ به نعمت الله: ما با آزمون و مصاحبه اومدیم سرکار و شرکتی هستیم
💬 پاسخ
علی وحیدی در پاسخ به نعمت الله: بنده با آزمون و مصاحبه به صورت شرکتی استخدام شدم
💬 پاسخ
مریم رضایی در پاسخ به نعمت الله: با پارتی هم امده باشند به این مملکت و جامعه و مردم خدمت کردند و چندین سال از عمرشون رو برای سازمانی و اداره ای که در حال کار کردن هستند رو گذاشتند و قطعا مثمر ثمر بودند و بازدهی کارشون خوب بوده که تونستند چندین سال شرکتی کار کنند و حقشون که الان استخدام شوند...کاش کمی انصاف داشته باشیم و هر چه را برای خودمون میخواهیم برای دیگران هم بخواهیم
💬 پاسخ
عباس لطفی زاده در پاسخ به نعمت الله: من ۱۳ ساله نیروی شرکتی هستم اگر با پارتی اومده بودم تا الان ۱۰۰ بار رسمی شده بودم کمی تفکر...
💬 پاسخ
سعید امیری : خدا فریاد به دادمان برسید داریم خرد میشیم
💬 پاسخ
محمد علی نجفی : حجت الاسلام غبیشاوی در بخش‌هایی از خطبه خود در جمع نماز گزاران با تداوم مشکلات کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان بر لزوم اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت که مصوبه مجلس است، تاکید کرده و از دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست نمود با رفع هرچه سریعتر ایرادات طرح و تأیید آن دل کارگران و ملت را شاد نماید. آنها گفتند: مطالبه اصلی کارگران؛ حذف شرکت‌های پیمانکاری تامین نیروی انسانی است که بارها وعده انجام آن داده شده است 💬 پاسخ
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ثبت رسمی در دبیرخانه

نامه تأیید امضاهای این کارزار جهت ثبت و پیگیری صادر شد.

ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: