⚠️ زمان این کارزار به پایان رسیده است. می‌توانید کارزارهای زیر را حمایت و امضا کنید:

◻️ اعتراض و مخالفت با افزایش سن بازنشستگی
◻️ درخواست رسیدگی به وضعیت روستای واشقان، بام فرهنگی فراهان
◻️ اعتراض به شکایت از افراد بی‌گناه در رابطه با شرکت یونیک فاینانس

درخواست احتساب سابقه بیمه دوران دانشجویی

#سابقه_بیمه_دوران_دانشجویی

درخواست احتساب سابقه بیمه دوران دانشجویی

جناب آقای زلفی‌گل
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

با سلام
اگر امکان پرداخت حق بیمه سنوات سال‌های تحصیل در دانشگاه مانند حق بیمه سربازی فراهم شود، عدالت درباره کسانی که بعد از سال‌ها وارد دانشگاه شده و بعد با سن بالاتر وارد بازار کار می‌شوند و نیز دیرتر بازنشسته خواهند شد، رعایت می‌شود. همچنین برای به‌موقع بازنشسته شدن فارغ‌التحصیلان نظام قدیم، بازار کار برای نیروی جوان جدید ممکن می‌شود و ضمنا فارغ‌التحصیل دانشگاهی خودش بیمه‌اش را پرداخت می‌کند تا جزو سابقه‌ کار و عمرش محسوب شود و موجب ایجاد انگیزه برای جوان حال حاضر می‌شود.
فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بعد از درس و دانشگاه در صورت عدم جذب بازار کار، می‌توانند با پرداخت حق بیمه، سال‌های تحصیل را حداقل جزو سابقه کارشان بیاورند. این موضوع همچنین هیچ‌گونه بار مالی برای دولت ندارد. لذا خواهشمندیم پیگیری فرمایید تا این امکان برای دانشجویان فراهم شود.

با تشکر

این کارزار موفق شد!

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تأثیرگذاری و موفقیت این کارزار اینجا را کلیک کنید.

حمایت از وبسایت کارزار

امضاکنندگان: 234487 نفر

 • مهدی جعفری

 • احد محمدیان صوفیانی

 • منصوره قدمگاهی

 • منیر زیبائی

 • حامد فرزانپور

 • هادی فرزانپور

 • سینا احمدخانی

 • مهران فرزانپور

 • سید محمد عالی‌نسب

 • عارفه یعقوبی

 • مهدیه احمدی

 • حامد محمود سلطانی

 • علیرضا جباری

 • آیدا مرتضوی

 • منیژه گودرزی

 • کاوه گودرزی

 • پژمان سلامی

 • پریسا جدید میلانی

 • سارا یعقوبی

 • هانیه یعقوبی

 • امین رشیدی ساران

 • بی بی نعیمه اونق

 • پیام ظفری

 • علیرضا لطفی

 • نیلوفر معصوم زاده

 • آرزو اسماعیلی

 • لیلا آتشبار

 • منیر گودرزی

 • بیتا فروزش

 • آزاده نیک سرشت

بحث و گفتگو

زهرا محمدی : اگر سنوات دوران تحصیل احتساب بشه خیلی خوب میشه آخه بار مالی روی دوش خودمون هست
💬 پاسخ
میلاد سبزواریان : باسلام این کارزار به نتیجه نرسیده چطور میگید موفق شد. یاد صحبت های مسئولان مملکت می‌افتم!؟؟
💬 پاسخ
احمد جمشیدی کوهساری : لطفا توضیح دهید چگونه این کارزار موفق شد؟
💬 پاسخ
محمد علی دهقان : واقعا بی عدالتی است اگر سنوات دانشجویان دوره های قبل به سوابق اضافه نگردد
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 75954 با موضوع درخواست تدریس ورزش باستانی به عنوان ورزش ملی در مدارس و همچنین کارزار 59586 با موضوع درخواست بازنگری در پرونده ساخت و ساز غیر قانونی در بافت تاریخی تجریش را حمایت نمایید.
💬 پاسخ
محمد زارعی : باسلام لطفا این کارزار هم حمایت شور https://www.karzar.net/77464 باسلام خدمت شمابزرگواران لطفا این کارزار امضاکنید وپخش کنید.باتشکر
💬 پاسخ
محمد زارعی : عالی است انشالله شامل فارغ التحصیل ها هم بشود
💬 پاسخ
عباس غیاثوند : اگه امکانش رو دارید از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری بشه
💬 پاسخ
رضا منوچهری : خرید ۵ سال سابقه، بعد از بازنشستگی در تأمین اجتماعی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر قالیباف نمایندگان محترم کارگران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی درود بر شما پیشنهاد می‌شود قانونی وضع شود که بعد از بازنشستگی، خرید سابقه تا ۵ سال برای بازنشسته‌ها به‌صورت اختیاری امکانپذیر شود، که این امر بنا به درخواست شخص بصورت ماهیانه یا بصورت نقدی باشد . چراکه خیلی از بازنشسته‌های تأمین اجتماعی در دوران کار امنیت شغلی نداشته‌اند و کارفرماهایشان بعضی از سال‌ها را بیمه رد نمی‌کرده‌اند. همچنین برای بازنشسته های دیگر هم مفید میباشد بدلیل اینکه تا ۵ سال، سابقه بازنشستگی انها بالاتر میرود و ارتقا پیدا میکند و در نتیجه ۵ روز در ماه حقوقشان بالاتر میرود. به این ترتیب کمی از سختی‌هایی که کشیده‌اند تسکین پیدا می‌کند و هم خود سازمان تأمین اجتماعی سود میکند . از لحاظ روحی و فکری بالا رفتن سابقه سنوات بازنشستگی برای بازنشستگان تاثیر بسیار مثبتی دارد و میتواند روی برخورد و ارتباط انها با خانواده و جامعه تاثیر مثبت بگذارد. چون در تامین اجتماعی حداکثر سابقه بازنشستگی ۳۵ سال یا ۳۵ روز حقوق در ماه میباشد، بطور مثال اگر شخصی با ۲۵ سال سابقه بازنشسته شده باشد با خرید ۵ سال سابقه، سابقه اش به ۳۰ سال ارتقا پیدا میکند و یا شخصی اگر ۳۳ سال سابقه بازنشستگی داشته باشد با خرید ۲ سال سابقه، سابقه اش به ۳۵ سال میرسد. این کارزار که برای همه به خصوص برای ارتقا سابقه بازنشستگان مفید است حتی برای فرزند شما که تازه شاغل شده برای زمان بازنشستگی اش، حمایت و امضا کنید لطفا ادرس این کارزا که در زیر متن امده تا میتوانید پخش کنید چون برای هر کسی میتواند مفید باشد و اتفاق بیفتد حتی برای شما که داری این پیام را میخانی وشاید داری لبخند میزنی. بدلیل عدم امنیت شغلی و احتمال رد نکردن بیمه توسط کارفرما در زمان اشتغال که برای هر شخصی میتونه اتفاق بیفته و این اشخاص موقع بازنشستگی تازه میفهمند که چه ضرری کرده اند و چه حقی از انها ضایع شده. ولی اگر انشاالله این کارزار به سرانجام برسد، میتواند خیلی جبران کننده باشد. لطفا این کارزار را تا حد ممکن تبلیغ و نشر و پخش کنید چون نویسنده این کارزار یک بازنشسته ساده میباشد که دچار همین مشکل شده یعنی در ایام اشتغال ۴ سال برایش بیمه رد نشده و الان با ۲۶ سال سابقه بازنشسته شده ولی اگر این کارزار موفق بشه خیلیها مثل ایشان به حق تضییع شده شان میرسند . و همچنین برای بازنشستگان دیگر هم مفید است و میتوانند تا ۵ سال سابقه شان ارتقا پیدا کند. https://www.karzar.net/69775 نکته دیگری که میتواند در مزیت این کارزار به ادرس https://www.karzar.net/69775 حتی برای بازنشستگان دارای سی سال سابقه به بالا مفید باشد، این است که چون حداکثر سابقه بازنشستگی در تامین اجتماعی ۳۵ سال میباشد، بازنشستگان عزیز دارای مثلا سی سال سابقه میتوانند با خرید ۵ سال سابقه دیگر سابقه شان به ۳۵ سال ارتقا پیدا کند یا مثلا بازنشسته ای که دارای ۳۳ سال سابقه باشد میتواند با خرید ۲ سال سابقه دیگر سابقه اش به ۳۵ سال ارتقا پیدا کند که حداکثر سابقه تامین اجتماعی میباشد پس لطف کنید این کارزار که لینک ان در بالا میباشد تبلیغ، نشر و پخش شود. همچنین شما میتوانید با نوشتن (کارزار خرید ۵ سال سابقه، بعد از بازنشستگی در تامین اجتماعی ) این متن را سرچ کنید، و انرا امضا و حمایت کنید که در سایت کارزار بصورت رسمی ثبت شده است.
💬 پاسخ
مهسا پاشائی : متن ایراد دارد ، باید آخرین جمله بنویسد این امکان برای فارغ التحصیلان فراهم شود
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 59586 با موضوع بازنگری در پرونده تخلف ساخت و ساز در بافت تاریخی تجریش را حمایت نمایید. 💬 پاسخ
💬 پاسخ
احسان جعفری : سلام این که بشه سابقه فارغ التحصیل ها رو به سابقشون اضافه کرد فقط مقداری کار محاسباتی داره و بار مالی برای دولت نداره ، فقط یه تلاشی میخاد که این کار بشه و حداقل دلخوشی بشه برا جوانی که تازه تو ۳۱ سالگی رفته سر کار و چند ماه سابقه کار داره
💬 پاسخ
امین عسکری نژاد در پاسخ به احسان جعفری: سلام آقای جعفری یا هر کسی که امکانشو داره لطفاً کارزاری جدیدی جهت بیمه شدگان فارغ التحصیلان راه بیندازید و متن کارزار به سه مسول یعنی وزیر کار آقای مرتضوی و وزیر علوم آقای زلفی گل و ریس مجلس آقای قالیباف ارجاع بدید انشالله موفق بشویم خود وزیر علوم هم فرمودند یک فرد زیر دیپلم ۲۰ ساله از یک فرد دکترا ۲۰ سال جلوتره فیلمش توی اینترنت موجوده با تشکر ۴/۱۱/۱۴۰۱
💬 پاسخ
زهرا کیانی : https://www.karzar.net/42636 لطفا حمایت کنید
💬 پاسخ
زهرا کیانی : https://www.karzar.net/33302
💬 پاسخ
رضا پيرحياتي : بسيار منطقي است. بسياري از دوستان بنده با بورسيه وارد دانشگاه شدند و دوران تحصيل آنها در سوابق بيمه آنها محاسبه شده است. بايستي امكان استفاده از اين وضعيت براي فارغ التحصيل هاي ديگر مهيا گردد.
💬 پاسخ
عباس غیاثوند : دیگه چقده امضا و درخواست ، گمانم گوش شنوایی نیست..
💬 پاسخ
محمد سلیمانی : سلام کارزار ۳۶۸۴۵ برای فارغ التحصیلان قدیمی هست حمایت کنید
💬 پاسخ
محمدزارعی کارمند : سلام سنوات دوران دانشجویان گذشته نیز مدنظر گرفته شود عالی میشه
💬 پاسخ
ناصر صادقی : با سلام در نتیجه این کارزار موفقیت اون نشون داده شده ولی هیچ دستورالعملی به ادارات و سازمان ها ابلاغ نشده لطفا این کارزارهایی که موفق بودند رو از یک طریقی نتیجه رو به اطلاع امضا کنندگان برسانید چون تعداد کارزارها خیلی زیاده و پیگیری و موفقیت این کارزارها خیلی سخته و اگر میشد کارزارهای موفق رو در پنل کاربریمون نمایش میداد خیلی عالی میشد...
💬 پاسخ
محمد اکبری : من دیگه به سایت شما بی اعتماد شدم و چیزی را امضا نمی کنم. کجاش موفق شد؟؟؟؟؟ آدم برای همه هم می فرستد ولی بعد به نتیجه نمی رسد آبرو آدم می رود.
💬 پاسخ
سارا ج : خب حالا چی شد در پیگیری ویژه قرار گرفت یعنی پی؟ همین الان هم که دانشجویان می توانند بیمه دوران دانشجویی خود را پرداخت کنند. اگر این طرح به درد فراغ التحصیلان قدیمی هم بخورد خوب است.
💬 پاسخ
حسن رستم زاده : سلام ، لطفاً از این کارزار برای انتشار حمایت کنید . ممنونم https://www.karzar.net/39117
💬 پاسخ
آرش مثنایی : سلام ، معیار شما برای موفقیت فلان کارزار چیه ؟ آیا اقدامی صورت پذیرفته و درخواست عملی شده ؟ یا نه صرفاً هزینه کنیم تا 4 تا شبکه اجتماعی منعکسش کنن با فوقش دو تا روزنامه ؟ دقت کنید مردم اینجا هزینه میکنند و این مثئله مهمی است ، اگر نمیتوانید با صداقت اعلام کنید .
💬 پاسخ
فاطمه ارجمند : موفق نشد،فقط ما رو مسخره کردین. تامین اجتماعی فقط داره جیب داشجوها رو خالی میکنه،چون ورشکسته است.البته وقتی حقوق یه مفتخور بی سوادش حداقل بیست میلیونه، همه هم نورچشمی وسفارش شده،نباید هم پولی در بساط داشته باشه. ماها حتی یه روز سابقه بیمه رو نمی‌تونیم بخریم که زودتر بازنشسته بشیم.واقعا جای تأسف داره که به دروغ میگی2073د موفق شدیم.
💬 پاسخ
علی قاطع : https://www.karzar.net/30335 سلام کارزار اصلی اینه
💬 پاسخ
آرش مثنایی در پاسخ به علی قاطع: من حمایت مالی کردم : به شماره پیگیری 810290
💬 پاسخ
محمدرضا رضایی : این کازار که تصویب شده بدرد قدیمی‌ها نمیخوره، بفکر فارغ‌التحصیلان سنوات گذشته باشید و فقط منوط به ۴ سال دوره لیسانس نباشه بلکه کلیه سنوات تحصیل دانشگاهی شامل بشه
💬 پاسخ
م پالیزبان : سلام. نتیجه نهایی این کارزار چه شد؟ مشابه ساز و کاری که برای دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان تعریف شده ؛ میشه برای این درخواست نیز راهکار قانونی پیدا کرد. این درخواست آورده مالی بالایی برای بیمه و صندوق بازنشستگی داره؛ امیدوارم با پیگیری نتیجه برسه.
💬 پاسخ
زکیه افتابی : لطفا سن جذب هیات علمی را 45 سال قرار دهید
💬 پاسخ
علی مددی : من شش سال دانشجو و مشغول تحصيل بودم و با این طرح موافقم
💬 پاسخ
سید محمدتقی حسینی در پاسخ به علی مددی: باسلام ماروهم باامضا کارزار همراهی فرمایید https://www.karzar.net/24876
💬 پاسخ
مسعود امینی شریف : ا سلام .خرید دوران دانشجویی به مانند دوران سربازی رو موافقم وامضاء می کنم چون هم به نفع دولت وتامین اجتماعی هستش که پول هنگفتی به حسابشون واریز میشه واز طرفی اشتغالزایی سریعتر میشه ودانشجویان جدید بیکار زودتر مشغول بکار میشن وضمنا هیچ بارمالی هم به دوش دولت نمی افته .
💬 پاسخ
شادروز خسروی : با سلام و احترام و ابراز سپاس از نویسنده این کارزار که توانستند بیمه دانشجویان را به نتیجه برسانند.بدین وسیله از کلیه امضا کنندگان این کمپین خواهشمندم برای امضای پیگیری احتساب بیمه مدت دانشجویی فارغ التحصیلان به آدرسkarzar.net/30335 مراجعه نمایید.
💬 پاسخ
رحمان رفیعی : این کارزار که نفعی برای فارغ التحصیلان قدیمی نداشت و البته متن کارزار هم بطور شفاف درخواست را بیان نکرده و صرفاً برای کسانی که دیر وارد دانشگاه می شوند عنوان شده و همچنین کارزار ۲۱۴۳۳ هم که فقط برای کارکنان دولتی درخواست شده و به نظر من باید اصلاح و شامل کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی بشود
💬 پاسخ
م پالیزبان در پاسخ به رحمان رفیعی: متاسفانه ما فارغ التحصیلان دانشگاهی فکر کردیم امکان استفاده برای ما هم وجود داره؛ متن کارزار مبهم بود و هر کس تعبیری میکرد! یقین بدانید بیش از هشتاد تا‌نود درصد امضاء کنندگان فارغ التحصیل شده بودند. ما به عنوان افراد فارغ التحصیل در کانال ها ؛ صفحات وگروه های خود تبلیغ گسترده ای برای این کمپین کردیم. احساس میکنم آراء ما مورد‌سوء استفاده قرار گرفته!
💬 پاسخ
حمید رضا نداف سبزوار : این کارزار درستهhttps://www.karzar.net/30335
💬 پاسخ
مرتضی متقی : متن درخواست بد نوشته شده ،انگار که واسه دانشجوبان در حال تحصیل این تقاضا داره انجام میشه،در صورتی که اصل داستان برای کسایی هست که دوره دانشجوییشون سال ها قبل تموم شده و عمرشون رفته ،وگرنه دانشجوهایی در حال تحصیل که یک ساله داره این طرح براشون اجرا میشه و پرداخت بیمه میتونن بکنن هر ماه ،مهم برای کسایی هستش که سال ها قبل فارغ التحثیل شدن
💬 پاسخ
محمد رجبی : با سلام .خرید دوران دانشجویی به مانند دوران سربازی رو موافقم وامضاء می کنم چون هم به نفع دولت وتامین اجتماعی هستش که پول هنگفتی به حسابشون واریز میشه واز طرفی اشتغالزایی سریعتر میشه ودانشجویان جدید بیکار زودتر مشغول بکار میشن وضمنا هیچ بارمالی هم به دوش دولت نمی افته .
💬 پاسخ
محمد رجبی : با سلام .خرید دوران دانشجویی به مانند دوران سربازی رو موافقم وامضاء می کنم چون هم به نفع دولت وتامین اجتماعی هستش که پول هنگفتی به حسابشون واریز میشه واز طرفی اشتغالزایی سریعتر میشه ودانشجویان جدید بیکار زودتر مشغول بکار میشن وضمنا هیچ بارمالی هم به دوش دولت نمی افته .
💬 پاسخ
علی رضا معینی : پس سهم ما چی شد؟ ما که قبلا فارغ التحصیل شدیم. سوختیم؟
💬 پاسخ
فاطمه فخری : سلام. چرا نظرات نمایش داده نمیشه؟ لطفا کارزار ۲۱۴۳۳ حمایت بشه تا انشاالله به نتیجه برسه.
💬 پاسخ
اشکان تقی زاده : لطفا با ثبت حمایت از این درخواست،فعالان حوزه ی معدن کشورمان را حمایت کنید.👇 https://www.karzar.net/27127
💬 پاسخ
فاطمه فخری : سلام. لطفا کارزار ۲۱۴۳۳ رو هم امضا کنید شاید سوابق دانشجویان قدیمی هم بشه لحاظ کرد. ممنون. karzar.net/21433
💬 پاسخ
محسن محمدی پور : سلام این لینک رو وارد بشید و امضا کنید و هم درگرو هایی که هستید پخش کنید، اگر تعداد به حد نصاب برسه سوابق دانشگاهی فارغ التحصیلان گذشته رو میشه خرید و به سوابق بیمه الحاق کرد . https://www.karzar.net/29972
💬 پاسخ
فاطمه فخری : سلام. لطفا کارزار ۲۱۴۳۳ رو به نتیجه برسونید که کاملتره. باید دانشجویان قدیمی مثل ما هم به حقمون برسیم انشاالله.
💬 پاسخ
فاطمه فخری : با سلام. لطفا کارزار ۲۱۴۳۳ رو امضا کنید. اون متنش بهتر و کاملتر هست و فکر کنم اگر اون به نتیجه برسه ما دانشجویان قدیمی بتونیم به حقمون دست پیدا کنیم انشاالله
💬 پاسخ
حسین اوژن : مسولین محترم کارزار چرا پیامها رو منتشر نمیکنند . متاسفانه نحوه برخورد شما با این کارزار ،کاملا غیر حرفه ای و بسیار مبتدی بوده است اینکه کارگزاران کارزار بدون فهم دقیق از متن ارائه شده کارزار و تنها با یک خبر کاملا متفاوت با اغراض اصلی کارزار19353،اقدام به الصاق برچسب "این کارزار موفق شد " میکنند نمایانگر نگاه کاملا سطحی و بی تجربگی مفرط است و بدتر از آن عدم پاسخگویی به پیامهای بیشمار نیز عذری بدتر از گناه . لطفا در مورد کارزار 19353 بیشتر از این تلاش شود و از اقداوان شتابزده و بی هویت خودداری گردد .
💬 پاسخ
داریوش لطفی اربط : اگه جزو سابقه بشه منم مثل یه بیسواد بیمم برابر میشه این یعنی حداقل عدالت هر چند پولشو خودم هم بدم باز خوبه که ۴ سال بیشتر عمرم هدر بدم
💬 پاسخ
یزدان قاسمی : به خاطر خدا این تصمیم مبنی بر اینکه دوران تحصیل میشه جز سابقه رو لحاظ کنید نامردی نکنید
💬 پاسخ
محمد بامداد : مهدی جعفری بیا یه کارزار برای اونایی که فارغ التحصیلان هست که جزو سنواتشون بشه بیمه دوباره راه بنداز.کجایی برادر متن رو بهتر بنویس که مسئولین کارزار اشتباه برداشت نکنن
💬 پاسخ
حسین اوژن : آقای کارزار این کارزار هنوز به نتیجه نرسیده ،لطفا در اضهارنظرها و استقبال از هر خبری ،دقت و هشیاری لازم رو داشته باشین . این همه امضا و درخواست شایسته اهمیت دادن و مراقبت از طرف شما رو داره . حداقل در مورد متن یک کارزار و محتوای آن دقت عمل داشته باشین
💬 پاسخ
ابوالفضل رحمتی : کارزار داری اشتباه میزنی این کارزار به نتیجه نرسیده هنوز
💬 پاسخ
مردانی کرانی گودرز : نوبسنده محترم کارزار لطفا توضیح دهید چگونه کارزار موفق شده.
💬 پاسخ
نمایش نظر های بیشتر

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ثبت رسمی در دبیرخانه

نامه تأیید امضاهای این کارزار جهت ثبت و پیگیری صادر شد.

پیگیری ویژه کارزار

با استقبال بی‌نظیر شهروندان، این کارزار در فهرست پیگیری‌های ویژه قرار گرفت.

انتشار پوستر دعوت به امضا در اینستاگرام

انتشار پوستر در اینستاگرام

با توجه به اهمیت این کارزار پوستر آن در اینستاگرام منتشر شد.

مشاهده پست دانلود پوستر

ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: