مطالبه استان شدن شهرستان سیرجان

#استان_سیرجان

مطالبه استان شدن شهرستان سیرجان

باسمه تعالی

حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی
رئیس‌جمهور منتخب ایران اسلامی

با سلام
احتراماً ضمن تبریک انتخاب جنابعالی به عنوان رئیس‌جمهور دولت آتی و آرزوی توفیق در تحقق برنامه‌های اعلام‌شده، در راستای احیای حقوق عامه به استحضار می‌رساند با عنایت به طرح تقسیم استان کرمان به دو استان کرمان شمالی و کرمان جنوبی به مرکزیت جیرفت در کمیسیون داخلی مجلس شورای اسلامی، بدینوسیله اعتراض خود را به این تصمیم اعلام می‌داریم.
ما با توجه به قدمت، وسعت، جمعیت و موقعیت جغرافیایی سیرجان، مصوبه اخیر مجلس را غیرکارشناسی می‌دانیم که در صورت اجرای آن به مردم سیرجان و توابع اجحاف وارد می‌شود. لذا خواهشمند است بنا به دلایل ذیل نسبت به لغو مصوبه مذکور اقدام و یا با تأسیس استان جدید به مرکزیت سیرجان موافقت نمایید.

- قدمت تاریخی:
سیرجان از دیرباز نه تنها در بین شهرهای مجاور خود، بلکه در کل کشور جزو شهرهای مهم و استراتژیک به شمار می‌آمده است. تا جایی که در قرن چهارم حتی بزرگ‌تر از شیراز بوده و تا زمان سامانیان و روی کار آمدن آل بوئیه مرکز ایالت کرمان پهناور آن زمان بوده است.
- پتانسیل های عظیم سیرجان:
سیرجان به واسطه پتانسیل‌های بی‌نظیری که دارد در سال ۸۶ صاحب فرمانداری ویژه شد.
- جمعیت:
سیرجان به لحاظ جمعیت پس از مرکز استان (کرمان) دومین شهرستان پرجمعیت استان کرمان است.
- آوازه جهانی:
سیرجان به واسطه گلیم شیرکی پیچ خود که آن را به ثبت جهانی رسانده، به عنوان شهر جهانی گلیم شناخته می‌شود.
- قطب صنعتی، معدنی و کشاورزی:
سیرجان به دلیل وجود معدن سنگ‌آهن گل‌گهر که نیمی از ذخایر آهن خاورمیانه را در خود جای داده و نیز داشتن ۱۸۶ معدن آهن و چندین معدن مس و ده‌ها کارخانه گندله، آهن اسفنجی، فولاد و میلگرد و... قطب صنعت و معدن ایران محسوب می‌شود. همچنین با دارا بودن ۶۰هزار هکتاز باغ پسته یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پسته در ایران است و ۱۰هزار هکتار باغات درختان سیاه ریشه و همچنین حدود ۱۰هزار هکتار زراعت و صدها هکتار گلخانه و دامداری و مرغداری صنعتی و کشتارگاه‌های متعدد دام و مرغ صنعتی و پرورش‌دهندگان متعدد ماهی و ماکیان، قطب کشاورزی ایران نیز به حساب می‌آید.
- موقعیت تجاری و ترانزیتی:
سیرجان در مسیر کریدور شمال به جنوب و دروازه ورودی به خلیج فارس تلقی می‌شود. همچنین کریدور شرق به غرب با عبور از سیرجان، استان‌های مهمی را به هم متصل می‌کند. همچنین سیرجان بزرگ‌ترین شهر حمل‌ونقل و ماشین‌آلات سنگین ایران است. به علت داشتن اولین منطقه ویژه اقتصادی و فعال کشور همچنین گمرک فعال و عبور راه‌آهن و فرودگاه و داشتن انبارهای ذخیره کالا و بندر خشک ایران، قطب تجاری ایران محسوب می‌شود.
- اقتصادی:
درآمد اقتصادی این شهرستان برابر با یازده استان کشور بوده و گردش مالی در این شهر بسیار بالاست.
- فضای سبز:
شهر سیرجان سرانه فضای سبز خوبی دارد و دارای ۲۲ پارک محله‌ای و ۶ پارک بزرگ برای مسافران عبوری است.
- تمیزی هوا:
به علت قرار گرفتن سیرجان در دشتی مرتفع و فاصله زیاد از کوه‌های اطرافش، این شهر نسبت به شهرهای دیگر ایران هوای معتدل‌تر و ملایم‌تر و همچنین تمیزتری دارد.
- عدم زلزله‌خیز بودن:
این شهرستان چون روی هیچ گسل فعالی قرار ندارد خطر زلزله متوسط و سخت و با ریشتر بالا را ندارد.
- وسعت سیرجان:
سیرجان قریب به ۶۵هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت این شهر و شهرهای پیرامونش طبق سرشماری سال ۹۵، ۶۷۰هزار نفر و اکنون بالای ۹۰۰هزار نفر می‌باشد.

سیرجان علیرغم داشتن زیرساخت‌های مناسب نظیر فرودگاه، راه‌آهن، وجود دانشگاه‌های متعدد مثل دانشگاه صنعتی، آزاد، پیام نور، دانشکده پزشکی و علمی کاربردی و همچنین بزرگ‌ترین پایگاه پشتیبانی نیروی دریایی ایران و داشتن نیروگاه‌های متعدد تولید برق و چندین شهرک صنعتی و همچنین بهره بردن از سرمایه‌های خدادادی نظیر نیروگاه‌های آفتابی و معادن بزرگ آهن و مزارع بزرگ کشاورزی، به خصوص پسته، هنوز به جایگاه واقعی خود در میان شهرهای ایران نرسیده است.
باشد که با نظر موافق خویش دستور فرمایید نسبت به ارتقای این شهرستان به استان اقدام عاجل صورت پذیرد.

با تشکر

24%
76 درصد مانده تا قرار گرفتن در لیست پیگیری ویژه کارزار
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 7322 نفر

 • رامین معمار

 • حسین محمودی منش

 • امیر طاها محمودآبادی

 • سمیه عزت آبادی پور

 • mohamad ezat

 • فاطمه عزت ابادي پور

 • شعله کیوانفر

 • عزت ابادی پور لیلی

 • فاطمه محمودی

 • آناهیتا محمودی

 • مینا بناکار

 • Hesam Balvardi

 • پویا معصومی

 • کوثر کورکی نژاد

 • عصمت سلجوقی

 • لیلا حیدری نسب

 • علی کریمی

 • محمدعلی هاشمی نسب

 • مريم شيباني

 • محسن ستوده نیا

 • معظمه رییسی

 • میلاد علوی

 • یاسین محمودآبادی

 • مریم محمودابادی

 • محسن زیدابادی نژاد

 • هاشمی نسب

 • زهرا عزت آبادی

 • مهدی شیرزاد

 • جلال اسفندیاری

 • سعیده پرنیان

بحث و گفتگو

رضا لورگ از کهنوج : درود فراوان بر روح پاک و آسمانی سردار رشید اسلام و اسطوره همیشه جاویدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که همواره دغدغه محرومان را داشتند . به برکت خون پاک این شهید عزیز که همواره سفارش جنوب کرمان را به رئیس جمهور محترم می‌کردند. امروز جنوب کرمان یکپارچه و همصدا متشکل از ۸ شهرستان که در آینده ای نزدیک به بیس از ۱۱ شهرستان تبدیل خواهد شد استقلال خود را از شمالی ها جشن خواهند گرفت و در این راستا خودشان را مدیون این شهید عزیز خواهند دانست . الحاق رابر به کرمان جنوبی افتخاری بود که ما جنوبی ها این سعادت را نداشتیم اما همه می‌دانند طایفه سلیمانی از رابر تا کهنوج و فاریاب و اسفندقه و منوجان و دشت جیرفت سکنی دارند و مایه فخر و مباهات ما جنوبی ها هستند . جنوب کرمان افتخار می‌کند که با مردم رابر اشتراکات فرهنگی و سیاسی زیادی دارد و مردم رابر را همانند برادران خود دوست دارند . شما سیرجانی ها هم میزبان خوبی برای مردم جنوب هستید که اقوام ما در شهرتان به لطف معادن سرشار به اشتغال رسیده اند . رقابتی بین جیرفت و کهنوج و سیرجان و بم بود که با عدالت رئیس جمهور محترم جنوب به حق خودش رسید . اکنون رقابت به پایان رسیده و استدعا دارم همانند سالها قبل در کنار هم باشید و برادر وار برای ارتقای شهرهایتان تلاش کنید . کینه و عداوت سوغاتی بجز تفرقه و اختلاف و تنش برایمان به ارمغان نخواهد آورد. بیایید متحد باشیم . ما کهنوجی ها اکنون خود را آماده پذیرش و اجرای اوامر مسئولان می‌دانیم و امید داریم با استقلال جنوب به بالاترین سطح رشد اقتصادی و فرهنگی برسیم . ما خود را برادر همه مردم شهرهای ایران می‌دانیم و از تفرقه افکنان برائت می‌ جوییم . صحبت ما فقط اتحاد است و بس
💬 پاسخ
زهرا کیانی : https://www.karzar.net/33302 لطفا این کارزار را هم حمایت کنید
💬 پاسخ
منصور پورکوهستانی : بعدشم جمع کنین این کارزار بچه گونه رو
💬 پاسخ
منصور پورکوهستانی : سلام خدمت دوستان رابری عزیز و سیرجانی های عزیز چرا اینقدر به هم تیکه میندازه ویا تهدید میکنید عزیزان من از جیرفت بزرگ نظرم را می‌نویسم ما جنوبی‌ها احتیاجی نداریم که رابر یا هر جایی دیگر به ما بپونده استان کرمان جنوبی با هفت شهرستان ویا بهتر بگم هشت شهرستان جنوبی یعنی شهرستان تازه تاسیس جازموریان و انشاالله دو شهرستان جدید دیگر که شامل ساردوعیه و اسماعیلیه یعنی شهر بلوک وتعداد زیادی بخش نیازی نداریم که جایی به ما به پیوندد البته برای ما باعث مسرت وخوشحالی بود که رابر عزیز و سرافراز به کرمان جنوبی ملحق بشه خدارا شکر جنوب خودش به تنهایی جمعیت و وسعت یک استان را دارد پس خون خودتان را کثیف نکنید و روی صحبتم با شما سیرجانی هاست شما که ادعا میکنید سیرجان به تنهایی یک کشوره پس چرا میخواهید استان بشید آن هم بریدن از رابر. و هرمزگان که همچین کاری غیره. ممکنه مگر با عرض معذرت خدمت رابریهای عزیز وهرمزگانیهای عزیز که دیوانه باشند سرزمین خود را تقسیم کنند ویا ببخشن مثل سند ترکمن شاه ‌.،. به استان کرمان جنوبی خوش بختی وتمام
💬 پاسخ
هاشم منظری توکلی : بالاخره جیرفت بدون به دردسر انداختن رابر شرررررش کنده شد و از استان کرمان جدا شد . اگه میخواستن رابر رو به استان کرمان جنوبی ملحق کنن غوغایی میشد اون سرش ناپیدا . شما سیرجانی ها هم اگه واقعا از جون خودتون سیر نشدین دور رابر رو خط قرمز بکشین . رابر زادگاه سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی هیچ گاه زیر بار زور نخواهد رفت . هر سیرجانی که سرش به تنش سنگینی میکنه بدونه به هیچ بهایی رابر به سیرجان هم نخواهد پیوست . از خواب باطل بیدار بشید .
💬 پاسخ
مسعود امانی در پاسخ به هاشم منظری توکلی: وای وای . چه تهدید تند و تیزی . تمام سیرجانی ها الان از ترس شما به کوه و بیابون پناه بردن ....... برید پی کارتون . سیرجان به تنهایی یه کشوره . خیلی هم دلتون بخواد و افتخار کنید . کاش می‌رفتید در تابعیت جیرفت . اونجا براتون بهتره .
💬 پاسخ
آرمان صفوی : برادران عزیز جیرفتی چه هیزم تری به شما فروختند اینقدر حسادت وحرم زادگی از کجا به شما رسیده هست دست از سر جیرفت بردارید بچه پسر خوب قدمت جیرفت را برو مطالعه کن ببین سن جد ور جدت کشش قدمت جیرفت را نداره خود قاطی جیرفتیها نکن ودر حد جیرفت نیستید که خودتان را قاطی جیرفتیها میکنید جمع کنید این کار زار بچه بازی ها بدو برو منچ بازی کن این را آویزون گوشت کن
💬 پاسخ
منصور علیمرادی : سلام بر دوستان سیرجانی . جیرفت استان شده و داره تعداد ادارات کل رو از ۲۲ تا بیشتر میکنه یعنی عملا قبل از اعلام رسمی استان شدن داره مابقی ادارات کل رو مستقل میکنه . پس دیکه کار از کار گذشته و سیرجان اگه قرار باشه بعد از جیرفت استان بشه حداقل ۲۰ سال زمان میبره . بهتره این کارزاری که ۲ ساله بابتش دارین پول خرج میکنین و دوماه به دوماه تمدید میکنین یکسره برای ۲۰ سال تمدید کنین . این جوری شاید تا ۲۰ سال دیگه تعداد امضاهایی که جمع میکنین به ده هزارتا برسه .
💬 پاسخ
منصور پورکوهستانی : با عرض سلام خدمت سیرجانی های عزیز ما با استان شدن سیرجان مخالفتی نداریم استان کرمان جنوبی به مرکزیت جیرفت حق ماست انشاالله تشکیل خواهد شد اما این حق سی ساله ماست همان طور که نماینده محترمتان جناب آقای دکتر حسن پور عزیز گفتند جیرفت باید سی سال پیش استان میشد پس این حق قانونی ماست پس دخالت در استان شدن جنوب کرمان به مرکزیت جیرفت نکنید چون استان شده ‌‌واجراهای خواهد شد
💬 پاسخ
حسام عارفی : هر چند به قول آقای زیدابادی کارزار علکی هست ولی میشه ازش یه نتیجه هایی هم گرفت . مثلا اینکه از جمعیت یک میلیونی که شما سیرجانی ها ازش لاف میزدین بعد از ۱۴ ماه تلاش فقط ۷۷۰۰ نفر امضا زدن که فقط سیرجانی بودن و مابقی شهرهای استان اینده تان اصلا امضا نزدن بماند کلی بهتون فحش و بد وبیراه هم گفتن . همچنین معلوم شد شهرهایی اسم بردین تمایل به پیوستن به سیرجان دارن همش لاف و فوت بوده و در نظرات مشخص هست چند تا شهر به شدت مخالف الحاق به سیرجان هستند . دیدگاه شهرهای همسایه شما بهتون اصلا خوب نیست و شما را مردمی مغرور و متکبر و خودبزرگ بین و از خود راضی میپندارن . نتیجه این کارزار براتون چیزی جز همین مطالبی که عرض کردم نبود . برید کارزار دیگه ای ثبت کنید . خدا بزرگه . مثلا کارزار تغییر لهجه مردم سیرجان به لهجه تهرانی و درخواست اختصاص بودجه برای عمل زبان و فک . قطعا جواب میده و میتونین تیرونی صحبت کنین حضرت عواصی نه؟؟؟؟؟؟
💬 پاسخ
علی خراسانی : کاش اسمش رو میزاشتین استان سبزواران . قبلا هم به جیرفت سبزواران میگفتن . سبزواران خیلی زیباتره .
💬 پاسخ
شهریار فلاحی : به استان کرمان جنوبی خوش آمدید...الهی شکر . بهتره شما سیرجانی ها هم کنار بیایید . ناسلامتی استان همجوارید
💬 پاسخ
احسان شریفی در پاسخ به شهریار فلاحی: سیرجان هم استان خواهد شد . استعدادش رو داره . استان سمنگان بعد از جیرفت انشاالله با همت مردم و پیگیری مسئولان علی الخصوص نماینده جدیدی که انتخاب خواهیم کرد حتما تشکیل خواهد شد . مبارکتان باشه . یه رقابتی بود بین ما و جنوبی ها که حقیقتا بخاطر محرومیت جنوب حق شما بود ولی بالاخره اسیاب به نوبت . بعد از جیرفت انشاالله سیرجان از کرمان جدا خواهد شد .
💬 پاسخ
غلامرضا زیدابادی : آقای محمودی منش فکر بهتری بجای این کارزار برای استان شدن سیرجان به نظرت نمیرسه؟ کارزار یه چیز بیخودیه . فقط آبرو سیرجان بیشتر رفت . همه فهمیدن شهرهای بردسیر و رابر و ارزوییه مخالف الحاق به سیرجان هستن . جیرفتی ها رو هم با سیرجان و خودت دشمن کردی . لامصب بلند شو یقه این نماینده و مسئولا رو بگیر . مثلا تو استاد دانشگاهی یه راهکار خوبی نشون بده . حالا خون از سر تو یکی هم نیومده ولی یه عده ای تو سیرجان ادعای نخبگی میکنن ولی هیچ بارشون نیست . پس این نخبه ها و دانشگاهی ها و مسئولان سیرجان دیر از جون مردن؟ من از روزی که دیدم رئیس جمهور از جیرفت حمایت قاطع کرد یه شب خواب درستی ندیدم . کجای کارین ؟ خوابیدن سیرجونیا؟ لامصب جیرفت حق سیرجانه خورد و رفت . استان شد . بشینین تا تابلو استانداریشم بسازن او وقت دست به کار شین .
💬 پاسخ
مسعود امانی در پاسخ به غلامرضا زیدابادی: ای پدر تو هم سرت خرابه . مگه جلو دولت میشه وایسی؟ نماینده سیرجان ساکت شده تو توقع داری محمودی منش حرف بزنه؟ تمام مسئولان سیرجان لال مونی گرفتن او وقت این بدبخت چه کاری هز دستش ور میا . من مطمئنم این مسئولان از یه جایی توجیه شدن و تذکر گرفتن که اغتشاشی نشه . میفهمی؟ جیرفت کار خودشه کرده اینایم تذکر گرفتن که مقیت نمیکنن . کار استان جیرفت تموم شده حسابش کن . برو فکر نون باش
💬 پاسخ
محمد کاراموز : آقای محمودی منش با کارزار ۱۴ ماهه آبرویی برای سیرجان نزاشتی. جمعش کن وجدانا . خیلی خجالت کشیدم . من روزای اول امضا کردم ولی پشیمونم . جیرفت استان شده .
💬 پاسخ
رضا مکی زاده : سلام بر سیرجانی های عزیز و اصیل . چرا سکوت کردید . به عنوان امضا کننده این کارزار از نویسنده آقای حسین محمودی منش تقاضا دارم جواب جیرفتی ها و رابری ها و بردسیری ها و اناری ها رو بدن . اینها میدون رو خلوت دیدن و تا میتونستن ابروی سیرجان رو بردن . نه یه سیرجانی بهشون جوابی داده نه نویسنده کارزار . آقای محمودی منش گرد و خاک اینا رو میخونی یا نه؟ چرا جواب شون نمیدی؟ دارن اهانت میکنن . هم به لهجه مون هم به فرهنگ مون و هم به کارزار قانونی مون . یا کارزار رو ببند یا جواب اینا رو بده . اگه نمیتونی جواب بدی جمع کن کارزار رو . آبرومون رفت جیرفت هم مثل اینکه استان شده . خاکا تو سر مسئولان بی عرضه ما . یه مشت دهاتی حرفای مفتی زدن میوا بریم سم بخوریم بمیریم
💬 پاسخ
جلال کمالی : ۱۴ ماه تلاش کردین امضاهاتون به ۸۰۰۰ نفر نرسید و نتونستین نیت شوم و بدخواهانه تون نسبت به جیرفت رو عملی کنین . جیرفت هم استان شد . مجددا یه کارزار دیگه بر علیه یه جای دیگه راه بندازین . مثلا بنویسین کارزار انتقال مرکز استان از کرمان به سیرجان ؛ یا کارزار کشور شدن سیرجان ؛ یا اصلا بنویسین کارزار جابجایی سیرجان از کشور ایران به فرانسه و اسم استان تون رو هم بزارین استان پاریس مرکز کشور فرانسه . آخه شما سیرجانی ها بیشتر فرانسوی هستین تا ایرانی زیرساخت پاریس شدن هم مهیاست . یه پاریز دارین که فقط باید ( ز ) رو بردارین جاش بنویسین( س ) دیگه میشین پاریس . ای خوش به حالتون . شما سود میکنین . میرین فرانسوی میشین . از لهجه تهرانی میشن لهجه فرانسوی . حضرت عباسی شما سیرجونیا لهجه ندارین نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
💬 پاسخ
حمید حسین زاده : قابل توجه سیرجانی های عزیز استان کرمان جنوبی با مرکزیت جیرفت تشکیل شد . برنامه ریزی هاتون برای کارشکنی و اخلال در رفع محرومیت جنوب کرمان توسط رئیس جمهور به هم ریخت . ولی ناامید نباشید . حالا بجای خراب کردن جیرفت برید برنامه ریزی کنید از حالا دنبال استقلال ادارات کل در سیرجان باشید . ضمنا دیگه به حسن پور رای ندید . از ایشون براتون آبی گرم نخواهد شد . به استان ( کرمان جنوبی ) خوش آمدید. جمعیت: ۱۰۰۰۰۰۰ نفر .
💬 پاسخ
مهیابادی . : آقای حسین محمودی منش زنده ای یا نه همشهری . نکنه از ترس رابری ها و جیرفتیا و برسیلیا جرات اظهار نظری نداری؟؟؟ یا فهمیدی دیگه کار از کار گذشت؟
💬 پاسخ
حسن بدرابادی بمی : بم که استان نشد به لطف لابی جیرفتی ها . سیرجان هم قطعا نخواهد شد . بی جهت وقت خودتون رو تلف نکنید ، استان شدن هر منطقه ای ممکنه تبعات امنیتی هم در پی داشته باشه و دولت از پس اغتشاش بر میاد . یادمه استان خراسان که تقسیم شد چند شهر شورش کردند ولی با چند کشته و دستگیری همه چی تموم شد . جیرفت هم استان شده و تصمیم دولت بوده چه خوب چه بد . لابی گری یعنی همین . وقتی رئیس جمهور در جمع مردم جیرفت گفت استان کرمان جنوبی حتما تشکیل خواهد شد پس حتما تشکیل خواهد شد . تصمیمش قطعی بود که با صراحت تمام گفت . این کارزارها هم بیهوده است . برنامه ریزی کنیم تا بعد از جیرفت ۲ استان دیگه تشکیل بشه. بم و سیرجان . زیرساخت ها رو مهیا کنیم . دنبال اخذ ادارات کل باشیم . جیرفتی ها چراغ خاموش هنوز استان نشده ۲۵ اداره کل گرفتن . ما چکار کردیم؟ فقط گفتیم ادارات کل جیرفت غیرقانونی هستند . همین غیرقانونی ها الان بزرگترین امتیاز جیرفت شدن . در بین تمام درخواست های استان شدن فقط طرح جیرفت بخاطر همین ادارات کل تایید شده . یه کمی تامل خوبه . اگه بم یا سیرجان استان بشن باید ادارات کل در جیرفت رو منحل کنن که جیرفتی ها قطعا نمیزارن و تنش بیشتری بوجود میاد . ولی اگه جیرفت استان بشه بم و سیرجان اعتراض چند روزه ای میکنن تموم میشه. دولت همه جوانب امنیتی رو لحاظ کرده که جیرفت رو استان اعلام کرده . نوش جان شان . ما هم باید آستین همت بالا بزنیم .
💬 پاسخ
علی جهان ابادی در پاسخ به حسن بدرابادی بمی: خیلی بی ریشه و بی تعصبی . حق بم بود استان بشه نه جیرفت و نه سیرجان . همش از جیرفت طرفداری میکنی . تو یک بمی بی غیرتی .
💬 پاسخ
هاشم منظری توکلی : آقای حسین محمودی منش کارزار شما رو دقیق مطالعه کردم . رابر هم زیر نظر سیرجان یا جیرفت نخواهد رفت حتی اگه دولت یا مجلس تصویب کنن . نظر مردم رابر شرطه نه نظر تو یا اون نماینده تون یا جیرفتی ها یا هر نهاد دیگه ای . اسم تو به عنوان یک چهره منفور در ذهن همه شهرهایی که باعث نگرانی شون شدی برای همیشه خواهد ماند . مخصوصا جنوب کرمانی ها . مطالبه گر باش ولی زیرآب جیرفتی ها رو نزن . اون بدبختا چه هیزم تری بهت فروختن که نوشتی دولت و مجلس مصوبه استان شدن جیرفت رو ابطال کنه؟ کارزار تفرقه افکنانه و دشمن تراشانه ای نوشتی
💬 پاسخ
استان من سیرجان در پاسخ به هاشم منظری توکلی: تو یه رابری هستی ، جیرفت به تو چه ربطی داره که سنگ جیرفت رو به سینه میزنی؟ حتما گوسفندات رو زمستون جیرفت میبری ؟ شما رابری ها و جیرفتی ها یه مشت شرور هستید و عین همین . سیرجان بدون رابر هم یه آستانه، حتی یه کشور . بعد جیرفت چی داره که رابر چی داشته باشه؟ کشک و پشم گوسفند که باعث افتخار نیست ، یا چند تا درخت گردوی بی خاصیت . ببین سیرجان اسمش توی کل دنیا پیچیده . ما با کوچک ترین معدن مون تمام رابر رو میخریم . اگه نمیخواین زیر نظر سیرجان بیاین چرا برای کارگری توی معادن سیرجان صف کشیدین؟ جمع کنین برین همون کوه های خودتون سیاه چادر بزنین . شما رو چه به شهرنشینی . خخخخخخخخ
💬 پاسخ
آناهیتا محمودی در پاسخ به هاشم منظری توکلی: حواستون باشه دارید به یکی از نخبه های سیرجان توهین میکنید . جناب حسین محمودی منش استاد دانشگاه و از اساتید برجسته هستند . از نجابت سون جواب تو و امثال تو و جیرفتی های اسلحه به دیت رو نمدن . برو جیرفت تو گلخونه هاشون کارگری کن . بدون پاچه خواری راهت میدن . کارگ ر ندارن ماهی ۵ تومن میزارن کف دستت
💬 پاسخ
محمدجواد فروتن : از نویسنده این کارزار که مدعی هستند در رشته های زیادی تحصیلات عالی دارند و همه مردم سیرجان میخوام که قانون تقسیمات کشوری رو مطالعه کنند و ببینن آیا با شرایطی که قانون برای تشکیل استان جدید مقرر کرده سیرجان حائز شرایط استان شدن هست یا خیر؟ قانون مذکور شامل ۱۸ ماده و ۲۲ تبصره هست که در سال ۱۳۶۲ در مجلس شورای اسلامی تصویب شده لطفا با یه جستجو شرایط استان شدن رو بیشتر مطالعه کنید . مخصوصا ماده ۹ قانون مذکور . متوجه خواهید شد ایا سیرجان شرایط استان شدن رو داره یا خیر؟ همین طور شرایط جنوب کرمان رو هم با قانون مذکور انطباق بدین و منصفانه قضاوت کنید . اگر سیرجان قصد داره با انتزاع بعضی از شهرهای استان‌های همجوار استان بشه نظر مردم اون شهرها مهمه نه نظر مسئولان سیرجان . و هر شهری که به هر مرکز استانی نزدیک تر باشه برابر ماده ۹ به همون مرکز استان الحاق خواهد شد و میدونید که بردسیر به کرمان نزدیک تر هست و با افکار سنجی از مردم بردسیر مطمئن باشید که اونها تمایلی به پیوستن به سیرجان ندارند و در همین نظراتی هم که اینجا یه عده ای نوشتن کاملا معلومه ، حتی مابقی شهرها منجمله رابر و ارزوییه هم تمایلی ندارند اما جنوب کرمان یکپارچه و متحد و یک رای تمایل به استقلال جنوب با مرکزیت جیرفت دارند و هر ۸ شهرستان جنوبی آداب و فرهنگ و پوشش و لهجه و اقلیم یکسانی دارند و همگان مطلعید . البته استان شدن جیرفت منافاتی با خواسته شما نداره و ما خواهان گرفتن حق خودمان هستیم و به هیج شهری حسادت نداریم ، شما هم حق دارید مطالباتی از دولت داشته باشید اما کارشکنی و ایجاد تفرقه و تشویش اذهان مردم سیرجان بر علیه جنوب کرمان کار شایسته ای نیست و ای کاش شما نویسنده محترم بجای تقاضا برای ابطال مصوبه دولت مبنی بر استان شدن جنوب سنگ خودتان را به سینه میزدید و سعی در تخریب و کارشکنی در استقلال جنوب کرمان نمی‌کردید. این کار شما باعث دلخوری و نگرانی و بعضا ایجاد اختلاف بین مردم شهرهای سیرجان و جیرفت می‌شود هر چند اخلالی در تصمیم دولت بوجود نخواهد آورد و دولت اصولگرا و عدالت محور آیت الله رییسی مصمم بر تشکیل استان کرمان جنوبی به استناد قانون مربوطه هست . در نهایت حرف اول و آخر را در این تصمیمات حیاتی قانون خواهد زد و ایجاد هر گونه تنش و اختلاف افکنی از سوی هر شخصی یعنی ایستادن در برابر قانون . و مجریان قانون به کار خودشان خبره و آگاهند و اجازه نخواهند داد کسی فراتر از قانون کاری انجام بده . پس پشت سر قانون راه برید تا در برابر قانون قرار نگیرید.
💬 پاسخ
علی جهان ابادی در پاسخ به محمدجواد فروتن: ای هوووووع ای که بودندندندنده . ای چه بودندندندنده. عجب آدم باسوادی هستوندوندوندوندونده.
💬 پاسخ
مسعود مقبلی هنزایی : بالاخره حق به حق دار رسید . قابل توجه اون عده ای که شهرهای جنوب کرمان رو کوره دهات خوانده بودند : دیدید که در رقابت با مافیای شما همین کوره دهات موفق شدند حق خودشون رو بگیرند . حالا باز هم بگردید و امضا جمع کنید شاید ظرف ۵۰ سال آینده شهر شما هم استان شد .خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
💬 پاسخ
علی سعیدی : درود خدا بر رئیس جمهور محبوب و ولایی جمهوری اسلامی که علیرغم همه مخالفت ها به وعده خودش در خصوص جنوب کرمان عمل کرد و تشکر ویژه از نماینده دلسوز و زحمت کش جیرفت جناب دکتر اعظمی که به آرزوی ۶۰ ساله مردم جیرفت جامه عمل پوشاند . خدایا شکرت که بالاخره لابی زور و زر و تزویر با همه کارشکنی و تلاشش برای تضییع حقوق مردم محروم جنوب کرمان بی نتیجه ماند . به استان همیشه سرسبز کرمان جنوبی خوش آمدید.
💬 پاسخ
حمید حاتمی : متاسفانه موضوع استان جیرفت صحت داره . روزنامه ها زده بودن . کرمان نو خودم خوندم نماینده جیرفت گفته بخاطر اغتشاشات مهسا امینی فعلا کمی عقب افتاده ولی تا نیمه اول ۱۴۰۲ رسما استانداری کرمان جنوبی تشکیل میشه . اعظمی گفت پیگیر بقیه اداره کل ها هستم . یعنی واقعا ۲۵ اداره کل تو جیرفت از قبل جدا شده ،؟ درسته آقای حسین محمودی منش؟؟؟ به خدا قلبم درد گرفته
💬 پاسخ
حمید غضنفری : سلام دوستان من الان کرمانم راسته میگن جیرفت استان شد تموم شد رفت؟ توی کرمان خیلی شایعه داغه
💬 پاسخ
یحیی کورکی : دوستان اخبار بدی به گوش میرسه . خودم شخصا از منابع موثق در مجلس شنیدم که جنوب کرمان بزودی مستقل خواهد شد . حتی اون شخصی که باهاش صحبت کردم گفت طرح استان شدن جیرفت مال یک سال و دو سال پیش نیست . این طرح مال دوران پهلوی هست که کلید خورده و از سال ۱۳۳۸ قدم به قدم جلو رفته تا اینجا که ۷۰ درصد ادارات در جیرفت اداره کل شدن و حتی گفت رئیس جمهور به شدت پشت جیرفت هست و گفته سی و دومین استان کشور جیرفت هست . یعنی سی و دومین استان یا جیرفت هست یا هیچ جای دیگه قبل از جیرفت استان نخواهد شد . خیلی خبر بدی هست . یعنی تا جیرفت استان نشه هیچ استان جدید دیگه ای تشکیل نخواهد شد ، حتی اگه استان بعدی سیرجان باشه . من خیلی حالم بد شد از لحظه ای که شنیدم . عجب نماینده زیرکی . دیروز به کرمان نو گفته بود من با استان شدن هیچ شهری مخالف نیستم و طرح استان شدن بم را هم امضا کردم . درست مخ نماینده بم را زده . چون میدونسته بم استان نمیشه با سیاست گفته من امضا میکنم و مخالف نیستم . به این میگن سیاست نه اینکه مثل حسن پور بیاد علنی در جمع بگه استان شدن حق سیرجان هست نه جیرفت و عوامل امنیتی احضارش کنن و به شدت بکوبند و تعهد بگیرن که دیگه از این حرفای تحریک کننده نزنه . لامصب از همین نماینده جیرفت یاد بگیر که چطور خموش خموش جلو رفت . مشکل ما این هست که متاسفانه نماینده هامون خیلی ادعای سیاست و زیرکی دارن و حریف و رقیب ها رو دست کم گرفتیم که این طوری اعظمی همه رقیب هاش رو ضربه فنی کرد .
💬 پاسخ
نیما حسینی نسب : یعنی جیرفتی که میگفتین کوره دهی بیش نیست ایقد پارتی داشت که همه استان‌هایی که درخواست استقلال داشتن رو زیر پا له کرد . این حسن پور چه کار داره میکنه واقعا . فقط حرافی و وعده توخالی . ای به ابوالفضل حسن پور هم دهنش قفل شده ‌. یا چیزخورش کردن یا ترسوندنش که مقیت نمیکنه .
💬 پاسخ
میعاد جهانشاهی : آقای محمودی منش کجایی؟ یه نظری بزار . دل شوره گرفتیم . امروز کرمان نو مطلب گذاشته بود از قول نماینده جیرفت که جیرفت استان شده و بخاطر مسائل اخیر فعلا وقفه ایجاد شده ولی مجوز مابقی ادارات کل صادر شده و نیمه اول ۱۴۰۲ رسما جنوب کرمان استانداریش مستقر میشه . درسته؟
💬 پاسخ
م. ازادی : با سلام . ۱ . اکثر شهرهایی که برا خودتون قیچی کردید تمایلی به پیوستن به طرح رویایی شما ندارند . ۲ . سال ۹۵ برابر اعلام خودتون جیرفت و شهرهای مستقل شده ۶۷۰ هزار نفر جمعیت داشتند با این حساب در حال حاضر به حد نصاب یک میلیون رسیدند ۳. اعلام کردید سال ۹۵ سیرجان و شهرهای اطراف ۶۷۰ هزار نفر جمعیت داشتند و در حال حاضر به حد نصاب یک میلیون رسیدند اما نمیدونید حساب خونه با مغازه خیلی تفاوت داره چون شهرهایی که نام بردید رو باید از آمار یک میلیونی تون کم کنید تا به آمار واقعی نزدیک بشید یعنی حداقل رابر و علی الخصوص بردسیر رو فراموش کنید چون احتمال تنش و اغتشاش در صورت پیوستن این دو شهر به سیرجان صد در صد هست . ۴. دلخوش به این کارزار علکی نباشید . ۵. جیرفت استان شد و تمام .
💬 پاسخ
علی خراسانی : شهر که بی کلانتر بشه شپش کدخدایی میکنه . مردم انار هیچ سنخیتی با استان کرمان ندارن . ما خیری از کرمان ندیدیم و پیوستن به یزد برامون خیلی بهتر از کرمانه . اون وقت اقای محمودی منش که هیچ کاره است تصمیم گرفته انار رو به سیرجان ملحق کنه . تو که هیچ ؛نماینده تون یا استاندار یا وزیر کشور یا هر مسئولی همچین حرفی بزنه چوبش رو بدجور میخوره . شهرستان انار یا به یزد الحاق خواهد شد یا ناچارا در تابعیت کرمان خواهد ماند . اقای محمودی منش با این زیاده خواهی دست داخل لانه زنبور نکن . تو که هیچ حسن پور هم در حد اظهار نظر در مورد انار نیست
💬 پاسخ
منصور اسلامی : بردسیریا و رابری ها و ارزوییه ای ها چرا سم پاشی میکنن ؟؟ آقای محمودی منش یه جوابی بهشون بدین . دوستان سیرجانی لطفا به این شهرها توهین نکنین . بدتر میشه . باید مخ بزنین نه اینکه توهین کنین .
💬 پاسخ
مکی ابادی : ای خدا زده های سیرجانی من از یکی از دوستام که مستقیم با نماینده جیرفت ارتباط داره پرسیدم گفت نماینده جیرفت به خودم گفته استان شدن جیرفت قطعی و تمام شده است . ۲۵ تا اداره کل در حال حاضر مستقر هستن و بقیه هم مجوزش صادر شده چارت سازمانی براشون تعریف شده و تا مهر ۱۴۰۲ هم رسما استانداری تشکیل میشه . البته به عنوان یه سیرجانی مخالف استان شدن جیرفتم ولی چه فایده؟ نهایتا سیرجان چند تا شورش میشه چند نفر بیگناه کشته میشه و چند روز بعدش همه چی آروم میشه . حتی بمی ها هم کوتاه اومدن . یه مشت نماینده ای فرستادیم مجلس فقط شعار دادن دیگه هیچ کاری نکردن . جیرفتی ها رو خیلی دست کم گرفتین . مخصوصا این دولت که بالای ۹۰ درصد رای به رییسی دادن مثل اینکه قبل از انتخابات ریاست جمهوری ساخت و پاخت هاشونو کرده بودن . علیرغم تصوری که از جیرفتی ها داشتیم متاسفانه لابی بسیار قوی دارن . نماینده شون اصلاح طلب ولی دولت و مجلس اصولگرا . واقعا کن فیکون کردن . البته هنوز استان کرمان با جدا شدن جیرفت بازم میتونه به ۲ استان دیگه تبدیل بشه . در حال حاضر به ۲ استان شمالی و جنوبی تقسیم شده . خاکا عالم تو سر مسئولان بی عرضه .
💬 پاسخ
محمد بارزبان : شهرهای اطراف سیرجان مثل رابر و بردسیر چرا مخالفین؟ آقای محمودی منش الان بیش از یک سال و خورده ای هست کارزار راه انداختی یعنی حدود ۱۵ ماه پیش ولی به ۸۰۰۰ نفر هم نرسیده و اسامی که امضا کردن مرور کردم به ندرت شهرهای اطراف سیرجان که اسم بردین امضا کردن .... جای سئوال هست چرا؟؟؟؟؟ کارزاری در خصوص درخواست مردم جیرفت دیدم که یک ماه بیشتر راه نیفتاده بود ولی ۳۶۰۰ نفر امضا زدن . اگه کارزارشون مثل ما ۱۸ ماهه بودتا الان بالای ۳۰۰۰۰ نفر امضا زده بودند . کارزار هلیل رود که خودم امضا زدم دوماه ۳۰۰۰۰ نفر از جیرفتی ها امضا کردن . سیرجانی ها چه قدر بی خیال و خون سردن . اون وقت با این بی تفاوتی می‌خواهیم با جیرفت رقابت کنیم . بابا ببینید جیرفتیا دارن چکار میکنن که مسئولاشون رو گزاشتن زیر فشار . بابا شما هم دست بجنبونین
💬 پاسخ
محمد فلاحی : سلام بر آقای حسین محمودی منش و همه مردم سیرجان . حقیر بازنشسته فرهنگی از شهرستان قلعه گنج هستم . داشتن روحیه مطالبه گری و تلاش برای رسیدن به پیشرفت حق همه است اما چه خوب است برای پیشرفت نردبان را از زیر پای دیگری نکشید آدمهای موفق بجای کشیدن نردبان ترقی از زیر پای دیگران کمک شان کرده اند . این عمل شما ( اعتراض به تشکیل استان کرمان جنوبی) عین عمل کشیدن نردبان از زیر پای مردم رنج کشیده و محروم ۸ شهرستان جنوبی است . آیا بچه دارید؟ آیا شاهد پرپر شدن جگرگوشه تان بخاطر دوری از مراکز درمانی و نرسیدن یک پادزهر عقرب بوده اید؟ آیا از محرومیت مردم زحمت کش جنوب کرمان خبر دارید؟ بعد از گذشت ۴۳ سال از این انقلاب سهم مردم جنوب کرمان کپرنشینی و از بین رفتن محصولات کشاورزی بدلیل نوسانات بازار هست ولاغیر و به قول همشهری های خودتان شهرهای جنوبی ده کوره ای بیش نیستند . اما شهر شما سراسر معدن و کارخانه و منطقه ویژه و..... با سطح رفاه خوب با درآمد بالاست آیا به نظر شما انسان سالم نیاز به درمان دارد یا یک بیمار سرطانی؟ وضع مردم محروم جنوب کرمان عین همان بیمار سرطانی است که اگر به دادش نرسند خواهد مرد . اکنون که دولت جدید قصد رفع محرومیت در قالب تشکیل استان جدید با مرکزیت جیرفت را دارد این همه تفرقه افکنی و مخالفت خوب نیست . شما هم برای شهرتان تلاش کنید تا انشاالله به هدف تان برسید اما مخالفت با رفع محرومیت جنوب کرمان چرا؟ این عمل شما همان نردبان کشیدن از زیر پای ما محرومان هست ولاغیر. آیا خبر دارید جوانان ما در جاده های منتهی به کرمان با طی مسافت ۵۰۰ کیلومتر بخاطر بعد مسافت و خستگی تصادف می‌کنند و جان میبازند؟ من به نماینده بم دقیقا همین جمله را گفتم و شما هم بهش فکر کنید: هر جوان عزیز جنوبی که برای یک امضا و کار اداری در جاده های کرمان خواب می افتد و جان می‌بازد عامل مرگش به صورت غیر مستقیم شما هستید که در سال ۸۵ اعلام کردید اگر جیرفت استان شود مردم بم را به خیابان‌ها خواهم آورد و مانع از اجرای تصمیم دولت شدید . اکنون که دولت تصمیم بر استقلال جنوب کرمان گرفته شماها بهتر است به جای تحریک مردم کمک کنید تا این امر محقق بشه تا بعد از جیرفت نوبت به شما هم برسه
💬 پاسخ
داراب قنبری ننیز : توصیه من به عنوان یک رابری به شما سیرجانی ها و جیرفتی ها: رابر به غیر از کرمان هیچ مرکزیت دیگه ای رو قبول نخواهد کرد. نه سیرجان و نه جیرفت . از نویسنده این کارزار هم میخوام تسبیح رو بشماره بذاره تو جیب. دولت اگه بخواد کاری کنه منتظر دستور جنابعالی و نماینده تون نمیمونه . یعنی چه ؟ هر شهری که سودایی در سر داره میخواد از موقعیت رابر سواستفاده کنه و بخاطر جمعیتی که رابر داره به استان خودش ملحق کنه ؟؟؟ دولت نظر سنجی میکنه و بدونید نظر اکثریت قریب به اتفاق مردم رابر ماندن زیر نظر کرمان هست ولاغیر ، حالا یه پیشنهاد هم من دارم: بافت در مرکز چند شهرستان قرار داره و دقیقا وسط هست پس بافت رو استان کنید تا تجمیع سیرجان و بافت و رابر و ارزوییه استان جدید تشکیل بشه . اون وقت رابر هم به استان بافت الحاق خواهد شد چون قبلا بخشی از بافت بوده و به مرکز استان نزدیک تر خواهد شد . ضمن اینکه جیرفت استان شده و دولت داره ۵ استان جدید تشکیل میده ، یکی در کرمان که جیرفت هست . استان سیستان و بلوچستان ۳ استان جدید تشکیل خواهد شد و کاشان هم از اصفهان جدا خواهد شد . پس بی جهت به دنبال تنش و درگیری نباشید و رابر را قربانی استان شدن جیرفت و سیرجان نکنید . جیرفت هم که جدا میشه بدون دستکاری در موقعیت های جغرافیایی و انتزاع شهرستان های دیگه شرایطش رو داشته و بدون مخالفت هیچ شهرستانی از ۸ شهر جنوب استان خواهد شد ولی سیرجان میخواد از استان های یزد و فارس و هرمزگان شهرستان برای خودش قیچی کنه و برداره که قطعا اون استان‌ها مخالف خواهند بود . چند وقت پیش هم می‌خواستند استان لارستان رو تشکیل بدن و یکی از شهرستانهای استان هرمزگان رو بگیرن بهش بدن که مجمع نمایندگان استان هرمزگان بیانیه دادند که هیچ شهرستانی از هرمزگان جدا نخواهد شد و ما استان هرمزگان را تکه تکه نخواهیم کرد . پس سیرجانی های عزیز دقت کنید که فکرها و تصمیمات تون غلط از آب در خواهد آمد و هیچ استانی شهر هاش رو به شما نخواهد بخشید و حتی در همین استان کرمان هم شهرستان هایی که اسم بردید تمایلی به پیوستن به مثلا استان سیرجان ندارند منجمله رابر و بردسیر . شب تان خوش . انشاالله در خواب خواهید دید که سیرجان استان شده . حواستون باشه خواب نما نشید .بای بای سیرجانی های لهجه قشنگ
💬 پاسخ
دخیل اسفندیارپور در پاسخ به داراب قنبری ننیز: ای خدا ...... رابری ها هم ها؟؟؟؟؟؟؟ شهر بی کلانتر که بشه قورباغه هم هفت تیر میکشه.
💬 پاسخ
پوریا عماد ابادی در پاسخ به دخیل اسفندیارپور: با این جوابی که دادی آبرویی برای سیرجان نذاشتی . برای خودم متاسف شدم که همچین آدمای بی فرهنگی توی سیرجان پیدا میشن . حیف فامیل به این سرشناسی .
💬 پاسخ
محمود گلاب زاده در پاسخ به دخیل اسفندیارپور: به عنوان یه سیرجانی باید بگم که واقعا برای بعضی ها باید خیلی تاسف خورد . اینها ابروی بقیه رو هم میبرن . آدم حسابی این چه الفاظی بود که به کهر بردی؟ مگه نمیبینی علت مخالفت بردسیریا و رابری ها اینه که میگن سیرجانی ها مغرور و خودبزرگ بینن . امثال شماها با این چرندیات چهره سیرجان رو خراب میکنید
💬 پاسخ
میعاد جهانشاهی در پاسخ به دخیل اسفندیارپور: واقعا آدم بی ادبی هستی . امثال تو باعث جبهه گیری شهرهای اطراف میشن . با این حرف زشتی که زدی باید از آقای قنبری معذرت خواهی کنی . شماها باعث اختلاف میشین وگرنه رابر و بردسیر و سیرجانی نداره ، همه ایرانی هستیم . حالا یه حرفی به عنوان مزاح بابت لهجه سیرجانی زد ، شما این قدر ضعف و کمبود داری؟ که همچین جوابی بدی؟ والله لهجه سیرجانی یه لهجه خاص هست که هرجای ایران بری یک جمله بگی همه از لهجه می‌فهمن سیرجانی هستیم و چیز بدی هم نیست . اتفاقا دوست داشتنی و متمایزه
💬 پاسخ
رضا آهنگر : لطفا از کارزار «درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات» حمایت کنید ✅ 🔸 لینک کارزار : (https://karzar.net/22440) لطفا 5 ثانیه وقت بذارید و امضا کنید ✍ حتما برای دوستان و آشنایان هم ارسال کنید 🙏 امضا کردنش ضرری نداره اما میتونه مفید باشه✌️ ‌بیشتر از 15,000 نفر از این کارزار حمایت کردن‼️ امضا بیشتر = پیگیری سریعتر = نتیجه بهتر🎯
💬 پاسخ
حجت خدایاری : سیرجانی ها اگه میخواین استان بشین پیشنهاد میکنم شهرهای اطراف سیرجان رو ارتقا بدین که شهرستان بشن ، مثل شهرهای جنوبی و شرقی که با جمعیت زیر ۵۰ هزار نفر شهرستان شدن. این جوری تعداد شهرستان هاتون زیاد میشه و نقشه تصرف بردسیر از سرتون بیرون میره . مردم بردسیر تمایلی به الحاق به استان شما ندارن . چی برای خودتون میبرین و میدوزین؟ انگار بردسیر گوشت قربانیه؟ تازه مگه هر کی حلوا حلوا کرد دهنش شیرین میشه؟ شما اول بودجه بگیرین لهجه تون رو عمل کنین بتونین مثل تهرونی ها حرف بزنین خخخخخخخخخخخخخخخخ
💬 پاسخ
محمد بارزبان در پاسخ به حجت خدایاری: نه اینکه شما بردسیری ها لهجه ندارین؟ یه مشت چوپون و گوسفند چرون . مواظب حرف زدنت باش مرتیکه چوپون و چوپون زاده بردسیری . از کی تا حالا شلغم هم جزو میوه ها شده؟
💬 پاسخ
علی حسینی در پاسخ به حجت خدایاری: نمک نشناس از برکت سر سیرجان شماها کارخونه دار شدین به لهجه سیرجانی ها توهین میکنین؟ بازم سیرجان از همه شهرهای ایران سرتر هست . جفنگ مینویسین سیرجان استان هم نشه داره نصف ایران رو نون میده مخصوصا شما حیف نون های بردسیری . شما باید برین بز بچرونین
💬 پاسخ
قاسم سیوندی در پاسخ به حجت خدایاری: یعنی سیرجان این قدر خوار و خفی شده که بردسیری های میش چرون بهش ناز میکنن؟ بدبختا از صدقه سر سیرجانی ها آدم شدین . اصلا سیرجان خودش به تنهایی یک استانه . خونه هاتون هنوز بوی پشم و شاش گوسفند میده . آدم بردسیر بیاد عوق میکنه.
💬 پاسخ
دخیل اسفندیارپور در پاسخ به حجت خدایاری: ای خدا . ببین کیا دارن به سیرجان ناز میکنن . آخه بیچاره ها نفسی میکشین از برکت سر سیرجانه . اون وقت قدرشناس هم نیستین . یعنی خاکا تو سر حسن پور بشه اگه بخواد قدمی برا شما آدما گشنه گدا ورداره
💬 پاسخ
مجتبی محمودابادی : با راه انداختن کارزار و جمع آوری امضا اگه چیزی درست میشد تا حالا کارزارهایی با بیش از دویست هزار امضا ثبت شده ( منجمله اعتراض کارمندان به افزایش حقوق ۱۰ درصدی) آیا تا به حال تاثیری داشته ؟ آنچه خواسته مردم سیرجان هست باید از طریق مطالبه گری از مسئولان تحقق پیدا کنه. اگه واقعا میخواهید تاثیرگزار باشید توصیه میکنم کارزار مطالبه از نماینده یا فرماتدار را راه بندازید تا از مسئولان و نمایندگان خودمون بخواهیم تمام فکر و برنامه ریزی شون رو برای استان شدن سیرجان متمرکز کنند . حتی باید از همین جیرفتی ها الگو بگیریم که چه راهی در پیش گرفتند و چه اقداماتی انجام دادند که رئیس جمهور در دیدار با مردم جیرفت به صراحت گفت استان کرمان جنوبی حتما تشکیل خواهد شد . رئیس جمهور روی هوا که حرف نمیزنه بالاخره یه کارایی انجام شده و تصمیماتی گرفته شده که این طور با قاطعیت حرف زد و از استان شدن جیرفت حمایت کرد و حتی در جمع مردم بم گفت خواسته شما بررسی میشه و کارشناسان بررسی خواهند کرد . خوب این کارشناس که میاد بررسی کنه چه شرایطی رو در نظر خواهد گرفت؟ باید از نماینده و مسئولان بخواهیم هر آنچه که مدنظر کارشناسان هست پیگیر باشند که محقق بشه . منجمله همین ادارات کل که فکر کنم مهم ترین دلیل موافقت رئیس جمهور با استان شدن جیرفت وجود همین ادارات کل هست . خوب پس بسم الله ، اگه جیرفت بخاطر داشتن کشاورزی اولین اداره مستقل از استان سازمان کشاورزی بوده پس آیا حق سیرجان نیست بخاطر این همه معدن اداره کل صنعت و معدن داشته باشه؟ اینها رو از مسئولان خودمون مطالبه کنیم و قطعا بعد از استقلال اداره کل صنعت و معدن ادارات دیگه هم برحسب نیاز یکی به یکی با پیگیری از کرمان جدا خواهند شد. و واقعا شدنی هست . همین دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه سیرجان خودشون حکم اداره کل و سازمان مستقل از مرکز کرمان رو دارند . این ظرفیت ها و زیرساخت ها باید دیده بشه . و در ادامه این نماینده های فعلی و بعدی مابقی ادارات رو مستقل کنند . اما حقیقتا اگه کارزار تاثیر داره کارزار مطالبه از نماینده سیرجان رو راه بندازیم تا ایشون تحت فشار افکار عمومی دست به کار بشه . شهرستان جیرفت گوی سبقت رو از همه شهرهای استان ربوده و بم و سیرجان و رفسنجان رو پشت سر گذاشته خوب نوش جانش ، مردم جیرفت از نماینده شون خواستن و اون هم انجام داده، ما هم باید بخواهیم و مطالبه کنیم ، مساله بعدی انتخاب یه نماینده خوب و باسیاست هست . نماینده جیرفت واقعا سیاست داره که با اینکه اصلاح طلبه و مجلس و دولت که اصولگرا هستند موفق به چنین کار بزرگی شده ، حتی فیلمش رو دیدم که جیرفتی ها روی دست بلندش کردن ، همچین نماینده ای رو باید روی چشم گذاشت ، با این همه سیاست در بین دولت و مجلس یکپارچه اصولگرا یه اصلاح طلب دست همه نمایندگان استان رو از پشت بست . تعارف که نداره برادران ، سیاست یعنی همین ، به امید فردایی بهتر برای سیرجان عزیز و سرتاسر ایران زمین
💬 پاسخ
مجید سالاری : استان شدن جنوب هیچ ربطی به جاهای دیگه نداره و حق کسی رو ضایع نمیکنه . از سال ۱۳۳۸ یعنی در حکومت قبلی تصمیم بر استقلال جنوب کرمان به مرکزیت جیرفت گرفته شده و گواه آن هم تشکیل سازمان جهاد کشاورزی منطقه جیرفت و کهنوج در همان سال هست . بعد از تشکیل این سازمان بدلیل وجود اراضی حاصلخیز ادارات کل دیگری تشکیل شده و در حال حاضر هم ۲۵ اداره کل در جیرفت مستقر شدن و استاندار کرمان بدلیل وسعت و ادارات کل مستقل عملا دارند به امورات ۲ استان رسیدگی می‌کنند( شمال و جنوب ) و این تصمیم از خیلی وقت پیش گرفته شده وگرنه در هیچ استان دیگری به این شکل ادارات کل در دو شهر تشکیل نشده اند . جنوب کرمان با ۸ شهرستان و آداب و رسوم و فرهنگ مشترک هیچ سنخیتی با شمال استان نداره و همین گستردگی و تعدد شهرستانها باعث شده بودجه اختصاص داده شده ناعادلانه بین شهرستانهای شمالی و جنوبی تقسیم بشه به نحوی که بودجه شهرهای جنوبی صرف آبادانی شهرهای شمالی شده و مردم جنوب کرمان این تبعیض را با تمام وجود لمس می‌کنند. ما مردم جنوب کرمان با استان شدن هیچ شهری مخالفت و حسادت نداریم و می‌دانیم که مسئولان جیرفت سال‌های سال هست که عزم شان را جزم کرده اند که با استقلال جنوب حق خودشان را از این حکومت بگیرند تا در تقسیم بودجه و اعتبارات دست گدایی به سوی مسئولان شمالی دراز نکنند . شما مردم سیرجان هم بهتره بجای سنگ اندازی و کارشکنی در استقلال جنوب از مسئولان تان بخواهید برای استان شدن سیرجان برنامه ریزی و تلاش کنند . تک تک نمایندگان جیرفت از ابتدا تاکنون فقط و فقط هدف اصلی یعنی تشکلیل استان کرمان جنوبی را در مجلس دنبال کرده اند و در هر دوره هر نماینده بین ۳ تا ۴ اداره کل را در جیرفت مستقر کرده. جمعیت ۸ شهرستان در حال حاضر بدون الحاق شهر دیگری به یک میلیون نفر میرسه و از نظر سایر شرایط هم همه زیرساخت ها مهیاست . از دوستانی که با توهین و تحقیر به مردم خونگرم جنوب کرمان قصد دارند عصبانیت خودشون رو از مسئولان شون اینگونه تخلیه کنند استدعا دارم دقت کنند که این گونه اهانت ها باعث ایجاد تفرقه و شکاف خواهد شد و بدانند همه ما ایرانی و مسلمان و برادریم ، اگر مسئولان سیرجان در خصوص استقلال سیرجان کوتاهی کرده اند مردم جیرفت گناهی نکرده اند که مورد آماج توهین و حملات شما قرار بگیرند . اما بدانید انشاالله جیرفت از کرمان جدا خواهد شد و مردم محروم و رنج کشیده جنوب کرمان بزودی به حق خودشان خواهند رسید .
💬 پاسخ
رضا مکی آبادی از شهر پُر استعداد سیرجان نوه شهید : سلام بر شما سیرجانی های عزیز و هم وطن های گلم از تون خواهمشندم ما را حمایت کنیم واقعا حق ما سیرجان مردم داره زایع میشه شهری که داره بوجه ۱۲ استان کشور را تامین می کنه باید استان بشه بلکه حمایت بشه ازش یا در صدا و سیما کمی پُر رنگ جلوه بدن شهر بیخود مثل کردستان را کلی صدا و سیما داره ازش میگه و کلی فیلم می سازه ولی سیرجان چی مگه بال ایران نیست حالا شاید با استان شدن بهتره بشه با تشکر
💬 پاسخ
: سلام. ما را در کارزار به آدرس https://www.karzar.net/19715 حمایت کنید . ممنونیم
💬 پاسخ
امیر : باسلام،خواهشمندم درنشروامضااین کارزارمارایاری کنید.متشکرم....:https://www.karzar.net/power-industry-staff
💬 پاسخ
**** : با سلام از کارزار به حق شما حمایت و امضاکردیم این کد کارزار اعمال مدرک تحصیلی نیروهای مظلوم قراردادی هست 👈👈https://www.karzar.net/10857 که نزدیک به ۱۰ سال هست هنوز اعمال نشده و مورد ظلم و ستم واقع شده اند شما عزیزان را قسم می دهیم به آقا امام حسین (ع) و دختر کوچولویش حضرت رقیه خاتون (س)که از کارزار ما حمایت و امضا کنید🙏😭😭 💬 پاسخ
💬 پاسخ
: با سلام از کارزار به حق شما حمایت و امضاکردیم این کد کارزار اعمال مدرک تحصیلی نیروهای مظلوم قراردادی هست 👈👈https://www.karzar.net/10857 که نزدیک به ۱۰ سال هست هنوز اعمال نشده و مورد ظلم و ستم واقع شده اند شما عزیزان را قسم می دهیم به آقا امام حسین (ع) و دختر کوچولویش حضرت رقیه خاتون (س)که از کارزار ما حمایت و امضا کنید🙏😭😭 💬 پاسخ
💬 پاسخ
نظریان امین : شهری که پتانسیل مستقل بودن رو داره باید مستقل باشد درآمد شهر خرج خود شهر بشه تا از خروج سرمایه بیخود جلوگیری بشه زیر مجموعه بودن شهر ظلم به شهروندان اون شهر هست
💬 پاسخ
علیرضا عظیمی : معادن ب اسم مردم ب کام دولت مردان برای سه سال دیگه از منطقه خوش آب و هوای چهار گنبد با وجود معدن مس تخت گنبد چیزی جز ویرانه بافی نخواهد ماند گل گهر هم همینطور اهنوز استان نشده کرایه خونه وفیمت مسکن در این شهرسر ب فلک کشیده
💬 پاسخ
Ayoub.m : سیرجان را از دست کرمانیها نجات دهید.خواهشا، اگر کرمان نبود سیرجان الان در اوج قله های پیشرفت و افتخار بود.
💬 پاسخ
Shahbod Shirazpour : الان اگه سیرجان استان بشه چه فرقی میکنه؟ فکر میکنید الان به کرمان بیشتر میرسن؟ الان من خودم کرمانم میدونم هیچ فرقی ندارن دوتاشون خوبن
💬 پاسخ
حمید : استان کرمان باید به 3 استان تفکیک شود و یکی از انها به مرکزیت سیرجان.
💬 پاسخ
داود آرمند : استان کرمان ظرفیت ۳ استان با توجه به پتانسیل بالقوه را دارد.‌ بخصوص سیرجان که ظرفیت بالائی دارد.‌ هرچند شهرسازی این شهر به جهت استان شدن جای بحث‌دارد...
💬 پاسخ
: سلام سیرجان چند معدن بزرگ دارد که با کم عقلی و نادانی مهندسان سیرجانی استخراج بیش از حد سنگ از معدن باعث کم عمر شدن معدن شده وبعداز۲۰ سال سیرجان شهری بدون معدن خواهد شد و جوانان بیکار
💬 پاسخ
نمایش نظر های بیشتر

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ثبت رسمی در دبیرخانه

نامه تأیید امضاهای این کارزار جهت ثبت و پیگیری صادر شد.

ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: