درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات

#شکست_انحصار_مخابرات

درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات

جناب آقای رئیسی
رئیس‌جمهور محترم
جناب آقای قالیباف
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

جناب آقای زارع‌پور
وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

با سلام و احترام
امضاکنندگان این کارزار درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور از طریق شکستن انحصار شرکت مخابرات را دارند. شیوع کرونا در کشور وضعیت وخیم اینترنت ثابت کشور را بیشتر از هر زمان دیگری به رخ کشید. طبق نظر کارشناسان این حوزه تنها فیبر نوری مشکل کیفیت و کندی اینترنت کشور را حل می‌کند.
اینترنت ثابت به دلیل قیمت به‌صرفه و امکان ارائه بالاترین سرعت‌ها، در دنیا بسیار محبوب است، اما در ایران عدم توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری لازم موجب عقب‌ماندگی اینترنت ثابت شده است.
اینکه دولت‌ها برای شبکه ملی پهن باند و توسعه دسترسی پهن باند ثابت مبتنی بر فیبر سرمایه‌گذاری می‌کنند موضوعی اصولی است. اما این موضوع نباید به انحصار بیشتر اپراتور غالب کمک کند.
دولت‌ها بی‌طرف هستند و می‌توانند در زیرساخت‌های ارتباطی که نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد دارد و بازگشت سرمایه آن‌ها بلندمدت است، سرمایه‌گذاری کنند. در ۱۰ سال گذشته فرسوده بودن شبکه مخابرات و انحصار در شبکه انتقال و فراهم نبودن زیرساخت‌های شبکه دلیل اصلی شکایت شرکت‌های اینترنتی بر سر توسعه خدمات‌شان عنوان می‌شود.
گزارش فصلی رگولاتوری که مربوط به سه ماه اول سال ۱۴۰۰ است، وضعیت نه‌چندان خوشایند ۱۷ شرکت اینترنتی بخش خصوصی یا همان FCP‌ها را نمایان کرد. ۱۷ شرکتی که سهمشان از بازار بعد از بیش از دو دهه فعالیت به ۱۲درصد و تعداد مشترکان اینترنت ثابت به ۱۰میلیون و ۳۹۷هزار مشترک می‌رسد.
در حالی که اینترنت ثابت نزدیک به بیش از ۵۰درصد بازار ارتباطی کشور‌های بزرگ دنیا را پوشش می‌دهد، آینده فعالیت ۱۷ شرکت اینترنت ثابت کشور در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. انحصار مخابرات در اشتراک‌گذاری زیرساخت لازم به FCP‌ها برای توسعه شبکه خودشان بر مبنای تکنولوژی‌های جدید از موانعی است که شرکت‌های اینترنت ثابت به آن اشاره می‌کنند.
کارشناسان این حوزه عمده دلیل موفق نبودن صدور پروانه FCP در کشور و جواب ندادن برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه فیبرنوری و VDSL را عدم همکاری مخابرات و پافشاری این شرکت روی انحصار تجهیزاتی که دارد می‌دانند.
با اجرای مصوبه ۲۶۰ (بیت استریم) سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار بود زیرساخت‌های فیبرنوری در بخش دسترسی شرکت مخابرات با شرکت‌های دارنده پروانه FCP و Servco به اشتراک گذاشته شود و با رفع انحصار مخابرات در این بخش، کیفیت خدمات افزایش یافته و امکان انتخاب برای مشترکان فراهم شود اما این مصوبه به دلایل مختلف تاکنون اجرا نشده.
قرار بود ۵میلیون پورت VDSL تا پایان کار دولت دوازدهم واگذار شود؛ اما در نهایت تنها ۵۰۰هزار پورت در این زمینه در کشور فعال است. مخابرات برای ایجاد ۵میلیون پورت اعلام آمادگی کرده بود اما با گذر زمان هیچ اقدامی از سوی مخابرات انجام نشد و قرارداد بیت‌استریم هم با شرکت‌های بخش خصوصی با تغییر مدیریت در مخابرات تعلیق شد.
اکثر مردم به دلیل اینکه دیتای موبایل پرسرعت‌تر و باکیفیت‌تر است، به‌سمت استفاده از اینترنت سیار ‌می‌روند و همین هم به ظرفیت‌های شبکه موبایل کشور فشار وارد می‌کند و بار‌ها از سوی اپراتور‌های همراه و کارشناسان اشباع شبکه تلفن همراه مطرح شده و در حال حاضر هم شاهد افت کیفیت شبکه آن‌ها در کشور هستیم.
در حوزه امکانات زیربنایی و پایه‌ای مانند داکت‌ها، سابداکت‌ها،  کانال‌ها، سیم مسی، حوضچه‌های مخابراتی و متعلقات مربوط که هزینه‌بر است یک انحصار طبیعی وجود دارد. یعنی ایجاد این امکانات توسط یک شرکت دیگر به هیچ عنوان نه از نظر اجرایی امکان‌پذیر است و نه از نظر اقتصادی به‌صرفه.
کانال‌ها، داکت‌ها و حوضچه‌های مخابراتی در واقع مسیر عبور فیبر نوری هستند. با خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران، این زیرساخت‌های عمومی منحصراً در اختیار این شرکت قرار گرفتند و درنتیجه، توسعه ارتباطات ثابت در کشور منوط به رفتار مخابرات شد. اما مخابرات طی سال‌های اخیر نشان داد که با وجود مصوبات سازمان تنظیم مقررات و حتی انعقاد قرارداد با شرکت‌ها، برای توسعه اینترنت پرسرعت همکاری کامل را انجام نمی‌دهد.
اشتباهات در واگذاری مجموعه مخابرات باعث ایجاد برخی انحصار‌ها شده است. این اشتباه در سال ۱۳۸۸ رخ داد و داکت‌ها و سیم مسی که جزء اموال مردم است، به مخابرات واگذار شد.
انحصار مخابرات قطعاً نقش جدی دارد و شرکت‌ها هر کاری بخواهند بکنند، نیاز به مسیر ارتباطی دارند که سیم مسی و مسیر در انحصار مخابرات است؛ چه این اتفاق بخواهد از مرکز و چه از کافو‌های مخابرات رخ دهد.
واضح است که مخابرات می‌خواهد تمام لایه‌های سرویس را خودش بدهد و طبیعی است که به شرکت‌های رقیب خود در چنین شرایطی عملاً تا آنجا که بتواند راه نخواهد داد؛ گرچه خود نه در این زمینه موفق بود و نه توانسته سودآوری ایجاد کند.
شرکت‌های دارنده پروانه ثابت هر چقدر سرمایه‌گذاری و تلاش کنند، وقتی فضای ارتباط کانکشن با مخابرات حل و فصل نشود، نتیجه‌ای در سطح امکانات و توانایی کشور به دست نمی‌آید.
از آنجایی که امکانات شرکت مخابرات مویرگی و جزء منابع ملی کشور است و نباید در انحصار یک شرکت یا اپراتور آن هم از نوع غیردولتی باشد از شما درخواست پیگیری جدی در این حوزه و شکستن انحصار این شرکت یک بار برای همیشه را داریم.

با تشکر

46%
54 درصد مانده تا قرار گرفتن در لیست پیگیری ویژه کارزار
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 13688 نفر

 • محمدعلی رستمی

 • مبین رضاپور

 • ابولفضل علی نیا گردرودباری

 • حسین سلطانی

 • محمد جواد عباسقلی زاده

 • مریم شاهواری

 • حجت تقی پور

 • Arash Omranpour

 • امیر حسین قاسمی

 • علی بشری

 • pouya resvanimehr

 • عرفان حبیب پور

 • متین امانی

 • امیرحسین فرخ مهر

 • امیرحسین غلامپور

 • ریحانه جلالی

 • متین پاک فطرت

 • رضا جعفری

 • جعفر جعفرپور

 • میکائیل رضابخش

 • Elahe nsmili

 • حسین شاهسواری

 • سعیدتابان مهر

 • مریم غفوریان

 • محمدحسین مهدی پورآهنگر

 • علی شاهسواری

 • Nariman rahimi

 • فاطمه ابراهیم پور

 • مهران قاسمی

 • مهدی سرستی

بحث و گفتگو

رضا آهنگر : لطفا از کارزار «درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات» حمایت کنید ✅ 🔸 لینک کارزار : (https://karzar.net/22440) لطفا 5 ثانیه وقت بذارید و امضا کنید ✍ حتما برای دوستان و آشنایان هم ارسال کنید 🙏 امضا کردنش ضرری نداره اما میتونه مفید باشه✌️ ‌بیشتر از 13,000 نفر از این کارزار حمایت کردن‼️ امضا بیشتر = پیگیری سریعتر = نتیجه بهتر🎯
💬 پاسخ
قربان علی جوانمرد : سلام آقای آهنگر شما خوتون از کارزارهای که داخلش نظر میدید انتضار امضاء کارزار دارید اما در کارزارهای دیگه امضاء نمیکنید؟!!! چه انتظاری دارید از دیگران ببینید https://www.karzar.net/37246
💬 پاسخ
ب محمدی : سلام لطفا پویش دادن حق انتخاب نحو زایمان به مادران باردار حمایت کنید https://www.karzar.net/38468
💬 پاسخ
فرزان نادعلی : من از شما حمایت کردم لطفا کارزار ما را نیز حمایت کنید https://www.karzar.net/24122
💬 پاسخ
امیر مسعود صدقی : با سلام عزیزان باتوجه به لزوم نوسازی کامیونهای فرسوده که پای ثابت آلودگی محیط زیست تمام تصادفهای برون شهری آسیب های جبران ناپذیر ... بخصوص کودکان در ۳ هفته اول دی ۱۴۰۰ فشار بر کادر درمان ... هستند که ایم آمار در ۲ ماه اخیر رشد فزاینده ای داشتند ... در صورت نوسازی با آپشن های بروز ترمز خودکار اضطراری، رعایت فاصله .... از بسیاری تصادفها و خسارتهای مادی و معنوی جلوگیری می شود.... مهربانی فرمایید از کارزار تسهیل نوسازی حمایت فرمایید. با سپاس و امتنان بی کران روی لینک زیر بزنید و در مرورگر باز و رای خود را ثبت فرمایید!↓↓ https://www.karzar.net/26913 https://www.karzar.net/27853
💬 پاسخ
سید محمد هادی علوی : دوستان جهت ساخت ایرانی آباد ازتون خواهش میکنم در کارزار ما شرکت کنید https://www.karzar.net/37278
💬 پاسخ
زهرا نامور : سلام، کارزار آشنایی با شغل مهندسان پزشک https://www.karzar.net/35847 با امضای شما در معرفی این شغل تخصصی به جامعه کمک کنید.
💬 پاسخ
گلرخ گلبان : لطفا از کارزار ما حمایت کنید.نسل های آتی، نیاز به توجه ویژه ی ما در این خصوص هستند.سپاس از شما https://karzar.net/22440
💬 پاسخ
سحر دولت ابادی : سرعت اینترنت افتضاحه _ این چه وضعشه _نمیتونید درست کنید غلط کردید مسئولیت قبول کردید تاکی این مردم سکوت کنن
💬 پاسخ
محدثه مدنی خواه : امضا شد. لطفا از کارزار زیر جهت جلوگیری از بازگشایی شتابزده دانشگاه ها حمایت کنید. https://www.karzar.net/27869
💬 پاسخ
فائزه موسوی : کارزار شما امضا شد https://www.karzar.net/23712 لطفا از این کارزار برای بهبود شرایط زنان سرزمینمان حمایت کنید
💬 پاسخ
رضا آهنگر : لطفا از کارزار «درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات» حمایت کنید ✅ 🔸 لینک کارزار : (https://karzar.net/22440) لطفا 5 ثانیه وقت بذارید و امضا کنید ✍ حتما برای دوستان و آشنایان هم ارسال کنید 🙏 امضا کردنش ضرری نداره اما میتونه مفید باشه✌️ ‌بیشتر از 12,000 نفر از این کارزار حمایت کردن‼️ امضا بیشتر = پیگیری سریعتر = نتیجه بهتر🎯
💬 پاسخ
رضا آهنگر : ادامه جوابیه (9) : ما آمادگی ارائه این سرویس را به همه مردم در سراسر کشور داریم و بر اساس همان مصوبه 260 که می‌گوید باید این سرویس و پورتش را به سایر FCP ها و مخابرات هم ارائه کنیم، حاضریم این کار را بکنیم و حتی خوشحال می‌شویم اگر اپراتور دیگری این کار را انجام بدهد تا ما هم از پورت‌های آنها استفاده کنیم. 4 سال است تجهیزات را خریده‌ایم اما مخابرات قدم از قدم برنمی‌دارد و رگولاتوری هم حریف مخابرات نشده، فقط عمر تجهیزات ماست که رو به پایان است.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : ادامه جوابیه (9) : جدا از آن، جزو حقوق پروانه‌ای شاتل و سایر شرکت‌هاست که بتوانیم این سرویس را راه‌اندازی و ارائه کنیم. ما بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات صدها میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده و تجهیزات خریده‌ایم که متاسفانه در حال از بین رفتن هستند. از آن طرف مردم از دریافت سرویس خوب و باکیفیت محروم‌اند و مخابرات هم درآمدی به دست نمی‌آورد.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : ادامه جوابیه (9) : ««« بر اساس اعداد و اسناد بعد از پروژه FTTC درآمد مخابرات به ازای هر مشتری بهره‌ بردار از این سرویس بین «300» تا «500» درصد رشد داشته است. »»» چه بیزینسی برای مخابرات بهتر از این است؟ ««« اما دوستان در جلسه رسمی به ما گفتند اصلاً چه کسی گفته برای مخابرات درآمد مهم است؟ »»»
💬 پاسخ
رضا آهنگر : ادامه جوابیه (9) : همین الان در تهران «چندین هزار کابینت نصب‌ شده داریم که فقط منتظریم اجازه روشن شدن به آنها بدهند». تمام کابینت‌ های ما در شهر قم نصب شده و حتی پوشش تمامی شهر در آن تست شده است و همین حالا چند هزار نفر از این سرویس با سرعت 80 مگابیت بر ثانیه استفاده می‌کنند اما باز هم به ما اجازه کار داده نمی‌شود. معتقدند کلاه سر مخابرات رفته و این قرارداد را نمی‌پذیرند، «حتی به ما نمی‌گویند چرا و به چه علت این قرارداد را قبول ندارند».
💬 پاسخ
رضا آهنگر : ادامه جوابیه (9) : در دوره همان تیم قبلی هم ما خودمان همه کارها را مثلاً در پروژه پایلوت دزفول خودمان انجام دادیم و «حتی با هزینه خودمان ظرفیت انتقال مخابرات را نوسازی کردیم». اول اعلام کرد برای این پروژه پول ندارد که «ما هزینه یک سال آتی را به آنها دادیم». بعد که برای اجرای پروژه رفتیم گفتند الآن نمی‌توانیم چون کمبود نیروی انسانی و… داریم اینجا هم «خودمان با هزینه شرکت، پروژه را اجرا کردیم». همه اینها نشان می‌دهد شاتل در تلاش بود تا با هر قیمتی این پروژه را در کشور اجرایی کند.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : ادامه جوابیه (9) : مثلاً ما قرار نبود بابت ظرفیت انتقال به مخابرات پولی بدهیم و قرار بود با شهرداری‌ ها کار کنیم اما مخابرات گفت این موضوع را قبول ندارد و باید درصد انتقال هم به مخابرات داده شود. ما حتی این موضوع را هم پذیرفتیم. توجه داشته باشید این مصوبه‌ای که دوستان مخابرات می‌گویند آن را قبول ندارند مطابق خواست خودشان تعیین شده و تغییر یافته و قراردادی به مراتب فراتر از مصوبه 260 سازمان تنظیم مقررات است. تیم قدیم شرکت مخابرات ایران مصوبه را اجرا نمی‌کرد اما تیم جدید می‌گوید اصلاً آن را قبول ندارد.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (9) : بخشی از مصاحبه مدیرعامل گروه شرکت‌ های شاتل با رسانه پیوست : جالب است بدانید که اعداد مندرج در مصوبه 260(بیت استریم) درباره همکاری با مخابرات عیناً اعداد مورد درخواست مخابرات بوده است. ما در جلسات مختلفی که در سال پایانی دولت اول آقای روحانی تشکیل می‌شد چون نمی‌خواستیم فرصت را از دست بدهیم هر آنچه «سهام داران شرکت مخابرات» گفتند پذیرفتیم و عین همان‌ها مصوب شد. بعد باز هم «سهام داران شرکت مخابرات» اعلا‌م کردند اعداد را قبول ندارند و آنها را تغییر دادند.
💬 پاسخ
مریم کاغذی : کارزار امضا شد لطفا از کارزار ما حمایت کنید با کد ۱۴۱۶۸
💬 پاسخ
رکسانا تاجری : سلام ما این کارزار امضا کردیم . خواهش میکنم از کارزار ما به آدرس https://www.karzar.net/12941#updates حمایت کنید . زیاد طول نمیکشه فقط امضاش کنید بعد برای دوستان و آشنایان ارسال کنید . اجازه ندین ساترا ممیزی بیش از حدی روی فیلم های جدید بندازه و بیشتر از این بمونه تو نمایش خانگی . خواهشا و با تشکر
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (8) : طبق مصوبه یکصد و ششمین (106) صورت جلسه شورای رقابت مورخ 10 اردیبهشت سال 91 با عنایت به وضعیت اقتصادی مسلط شرکت مخابرات (موضوع بند ط ماده 44 قانون اساسی) در عرصه خدمات اینترنتی، شورا مقرر نمود در مناطقی از کشور که شرکت های ارائه دهنده اینترنت ثابت آمادگی فعالیت دارند ، شرکت مخابرات مجاز به بهره برداری بیش از ده در صد (10%) از ظرفیت بازار نخواهد بود. با اینکه شرکت هایی مثل شاتل و آسیاتک و... بارها اعلام کردند آمادگی سرویس دهی به کل کشور را دارا میباشند اما شرکت مخابرات همکاری لازم را نداشته و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار این شرکت ها قرار نداده!
💬 پاسخ
saman khosravi : لطفا از کارزار لغو تاثیر قطعی معدل حمایت کنید با کد 14168
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (7) : سهام داران شرکت مخابرات ایران در مورد وجود کارزار ها و کمپین های متعدد در مورد مشکلات کارمندان زحمتکش حال حاضر و بازنشستگان عزیز مخابرات چه توضیحی دارید؟در مورد اعتراضات متعدد این کارمندان زحمتکش در مقابل ادارات مخابرات که متاسفانه در یک مورد حتی منجر به خود سوزی یکی از این عزیزان شده چه توضیحی دارید؟جز اینکه به فکر کارکنان خودتون هم نیستید و فقط به فکر پر کردن جیب خودتون هستید؟جز اینکه اصرار به انحصار شما باعث شده نه مخابرات پیشرفت کنه نه بقیه سرویس دهنده ها؟اگر اصرار به انحصار شما نبود درآمد خود مخابرات حداقل 5 برار میشد و شما عامل عقب ماندگی کشور هستید و باید محاکمه شوید!
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (6) : مخابرات ایران میتوانست مانند مخابرات آلمان در 4 گام خصوصی سازی شود و وضع این صنعت به اینجا کشیده نمیشد :(گام اول)؛ جداسازی : در این مرحله قسمت‌های رقابتی از قسمت‌های انحصاری یک بنگاه جدا می‌شود.(گام دوم)؛ تنظیم مقررات : در این مرحله نهادها و قوانین مورد نیاز برای کنترل و تنظیم سیاستگذاری‌های کسب‌و‌کار خصوصا برای انحصارات طبیعی نظیر صنعت مخابرات وضع می‌شود.(گام سوم)؛ تجاری‌سازی : در این مرحله اصلاح ساختار سازمانی، ارزش‌گذاری مجدد دارایی‌ها و آماده‌سازی جهت واگذاری اتفاق میافتاد.(گام چهارم)؛ تغییر مالکیت : در این مرحله مالکیت از بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار میشد.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (5) : از زمانی که بحث خصوصی سازی مخابرات مطرح شد کارشناسان به اتفاق درمورد ایجاد رانت و انحصاری که بعد از خصوصی سازی ایجاد میشد هشدار دادند اما مسئولان وقت بدون توجه به نظر کارشناسان روند خصوصی سازی مخابرات رو پیش بردند و کار به اینجا کشیده شد.قیمتی که مخابرات واگذار شد هم بحثی دیگر است که عده ای وجود رانت و لابی را مطرح میکنن که زمانی هم مطرح شد مخابرات به قیمت یک پنجاهم واقعی خود واگذار شده.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (4) : در تمام دنیا قوانین سفت و سخت برای جلوگیری و مقابله با انحصار وجود داره ولی در کشور ما این قوانین یا وجود ندارند یا به اندازه کافی سفت و سخت نیستن یا به هر دلیلی اجرا نمیشن.به عنوان مثال طبق مصوبه شورا و مرکز ملی رقابت برای جلوگیری از ایجاد انحصار سهم سرویس اینترنت ثابت مخابرات از هر استان باید 10 درصد یا کمتر باشد ولی در حال حاضر در برخی استان ها سهم مخابرات به بیشتر از 60 درصد هم رسیده و میانگین کشوری آن هم بیشتر از 50 درصد است و متاسفانه این قانون تا به امروز اجرا نشده.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (3) : حذف این انحصار به نفع همه مردم است و تنها یک عده محدود که سهام دار عمده این شرکت هستن از این انحصار سود میبرند و عامل سال ها عقب ماندگی کشور هستن و باید محاکمه بشن!
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (2) : با اینکار نه تنها تمام مشکلات مالی مخابرات و کارمندان زحمت کش این شرکت حل میشد بلکه باعث توسعه هرچه بیشتر و سریعتر این صنعت میشد که افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کل کشور و کاهش قیمت تمام شده برای سرویس دهنده و مصرف کننده رو به دنبال داشت ولی متاسفانه سهام داران مخابرات فقط به فکر جیب خودشون هستن نه به فکر مردم و توسعه کشور هستن نه به فکر کارمندان زحمت کش حال حاضر و بازنشتگان عزیز خودشون که حتی به مطالبات به حق این عزیزان هم رسیدگی نمیشه.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : جوابیه (1) : از زمان خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران بارها با این شرکت تعامل شده و حتی منجر به قرداد شده و اگه این شرکت به قرارداد ها و مصوبات پایبند بود و تجهیزاتش رو (البته که به شکل انحصاری و غلط به این شرکت واگذار شده و جز اموال عمومی کشور و مردم حساب میشه و باید این تجهیزات برگرده و این انحصار شکسته بشه) مثل تمام شرکت های این حوزه در دنیا با شرکت های فعال در این حوزه به اشتراک میذاشت(فقط اجازه دسترسی به تجهیزات موجود رو میدادن بدون اینکه هیچ هزینه ای برای مخابرات داشته باشه) باعث میشد درآمد خود مخابرات حداقل «5» برار بشه.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : شرکت مخابرات ایران به جای پاسخگویی شفاف در این مورد نسبت به این کارزار این واکنش رو نشون داده : "امروزه در جامعه ای که 85 میلیون ایرانی به اینترنت دسترسی دارند، جمع آوری 6 هزار امضا کار بسیار ساده ای است، این کارزار را کسانی به راه انداختند که بانیان وضع موجود هستند."
💬 پاسخ
محمد نبی موسوی : من که امضا کردم ولی بعید میدونم با این سوسول بازیا چیزی درست بشه، اگه میشد وضع مملکت ما این نبود.
💬 پاسخ
هادی کمالی : خدایا ، یعنی میشه انحصار لعنتی از بین بره؟!
💬 پاسخ
امین بازیار : بخدا من اشتباه کردم نت مخابرات گرفتم، تورو خدا صدای منو، ب گوش مسئولین برسانید اینترنت آپارتمان ما فیبر نوری هست برا همین هیچ جا بجز مخابرات لعنتی سرویس نمیده😡😡😡😡😭
💬 پاسخ
رضا آهنگر : لطفا از کارزار «درخواست افزایش سرعت و کیفیت اینترنت کشور با شکستن انحصار مخابرات» حمایت کنید ✅ (karzar.net/22440) لطفا 5 ثانیه وقت بذارید و امضاش کنید ✍ لطفا برای دوستان و آشنایان هم ارسال کنید 🙏 امضا کردنش ضرری نداره اما میتونه مفید باشه✌️
💬 پاسخ
رضا آهنگر : زیرساخت های شرکت مخابرات جز اموال عمومی مردم به حساب میاد و به نظرم تنها راه شکست این انحصار و برون رفت از این مشکل اینه که یا بخش سیم و داکت مخابرات به شرکت ارتباطات زیرساخت که زیر نظر دولت واگذار بشه یا یه شرکت زیر نظر دولت برای سیم و داکت تاسیس بشه و این امکانات به این شرکت واگذار بشه.از زمانی که این واگذاری غیر کارشناسی و اشتباه صورت گرفته نه مردم رضایت دارند و نه کارکنان خود مخابرات و فقط یه عده محدود از این خصوصی سازی سود میبرند.باید با عاملان این اتفاق هم که باعث عقب افتادگی کشور شده برخورد قضایی و جدی صورت بگیره.
💬 پاسخ
نیما جنتی : سلام امضا شد لطفا برای حمایت از عادل فردوسی پور این کارزار رو امضا کنید https://www.karzar.net/22532
💬 پاسخ
امیر مسعود صدقی : با سلام عزیزان باتوجه به لزوم نوسازی کامیونهای فرسوده که پای ثابت تمام تصادفهای برون شهری هستن... مهربانی فرمایید از کارزار تسهیل نوسازی حمایت فرمایید. با سپاس و امتنان بی کران https://www.karzar.net/26913
💬 پاسخ
رویا گیلانی : سلام امضاشد.خواهش میکنم ازکارزارما به ادرس https://www.karzar.net/24808 حمایت کنید واجازه ندین طبیعت زیبای روستای من وهزاران حیوان زبان بسته ای که دفاعی ازخود دربرابر مضرات معدن مس ندارند ازبین برود.
💬 پاسخ
رضا آهنگر : انحصاری که شرکت مخابرات ایران داره به این علت هست که به شکل غلط و غیر کارشناسی خصوصی شده و باید قبل از خصوصی شدن انحصار ذاتی این شرکت برداشته میشد و بعد از این اتفاق واگذار میشد ولی نشد و این مسئله در کنار نبود قوانین سفت و سخت برای مقابله با انحصار باعث شده که اجازه رقابت به بقیه سرویس دهنده های اینترنت ثابت و حق انتخاب به مشترک رو نده و مهم هم نیست که مشترک از کیفیت راضی هست یا نه چون با وجود انحصار انتخاب دیگه ای نداره!
💬 پاسخ
عارف غفوری فر : انحصار گری مخابرات وهشتناک هست چندین سال پیش بدن هیچ اجازه خبری منطقه ما رو فیبر نوری کردن بد گذشت این همه سال هنوز فقط اینترنت adsl پشتی بانی میکنه تازه به خاطر این که مخابرات به هیچ شرکت دیگه ای اجازه استفاده از زیرساخت فیبرنوری نمیده ما مجبوریم از مخابرات اینترنت بگیریم تازه هم خیلی ترح های گرونی داره و هم خیلی بی‌کیفیت هست قطع و وصلی زیادیم داره سرعت هم کم تر از قرار داد میده و حجم هم رو هوا میدزدن خواهشا به ای انحصار شیطانی پایان بدید
💬 پاسخ
مهران میرزائی : مخابرات مثل زالو چسبیده به این قضیه و ول کن هم نیست شاید با کمک همدیگر این انحصار شکسته بشه
💬 پاسخ
سعادت اسماعیلی : جالب اینجاست که من با اینترنت مخابرات دارم این کارزار رو امضاء میکنم. مخابرات روی خطوط ADSL منطقه ما انحصار داره و تنها جایگزینش اینترنت وایرلس هست که ثبات نداره و چندبرابر گرانتر هست. مخابرات روی زیرساخت اینترنت انحصار داره و نمیگذاره شرکتهای دیگه باهاش رقابت کنند و در نتیجه مردم باید اینترنت کند و گران بخرند.
💬 پاسخ
محمد اعتماددار : سالیان سال در حوزه آی‌تی تلاش کرده‌بودم. هزینه کردم. چندین خط اینترنت، شاتل موبایل، شاتل ، همراه اول و ایرانسل داشتم. باز هم آبرویی از اینترنت ایران در دوران کرونا و خصوصا در دوران قطعی برق رفت و فشاری به من آمد که پست برنامه‌نویس راهبر را ترک کردم. وقتی به مخابرات استان فارس مراجعه کردم با زشت‌ترین برخورد مواجه شدم. مسئولش می‌گفت مخابرات پول ندارد 🤦‍♂️. پس از قاچاق مواد مخدر و سیگار، پردرامدترین سازمان می‌گوید پول نداریم. امیدوارم همه با هوش و ذکاوت عالی جلوی انحصار زشت مخابرات بایستند.
💬 پاسخ
محمد علی : وقتی خصوصی بشه هرکاری مبکنن تا مشتری رو نگه دارن ولی وقتی خصوصی نباشه براشون مهم نیست که شما اینترنتت خوبه یا بد؟!
💬 پاسخ
رضا آهنگر در پاسخ به محمد علی: وقتی با انحصار و به شکل غلط خصوصی سازی بشه و با انحصارش اجازه رقابت به بقیه سرویس دهنده های اینترنت ثابت و حق انتخاب به مشتری رو نده نتیجش میشه چیزی که الان میبینیم و مهم نیست که مشترک راضی هست یا نه چون انتخاب دیگه ای نداره!
💬 پاسخ
رضا آهنگر در پاسخ به محمد علی: کسی نگفت خصوصی سازی مخابرات باطل بشه و برگرده به دولت اتفاقا خصوصی بمونه ولی خواسته ما فقط اینه که انحصاری که این شرکت داره برداشته بشه تا بقیه سرویس دهنده ها هم بتونن تو این فضا رقابت کنن و کیفیت بالاتری رو ارائه بدن و مشترکین حق انتخاب داشته باشن.
💬 پاسخ

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ثبت رسمی در دبیرخانه

نامه تأیید امضاهای این کارزار جهت ثبت و پیگیری صادر شد.

ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

انتشار پوستر دعوت به امضا در اینستاگرام

انتشار پوستر در اینستاگرام

با رسیدن امضاها به ۱۰۰۰ نفر این کارزار در اینستاگرام منتشر شد.

مشاهده پست دانلود پوستر

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: