درخواست تشکیل استان زاگرس (بروجرد و شهرهای همجوار)

#عدالت_زاگرس

درخواست تشکیل استان زاگرس (بروجرد و شهرهای همجوار)

بسم الله الرحمن الرحیم


ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

حجت السلام والمسلمین جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی

با سلام واحترام

به استحضار می‌رساند شهرستان بزرگ، تاریخی و فرزانه‌پرور بروجرد متأسفانه امروزه شرایط مناسبی ندارد؛ بیکاری در این شهرستان بر اساس آمارهای رسمی در ردیف بحرانی‌ترین مناطق کشور است. این شهرستان بزرگ در اثر نامهربانی‌های مدیریت استان لرستان، فاقد هرگونه زیر ساخت‌های مادر شهری‌ست! طی عملی غیرکارشناسی، آزادراه سراسری و راه آهن سراسری، بروجرد را دور زده‌اند. فرودگاه، سد، دانشگاه علوم پزشکی بروجرد بعد از سه دهه کماکان بلاتکلیف‌اند. ورزشگاه سی هزار نفری بروجرد که با دست مقام معظم رهبری کلنگ‌زنی شده، بعد از سه دهه نیمه کاره مانده و حجم آن هر روز مثل یخ آب می‌شود و بعد از سی سال کماکان در پله اول است. راه‌های ارتباطی بروجرد به عنوان یکی از سه نقطه مواصلاتی جاده‌های اصلی و ترانزیتی کشور، وضیعت خوبی ندارند و هر روز جان هموطنان عزیز را می‌گیرند. امکانات درمانی این شهرستان در حد صفر است. متاسفانه این شهرستان نیاز مبرم حتی به برخی شعب بانک‌ها و حتی کلانتری دارد. ادارات دولتی این شهر بزرگ به عنوان دومین فرمانداری ویژه بعد از قم، نه‌تنها استقلال اداری نیافته‌اند، بلکه برخی خدمات ایشان به‌طور کل از شهرستان به مرکز استان منتقل شده که خود باعث افزایش آمار بیکاری و فقر و اتلاف وقت و انرژی ارباب رجوع شده است.

نحوه تقسیم بودجه و اعتبارات و امکانات بین شهرهای لرستان، قصه پر غصه و مضحک دیگری‌ست. از استخدام افراد ساکن در شهرهای دوردست در ادارات دولتی بروجرد و گسیل ایشان به بروجرد با هدف تغییر هدفمند بافت جمعیتی و هویت فرهنگی بروجرد و بیکاری خیل عظیم تحصیلکردگان و متخصصان بومی و بروجردی و مهاجرت ایشان از دیار خویش، چه بگوییم که نگفتنش بهتر است. نبود زیرساخت‌ها، وجود بروکراسی شدید و سلب اختیارات اداری در بروجرد، سیاست‌بازی‌ها و دیگر عوامل باعث عدم جذابیت برای سرمایه‌گذاری و نیروهای متخصص گردیده است و صنایع قدیمی همانند ورشو سازی، پوست و چرم، صنایع چوبی، نساجی و کاشی و سرامیک را به تعطیلی و بی‌رونقی کشانده است.

جناب آقای رئیسی، متأسفانه با وجود گذشت بیش از چهار دهه از عمر با برکت انقلاب، شهرستان بروجرد نه‌تنها مسیر توسعه را طی ننموده بلکه بروجردی که روزگاری دهمین شهر بزرگ و پر رونق کشور بود، تاکنون بیست و یک بار حقش سهم دیگران شد و امروزه بی‌شک محرومترین شهر قدیمی کشور و در کل شهرهای کشور نسبت به جمعیت محسوب می‌شود. شهرستان بروجرد به عنوان مرکز یک خرده فرهنگ همگون تا شعاع شصت کیلومتری، بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر را دربر می‌گیرد که شامل چندین شهرستان و شهر وصدها روستا می‌شود و این ظرفیت جمعیتی در چنین شعاعی در کمتر جای کشور دیده می‌شود.
شهر فرزانگان، شهر ادب و هنر و فرهنگ قلب ایران زمین. شهر آیت‌الله بروجردی (ره)، سید بحرالعلوم، مهرداد اوستا، علامه شهیدی، دکتر زرینکوب، صامت بروجردی، شهیدمحمد بروجردی(مسیح کردستان)، شهید کشوری، لوریس چکناواریان و صدها شخصیت برجسته در علم و ایثار و شهادت.

ضمن گلایه‌مندی از حضرتعالی به جهت عدم بازدید از بروجرد در سفری که به استان لرستان داشتید، از شما دعوت می‌نماییم هر چه سریع‌تر از شهرستان بزرگ بروجرد دیدن نمایید، باشد که قدوم شما به عنوان سید عدالت راهگشای برون‌رفت این شهرستان از فلاکت کنونی باشد.
مردم بروجرد و شهرهای اطراف آن (مجمع مردمان زاگرس)، خواستار تشکیل استان زاگرس هستند؛ نه‌تنها به‌خاطر فقر و محرومیت و فلاکت و نبود زیرساخت‌ها، بلکه به جهت هویت از دست رفته بروجرد به عنوان مرکز ایالت خوزستان و لرستان و ثلاث که در رژیم گذشته به جهت کینه‌توزی با شهر علمای شیعه از آن‌ها گرفته شد و انتظار می‌رفت این هویت بی‌بدیل به حرمت بزرگان و علما و شهدا و فرهیختگانش در نظام اسلامی احیا شود.

جناب آقای دکتر رئیسی! نظرخواهی از استاندران و مخالفت واهی، تنگ نظرانه و بلاوجه بعضی استانداران با تشکیل استان‌های جدید که رونق و تولید و اشتغال در کل کشور و حتی کاهش تورم را به دنبال خواهد داشت، خلاف قانون مملکت و به نوعی مخالفت با خواست و اراده مردم و ایجاد مانع بر سر راه توسعه منطقه و کشور است.
مردم بروجرد و شهرهای همجوار آن (مجمع مردمان زاگرس )، مصمم و یکپارچه خواستار اقدام قاطع و عاجل جنابعالی در این زمینه و رساندن شهر فرزانگان و شهرهای همجوار به جایگاه واقعی خویش هستند. بدیهی است پیشرفت و توسعه بروجرد و شهرستان‌های محروم همجوار و هر نقطه دیگر از کشور، به منزله رضایتمندی مردم و تحقق اهداف و آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی‌ست.

با آرزوی توفیق
مجمع وارثین شهدای شهرستان بروجرد
به نمایندگی از مجمع مردمان زاگرس (مردم بروجرد و شهرهای همجوار)

52%
48 درصد مانده تا قرار گرفتن در لیست پیگیری ویژه کارزار
[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 15730 نفر

 • اکبر قاسم زاده تهران

 • احمد کریمی مشهد

 • لیلا ذوالفقاری

 • محمد علیخانی اصفهان

 • میلاد سالاری جوبنی رودبار

 • مصطفی طلوعیان مشهد

 • کمال الدین گودرزی بروجرد

 • وحید گودرزی بروجرد

 • مسعود ایمانی بروجرد

 • سیامک زندوکیلی بروجرد

 • محمد زندی بروجرد

 • مسعود ابدالی تهران

 • علی معظمی گودرزی بروجرد

 • مریم قاید رحمتی تهران

 • مهدی اسماعیلی بروجرد

 • مهران پورعسگری بروجرد

 • محمد مقدسی بروجرد

 • خاطره زیودار بروجرد

 • محسن موسوی بروجرد

 • مسعود حریری بروجرد

 • حسین صارمی بروجرد

 • راضیه ابدالی بروجرد

 • نوید صارمی بروجرد

 • محمدرضا زارمی بروجرد

 • جواد كماسي

 • معصومه زینعلی بروجرد

 • محمد زیار تهران

 • آذرمیدخت آذرهوش تهران

 • حسن سجادی نیا بروجرد

 • صابر حدادی بروجرد

بحث و گفتگو

وهاب بیرانوند : کاملا مخالفم اگوش نکنید به کسانی که بین لرستان تفرقه میندازن کا همه بریم به عنوان یک بیرانوند اصیل که در شهر های دیگه هم هستیم... اما یک گلایه هم دارم به خرم آبادیا که با بروجرد بد تا میکنن و همه ادارات بروجرد رو کردن جولانگاه غیر بومی ها و یک گلایه به همشهری های خدم که میگن لر نیستیم... لکم لک زاده ام لر هست تبارم ما تازه باید شهر های دیگرم پس بگیریم جدا بشیم!
💬 پاسخ
مرضیه صفدری : سلام من دیشب امضا زدم ولی هنوز اسمم جز لیست نیومده چرا ؟
💬 پاسخ
بدریه سحرگاهی : سلام دوست عزیز کارزار شما امضاء شد. خواهشمند است کارزار شماره 90517 با عنوان" اعتراض به حذف بودجه بند مناطق کمترتوسعه یافته از حکم حقوقی کارکنان دولت" را از طریق لینک ذیل امضاء نمایید: https://www.karzar.net/90517
💬 پاسخ
مسعود علی زاده : لطفا کازار https://www.karzar.net/86976 را جهت آینده وطنمان امضا کنید
💬 پاسخ
سینا خامه چی : در آخر چیزی که یک شهر رو مرکز استان میکنه زور نماینده های اون شهره و نماینده های ملایر وزنه سنگین تری هستن. ملایر مرکز استان زند خواهد شد. این برای مردم بروجرد که دومین شهر بزرگ استان زند خواهد بود هم خوب هست
💬 پاسخ
حسین گودرزی در پاسخ به سینا خامه چی: ملایر باید افتخار کنه بیاد زیر نظر استان زاکرس
💬 پاسخ
سینا خامه چی در پاسخ به حسین گودرزی: ملایر چرا باید افتخار کنه از اینکه بیاد زیر نظر شهری که نسبت به خودش هیچی نداره
💬 پاسخ
ابوالفضل بیرانوند : ایجو ک معلومه استان زاگرس نه شهر های اراک ماخا نه شهر های استان همدان پس مه نمیدونم با کدوم شهر های هم جوار میخاین استان تاسیس کنید🤣🤣🤣🤣🤣 بروجرد حتی یه گنرک نداره تمام جنساش از مرکز استان لرستان میاد بعدشم من نمیدونم تو کدوم کتاب تو کدوم تاریخ اومده ک بروجرد مرکز ثلاث بوده🤣🤣🤣یه راه اهن نداره شهرتون بعد میخاین استانم بشید ایبابا😂😂
💬 پاسخ
ح. ت در پاسخ به ابوالفضل بیرانوند: سلام‌ مشکل خرم ابادی ها با استان شدن بروجرد چی هست ؟ شما خانم خامه چی ، شما مشکلتون‌چیه ما که اصلا اسم شهری رو‌که بیاد توی استان زاگرس نیاوردیم . پس بهتره توی کارزار خودتون تبلیغ کنید و امضا جمع کنید .
💬 پاسخ
سینا خامه چی در پاسخ به ابوالفضل بیرانوند: همتبار خرم ابادی به کارزار استان زند رای بدید لطفا
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به ابوالفضل بیرانوند: ملایرم جمعیت و مساحت و صنعت و درامد و خیلی چیزای دیگه که قلم از نوشتنش قاصر هست و نداره بعد انتظار استان شدن هم داره؟ وا از هر زاویه ای نگاه میکنیم کمک کنیم استان بشید،کمیتتون لنگه. همشهری های گرامی خرم آبادی و ملایریتون رو از بروجرد بیرون ببرید تو شهر مثلاً صنعتی!!!خودتون بهشون کار بدید که نیان به بروجردیا التماس دعای کار داشته باشن. و در آخر بروجرد خودش به تنهایی یه لشگره ⁦👌نیازی به شهرهای شما نداره.بازم هم میگیم ما هیچ تمایلی به اضافی ها نداریم.
💬 پاسخ
حمیرا دانش در پاسخ به ابوالفضل بیرانوند: شمااول برو درس بخون دیکتتو قوی کن بعد بیانظرتو بنویس اونم اگر ازت خواستن
💬 پاسخ
محمد رضا : https://www.karzar.net/88567 لطفاً این کارزار را که مربوط به اعتیاد است امضا بفرمایید
💬 پاسخ
سینا خامه چی : خرم آبادیا خوب شناختنتون😏 هرگز نمیتونید سر چشم و هم چشمی با شهر صنعتی ملایر مرکز استان بشید. ملایر مرکز استان زند خواهد بود نهاوندیا و تویسرکانیا و حتی بروجردیا اگر امضاهای کارزار زند رو نگاه کنید خواهان تشکیل استان زند هستن.
💬 پاسخ
رضا چگنی در پاسخ به سینا خامه چی: هیچ وقت اجازه نخواهیم داد نهاوند زیر مجموعه شهری مثل ملایر که دشمن قسم خورده مردم‌ نهاوند هست بشود شما ملایریها از مردم نهاوند کینه و نفرت شدید دارید از خودتان مایه بزارید نه شهر نهاوند و بروجرد و شازند
💬 پاسخ
محمد زندی در پاسخ به سینا خامه چی: تفرقه از اسباب شیاطین است خدا وکیلی یکبار هم شده ، نظراتی که از شروع کارزار ملایر تا حالا نوشتی مرور کن . ببین بجز صحبت از تفرقه بین اقوام چی نوشتی! اصلا کارزار استان زاگرس که قبل کارزار استان زند شروع شده !!! چه ربطی به خرم آباد ویا سایر جاهای دیگر دارد. باز هم متذکر می شوم کریم خان زند جد بزرگوار بنده لک کرد واز کرده‌ای جنوبی یا سورانی است . حالا رقابته که مجسمه کریم خان درملایر زده بشه یا درخرم آباد. از قدیم گفته اند. لوطی برو لقمه خودت گاز بزن. کم بشین پست سر خلق خدا ساز بزن
💬 پاسخ
سینا خامه چی در پاسخ به رضا چگنی: چی فکر کردب راجع ملایر؟ملایر و نهاوند برادرن هیچکس نمیتونه بینشون تفرقه بندازه کی گفته که دشمن هستیم؟
💬 پاسخ
سینا خامه چی در پاسخ به محمد زندی: اطلاعاتتون رو زیاد کنید. سورانی ها کرد های مرکزی هستن. یعنی شمال استان کرمانشاه،استان کردستان و جنوب استان اذربایجان غربی کرد های جنوبی که کریمخان جزوشون بوده زاده ملایره و شما به عنوان کسی که از ایل زند هستید باید پشت همتبارانتون در ملایر بایستید نه اینکه خنجر از پشت بزنید
💬 پاسخ
ایران زخم خورده : افغانیا وارد کشور شدن فاتحه این مملکت باید خوند حالا شماهم فعلا درگیر این مسائل باشید بدنیست !!!!
💬 پاسخ
محمد زندی در پاسخ به ایران زخم خورده: اصلا تقسيمات کشوری و تشکیل استان جدید چه رابطی به افغان ها دارد.
💬 پاسخ
مسعود ابدالی : بله واقعا تشکیل استان زاگرس به مرکزیت بروجرد باعث رهایی وبرون رفت منطقه از مشکلات میشه بهتره شهرهای اطراف بروجرد هم اینو متوجه باشند خوب بروجرد هم بزرگترین وهم تاریخی ترین وهم مرکز جغرافیایی وتجاری وفرهنگی منطقه است واین حق رو داره که مرکز باشه البته بروجرد قبلا هم مرکز ایالت لرستان وخوزستان وثلاث بوده وجز ده شهر بزرگ کشور بوده که رژیم منحوس پهلوی بروجرد رو به این روز انداخت ان شاء الله که زود استان زاگرس تشکیل میشه واین بی شک به نفع همه شهرهای منطقه است
💬 پاسخ
سامان صارمی : لطفا از کارزار. ما هم حمایت نمایید از کارزار شما حمایت شد https://www.karzar.net/84574
💬 پاسخ
محسن دهقانکار : بابا الکی حرف مفت نزنید، الان لکستان ادعای استان داره، بروجرد ادعای استان داره ، بفرما کلا هر شهری بشه یه استان، ما الان که همه یه استانیم هیچی کاری برامون نمیکنه وای باحال اینکه بخاد شقه شقه بشه. بشینید سرجاتون
💬 پاسخ
مرتضی بوربور در پاسخ به محسن دهقانکار: سلام بروجرد شهری با سابقه فرهنگی و تاریخی ومذهبی که علما ومجتهدین این شهرستان در به رسميت شناختن شیعه در جهان اسلام داشته ودارد در حال حاضر به لحاظ تنگ نظرهایی که هست مردم این شهرستان از حقوق طبیعی که همان حداقلی ۲۰ درصد از تمامی خدمات وامکانات میباشد محروم هستند مردم صبور این شهرستان برای استقلال واستان شدن بروجرد تلاش می کنند
💬 پاسخ
مازیار گودرزی : دوستان عزیز بنده لر استان فارس هستم همه همتبارانم بسیار عرق شدید ایلیاتی دارن و فراموش کرده اند اینکه بختیاری باشی لک باشی ،لرثلاث باشی،بویر احمدی باشی اولین چیز همه لر هستیم اینکه مناطق و شهرستان های لرنشین مراکز استان های غیر لرنشین جدا شود و یک استان واحد شود چه از نظر فرهنگی و توسعه و جلوگیری از نابودی هویتی بسیار خوب است ولی توجه به یک چیز نکرده اید که بسیار ظریف هست باید آینده نگر بود و آینده را هم دید شما استان شوید ولی جغرافیا و نام لر را بزرگ تر کنید نه اینکه با انتخاب نامناسب استان زاگرس باعث گسست هویتی شوید همان کاری که با بختیاری ها کرده اند در خوزستان که در خارج از خوزستان به آنها میگویند خوزستانی یواش یواش نام لر کم رنگ میشود بهترین انتخاب نام استان لرستان شرقی است کاری که با خراسان کردن سه استان خراسان شمالی ،خراسان رضوی،خراسان جنوبی ،با یک نام تاریخی مردم خراسان .لطفا دست بردارید از نام ابهام آمیز زاگرس زاگرس یک نام عام هست که فقط شامل مناطق لرنشین نیست و شامل شرق ترکیه شرق عراق، استان آذربایجان غربی، کردستان ،کرمانشاه ،ایلام تا باید فارس و بوشهر و آخرین نقطه آن بندرعباس میشود. به دنبال اسم خاص باشید هیچ اسمی بهتر از لرستان شرقی نیست باور کنید اگر با این اسم تشکیل شود باعث افتخار و اتحاد سایر لرهای کشور میشود اگر اسم استان زاگرس باشد باز دعوای بروجردی و ازنایی و الیگودرزی و ملایری نهاوندی هست اسم لر متحد کننده همه ماست چون اگر بر روی ایل خود دعوا با هم داشته باشیم بر روی نام لر با هم دعوا نداریم ، انقدر سادلوح نباشیم عمیق تر به موضوعات و آینده نگاه کنید بهترین اسم لرستان شرقی البته به شرطی که این استان متشکل از مناطق لر نشین همدان شامل ملایر نهاوند تویسرکان و مناطق لرنشین اراک باشد وگرنه تجزیه یک استان واحد به دو استان کار اشتباهی هست چون دوستان عزیز مشکل فراتر از این حرف هاست استان کرمان یزد اصفهان چند برابر استان لرستان وسعت دارد با وجود گستردگی و بزرگی بسیار توسعه یافته تر هستن متاسفانه ما مردم لر تا دست از ایل گرایی برنداریم و همه ما حول یک نام متحد نباشیم وضعیت خوبی نخواهیم داشت فردا که استان جدید هم تشکیل شود دعواها ی شهرستان های آن شروع میشود
💬 پاسخ
مسعود ابدالی در پاسخ به مازیار گودرزی: احسنت لرستان جنوبی هم به مرکزیت دزفول ولرستان ساحلی به مرکزیت بهبهان
💬 پاسخ
محمد زندی : سلام به مطالبه گران تشکیل استان زاگرس به مرکزیت بروجرد ومخالفان تشکیل استان زاگرس (عزیزان برای تشکیل استان زاگرس ،مطالبه گران به تفکیک قومی ،قبیله‌ای فکرنمی کنند اصلا مگر درتشکیل استان زاگرس که درسالیان گذشته تفکیک لر غیر لر مطرح بوده است که اکنون کسانیکه بعضا طرفدار تقسیم قومیتی این کشور هستند وبرخی دانسته یا نادانسته ،شبانه روز به مسائل قومی وقبیله ای می پردازند وبا آن طرف آبی ها برای تجزیه این کشور همنوایی دارند وآب در آسیاب دشمن می ریزند) بزرگواران ودلسوزان واقعی این کشور اگر می دانید منصفانه قضاوت نمایید واگر نمی دانید مقدار سطح مطالعه خودرا درمورد گذشته این کشور مخصوصا منطقه واطراف خودمون بیشتر کنیم ایالت های‌ و ولایت های ومحدود آنها را بهتر بشناسیم وآنگاه نظر بدهیم . اگر به راستی حسن نیت داریم واز نان به نرخ روزخورنیستیم بدانیم تشکیل استان زاگرس به مرکزیت بروجرد ویا هراستان دیگری درآینده دراین کشور نه تجزیه کشوربه بحث قومیتی وغیره درمیان است بیخودی تنور اینگونه مسائل را داغ نکنیم وبدون مطالعه وسند ومدرک صحبت نکنیم. وپای ملک ری وغیره به میان نکشیم . تقسيمات کشوری وتشکیل استان جدید یک کار معمول وساده دربسیاری از کشورهای جهان است آنقدر موضوع را گنده نکنید وبه دیگران توهین نکنید
💬 پاسخ
سینا خامه چی : هموطنان و همتباران خرم ابادی و دورودی و..... اگر با کارزار استان زاگرس به مرکزیت شهر بی زیرساخت و کوچک و ضعیف بروجرد مخالفید کارزار استان زند رو امضا کنید
💬 پاسخ
فرهاد صحرائی در پاسخ به سینا خامه چی: مرکز فقط ملایر ثلث بروجرد😁😁
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به سینا خامه چی: راست میگن!!! کارزاری رو امضا کنید که هشتش به نهش مقروضه.
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به سینا خامه چی: این یعنی از آب گل آلود ماهی گرفتن! خرم آباد و دورودو....امضاکنن؟؟؟ شما مشخص نیست با بعضی از شهرهای همجوار خودتون چندچندید.همونایی که میگن شما یه زمانی جز روستاهاشون بودید. برای جمع کردن امضا میتونید رو کمک کشورهای حوزه ی خلیج فارس حساب کنید. امید است امضاها به ۶۰۰۰برسد.
💬 پاسخ
مهدی آرمان در پاسخ به سینا خامه چی: عقده چیو دارید ؟؟؟ لابد به گو طلا تون افتخار میکنید ؟؟؟؟
💬 پاسخ
گلی محمدی : شاید اسماً بروجردیها لر باشند ولی فرهنگ و آداب و رسومشون با لرها زمین تا آسمون فرق میکنه، اینو خود لرهای شهرهای اطراف که میان و اینجا ماندگار میشن بارها و بارها گفتن
💬 پاسخ
پیمان حاتمی در پاسخ به گلی محمدی: بحث رو به حاشیه نبرید ، لر یا غیر لر ، بروجرد بدبخت شده افکار امثال شماست ،
💬 پاسخ
هادی کریمی در پاسخ به گلی محمدی: ما کاراشو انجام دادیم استان لکستان به مرکزیت بروجرد میگی لرنداره😂😂😂
💬 پاسخ
حسین قربانی : بیهوده ما مردم شازند را با بروجرد یکی نکنید شازند با فاصله ۲۳ کیلومتری از مرکز استان مرکزی اراک با بروجرد کاری ندارد اراک و استان مرکزی را عشق است آخه بروجرد چی داره بیخودی اسم بزرگ روش نزارید دهاتی بیش نیست
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به حسین قربانی: کی اسم شازند رو آورد؟؟؟ شما جاتون خوبه ما اصلا دوست نداریم استان زاگرس هر کسی توش باشه. استان زاگرس هرچه خلوتر،بهتر
💬 پاسخ
مصطفی گودرزی دهریزی در پاسخ به معصومه مرادی: ایول خوب جوابی بهش دادی💯👌
💬 پاسخ
سینا خامه چی در پاسخ به معصومه مرادی: روی ملایر ادعا نکنید ما خودمون استان زند میخوایم با ونایی و اشترینان استان بزنید
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به سینا خامه چی: اولاً:یادم نمیاد جایی اسم ملایر رو آورده باشم. ثانیاً:بحث با آدمای لجباز هدر دادن وقته. شما حدیث مفصصل بخوان از این مجمل.
💬 پاسخ
سامان صارمی : زمانی که بروجرد مرکز ثلاث بوده خرم آباد یه روستای بزرگی بیشتر نبوده الان کشاورز های استان همدان میان بروجرد زمین اجاره میکنند و سیب زمینی می کارند این از بعد کشاورزیش بروجرد شهر مهاجر خیزیه الان انقدر اهوازی تو بروجرد هست و پتانسیل گردشگری بروجرد خیلی هم بالاعه در بعد صنعتم ۳۵ درصد صنعت لرستان رو بروجرد داره تامین میکنه بروجرد در شاه راه مرکز به غرب و غرب به جنوب قرار داره بعدشم سر حرف استاندار لرستان که گفته من نمیزارم بروجرد استان بشه مردم بروجرد بیشتر مصمم تر شدند تا به هدفشون برسند از بعد جمعیتی هم حدود ۵۶۰ هزار نفر جمعیت داره شهرستان بروجرد #استان
💬 پاسخ
حمیدخان ایراندوست در پاسخ به سامان صارمی: دراول بگم من بی طرف هستم....ولی از قدیم درکتابهای تاریخ خوندیم که نوشتن ومیگفتن نهاوندثلاث نه بروجردثلاث
💬 پاسخ
محمد کاویار : با سلام.به نظر من چنانچه استانی با نام زاگرس یا هر نام دیگر با محوریت بروجرد یا ملایر به وجود بیاید،با شرایط موجود، تا این به ظاهر استان جدید سر و سامان خودش را بگیرد،چند سالی حتماً زمان و بودجه کلان میطلبد تا مرکز استان جدید روبه راه شود آیا تصور میکنید با توجه به شرایط موجود ،بودجه ای برای شهرهای دیگر می‌ماند.نمونه بارز شهرهای استان سیستان و بلوچستان با کلی مشکلات.!!!!!
💬 پاسخ
محمد زندی : سلام به مطالبه گران تشکیل استان زاگرس به مرکزیت شهرستان بروجرد، دربروجرد ،شهرستان های همجوار وسایرنفاط کشور (گرامییان چرا درکارزارتشکیل استان زاگرس به طور روشن به نام شهریاشهرستانی مانند دیگران به عنوان محدوده این استان اشاره نشده ، حتی شهرستان هایی که درگذشته تمایل خود را برای پیوستن به استان زاگرس به شکل مختلف اظهار کرده وعلاقمند به این کاربوده وهستند برده نشده، چون بنا براین نبود که از قبل برای این عزیزان تعیین سرنوشت کرد.این کار به دست ورازت کشور ودولت است) عزیزان وتلاشگران عرصه فضای مجازی درگذشته نچندان دور اهالی این مناطق در جریان هستند مردمان ساکن درشهرستان های تویسرکان، نهاوند، ملایر وبروجرد با لفظ همشهری از هم یاد می کردند مواظب باشیم توانایی ها وسابقه تاریخی و.... دیارمان مودبانه وبدون ازحواشی بیان نماییم ودرک وقول این قضیه اخلاق را نبازیم وکینه ودلخوری بین ساکنین این مناطق ایجاد نکنیم هوشیار باشیم برخی عناصر آگاه مغرض و اشخاص ناآگاه برای برهم زدن بازی دانسته یا ندانسته به این مسائل دامن می زنند. هوشیار ودشمن شناسی یکی از مقدمات هر حرکت سیاسی،اجتماعی است.
💬 پاسخ
امیرعلی محمدی در پاسخ به محمد زندی: محدوده جغرافیایی استان رو وزارت کشور مشخص میکنه
💬 پاسخ
صبا اذر پی : چرا راهو اشتباه میرید قطعا باتوجه به بزرگتر بودن ملایر و وجود راه اهن و گمرک در ملایر که شما برای سفر و صادرات از امکانات ملایر استفاده میکنید و نزدیکی فرهنگ و زلزله خیز نبودن ملایر میتوانید به استان زند با مرکزیت ملایر بپیوندید و طعم پیشرفت رو بچشید
💬 پاسخ
نازنین زهرا نظام الاسلامی در پاسخ به صبا اذر پی: کاری با تبلیغات مسخرتون ندارم. کاری با این که نمیتونید حتی دوتا دلیل منطقی واسه تبلیغ کارزارتون عنوان کنید هم ندارم. ولی قبل از اظهار نظر یه نگاه به مساحت دو شهر و جمعیت دو شهر بندازید بعد بیاید بگید کدوم بزرگتره. به جای تبلیغ منفی زیر یه کارزار دیگه سعی کنید تو کارزار خودتون تبلیغ کنید تا انقد ناتوان به نظر نیاید
💬 پاسخ
نازنین زهرا نظام الاسلامی : دوستان عزیز خیلی مراقب افراد هدف دار و تفرقه افکن باشید. چندنفری ظاهرا ماموریت دارن با نظرات مزخرف اختلاف بندازن بینمون چون از نتیجه گرفتن این کارزار میترسن. اگه دقت کنید بعضیاشون چندروزه زیر این کارزار در حال نظر نوشتنن. اصلا بهشون توجه نکنید
💬 پاسخ
خاطره لطفی در پاسخ به نازنین زهرا نظام الاسلامی: دقیقا حق با شماست اینها همون آدم هایی هستند که حرف حسینی می زنند، کار یزیدی می کنند.
💬 پاسخ
عبدالرضا ایرانمهر : بروجردیها دست از توهم بردارند و نام ملایر را حذف کنند ملایر زمین تا اسمون بهتر و مهمتره تا یک شهر محروم در استان لرستان
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به عبدالرضا ایرانمهر: امیدوارم حداقل همدانی ها ترکی رو بهتون یاد داده باشن ما هم ارزوی ملایری ها نیستیم. «خوش گلدیر»
💬 پاسخ
علیرضا پیریایی : این قضیه خیلی خنده دار شده خواهشا دوستان عزیز ملایری و دورودی و بروجردی تا یک قرن آینده استانی بنام زاگرس یا لرستان غربی و شرقی یا هرچی دیگه درست نخواهد شد الکی با هم درگیر نشین مگه مسئولین خرم آبادی مغز خر خوردن که بروجرو و دورود رو از است بدن😃😃
💬 پاسخ
امیرعلی محمدی در پاسخ به علیرضا پیریایی: تشکیل استان جدید دست مسیولین استان نیست و از وزارت کشور پیگیری میشه
💬 پاسخ
سعید اکبری : اینکه ملایر بیاد زیر نظر بروجرد خوابی بیش نیست چون خود ملایر کارزار راه انداخته که بشه استان زند، بهترین راه این هست که هر دو بشن استان ملایر با شهر های نهاوند ،تویسرکان و شازند) بروجرد با شهر های دورود،الیگودرز و نورآباد
💬 پاسخ
دورود پایتخت طبیعت : به هیچ عنوان بروجردیها به دورودی ها و. بقیه شهر ها نمیرسه اصلا غیر قابل قبول که برن زیر نظر بروجرد #نه_به_بروجرد
💬 پاسخ
سامان صارمی در پاسخ به دورود پایتخت طبیعت: یه موقعی دورود زیر مجموعه بروجرد بوده به سیاست بازی از بروجرد جداش کردند
💬 پاسخ
سینا خامه چی : مردم فهیم ملایر،دورود،نهاوند،الیگودرز،ازنا،شازند،تویسرکان،و کنگاور از نظرات بروجردی ها مشخصه که هدفشون از استان زاگرس فقط پیشرفت شهر خودشون به عنوان مرکز احتمالیه و هیچ هدفی برای پیشرفت شهر های ما ندارن. توی دام بروجردی ها نیفتید
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به سینا خامه چی: بله صاف ببیفتید تو دام ملایریا خخخ
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به سینا خامه چی: مدیونید فکر کنید ملایریا فکر پیشرفت خوشونن!!! اینا این همه پرپر میزنن تا فقط شماها خوشحال بشید.
💬 پاسخ
سینا خامه چی در پاسخ به معصومه مرادی: ملایر به لر بودنش و روستاییانش افتخار میکنه و بنابراین به شهرهای لر رسیدگی خواهد کرد اما بروجردی ها با افاده بسیار ادعا میکنند پس از مرکز استان شدن لر ها و روستاییان را از شهر بیرون میکنند و.... پس انتظاری از بروجرد نیست که به شهری مثل نهاوند یا دورود رسیدگی کنند
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به سینا خامه چی: خوشتر آن باشد که سر دلبران/گفته آید در حدیث دیگران حرف جنابعالی ادعایی بیش نیست،ما هم خودمونو لر میدونیم هم رفتارمون با روستایی ها خیلی خوبه. ‌اینارو ما نمیگیم،نقل قول بقیه س و این نشأت گرفته از فرهنگ غنی شهر ماست. بهتره نسبت به اطراف خوش‌بین باشید تا کمتر پیش گویی اشتباه کنید.
💬 پاسخ
محمد عبدلی : آرزئ بر جوانان عیب نیست خخخخخخخخخخخخخخ
💬 پاسخ
سینا اکملی در پاسخ به محمد عبدلی: ارزوی بزرگی بر شهرهای ۲۰۰ ساله هم عیب نیست خخخ
💬 پاسخ
محسن بیرانوند : توراخدا چراداریدیسری تنش ایجاد میکنید اب گل الودمیکنیدماهی بگیرید مگ همه لرنیستیم وافتخارب لربودن میکنیم چون لرشجاع وطن پرست ووووخب این چ معنی داره ما لرنیستیم ،لرهاحق کی راخوردن؟واین چ زاگرس بازی هست بیشتربروجزدوخرم اباد باهم وصلت کردن بپرسید فردا برا اونا هم مشگل ایجادمیش از من گفتن همه میدنن،،اسمش بزاریدلرستان شمالی جنوبی ،مطمینم ملایرونهاوندکه هم زبانیم وخونمون یکی هست هم موافق ،چون اونا که اونور بروجردن ادعای لک و لربودن را دارن ،وما ب اونا افتخارمیکنیم،درودازناالیگودرز ک اونا لربزرگن وازبزرگان‌ماهستن
💬 پاسخ
محمد صالح معصومیان در پاسخ به محسن بیرانوند: کدوم بروجردی لذی حرف زده پرفسور که میگی بروجردی ها لرن
💬 پاسخ
Moh M.B در پاسخ به محمد صالح معصومیان: حرف خوبی نزدی ،شماحتما مهاجرت کردی امدی بروجردک میگی لرنیستیم؟ ،و ببم اکثربروجرد الان بیرانوندهستن وحسنوند ،وباهم دارن زندگی میکنن بابروجر دیهای قدیم،بروتاریخ بخون که وقتی شوروی بروجردرااشغال کرد جنگجویان لر روسیه را تارومارکرد والن زبان درازی میکنی ب لر،😏 ما افتخارمون ب لربودن هست😍 ،
💬 پاسخ
نوا گودرزی : لطفا روی اسم گذاری تجدید نظر کنید و همون لرستان رو بذارید چون بالا بریم پایین بیایم اصالتمون لره و لرستان شرقی و لرستان غربی بگذارید خیلی هم قشنگتر و با اصالت تره
💬 پاسخ
امیرعلی محمدی : استان زاگرس به امید خدا تشکیل میشه و لر و کرد و بختیاری و ترک و... نداره مشکل فعلی تبعیض بین شهرستان هاست نه لر و غیر لر
💬 پاسخ
امیرحسین روحانی : متاسفم برا مردم بروجرد که هیچ گونه اقدامی نکردن برای پیشرفت بروجرد و خیلی ساکت و اروم بع خوشگذرونی نابودی شهر و میبینن
💬 پاسخ
علی کرمی : با سلام ، ما دورودی ها از چاله در نمیایم بیوفتیم توی چاه ما،در لرستان باقی می مانیم مشکلات شما و خرم آباد به خودتون ربط داره مارو قاطی نکنید. با تشکر
💬 پاسخ
فرشاد کریم زاده مقدم : بروجرد شهر استعداد های درخشان شهر فرزانگان .این طرح سالیان سال قرار بود اتفاق بیفته ولی با کم لطفی مسئولین تا ب امروز طول کشیده.امیدوارم ک ب حقش بروجرد برسه و روز ب روز شاهد پیشرفت این شهر عزیز باشیم
💬 پاسخ
احسان نوردی : با سلام لطفا درباره مرکزیت استان بحث نکنید این رو متخصصان باید تشخیص بدن این بحث موجب چند دستگی میشه و ریشه کینه رو در بین مردم درست می کنه هدف چیزه دیگری هست و....
💬 پاسخ
محسن بیرانوند : گیرم شدی استان جدا که وروگردیها این ارزورابگورمیبرید،،،ولی نصف شهر که اسمش گذاشتن لر آباد میخا چکارکنی ،خخخخ
💬 پاسخ
نازنین اسلامی در پاسخ به محسن بیرانوند: فکر کنم شما وارد شهر که شدید تو همون لرآباد نگهتون داشتن که فکر میکنید نصف شهر اونجاس. جاهای دیگه راهتون ندادن
💬 پاسخ
شهر زیبای بروجرد : ببینید دوستان شهر خرم آباد که مرکز استان لرستان هست فقط مسئولینش شهر خودشون رو میبینند و بقیه شهر های این استان زیبا رو اصلا نمیبنند و متاسفانه خود خواهانه روی شهرشون تعصب دارن . بروجرد و شهر های اطراف مثل ملایر و نهاوند و شازند و کنگاور و شهر های لر نشین دیگر در قدیم جزیی از استان لرستان بودند .‌و تقسیمات کشوری به اشتباه این شهر ها رو به استان های دیگر تقسیم کرده خود بروجرد در زمان قاجار مرکزیت ولایت لرستان قدیم بوده که این ولایت بزرگ از تویسرکان شروع میشده کل لرستان ، اراک چهار محال بختیاری و نیمه شرقی خوزستان و شرق ایلام و کهگیلویه و بویر احمد و قسمت هایی از اصفهان و بوشهر رو در بر میگرفته که حاکم این ولایت هم حسام السلطنه بوده به مرکزیت بروجرد . خاستم در آخر این رو بگم که با جدا شدن بروجرد و شهر های اطراف چیزی دست بروجرد رو نمیگیره از این هم که هستیم بهتر نمیشیم فقط عقب میمونیم . بروجرد از قدیم شهر لر نشین بوده و جز لرستان اگر قرار بر تشکیل استان دیگری باشه شهر ملایر از بروجرد هم بزرگتر و هم پر جمعیت تره . پس باز برمیگردیم سر نقطه اول مشکلات بروجرد هم قابل حله و با شهر خرم آباد و مسئولین با مذاکرات انشالله درست میشه
💬 پاسخ
محسن بیرانوند : بروجرد چیزی نداره ببم ،،،،،ازاد راه هم از بس شلوغ کردید الکی از شهرمون عبور نکرد رفت رفت پاراه پونه ،اگه اینطورباشه بقیه هم میگن ماهم بشیم لکستان
💬 پاسخ
احمد مرادی : لازم است هر بروحردی که خواهان اعتلای شهر و موطن اصلی خود و خانوادش هست در این کارزار شرکت و نظر خودش را اعلان نماید.
💬 پاسخ
محمدرضا زارمی : عزیزان توجه داشته باشید در دام دشمنان توسعه و مخالفان تشکیل استان زاگرس گرفتار نشیم ، اونهایی که میان با نام پسر بروجردی ، پسر ملایری یا هر نامی دیگه منتسب به یک شهر خاص نظرات تفرقه انگیز میذارن همه افرادی هستند که نمیخوان ما به هدف برسیم ، کافیه به نظراتشون اهمیت ندیم و نادیده بگیرمشون ، الان فقط اتحاد و همدلی نیازه ، آگاه باشیم گول این دشمنان رو نخوریم، لر ، ترک ، فارس عرب و هر قوم دیگه ای که ساکن این شهرها هستند همه شهروند این استان هستند و خواهند بود و هیچکدوم نسبت به دیگری برتری ندارن و از حق مساوی برخوردارند و همه برادر و خواهر و برابریم
💬 پاسخ
سارا ترکی : اگه واقعا به فکر پیشرفت هستید به اسم لرستان شرقی و غربی باشید نه زاگرس هر بار این اسم می خوان به اسم شهرهای مناطقی بزارن اجازه نمیدن فقط مردم ساده لوح لرستان 😀
💬 پاسخ
محمدرضا چگنی : مردم لر به شما وعده گندم ری خواهند داد شما از گندم ری نخواهید خورد. قدم لر به اندازه کافی تجزیه و تضعیف شده آن شکوه غرور که در گذشته داشتیم کجا رفته؟؟؟ همه این به علت عدم اتحاد ما ملت لر هست جواب گذشتگان پر افتخار خود را چه خواهید داد؟؟ وعده پیشرفت آبادانی همه دوروغ است این جریان فقط برای تجزیه قوم لر و دسترسی به منابع آبی الیگودرز و منابع آبی ملت لر است کویر نشین هاا با تجزیه در بین ملت لر میخواهند با تضیف ما منابع ما را به تاراج ببرند استان لرستان واقعی از نهاوند تا گناوه و از مهران دهلران تا اصفهان هست دشمنان ما خواهان قدرت گرفتن قوم ما نیستند این استان فتنته ایی برا تضعیف ما هست گول گندم ری را نخورید نه به تضعیف ملت لر
💬 پاسخ
احمد پالیزوان : استان زاگرس با پنج شهر بروجرد و شهر صنعتی دورود و شهر ازنا و شهر الیگودرز و شهرستان نهاوند و اشترینان و فیروزان به راحتی جمعیتش از یک میلیون بیشتره و نیازی به اضافه شدن شهر ملایر هم نیست برای تشکیل استان زاگرس اما این را هم اضافه کنم مردم ملایر از لحاظ مرام و معرفت و فرهنگ و زبان و گویش و چهره و آداب و رسوم نزدیکترین مردمان به شهر بروجرد هستند،برای مردم خوب ملایر آرزوی بهترینها را داریم
💬 پاسخ
سجاد محمودی : دست بردارید از این توهمات، آخه ملایر چرا باید بیاد زیر نظر بروجرد، در ثانی مناطق بختیاری دورود و الیگودرز و ازنا به هیچ عنوان حاظر نیستند جزء استانی غیر از لرستان باشند، آخه بختیاری با اون همه عظمت و مراکز فرهنگی از چهارمحال تا خوزستان و ایذه چرا باید بره جزء استانی که اسم لر بر اون استان نباشه، اگه اینجوره الیگودرز را بذارید مرکز نه بروجرد را.
💬 پاسخ
پیمان حاتمی در پاسخ به سجاد محمودی: چرا ازنا ، الیگودرز و دورود نمیخوان از لرستان جدا بشن؟؟ چه گلی به سرمون زده این استان ؟ جز این که چند سال پیش بودجه رو واسه خودشیرینی و چاپلوسی پس فرستادن!!!! چه خدمات ویژه ای بهمون دادن؟؟ به اسم لرستان بودجه میگیرن و فقط خرج خرم اباد میکنن، نه صنعتی نه درامد درستی نه رونق اقتصادی ..... یه مشت کار نابلد نظر تنگ شدن مسئولین استان و در حق همه شهر ها جفا میکنن ، این استان دیر یا زود تشکیل میشه و به این ناعدالتی ها پایان میده
💬 پاسخ
رضا بابایی تاری : استان زاگرس بروجرد تشکیل خواهد شد
💬 پاسخ
اردشیر خزائی : استان زاگرس اگه تشکیل بشه نیاز به جمعیت بالای یک میلیون نفر داره البته با وجود این چهار شهر بروجرد ۳۴۴۰۰۰ دورود ۲۴۱۰۰۰ ملایر ۲۸۸۰۰۰ نهاوند ۱۷۸۰۰۰ هزار نفر به گمانم که از نظر جمعیت میشه دورود تا سی سال پیش جز بروجرد بود یعنی شهرستان نبود ولی شهر بوده همیشه، از نظر راه و جاده آموزشی پزشکی داد و ستد و پیوند های فامیلی و خیلی مسائل دیگه آمیخته با بروجرده، هرجا بروجرد باشه دورود هم هست هرچند دورود غیر این ۵/۶سال اخیر که انگار دیگه بخش توجهی نمیکنن، تا قبل اون مسیر پیشرفت خیلی خوبی رو داشت طی میکرد ک به این نحو پیش میرفت خیلی داستان فرق میکرد، ولی همیشه داداش بروجرد بوده،
💬 پاسخ
امیر فراهانی : همدان هیچ وقت برای ملایر ما منفعتی نداشته روی بحثم این هست که حداقل ما مردم ملایر لرهستیم مثل نهاوند و تویسرکان چرا زیر بار ترک های همدانی میریم که واسه هرکاری باید ۸۰ کیلومتر بریم بعد به جرم لربودن بدترین الفاظ رو از همدانیا ببنیم همین ازاد راه شمال به جنوب که از ملایر باید رد میشد از شهر ازندریان دارن رد میکنن مستقیم بره سامن که ملایر رو دور بزنه که علننا مسدود میشه اکثر مردم ولی بروجرد توی ۴۵ کیلومتری ملایر حداقل همزبونن اما ببینیم تعریف کنیم که بروجرد چیکار میکنه
💬 پاسخ
علیرضا حیدری در پاسخ به امیر فراهانی: یارو بروجرد صد سال دیگه به الان ملایر نمیرسه 😂😂😂
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به علیرضا حیدری: از محسنات ملایر بگید تا شرمنده بشیم... کسی نخواسته ملایر بیاد زیر نظر بروجرد. زیر علم همدان،خدا نگهدارتان باد.
💬 پاسخ
معصومه مرادی در پاسخ به علیرضا حیدری: اینکه بروجردی جماعت جواب هرکسی رو مثل خودش نمیده دلیل بر بلدنبودن نیست،چون فرهنگمون بالاست.
💬 پاسخ
سینا خامه چی در پاسخ به معصومه مرادی: راه آهن دو برند جهانی سد تولید کننده ۶۳ درصد مبلمان ایران کارخانجات متعدد
💬 پاسخ
منصور بوجارپور : هشتگ بروجرد هشتگ زاگرس
💬 پاسخ
پیمان حاتمی : این کار باید انجام بشه چون تنگ نظری و بی عرضگی مسئولان استان لرستان به شدت به شهر های بروجرد ، دورود ، ازنا ، الیگودرز ، اسیب زده همین داستان هم شهرهای نهاوند ، ملایر ، شازند و استانه دارند
💬 پاسخ
beh : مواظب پیام‌های تفرقه انگیز باشید و وارد حاشیه نشید
💬 پاسخ
نمایش نظر های بیشتر

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


ثبت رسمی در دبیرخانه

نامه تأیید امضاهای این کارزار جهت ثبت و پیگیری صادر شد.

انتشار پوستر دعوت به امضا در اینستاگرام

انتشار پوستر در اینستاگرام

با توجه به اهمیت این کارزار پوستر آن در اینستاگرام منتشر شد.

مشاهده پست دانلود پوستر

ارسال برای رسانه‌ها

با استقبال ۵ هزار نفری، خبر این کارزار مهم برای رسانه‌ها ارسال شد

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: