مطالبه حفظ جریان پایدار آب در زاینده‌رود

#زاینده_رود_را_نخشکانید

مطالبه حفظ جریان پایدار آب در زاینده‌رود

به نام آفریدگار زاینده‌رود

جناب آقای علی‌اکبر محرابیان
وزیر محترم نیرو
جناب آقای سید محمد موسویان 
دادستان محترم اصفهان
جناب آقای سید رضا مرتضوی
استاندار محترم اصفهان

با سلام
متأسفانه با آغاز مهرماه ۱۳۹۹، زاینده‌رود زندگی‌بخش با بی‌مهری و قانون‌شکنی، پس از اتمام آبرسانی کشاورزی مجدداً خشکانده شد.
این اقدام غیرقانونی، غیرانسانی و غیراخلاقی درحالی صورت گرفت که در همه قوانین و اسناد بالادستی، تأمین حقآبه محیط زیست بر بخش صنعت و کشاورزی دارای اولویت است و تخصیص آب به بخش‌های مختلف بایستی به گونه‌ای صورت پذیرد که جریان رودخانه و کارکرد اکولوژیک آن حفظ شود.
طبق اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز هر عاملی که موجب تخریب و ضربه به محیط زیست شود اقدامی مجرمانه محسوب می‌گردد.
ولیکن طی یک تصمیم غیرمدبرانه و غیرمسئولانه توسط مسئولان وزارت نیرو و استان اصفهان نسبت به تخلیه غیرضروری سد اقدام شد و تنها در تابستان بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب از سد رهاسازی گردید.
لذا موارد زیر را از محضر شما مسئولین محترم خواستاریم:

۱. هرچه سریع‌تر ۴۰ میلیون مترمکعب آب از ذخیره فعلی سد برای حفظ جریان زاینده‌رود در سال آبی جدید، تخصیص و رهاسازی نموده تا جریان پایدار حداقلی در زاینده‌رود در پاییز حفظ گردیده و بخش اندکی از زیست‌بوم آن نجات یابد.
۲. برنامه تخصیص آب به بخش‌های مختلف در سال آبی جدید به گونه‌ای تنظیم شود که رهاسازی آب جهت‌ پایداری جریان رودخانه و محیط زیست، در ماه‌هایی انجام شود که توزیع آب برای کشاورزی وجود نداشته تا همواره جریان دائمی در زاینده‌رود حفظ گردد.
۳. در مصوبات متعدد و از جمله آیین‌نامه اجرایی «پیشگیری از تخریب تالاب‌ها»، بر اولویت نیاز آبی محیط زیست پس از شرب تأکید گردیده و حتی برای ممانعت از ورود هر مترمکعب آب از جریان پایدار زاینده‌رود به تالاب بین المللی گاوخونی، جرایم نقدی قابل توجهی تعیین شده است. مسئولینی که با تصمیمات نسنجیده و یا کوتاهی‌های خود باعث تکرار خشکاندن زاینده‌رود و گاوخونی پس از تاریخ تصویب این مصوبات شده‌اند، باید در برابر مراجع ذیصلاح پاسخگو باشند.

کل آب مورد نیاز برای حفظ جریان پایدار در زاینده‌رود و تأمین حقآبه تالاب گاوخونی، سالانه تنها ۳۱۳ میلیون مترمکعب تعیین شده است که وزارت نیرو طبق قانون موظف به رهاسازی آن می‌باشد و با توجه به آورد رودخانه و اولویت تخصیص پس از شرب در هر شرایطی قابل تأمین است.
دو دهه است که زاینده‌رود بر اثر تخصیص‌های بی‌رویه وزارت نیرو تبدیل به کانال آبرسانی جهت مصارف کشاورزی شده است و ضربات جبران‌ناپذیر فراوانی بر محیط‌زیست و حیات مردم و پایداری این سرزمین وارد آورده است.
ولی وزارت نیرو بیش از این نمی‌تواند بارگذاری‌های بی‌رویه خویش را با خشکاندن غیرقانونی زاینده‌رود و تالاب گاوخونی و تضییع حقآبه محیط زیست که موجب تضییع حقوق عامه مردم و نسل‌های آینده می‌شود، جبران نماید.

این مطالبه به خاطر استقبال بالا در لیست پیگیری‌های ویژه کارزار قرار گرفته است. نتایج پیگیری را از طریق تب پیگیری در همین صفحه دنبال کنید..
تعداد بیشتر امضا و تبلیغ این کارزار به ما برای پیگیری جدی‌تر کمک خواهد کرد و توجه رسانه‌های بیشتری به موضوع جلب می‌شود.

[اطلاعات بیشتر]

امضاکنندگان: 87656 نفر

 • محمدحسن میرزایی

 • زهره احمدی

 • حیدر نجارلو

 • هومن صادقی

 • لیلا یزدانی

 • بدریه سحرگاهی

 • عبدالرضا حیدری

 • سید محمد علی مهیمنی

 • محسن خان محمدی

 • سید محمد جواد میر زنده دل

 • مجید حاجی سلطانی majidsoltan25@ut.ac.ir

 • میلاد اکبری

 • اکبر قاسم زاده

 • نیما طهرانی

 • مصطفی طلوعیان

 • منیر کرباسچی

 • اعظم زمانی

 • مهران پوستی

 • متین امینی

 • هاجر کرباسچی

 • امیرصدرا نظرکرده ها

 • ارزو یحیایی مبصر

 • نسیم وشاق

 • فاطمه محمودی

 • ادریس داودیان

 • mram

 • زهرا خانی پور

 • محبوب نيكونژاد

 • Marzieh tat

 • زهرا حدادیان

بحث و گفتگو

مجید زارع زاده : سلام و عرض ادب هموطن به کارزار مالیاتی فوق نیز رای دهید http://www.karzar.net/78236
💬 پاسخ
حسن صداقتی : https://www.karzar.net/74243 ب کارزار استیضاح وزیر کار هم رای دهید لطفا
💬 پاسخ
یک نفر : خیلی طرح خوبیه، امضا شد. لطفا برای خوش حال کردن دانش آموزان سمپاد این کارزار رو هم امضا کنید: درخواست لغو آزمون مجدد تیزهوشان نهم به دهم برای قبول شدگان کارزار سمپاد https://www.karzar.net/90552 در صورت تمایل شرکت کنید
💬 پاسخ
محمد صالح حیدر تبار : بسیار هم عالی و طرح کار آمد. https://www.karzar.net/90222 برای حمایت از طرح اختیاری و یا حذف شدن درس عربی .
💬 پاسخ
مهران پوستی : نماینده محترم بروجن، آقای امیرقلی جعفری اخیرا در مصاحبه با فارس فرموده‌اند که در آبان‌ماه جاری (۱۴۰۲) طرح موسوم به بن-بروجن با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد! جناب طغیانی، نماینده محترم اصفهان، شما که در اردیبهشت ماه سال پیش فرموده بودید اگر این طرح غیر قانونی و غیر منطقی به بهره‌برداری برسد استعفا می‌دهید، پس الآن کجایید و چرا سکوت اختیار فرموده‌اید؟!
💬 پاسخ
فاطمه پور فلاح : امضا شد،لطفا امضا کنید برای حمایت یتیمان https://www.karzar.net/24921
💬 پاسخ
طاهره محمودیان : لطفا کارزار مربوط کودکان نابینا وکم بیا رو حمایت کنید https://www.karzar.net/89614
💬 پاسخ
سید محمد جواد میر زنده دل : مگر می‌شود؟ ؟ عضوی به درد آید و انسانی بی تفاوت باشد و سکوت کند ؟؟ حتما حمایت می‌کنیم. زاینده رود همچون رگهای خونی در بدن ماست باتشکرازامضاءشمابه انتشارحداکثری نیازمندیم https://karzar.net/88900
💬 پاسخ
مهران پوستی در پاسخ به سید محمد جواد میر زنده دل: سپاس فراوان از حمایت شما
💬 پاسخ
مسعود علی زاده : لطفا کازار https://www.karzar.net/86976 را جهت آینده وطنمان امضا کنید
💬 پاسخ
امیرحسین ناظری : خواهش می کنم ازاین کارزار هم حمایت کنیدhttps://www.karzar.net/76090
💬 پاسخ
سپیدار بلند : https://www.karzar.net/88233 دانش آموزان و دانشجویان اساتید و دبیران گرانقدر ، پدر و مادر ها و مشاوران گرامی خواهشمندم از کارزار درخواست رسیدگی به مردودی های کنکور ۱۴۰۲ حمایت کنید و فاجعه کنکور امسال را به گوش همه برسانید
💬 پاسخ
مرتضی قشقایی : همه باهم فرهنگ رانندگی بهتر راامضاکنیم88404
💬 پاسخ
مهران پوستی در پاسخ به مرتضی قشقایی: چنین کارزاری پیدا نشد.
💬 پاسخ
خانم فتحی : خواهشمندم کارزار درخواست رسیدگی به مردودی های کنکور را امضا کنید.
💬 پاسخ
مهران پوستی : ۱۸ مهر ماه، روز نکوداشت زاینده‌رود گرامی باد. حداقل با این امید که برداشت‌های جدید از زاینده‌رود که هم خلاف عقلند و هم خلاف قانون (بند ۴ مصوبه ۹ ماده‌ای) سریعا متوقف شوند. خصوصا طرح موسوم به بن-بروجن که با وجود حکم توقیفِ قطعی متأسفانه با سرعت در حال اتمام است. همچنین برداشت غیر قانونی از چشمه‌دیمه (سرچشمه اصلی زاینده‌رود) به شهرکرد.
💬 پاسخ
ناصر سعیدی : سلام عزیزان.حس مسئولیت اجتماعی و وظیفه شناسی بزرگترین فضیلت برای یک شهروند است.بعضی از مسائل از جنبه محلی خارج هستن و جنبه ملی و فراملی دارند مثل مسائل زیست محیطی که با جان انسان ها و سایر موجوات سر و کار دارند.چنین مسائلی در سطح کلان تاثیر گذار هستند پس نگوییم فلان مساله به فلان شهر مربوط هست و به من چه!همه مسئول باشیم و مشارکت کنیم.آلودگی با سرب بلای جان مردم شده لینک زیر با موضوع سرب و سرطان مطالعه کنید و ضمن امضا، نشر دهید. https://www.karzar.net/86021
💬 پاسخ
پسر پارسی زاده کوروش : درود بر شما خسته نباشید از کارزارها حمایت کنیم برای حفظ میراث کشور عزیزمان
💬 پاسخ
مهران پوستی : «سامان: پایتخت خرید و فروش هلو، گردو، بادام و …»! به قیمت خون زاینده‌رود و ویرانی اصفهان!
💬 پاسخ
سارا و ستاره : لطفا ما را حمایت کنید https://www.karzar.net/86062
💬 پاسخ
امین مقدم : ریاست محترم جمهوری با سلام و احترام؛ با توجه به وعده‌های صحیح جنابعالی برای اشتغال جوانان، مخصوصاً جوانان متولد دهه شصت که در سخت‌ترین شرایط در دانشگاه‌ها پذیرفته شده و تخصص‌های لازم جهت اداره کشور را گرفتند، تصمیم عاجل و جدی جهت اشتغال و ازدواج آنان را خواستاریم. https://www.karzar.net/84347
💬 پاسخ
سعید زارعی : روزی که در رودخانه تجمع کردند و بنده را گرفتند ماموری در کانکس بود که به کشاورز نگاه کردو گفت شما رعیتیو حقت را میخواهی اما این جوان......فلان فلانشده برای چه امده خیلی دوست دارم الان ببینم چه میگوید و حال و روزش را بدانم کلکم راع و کلکم مسیوال الرعیه همه شما نگهبانیدو نسبت به انچه نگهبانید مسیولیت دارید ای که دم از دین میزنید کمی دینی عمل کنید و بر هرکه حق میگوید نتازید باتشکر
💬 پاسخ
مهران پوستی در پاسخ به سعید زارعی: همانطور که در متن هم آمده، همه (از جمله کشاورزان) پیش از حقابه کشاورزی و آب برای صنعت، قانونا نسبت به نیاز آبیِ محیط زیست حق دارند. بنابراین اعتراض حق همه است، نه فقط کشاورزان و به قول توهین‌آمیز آن مأمور «رعیتها». حتی همان مأموری که متأسفانه عامل اجرای ظلمی شده که دودش با فرونشست و … به چشم خودش هم خواهد رفت. متأسفانه همه ظلمها هم به نام و تحت پوشش دین و … روا داشته می‌شوند.
💬 پاسخ
علی محمد زاهدی : لطفا از این کارزار حمایت کنید https://www.karzar.net/82149
💬 پاسخ
مجتبی چنگیزی محمدی : با سلام کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 82206 با موضوع اعتراض به نحوه محاسبه میانگین جهت مستمری بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی و همچنین کارزار 82996 با موضوع درخواست پرداخت مستمری در 6 ماه اول سال بر اساس 31 روز را حمایت نمایید https://www.karzar.net/82206 https://www.karzar.net/82996
💬 پاسخ
علی اصغر طالعی : بیشتر از 80000 امضاء و بیش از 3 سال زمان و 28 مورد پیگیری رسانه ای ................. اگه سنگ بود تابحال آب شده بود ظاهرا مسئولین بی خیالتر از این حرفها هستن
💬 پاسخ
مهران پوستی در پاسخ به علی اصغر طالعی: وحشتناک. خصوصا مسؤولین اصفهان و علی‌الخصوص نمایندگان آن. اخیرا گزارش تحقیق و تفحص مجلس در مورد طرحهای انتقال آب منتشر شده. در این گزارش «تمام» طرح‌های انتقال آب غیر قابل قبول خوانده شده به جز طرح موسوم به «بن-بروجن»*! چون از طرفی رییس کمیسیون آب نماینده بروجن است و از طرف دیگر نمایندگان اصفهان فقط حواسشون به مواردی مانند «طرح افزایش جمعیت» و … است! گزارش کذایی به قوه قضاییه هم ارسال شده! /*: طرحی که قرار است با آن آب از زاینده‌رود به حوضه با سرانه آبِ ۱۰ برابری کارون منتقل شود! این طرح ۲ سال پیش از سوی دیوان عدالت اداری حکم توقیف قطعی هم گرفته!
💬 پاسخ
امیر هادی واحدی : https://www.karzar.net/79956 لطفا بیایید
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 75954 با موضوع درخواست تدریس ورزش باستانی به عنوان ورزش ملی در مدارس و همچنین کارزار 59586 با موضوع درخواست بازنگری در پرونده ساخت و ساز غیر قانونی در بافت تاریخی تجریش را حمایت نمایید.
💬 پاسخ
پویا پردل : https://www.karzar.net/61408 کارزار رفع فیلتر شبکه های اجتماعی لطفا حمایت کنید #رفع_فیلتر اگه خواستی میتونی حمایت مالی هم بکنی https://www.karzar.net/internet-speed-in-iran #اینترنت_ایران کارزار برای سرعت اینترنت و کاهش پینگ خواستی میتونی حمایت مالی هم بکنی از کارزار
💬 پاسخ
مهران پوستی در پاسخ به پویا پردل: چرا هیچ کدوم از این دو کارزار را با ایمیل نمیشه امضا کرد؟
💬 پاسخ
من اهل اصفهانم : لطفا این کارزار را حمایت کنید https://www.karzar.net/76738 درخواست جلوگیری از تعطیلی شبکه امید
💬 پاسخ
بدریه سحرگاهی : با سلام و درود دوست عزیز لطفا خواهشمند است با امضائ کارزار زیر و اشتراک گذاری و ارسال لینک آن برای دیگران، این کارزار را حمایت کنید: https://www.karzar.net/77286 با تشکر فراوان بدریه سحرگاهی از کرمانشاه
💬 پاسخ
محسن احمدی : جهت شرکت در پویش مردمی جلوگیری از خشک شدن و نابودی زیست بوم تالاب‌های کرمانشاه از طریق لینک زیر ثبت امضا نمایید، با تشکر احمدی نویسنده و سرپرست کارزار. 🙏 https://www.karzar.net/53841
💬 پاسخ
ali mahmoodi : لطفا حمایت کنین https://www.karzar.net/77114 درخواست بازگشت عمو پورنگ به تلویزیون
💬 پاسخ
بدریه سحرگاهی : https://www.karzar.net/77286
💬 پاسخ
د .ل : هموطنان هوشیار باشید و مهاجرین افغانی را از کارگاههای تان اخراج کنید
💬 پاسخ
د .ل : از مردم شهر اصفهان تقاضا داریم ، مهاجرین افغانی را از شهرشان بیرون کنند و هیچگونه کار و شغل و مسکنی در اختیارشان نگذارند، حمایت از این مهاجرین خیانت هست و خیانت هست
💬 پاسخ
محمد جریده : با سلام و احترام؛ لطفا کارزار زیر را نیز حمایت فرمایید . معیشیت آحاد مردم متاثر از تصمیم نسنجیده ی طرح لایحه ی کم کردن حقوق تامین اجتماعی است و جامعه به یاس و نوامیدی می گراید. https://www.karzar.net/76302
💬 پاسخ
رضا منوچهری : خرید ۵ سال سابقه، بعد از بازنشستگی در تأمین اجتماعی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر قالیباف نمایندگان محترم کارگران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی درود بر شما پیشنهاد می‌شود قانونی وضع شود که بعد از بازنشستگی، خرید سابقه تا ۵ سال برای بازنشسته‌ها به‌صورت اختیاری امکانپذیر شود، که این امر بنا به درخواست شخص بصورت ماهیانه یا بصورت نقدی باشد . چراکه خیلی از بازنشسته‌های تأمین اجتماعی در دوران کار امنیت شغلی نداشته‌اند و کارفرماهایشان بعضی از سال‌ها را بیمه رد نمی‌کرده‌اند. همچنین برای بازنشسته های دیگر هم مفید میباشد بدلیل اینکه تا ۵ سال، سابقه بازنشستگی انها بالاتر میرود و ارتقا پیدا میکند و در نتیجه ۵ روز در ماه حقوقشان بالاتر میرود. به این ترتیب کمی از سختی‌هایی که کشیده‌اند تسکین پیدا می‌کند و هم خود سازمان تأمین اجتماعی سود میکند . از لحاظ روحی و فکری بالا رفتن سابقه سنوات بازنشستگی برای بازنشستگان تاثیر بسیار مثبتی دارد و میتواند روی برخورد و ارتباط انها با خانواده و جامعه تاثیر مثبت بگذارد. چون در تامین اجتماعی حداکثر سابقه بازنشستگی ۳۵ سال یا ۳۵ روز حقوق در ماه میباشد، بطور مثال اگر شخصی با ۲۵ سال سابقه بازنشسته شده باشد با خرید ۵ سال سابقه، سابقه اش به ۳۰ سال ارتقا پیدا میکند و یا شخصی اگر ۳۳ سال سابقه بازنشستگی داشته باشد با خرید ۲ سال سابقه، سابقه اش به ۳۵ سال میرسد. این کارزار که برای همه به خصوص برای ارتقا سابقه بازنشستگان مفید است حتی برای فرزند شما که تازه شاغل شده برای زمان بازنشستگی اش، حمایت و امضا کنید لطفا ادرس این کارزا که در زیر متن امده تا میتوانید پخش کنید چون برای هر کسی میتواند مفید باشد و اتفاق بیفتد حتی برای شما که داری این پیام را میخانی وشاید داری لبخند میزنی. بدلیل عدم امنیت شغلی و احتمال رد نکردن بیمه توسط کارفرما در زمان اشتغال که برای هر شخصی میتونه اتفاق بیفته و این اشخاص موقع بازنشستگی تازه میفهمند که چه ضرری کرده اند و چه حقی از انها ضایع شده. ولی اگر انشاالله این کارزار به سرانجام برسد، میتواند خیلی جبران کننده باشد. لطفا این کارزار را تا حد ممکن تبلیغ و نشر و پخش کنید چون نویسنده این کارزار یک بازنشسته ساده میباشد که دچار همین مشکل شده یعنی در ایام اشتغال ۴ سال برایش بیمه رد نشده و الان با ۲۶ سال سابقه بازنشسته شده ولی اگر این کارزار موفق بشه خیلیها مثل ایشان به حق تضییع شده شان میرسند . و همچنین برای بازنشستگان دیگر هم مفید است و میتوانند تا ۵ سال سابقه شان ارتقا پیدا کند. https://www.karzar.net/69775 نکته دیگری که میتواند در مزیت این کارزار به ادرس https://www.karzar.net/69775 حتی برای بازنشستگان دارای سی سال سابقه به بالا مفید باشد، این است که چون حداکثر سابقه بازنشستگی در تامین اجتماعی ۳۵ سال میباشد، بازنشستگان عزیز دارای مثلا سی سال سابقه میتوانند با خرید ۵ سال سابقه دیگر سابقه شان به ۳۵ سال ارتقا پیدا کند یا مثلا بازنشسته ای که دارای ۳۳ سال سابقه باشد میتواند با خرید ۲ سال سابقه دیگر سابقه اش به ۳۵ سال ارتقا پیدا کند که حداکثر سابقه تامین اجتماعی میباشد پس لطف کنید این کارزار که لینک ان در بالا میباشد تبلیغ، نشر و پخش شود. همچنین شما میتوانید با نوشتن (کارزار خرید ۵ سال سابقه، بعد از بازنشستگی در تامین اجتماعی ) این متن را سرچ کنید، و انرا امضا و حمایت کنید که در سایت کارزار بصورت رسمی ثبت شده است.
💬 پاسخ
رضا هدایتی : شک نکنید که طالبان به هر بهانه ای دنبال حمله به ایران هستند به حقابه هم ربطی ندارد ،این وحشی های بی مغز ، رویای محمود افغان و اشرف افغان را که ۳۰۰ سال پیش اصفهان را ویران کردند و قتل عام کردند و چند ماه با قحطی و گرسنگی مردم اصفهان را کشتند در سر دارند! چرا مردم ایران تاریخ نمی خوانند و عبرت نمی گیرند خاصیت تاریخ این هست که امکان تکرار و تکرار دارد برای هر فرد و قبیله و ملتی، از هر چیزی ساده رد نشوید این طالبان از همون نسل پشتون های هوتکی هستند که ایران را مورد حمله و غارت قرار دادند ،مردم اصفهان به خودتان بیایید کارها و مشاغل را به افغانها ندهید خانه به آنها ندهید ،بترسید از تسلط بیگانه بر خویش و از استان اصفهان اخراج شان کنید
💬 پاسخ
مهران پوستی در پاسخ به رضا هدایتی: آیا حتی همون محمود و اشرف افغان هم با تمام جنایت‌هاشون زاینده‌رود را خشکاندند؟ جنایتی در حق اصفهان، بالاتر از خشکاندن زاینده‌رود هم هست؟ اصلاً در زمان سلطان حسین صفوی هم این ضعف و عدم لیاقت او بود که زمینه را برای حمله محمود افغان به ایران و تسخیر اصفهان فراهم کرد.
💬 پاسخ
مهران پوستی : این روزها صحبت از مشکل ایران با افغانستان (طالبان) در مورد حقابه هیرمند زیاد است. درد هیرمند تا حدود زیادی همان درد زاینده‌رود است، با این تفاوت که سرچشمه هیرمند در کشوری دیگر است، اما زاینده‌رود رودخانه‌ای کاملاً داخلی و در مرکز کشور که سرچشمه اصلی آن در استان چهارمحال و بختیاری می‌باشد و در بیشتر مسیر خود تا تالاب گاوخونی در استان اصفهان. در هر دو مورد هیرمند و زاینده‌رود، کسانی که در سرچشمه هستند ادعای مالکیت رودخانه را دارند. در حالی که ضمن غیر منطقی بودن و مغایرت این ادعا با یکپارچگیِ طبیعی هر رودخانه از سرچشمه تا پایاب که هیچ نوع مرزی نمی‌تواند آن را تحت‌الشعاع قرار دهد، لااقل در مورد زاینده‌رود طبق مواد ۱۵۸ و ۱۵۹ قانون مدنی ایران، اولویت در استفاده از آب رودخانه‌ها بر اساس تقدم زمانی است و نه مکانی. بر این اساس پایین‌دست رودخانه‌ی زاینده‌رود و (دشت اصفهان) در استفاده از آب زاینده‌رود بر بالادست آن (مشخصاً در چهارمحال و بختیاری) علاوه بر اولویت طبیعی دارای اولویت قانونی آشکار و مصرح نیز هست. تا زمانی که در داخل خود کشور و وسط آن و با وجود این مواد قانونیِ محکم، چنین بلایی بر سر زاینده‌رود آورده شده، هیچ انتظاری از افغانستان هم نیست که در مورد هیرمند غیر از این عمل کند. چه با قرار داشتن طالبان در قدرت و چه غیر آنان.
💬 پاسخ
مجتبی احمدی : کارزار شما حمایت شد لطفاً از کارزار مشکل نهضت مسکن در همدان حمایت کنید https://www.karzar.net/75793
💬 پاسخ
رضا هدایتی : دولمتردان ایرانی به خودتان بیایید، از خواب غفلت بیدار شوید ، کشور را از وحود این همه مهاجر قانونی و غیر قانونی افغانی خلاص کنید، حمایت نکنید از مهاجران ، اقتصاد و امنیت و ترکیب جمعیتی ایران را محفوظ نگاه دارید ، هیچ عذر و بهانه ای برای پذیرفتن مهاجر در کشور نیست مستبد نباشید مردم نگران آینده کشور هستند ، همه ی شان را برگردانید به کشورشان
💬 پاسخ
رضا هدایتی : مردم گرامی اصفهان تاریخ ۳۰۰ سال پیش اصفهان را بخوانید تا بدانید که اجداد این مهاجران افغانی که در شهر شما و برخی شرکت های شما کار می کنند چه تاریخی دردناکی را برای مردم اصفهان توسط محمود افغان و اشرف افغان رقم زدند و بدانید که تاریخ همیشه قابلیت تکرار دارد اگر عبرت نگیریم ، مهاجرین افغانی را از شهرتان اخراج کنید و کارها به کارگران هموطن بدهید بترسید از روزی که بر شما مسلط شوند و شما را سلاخی کنند
💬 پاسخ
جلال صفیاری : با سلام. در هفته کارگر با امضای کارزار کارگران از این جامعه حمایت فرمائید. www://karzar.net/70209
💬 پاسخ
رضا هدایتی در پاسخ به جلال صفیاری: هموطن متوجه باش که بازار کار شما را در اکثر شهرهای ایران ،مهاجران افغانی خراب کرده اند و اشغال کرده اند بدون بیمه و با دستمزد کمتر .....در بیشتر کارگاهها و کارخانه ها مشغول به کار هستند و جای کارگر ایرانی را اشغال کرده اند از دولت بخواهید این مهاجران را از کل کشور اخراج کند
💬 پاسخ
جلال صفیاری : با سلام. لطفا از کارزار کارگران هم حمایت فرمائید. karzar.net\70209
💬 پاسخ
سعید مهرایی : درود هموطن گرامی! کارزار شما امضا شد. خواهشمندم کارزار 59586 با موضوع بازنگری در پرونده تخلف ساخت و ساز در بافت تاریخی تجریش را حمایت نمایید.
💬 پاسخ
مهران پوستی در پاسخ به سعید مهرایی: جسارتا پاراگراف اول کارزارتون خیلی مفهوم نیست. تعدادی از کارمندان میراث فرهنگی به خاطر جلوگیری از ساخت و ساز غیر قانونی مذکور به انفصال از خدمت و رد مال محکوم شده اند؟! «اتهام اخاذی و دریافت رشوه» مربوط به چه کسانی است؟
💬 پاسخ
سعید مهرایی در پاسخ به مهران پوستی: کارمندانی که می خواستند طبق قانون جلوی تخلفات را بگیرند با اتهامات و پرونده سازی مالک که شخصی ذی نفوذ و معروف است و زد و بند و دخالت در روند رسیدگی به پرونده کاملا ناعادلانه به انفصال از خدمت و زندان و رد مال محکوم شده اند. آن رد مالی که اصلا دریافت نکرده اند ( اتهام رشوه به آنها وارد شده)
💬 پاسخ
رضا هدایتی : بحران ملی مردم ایران از طرح "تشکیل سازمان ملی مهاجرت" که در حال بررسی در مجلس هست خبر دارید؟ در گوگل سرچ کنید و بخوانید... بحران غم‌انگیزی برای ایران و ایرانی در حال رقم خوردن است. خیلی بی سر و صدا طرحی در مجلس در حال تصویب است که به مهاجرین بعد از ده سال حضور در ایران اقامت دائم میدهند!!! یعنی افاغنه با این جمعیت زیادشون در ایران و تولیدنسل وحشتناکشون میتونن اقامت دائم بگیرن و برای همیشه بمانند!! و این یعنی فاجعه به نوعی نسل‌کشی... یعنی نابودی ایران و ایرانی... لطفا اطلاع‌رسانی کنید به همه از هر طریقی در همه رسانه‌ها. اعتراض گسترده به این طرح و جلوگیری از تصویبش الان بسیار حیاتی و سرنوشت‌سازه. خیلی نرم ایران را دارن از ما میگیرن 😭 کاری بکنید
💬 پاسخ
مجتبی آبتین : درخواست رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی https://www.karzar.net/61408
💬 پاسخ
سمکو برازنده : https://www.karzar.net/70260 این کارزار را هم امضا کنید
💬 پاسخ
مجید رحمتی زاغلی : https://www.karzar.net/69382 با سلام به کارزار اعتراض به افزایش ناعادلانه دستمزد سالیانه کارگران در سال ۱۴۰۲ بپیوندید. تا ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۲۹ هزار نفر به این کارزار پیوستند.
💬 پاسخ
محمد احمدی : سلام دوستان من از کارزار شما حمایت کردم لطفا شما هم از کارزار ما حمایت کنید با تشکر کارزار تمدید حساب وکالتی خودرو https://www.karzar.net/70249
💬 پاسخ
محمد احمدی : سلام دوستان من از کارزار شما حمایت کردم لطفا شما هم از کارزار ما حمایت کنید با تشکر https://www.karzar.net/70249
💬 پاسخ
شهربانو شیرزاد : دوست عزیزی که این پیام رو میخونی🌹🌹 میشه فقط 10 ثانیه وقت بزاری✌️✌️ و کارزار ما رو امضا کنی 👌👌و با حمایت خودتون ما رو در قدمی بزرگ یاری کنی ❤ سپااااس فراوان🙏🙏 #جواز کسب #جوازکسب آسان 👇👇👇👇👇👇 https://www.karzar.net/61602
💬 پاسخ
نمایش نظر های بیشتر

اخبار مرتبط با این کارزاراگر شما خبر تازه‌ای دارید لطفا لینک خبر رسمی آن را از طریق کلید فوق ثبت نمایید.


بازتاب در پارما (پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست اصفهان):

ورود جدی دادستانی کل مرکز استان اصفهان به حق آبه های زیست محیطی

انتشار در فهرست کارزارها

با رسیدن امضاها به ۵۰ نفر این کارزار در فهرست کارزارهای نوپا منتشر شد.

تأیید کارزار جهت انتشار

این کارزار در چهارچوب قوانین پلتفرم کارزار تأیید و منتشر شد.این کارزارها را هم حمایت کنید: